Об утверждении Плана мероприятий по погашению задолженности по заработной плате
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 1998 г. N 1295. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по погашению задолженности по заработной плате организациями всех форм собственности.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 декабря 1998 года № 1295
План
мероприятий по погашению задолженности
по заработной плате организациями всех форм собственности
___________________________________________________________________________
№ !         Мероприятие          !   Срок    !Ответственные  !  Форма     !
п/п!                              !исполнения ! за исполнение ! завершения !
___________________________________________________________________________!
1 !             2                !     3     !      4        !     5      !
___________________________________________________________________________!
1 !Определить перечень организа- !Ежемесячно !Нацстатагенство! Перечень   !
!ций, имеющих задолженность по !           !               !организаций !
!выплате заработной платы как в!           !               !            !
!суммарном выражении, так и по !           !               !            !
!срокам образования            !           !               !            !
---------------------------------------------------------------------------!
2 !Обратиться в Генеральную Про- !По графику !Минфин, Мингос-!Обращение   !
!куратуру Республики Казахстан !           !доходов, Мин-  !в Генераль- !
!о проведении совместной про - !           !трудсоцзащиты  !ную Проку - !
!верки по образовавшейся задол-!           !               !ратуру      !
!женности более двух месяцев в !           !               !            !
!организациях независимо от    !           !               !            !
!форм собственности, по резуль-!           !               !            !
!татам которой:                !           !               !            !
!принять меры по ее взысканию, !           !               !            !
!в том числе и в судебном по-  !           !               !            !
!рядке;                        !           !               !            !
!проанализировать причины обра-!           !               !            !
!зовавшейся задолженности, в   !           !               !            !
!случае неплатежеспособности - !           !               !            !
!принять меры по банкротству   !           !               !            !
---------------------------------------------------------------------------!
3 !Внести на рассмотрение общих  ! Декабрь   ! Минфин        !Информация  !
!собраний акционеров акционер- !           !               !Правитель-  !
!ных обществ, где государствен-!           !               !ству Рес -  !
!ная доля составляет контроль- !           !               !публики Ка- !
!ный пакет акций, предложение  !           !               !захстан     !
!об утверждении графиков пога- !           !               !            !
!шения задолженности по зара-  !           !               !            !
!ботной плате и установлению   !           !               !            !
!персональной ответственности, !           !               !            !
!вплоть до освобождения от за- !           !               !            !
!нимаемой должности руководите-!           !               !            !
!лей акционерных обществ за их !           !               !            !
!неисполнение                  !           !               !            !
---------------------------------------------------------------------------!
4 !Разработать и утвердить Планы ! Декабрь   !Акимы областей,!Информация  !
!мероприятий по погашению за - !           !городов Астаны !Правительст-!
!   долженности   по  за-      !           !и Алматы       !ву Республи-!
!работной плате и возмещению   !           !               !ки Казахстан!
!ущерба по трудовому увечью,   !           !               !            !
!связанному с потерей трудоспо-!           !               !            !
!собности, организациями всех  !           !               !            !
!форм собственности и обеспе-  !           !               !            !
!чить их выполнение            !           !               !            !
---------------------------------------------------------------------------!
5 !Заслушать информации руководи-!По графику !Оперативная ра-!График, про-!
!телей организаций-должников по!           !бочая группа,  !токолы      !
!заработной плате и возмещению !           !Минтрудсоцзащи-!            !
!ущерба на заседаниях рабочей  !           !ты             !            !
!группы с участием акимов об - !           !               !            !
!ластей, городов Астаны и Алма-!           !               !            !
!ты и принять меры в соответст-!           !               !            !
!вии с законодательством       !           !               !            !
---------------------------------------------------------------------------!
6 !Провести анализ кредиторской  !Декабрь    !Минфин, Мингос-!Информация  !
!задолженности организаций пе -!           !доходов, Нац - !Правительст-!
!ред государством и внести     !           !статагенство   !ву Республи-!
!предложения по погашению дол- !           !               !ки Казахстан!
!гов, образовавшихся в предыду-!           !               !            !
!щие годы вследствие директив -!           !               !            !
!ных поставок и задолженностей !           !               !            !
!по невозвращенным в срок цент-!           !               !            !
!рализованным кредитам (дирек- !           !               !            !
!тивные кредиты и кредиты, вы- !           !               !            !
!данные по результатам внутри- !           !               !            !
!республиканского зачета), вы- !           !               !            !
!данным из республиканского    !           !               !            !

Жалақы төлеу бойынша берешекті өтеу жөніндегі шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1998 жылғы 18 желтоқсан N 1295. Қаулының күші жойылды - 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Меншіктің барлық нысанындағы ұйымдардың жалақы төлеу бойынша берешекті өтеуі жөніндегі ұсынылып отырған шаралар жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 18 желтоқсандағы
N 1295 қаулысымен бекітілген
Меншіктің барлық нысанындағы ұйымдардың жалақы төлеу бойынша
берешекті өтеуі жөніндегі Шаралар жоспары
Рет |        Іс-шара               |Орындау|Орындауға жауаптылар| Аяқталу
N   |                              |мерзімі|                    | нысаны
____|______________________________|_______|____________________|_________
1   |              2               |   3   |          4         |    5
____|______________________________|_______|____________________|_________
1.  |Жалақы төлеу бойынша берешегі |Ай     |Ұлттық статистика   |Ұйымдар
|бар ұйымдардың тізбесін, жалпы|сайын  |агенттігі           |тізбесі
|ақшалай сомасын, қанша уақыттан       |                    |
|бері борышты екенін анықтау   |       |                    |
____|______________________________|_______|____________________|_________
2.  |Жалақы төлеуді екі айдан астам|Кесте  |Қаржымині,          |Бас Про-
|уақыттан бері кешіктіріп отыр.|бойынша|Мемкірісмині,       |куратура-
|ған меншіктің барлық нысанында|       |Еңбекәлеуметмині    |ға өтінім
|ғы ұйымдарда берешектің қалып.|       |                    |жасау
|тасу себебіне бірлесіп тексеру|       |                    |
|жүргізу туралы Қазақстан Респу|       |                    |
|бликасының Бас Прокуратурасына|       |                    |
|өтінім жасау, оның нәтижесі   |       |                    |
|бойынша:- жалақыны өндіріп    |       |                    |
|алу, соның ішінде сот тәрті.  |       |                    |
|бімен өндіріп алу жөнінде шара|       |                    |
|лар қолдану;                  |       |                    |
| - қалыптасқан берешектің себ-|       |                    |
|ептеріне талдау жүргізу, төлем|       |                    |
|қабілетсіздігі болған жағдайда|       |                    |
|банкроттық жөнінде шаралар    |       |                    |
|қолдану                       |       |                    |
____|______________________________|_______|____________________|_________
3.  |Акцияларының бақылау пакеті мем-|Желтоқ-|Қаржымині         |Қазақстан
|лекет үлесі болып табылатын ак- |сан    |                  |Республи.
|ционерлік қоғамдар акционерлері-|       |                  |касының
|нің жалпы жиналысының қарауына  |       |                  |Үкіметіне
|жалақы бойынша берешекті өтеу   |       |                  |ақпарат
|кестелерін бекіту және акционер-|       |                  |беру
|қоғамдар басшыларының оларды    |       |                  |
|орындаудағы жеке жауапкершілігін|       |                  |
|белгілеу, орындамағаны үшін алып|       |                  |
|отырған лауазымынан босатуға    |       |                  |
|дейін шара қолдану туралы ұсыныс|       |                  |
|енгізу                          |       |                  |
____|________________________________|_______|__________________|_________
4.  |Меншіктің барлық нысанындағы    |Желтоқ-|Облыстардың, Астана |Бұл да
|ұйымдардың жалақы жөніндегі бе- |сан    |мен Алматы қалалары-|
|решекті өтеу және еңбек қабіле- |       |ның әкімдері        |
|нен айрылуына әкеп соққан еңбек |       |                    |
|жарақатына байланысты зиянды    |       |                    |
|өтеуі жөніндегі шаралардың жос- |       |                    |
|парларын әзірлеу және бекіту    |       |                    |
____|________________________________|_______|____________________|_______
5.  |Борышкер ұйымдар басшыларының   |Кесте  |Жедел жұмыс тобы,   |Кесте,
|жалақы мен зиянды өтеу жөніндегі|бойынша|Еңбекәлеуметмині    |хаттама
|есептерін жұмыс тобының мәжіліс-|       |                    |лар
|терінде облыстардың, Астана мен |       |                    |
|Алматы қалаларының әкімдерін    |       |                    |
|қатыстыра отырып тыңдау және    |       |                    |
|заңдарға сәйкес шаралар қолдану |       |                    |
____|________________________________|_______|____________________|_______
6.  |Ұйымдардың мемлекет алдындағы   |Желтоқ-|Қаржымині,        |Қазақстан
|кредиторлық берешегіне талдау   |сан    |Мемкірісмині,     |Республи.
|жүргізу және директивалық жеткі-|       |Ұлттық статистика |касының

!бюджета в 1994-1995 годах     !           !               !            !
---------------------------------------------------------------------------!
7 ! Провести анализ долгов орга- !  -//-//-  !Мингосдоходов, !Постановле- !
!низаций перед бюджетом и вне -!           !Минфин         !ние Прави-  !
!бюджетными фондами и внести   !           !               !тельства    !
!предложения по рестрктуризации!           !               !Республики  !
!этих долгов путем сегментации !           !               !Казахстан   !
!и проведения процедуры банк - !           !               !            !
!ротства                       !           !               !            !
---------------------------------------------------------------------------!
8 !Произвести проверку контрактов!По отдель- !Минфин         !Информация  !
!на доверительное управление и !ному гра-  !               !Правительст-!
!договоров купли-продажи в час-!фику       !               !ву Республи-!
!ти выполнения инвесторами обя-!           !               !ки Казахстан!
!зательств по погашению задол- !           !               !            !
!женности по зарплате, долгов  !           !               !            !
!бюджету и внебюджетным фондам !           !               !            !
---------------------------------------------------------------------------!
9 !Завершить работу по урегулиро-!В сроки,   !Минфин         !            !
!ванию задолженностей отдельных!установлен-!               !Информация  !
!приватизированных организаций !ные поста- !               !Правительст-!
! в соответствии с постановле- ! новлением !               !ву Республи-!
!ем Правительства Республики   !новлением  !               !ки Казахстан!
! Казахстан от 29 апреля 1998  !Правитель- !               !            !
! года № 393                   !ства       !               !            !
!                              !           !               !            !
---------------------------------------------------------------------------!
10 !Установить по отношению к     ! Декабрь   !Минфин, Мингос-!Постановле- !
!субъектам естественных моно-  !           !доходов, Коми -!ние Прави - !
!полий индивидуальный порядок  !           !тет по регулир.!тельства    !
!использования денег, поступа -!           !естеств. моно -!Республики  !
!ющих на их банковские счета,  !           !полий          ! Казахстан  !
!предусматривающий направление !           !               !            !
!70 процентов на выплату нало- !           !               !            !
!гов в бюджет, 30 процентов на !           !               !            !
!выплату заработной платы      !           !               !            !
---------------------------------------------------------------------------!
11 !Установить контроль за поступ-!Постоянно  !Мингосдоходов, !Информация  !
!лением денег на счета экспор- !           !Нацбанк        !Правительст-!
!теров в казахстанских банках и!           !               !ву Республи-!
!возвратом авансов при непос - !           !               !ки Казахстан!
!тавке товаров по импортным    !           !               !            !
!контрактам в соответствии с   !           !               !            !
!условиями паспортов сделки    !           !               !            !
---------------------------------------------------------------------------!
12 !Внести предложения о преобра- !Декабрь    !Минтрудсоцзащи-!Полстановле-!
!зовании действующих Государст-!           !ты, Минюст     !ние Прави-  !
!венной инспекции охраны труда !           !               !тельства    !
!и Инспекции государственной   !           !               !Республики  !
!службы занятости в Государст- !           !               !Казахстан   !
!венную инспекцию труда, опре- !           !               !            !
!делив его права и обязанности !           !               !            !
---------------------------------------------------------------------------!
13 !Подготовить и внести предложе-! -//-//-   !Минтрудсоцзащи-!Распоряжение!
!ние по внедрению механизма со-!           !ты, Минфин,    !Премьер-Ми- !
!гласования с Министерством    !           !Минэнерго      !нистра Рес- !
!труда и социальной защиты на- !           !               !публики Ка- !
!селения Республики Казахстан  !           !               !захстан     !
!при заключении договоров куп- !           !               !            !
!ли-продажи, передачи под уп - !           !               !            !
!равление и приватизации орга- !           !               !            !
!низаций                       !           !               !            !
---------------------------------------------------------------------------!
14 !Предусмотреть в новой редакции!I квартал  !Минтрудсоцзащи-!Проект Зако-!
!проекта Закона Республики Ка- !1999 года  !ты, Минюст     !на Республи-!
!захстан "О труде" ужесточение !           !               !ки Казахстан!
!ответственности работодателя  !           !               !"О труде"   !
!за задержку по его вине выпла-!           !               !            !
!ты заработной платы и пени    !           !               !            !
---------------------------------------------------------------------------!
15 !Предусмотреть при заключении  !Постоянно  !Минтрудсоцзащи-!Информация  !
!тарифных соглашений и коллек- !           !ты, Совет Феде-!Правительст-!
!тивных договоров усиление об- !           !рации профсо-  !ву Республи-!
!щественного контроля в преде- !           !юз., Конфедера-!ки Казахстан!
!лах предоставленных законода- !           !ция свободн.   !            !
!тельством прав за соблюдением !           !профс.         !            !
!трудового законодательства    !           !               !            !
___________________________________________________________________________!

|зілімдер және 1994-1995 жылдары |       |агенттігі         |Үкіметіне
|республикалық бюджеттен берілген|       |                  |ақпарат
|орталықтандырылған несиелерді   |       |                  |беру
|(директивті несиелер мен респуб-|       |                  |
|каішілік есептеме нәтижелері    |       |                  |
|бойынша берілген несиелер) мер- |       |                  |
|зімінде қайтармауы салдарынан   |       |                  |
|өткен жылдары қордаланған борыш-|       |                  |
|тарды өтеу жөнінде ұсыныстар ен-|       |                  |
|гізу                            |       |                  |
____|________________________________|_______|__________________|_________
7.  |Ұйымдардың бюджет пен бюджеттен |- " -  |Мемкірісмині,     |Қазақстан
|тыс қорлар алдындағы борыштарына|       |Қаржымині         |Республи-
|талдау жасау және осы борыштарды|       |                  |касы
|сегменттеу мен банкроттық рәсі- |       |                  |Үкіметі.
