Об утверждении лимитов (квот) вылова рыбы в рыбохозяйственных водоемах Республики Казахстан на 1999 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 1999 года № 163
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 октября 1993 года № 2463 Z933300_ "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые лимиты (квоты) вылова рыбы в рыбохозяйственных водоемах Республики Казахстан на 1999 год.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства Республики Казахстан
от 24 февраля 1999 года № 163
Лимиты (квоты) вылова рыбы в рыбохозяйственных водоемах
Республики Казахстан на 1999 год
<*>
Сноска. Дополнены разделами - постановлением Правительства РК от 19
апреля 1999 г. N 433
P990433_
.
(в тоннах)
____________________________________________________________________________
|                                                |Лимиты (квоты) допустимого|
|             Водоемы и виды рыб                 |         улова рыбы       |
|________________________________________________|__________________________|
|                    1                           |             2            |
|________________________________________________|__________________________|
Урало-Каспийский бассейн
р. Урал     Предустьевое      р. Кигач с
пространство     предустьевым
р. Урал        пространством
Лимитированные виды
1. Осетровые
а) промысловый лов                  405            -                10
в т.ч.        белуга                 60            -                 -
севрюга               215            -                 -
осетр                  80            -                 -
шип                    50            -                 -
б) научно-исследовательский лов      -            20                 -
Итого                               405           20                10
2. Вобла                           1800          200              3400
3. Крупный частик                  8750         1150              4650
в т.ч.        судак                4300          200               300
сазан                 200          600               300
лещ                  3700          300              4000
жерех                 550           50                50
Итого                             10550         1350              8050
4. Сельдь                            -            -                 10
Нелимитированные виды
1. Сом                              300          500              1500

Қазақстан Республикасы балық шаруашылығының су тоғандарында балық аулаудың 1999 жылға арналған лимитін (квотасын) бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 24 ақпан N 163
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қазандағы N 2463 Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы балық шаруашылығының су тоғандарында балық аулаудың 1999 жылға арналған лимиті (квотасы) бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы 24 ақпандағы N 163 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы
су айдандарында балық аулаудың
1999 жылға арналған лимиттері (квоталары)
(тоннамен)
_________________________________________________________________________
|           Су айдындары              |     Балық аулаудың жол берілетін
|     мен балықтың түрлері            |        лимиттері (квоталары)
|_____________________________________|___________________________________
|                 1                   |                   2
|_____________________________________|___________________________________
Жайық-Каспий бассейні
Жайық      Жайық өзенінің     Құйылыстық
өзені        құйылыстық      кеңістігімен
кеңістігі      бірге Қиғаш
өзені
Лимиттелген түрлері
1. Бекірелік
а) кәсіпшілік аулау            405             -                10
оның ішінде қортпа              60             -                 -
шоқыр              215             -                 -
бекіре              80             -                 -
пілмай              50             -                 -
б) ғылыми-зерттеулік аулау      -              20                -
Жиыны                          405             20               10
2. Қаракөз                     1800           200              3400
3. Ірі шағын балық             8750          1150              4650
оның ішінде көксерке           4300           200               300
сазан              200            600               300
табан              3700           300              4000
ақмарқа            550            50                50
Жиыны                         10550          1350              8050
4. Май шабақ                   -              -                 10
Лимиттелмеген түрлері
1. Жайын                       300            500              1500

2. Щука                              -           350              1000
3. Мелкий частик                    200          800              2450
Итого                               500         1650              4950
Всего                             11455         3020             13020
Из них осетровые                    405           20                10
Озеро Балхаш и дельта реки Или
Озеро Балхаш           Дельта р. Или
1. Вобла                              280                      54
2. Жерех                              130                      80
3. Лещ                               8500                      70
4. Сазан                              150                      48
5. Сом                                500                     350
6. Судак                              900                      95
7. Берш                               130                      25
8. Белый амур                          -                        5
Итого                               10590                     727
Капшагайское водохранилище
1. Лещ                   729,5
2. Жерех                  41,4
3. Судак                  14,1
4. Сазан                  12,2
5. Сом                    16,6
6. Толстолобик            80,2
7. Белый амур             68,0
8. Плотва                  3,0
9. Карась                  2,0
Итого                    970,0
Аральское море
1. Камбала-глосса        940,0
Шардаринское водохранилище
1. Карась                336,0
2. Лещ                    17,5
3. Сазан                 запрет
4. Судак                   7,0
5. Плотва                  4,0
6. Чехонь                  0,5
7. Жерех                   2,0
8. Толстолобик           103,0
Итого                    470,0
Бухтарминское водохранилище
1. Лещ                  9100,0
2. Плотва                310,0
3. Окунь                 275,0
4. Судак                1255,0
5. Щука                  215,0
6. Линь                   10,0
7. Сазан                  40,0
8. Язь                   115,0

