О сооружении памятника воинам-казахстанцам, погибшим при исполнении воинского долга в боевых действиях на территории других стран
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 1998 г. N 765
В целях увековечения памяти погибших воинов-казахстанцев Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан, акима города Алматы, Фонда строительства мемориала памяти воинам, погибшим в Афганистане, о сооружении в городе Алматы памятника воинам-казахстанцам, погибшим при исполнении воинского долга в боевых действиях на территории Афганистана, Кореи, Вьетнама и других стран (далее - Памятник).
2. Акиму города Алматы:
произвести отвод земельного участка под строительство Памятника на территории Парка имени 28 героев гвардейцев-панфиловцев;
совместно с Министерством образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан провести открытый конкурс с целью определения лучшего проекта Памятника;
определить на тендерной основе генерального подрядчика по сооружению Памятника.
3. Принять к сведению, что проектирование и сооружение Памятника осуществляется за счет средств Фонда строительства мемориала памяти воинам, погибшим в Афганистане.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Басқа елдердiң аумағында болған ұрыс қимылдарында әскери борышын өтеу кезiнде қаза тапқан қазақстандық жауынгерлерге ескерткiш орнату туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 13 тамыздағы N 765
Қаза тапқан қазақстандық жауынгерлердi мәңгi есте қалдыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгiнiң, Алматы қаласы әкiмiнiң, Ауғанстанда қаза тапқан жауынгерлерге ескерткiш мемориалын орнату жөнiндегi қордың Ауғанстанда, Кореяда, Вьетнамда және басқа да елдердiң аумағында болған ұрыс қимылдарында әскери борышын өтеу кезiнде қаза тапқан қазақстандық жауынгерлерге Алматы қаласында ескерткiш орнату туралы ұсынысы қабылдансын (бұдан әрi - Ескерткiш).
2. Алматы қаласының әкiмi:
28 гвардияшы-панфиловшылар атындағы саябақ аумағында Ескерткiштiң құрылысына жер участкесiн бөлсiн;
Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау
министрлiгiмен бiрлесе отырып, Ескерткiштiң ең таңдаулы жобасын
айқындау мақсатында ашық конкурс өткiзсiн;
Ескерткiштiң құрылысы жөнiндегi бас мердiгердi тендерлiк
негiзде айқындасын.
3. Ескерткiштi жобалау мен орнату Ауғанстанда қаза тапқан
жауынгерлерге ескерткiш мемориалын орнату жөнiндегi қордың қаражаты
есебiнен жүзеге асырылатындығы назарға алынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi