О неотложных мерах по дальнейшему реформированию системы государственной службы и государственного управления
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 1998 г. N 798 . Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 февраля 2000 г. N 259 ~P000259
Для выработки предложений по вопросам совершенствования системы государственной службы, рационализации структуры и функций государственных органов и бюджетных организаций Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Комиссию Правительства Республики Казахстан по реформе государственной службы (далее - Комиссия) и утвердить ее состав (прилагается).
2. Определить первоочередными задачами Комиссии:
организацию проведения функционального анализа в центральных и местных исполнительных органах и анализа результатов переписи государственных служащих и работников бюджетных организаций;
выработку предложений по децентрализации государственных функций и деятельности центральных и местных исполнительных органов, а также по совершенствованию функций и механизма финансирования бюджетных организаций.
3. Установить, что рабочим органом Комиссии является Секретариат как сектор Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
Руководителю Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан сформировать Секретариат Комиссии в количестве трех человек.
4. Комиссии ежеквартально вносить в Правительство Республики Казахстан предложения по вопросам, отнесенным к ее компетенции.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 августа 1998 г. № 798
Состав Комиссии Правительства Республики Казахстан
по реформе государственной службы
Джандосов
Ураз Алиевич            - Первый заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан, председатель
Комиссии
Байменов
Алихан Мухамедьевич     - Руководитель Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан, заместитель
председателя Комиссии
Абулгазин
Данияр Рустемович       - Директор Департамента Министерства
финансов Республики Казахстан
Джаксыбеков
Адильбек Рыскельдинович - аким города Астаны
Жакиянов
Галымжан Бадылжанович   - аким Павлодарской области
Коржова
Наталья Артемовна       - Министр труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
Куанганов
Фархат Шаймуратович     - начальник управления Агентства по
стратегическому планированию и
реформам Республики Казахстан (по
согласованию)
Мынбаев
Сауат Мухаметбаевич     - Министр финансов Республики Казахстан
Мухамеджанов
Бауржан Алимович        - Министр юстиции Республики Казахстан
Pay
Альберт Павлович        - Председатель Административного
совета Лисаковской специальной
экономической зоны
Сапарбаев
Бердибек Машбекович     - аким Кызылординской области
Судьин
Александр Сергеевич     - заведующий Отделом государственной
службы и кадровой политики
Администрации Президента
Республики Казахстан (по согласованию)
Нур-Ахмет Досмухамед    - советник Первого заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан, секретарь Комиссии

Мемлекеттiк қызмет және мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi реформалау жөнiндегi кезек күттiрмейтiн шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 20 тамыз N 798. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.02.17. N 259 қаулысымен. ~P000259
Мемлекеттiк қызмет жүйесiн жетiлдiру, мемлекеттiк органдар мен бюджеттiк ұйымдардың құрылымы мен функциясын ұтымды ету мәселелерi жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Мемлекеттiк қызметтi реформалау жөнiндегi комиссиясы (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын және оның құрамы бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. Комиссияның бiрiншi кезектегi мiндеттерi мыналар болып белгiленсiн:
орталық және жергiлiктi атқарушы органдарда функционалдық талдау және мемлекеттiк қызметшiлер мен бюджеттiк ұйымдар қызметкерлерi санағының нәтижелерiне талдау жүргiзу ұйымдастыру;
мемлекеттiк функциялар мен орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың қызметiн орталықсыздандыру жөнiнде, сондай-ақ бюджеттiк ұйымдарды қаржыландырудың функциялары мен тетiгiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу.
3. Хатшылық - Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
Кеңсесiнiң секторы ретiнде Комиссияның жұмыс органы болып табылады
деп белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы
үш адам санында Комиссияның хатшылығын қалыптастырсын.
4. Комиссия тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Үкiметiне өз
құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша ұсыныстар енгiзетiн
болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 20 тамыздағы
N 798 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Мемлекеттiк қызметтi
реформалау жөнiндегi комиссиясының құрамы
Жандосов Ораз Әлиұлы            - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң бiрiншi
орынбасары, Комиссияның
төрағасы
Байменов Әлихан Мұхамедияұлы    - Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi Кеңсесiнiң
басшысы, Комиссия төрағасының
орынбасары
Әбiлғазин Данияр Рүстемұлы      - Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi
департаментiнiң директоры
Жақсыбеков Әдiлбек Рыскелдiұлы  - Астана қаласының әкiмi
Жақиянов Ғалымжан Бәдiлжанұлы   - Павлодар облысының әкiмi
Коржова Наталья Артемовна       - Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрi
Қуанғанов Фархат Шаймұратұлы    - Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар жөнiндегi агенттi.
гiнiң басқарма бастығы
(келiсiм бойынша)
Мыңбаев Сауат Мұхаметбайұлы     - Қазақстан Республикасының
Қаржы министрi
Мұхамеджанов Бауыржан Әлiмұлы   - Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрi
Рау Альберт Павлович            - Лисаков арнайы экономикалық
аймағы әкiмшiлiк кеңесiнiң
төрағасы
Сапарбаев Бердiбек Мәшбекұлы    - Қызылорда облысының әкiмi
Судьин Александр Сергеевич      - Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Әкiмшiлiгi
Мемлекеттiк қызмет және кадр
саясаты бөлiмiнiң меңгерушiсi
Нұр-Ахмет-Досмұхамед            - Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi бiрiншi
орынбасарының кеңесшiсi,
Комиссияның хатшысы