2. Шортан                       -             350              1000
3. Ұсақ шағын балық            200            800              2450
Жиыны                          500           1650              4950
Барлығы                       11455          3020              13020
Оның ішінде бекірелік          405            20                10
Балқаш көлі мен Іле өзенінің атырауы
Балқаш көлі              Іле өзенінің атырауы
1. Қаракөз                     280                              54
2. Ақмарқа                     130                              80
3. Табан                       8500                             70
4. Сазан                       150                              48
5. Жайын                       500                              350
6. Көксерке                    900                              95
7. Беріш                       130                              25
8. Ақ амур                      -                               5
Жиыны                        10590                              727
Қапшағай су қоймасы
1. Табан                                      729,5
2. Ақмарқа                                    41,4
3. Көксерке                                   14,1
4. Сазан                                      12,2
5. Жайын                                      16,6
6. Дөңмаңдай                                  80,2
7. Ақ амур                                    68,0
8. Торта                                       3,0
9. Мөңке                                       2,0
Жиыны                                        970,0
Арал теңізі
1. Камбала глосс                             940,0
Шардара су қоймасы
1. Мөңке                                     336,0
2. Табан                                      17,5
3. Сазан                                    тыйым салынған
4. Көксерке                                    7,0
5. Торта                                       4,0
6. Қылыш балық                                 0,5
7. Ақ марқа                                    2,0
8. Дөңмаңдай                                  103,0
Жиыны                                         470,0
Бұқтарма су қоймасы
1. Табан                                      9100,0
2. Торта                                       310,0
3. Алабұға                                     275,0
4. Көксерке                                   1255,0
5. Шортан                                      215,0
6. Оңғақ                                        10,0
7. Сазан                                        40,0
8. Аққайран                                    115,0

9. Рипус                  50,0
Итого                  11370,0
Шульбинское водохранилище
1. Плотва                146,0
2. Окунь                  93,0
3. Лещ                    23,0
4. Прочие (судак, щука,   11,0
линь, карась)
Итого                    273,0
Алакольская система озер
Алаколь         Кошкарколь     Сасыкколь
1. Лещь                        149,0             84,0          172,0
2. Карась                      198,0            138,0          110,0
3. Окунь                       155,0              -              -
4. Сазан                        61,0             25,0          136,0
5. Судак                       229,0             45,0          186,0
Итого                          792,0            292,0          604,0
(в тоннах)
____________________________________________________________________
|     Водоемы       |       Лимиты (квоты) допустимого улова рыбы    |
|                   |________________________________________________|
|                   | Всего | лещ | судак |сазан|жерех|сиговые|прочие|
|___________________|_______|_____|_______|_____|_____|_______|______|
Акмолинская область
Биртабан-Шалкарская
система озер           125    35     20      8     -      -       62
Уялинская система
озер                    95    25     12      -     -      -       58
Озера Узунколь,
Жарлыколь,
Майбалык               130    -      -       80    -      3       47
Оз. Кумдыколь           70    -      -       -     -      -       70
Оз. Саумалколь          30    -      -       -     -      -       30
Оз. Кожаколь            55    -      -       -     -      -       55
Другие озера           117    -      -       22    -      -       95
Вячеславское
водохранилище          110    55     25      -     -      -       30
Другие водохранилища
и озера                 68     8      3      22    -      -       35
Итого      800   123     60     132    -      3      482
Актюбинская область
Иргиз-Тургайская
система озер          1000    -      -      150    -      -      850
Актюбинское
водохранилище           70    -      5       -     -      -       65
Другие водоемы          80    -      -       -     -      -       80
Итого     1150    -      5      150    -      -      995
Северо-Казахстанская область
Оз. Б. Тарангул        350    -      -       -     -      40     310
Оз. М. Тарангул        100    -      -       -     -      -      100