|мін жүргізу жолымен қайта құры- |       |                  |нің қаулы
|лымдау жөнінде ұсыныстар енгізу |       |                  |сы
____|________________________________|_______|__________________|_________
8.  |Инвесторлардың сенімгерлік бас- |Жеке   |Қаржымині         |Қазақстан
|қаруға арналған келісім-шарттар-|кесте  |                  |Республи-
|ға және сату-сатып алу шарттары-|бойынша|                  |касының
|на жалақы төлеу жөніндегі бере- |       |                  |Үкіметіне
|шегі мен бюджет пен бюджеттен   |       |                  |ақпарат
|тыс қорларға борыштарын өтеуі   |       |                  |беру
|жөніндегі міндеттемелерін орын- |       |                  |
|дауына қатысты бөлігіне тексеру |       |                  |
|жүргізу                         |       |                  |
____|________________________________|_______|__________________|_________
9.  |Қазақстан Республикасы Үкіметі- |ҚР Үкі-|Қаржымині           |Бұл да
|нің 1998 жылғы 29 сәуірдегі     |метінің|                    |
|N 393 қаулысына сәйкес жекелеген|қаулысы|                    |
|жекешелендірілген ұйымдардың    |белгі- |                    |
|берешектерін реттеу жөніндегі   |леген  |                    |
|жұмысты аяқтау                  |мерзім-|                    |
|                                |де     |                    |
____|________________________________|_______|____________________|_______
10. |Табиғи монополиялар субъектіле- |Желтоқ-|Қаржымині,        |Қазақстан
|ріне қатысты олардың банктік    |сан    |Мемкірісмині,     |Республи-
|шоттарына келіп түсетін ақшаның |       |Табиғи монополия- |касы-
|70 процентін бюджетке салық     |       |ларды реттеу жөнін|Үкіметі-
|төлеуге, 30 процентін жалақы    |       |дегі комитет      |нің
|төлеуге көздейтін жеке тәртіпті |       |                  |қаулысы
|белгілеу                        |       |                  |
____|________________________________|_______|__________________|_________
11. |Экспорттаушылардың Қазақстан    |Ұдайы  |Мемкірісмині,     |Қазақстан
|банктеріндегі шоттарына ақшаның |       |Ұлттық Банк       |Республи-
|түсуіне және мәміле-паспорттары-|       |                  |касының
|ның шарттарына сәйкес импорттық |       |                  |Үкіметіне
|келісім-шарттар бойынша тауарлар|       |                  |ақпарат
|толық берілмеген кезде аванстар-|       |                  |беру
|дың қайтарылуына бақылау орнату |       |                  |
____|________________________________|_______|__________________|_________
12. |Жұмыс істеп жатқан Мемлекеттік  |Желтоқ-|Еңбекәлеуметмині, |Қазақстан
|еңбек қорғау инспекциясы мен    |сан    |Әділетмині        |Республи-
|Мемлекеттік жұмыспен қамту инс- |       |                  |касы
|пекциясын Мемлекеттік еңбек инс-|       |                  |Үкіметі-
|пекциясын Мемлекеттік еңбек инс-|       |                  |ның
|пекциясы етіп қайта ұйымдастыру |       |                  |қаулысы
|туралы ұсыныс енгізу, оның      |       |                  |
|құқықтары мен міндеттерін       |       |                  |
|белгілеу                        |       |                  |
____|________________________________|_______|__________________|_________
13. |Ұйымдарды сатып алу-сату, басқа-|Желтоқ-|Еңбекәлеуметмині, |Қазақстан
|руға беру және жекешелендіру    |сан    |Қаржымині,        |Республи-
|шарттарын жасасқан кезде Қазақс-|       |Энергетика, индуст|касы
|тан Республикасының Еңбек және  |       |рия және саудамині|Премьер-
|халықты әлеуметтік қорғау       |       |                  |Министрі-
|министрлігімен келісу тетігін   |       |                  |нің
|енгізу жөнінде ұсыныс әзірлеу   |       |                  |өкімі
|және енгізу                     |       |                  |
____|________________________________|_______|__________________|_________
14. |Қазақстан Республикасының "Еңбек|1999   |Еңбекәлеуметмині, |Қазақстан
|туралы" Заң жобасының жаңа ре-  |жылдың |Әділетмині        |Республи-
|дакциясында жұмыс берушінің оның|I тоқ- |                  |касының
|кінәсінен жалақы және өсім тө-  |саны   |                  |"Еңбек
|леуді кешіктіргені үшін жауап-  |       |                  |туралы"
|кершілігін қатаңдату            |       |                  |Заңының
|                                |       |                  |жобасы
____|________________________________|_______|__________________|_________
15. |Тарифтік келісімдер мен ұжымдық |Ұдайы  |Еңбекәлеуметмині, |Қазақстан
|шарттар жасасқан кезде еңбек    |       |Кәсіподақтар Феде.|Республи-
|заңдарының сақталуына заңдарда  |       |рациясы Кеңесі жә.|касының
|берілген құқықтардың шегінде    |       |не Ерікті Кәсіпода|Үкіметіне
|қоғамдық бақылауды күшейтуді    |       |қтар Конфедерация.|ақпарат
|көздеу                          |       |сы                |беру
____|________________________________|_______|__________________|_________