9. Көкшұбар балық                               50,0
Жиыны                                         11370,0
Шульба су қоймасы
1. Торта                                        146,0
2. Алабұға                                      93,0
3. Табан                                        23,0
4. Басқалары (көксерке,                         11,0
шортан, оңғақ, мөңке)
Жиыны                                           273,0
Алакөл көлдер жүйесі
Алакөл     Қошқаркөл     Сасықкөл
1. Табан                          149,0         84,0         172,0
2. Мөңке                          198,0        138,0         110,0
3. Алабұға                        155,0          -             -
4. Сазан                           61,0         25,0         136,0
5. Көксерке                       229,0         45,0         186,0
Жиыны                             792,0         292,0        604,0
(тоннамен)
<*>
___________________________________________________________________________
|Су айдандары    |Балық аулаудың жол берілетін лимиттері (квоталары)
|_____________   |_______________________________________________________
|Барлығы|табан|көксерке|сазан|ақмарқа|сиг балық.|өзгелері
|                |       |     |        |     |       |тары      |
|________________|_______|_____|________|_____|_______|__________|_________
|
Ақмола облысы
Біртабан-Шалқар
көл жүйесі          125     35     20       8     -        -          62
Ұялы көл жүйесі
95     25     12       -     -        -          58
Ұзынкөл, Жарлы-
көл, Майбалық
көлдері             130     -       -       80    -        3          47
Құмдыкөл көлі       70      -       -       -     -        -          70
Саумалкөл көлі      30      -       -       -     -        -          30
Қожакөл көлі        55      -       -       -     -        -          55
Басқа көлдер        117     -       -       22    -        -          95
Вячеслав су
қоймасы             110     55      25      -     -        -          30
Басқа су қоймала-
ры және көлдер      68      8       3       22    -        -          35
Жиыны            800     123     60      132   -        3          482
Ақтөбе облысы
Ырғыз-Торғай        1000    -       -       150   -        -          850
көл жүйесі
Ақтөбе су            70     -       5        -    -        -          65
қоймасы
Өзге су тоғандары    80     -       -        -    -        -          80
Жиыны             1150    -       5       150   -        -          995
Солтүстік Қазақстан облысы
Үлкен Таранғұл      350     -       -        -    -        40         310
көлі
Кіші Таранғұл       100     -       -        -    -        -          100
көлі

Оз. Грачи               50    -      -       -     -      -       50
Оз. Кондыкты            10    -      -       -     -      10       -
Оз. Половинное         100    -      -       -     -      -      100
Оз. Жаксы-Жангистау    100    -      -       -     -      100      -
Оз. Алва               100    -      -       -     -      -      100
Оз. Майбалык           110    -      -       -     -      -      110
Оз. Басановское        100    -      -       -     -      -      100
Оз. Каменное            90    -      -       -     -      -       90
Оз. Избасар            200    -      -       -     -      -      200
Оз. Сливное            100    -      -       -     -      -      100
Итого       1410   -      -       -     -      150   1260
Карагандинская область
Водохранилище
канала Иртыш-Караганда  54    32     8       -     -      -       14
Другие водохранилища  178,5   40     -      12,5   -      -      126
Озера                 139,5   -      -      14,5   -      -      125
Итого      372,0   72     8      27,0   -      -      265
Западно-Казахстанская область
Оз. Жолкар             200    -      100     50    -      -       50
Оз. Жартылкул           80    -      -       50    -      -       30
Оз. Камбакты            60    30      10     20    -      -       -
Оз. Жанаталап           80    60     -       20    -      -       -
Оз. Сокрыл              60    40     -       20    -      -       -
Оз. Сарышаганан         60    30      10     20    -      -       -
Итого        540   160     120    180    -      -       80
Костанайская область
Верхне-Тобольское
водохранилище          175    60      -      -     -      20      95
Каратомарское
водохранилище          100    40      -      -     -      -       60
Озера                  625    15      -      -     -      -      610
Итого        900   115      -      -     -      20     765
Павлодарская область
Канал Иртыш-Караганда   75    40     25      -     -      -       10
Озера                  105    -      20      -     -      -       85
Итого        180    40     45      -     -      -       95
Жамбылская область
Тасоткольское
водохранилище          100    60     10      -     -      -       30
Оз. Беликоль           250    80     50      -     -      -      120
Оз. Акколь              50           10      10    -      -       30

Грачи көлі          50      -       -        -    -        -           50
Қондықты көлі       10      -       -        -    -        10          -
Половинное көлі     100     -       -        -    -        -           100
Жақсы Жаңғызтау
көлі                100     -       -        -    -        100         -
Алуа көлі           100     -       -        -    -        -           100
Майбалық көлі       110     -       -        -    -        -           110
Басанов көлі        100     -       -        -    -        -           100
Каменное көлі       90      -       -        -    -        -           90
Ізбасар көлі        200     -       -        -    -        -           200
Сливное көлі        100     -       -        -    -        -           100
Жиыны           1410    -       -        -    -        150
1260
Қарағанды облысы
Ертіс-Қарағанды
каналы су қоймасы   54      32      8        -    -        -           14
Басқа су            178,5   40      -        12,5 -        -           126
қоймалары
Көлдер              139,5    -      -        14,5 -        -           125
Жиыны            372,0    72     8        27,0 -        -           265
Батыс Қазақстан облысы
Жолқар көлі         200      -      100      50   -        -           50
Жартыкөл көлі       80       -      -        50   -        -           30
Қаңбақты көлі       60       30     10       20   -        -            -
Жаңаталап көлі      80       60     -        20   -        -            -
Соқырыл көлі        60       40     -        20   -        -            -
Сарышағанан көлі    60       30     10       20   -        -            -
Жиыны              540      160    120      180  -        -           80
Қостанай облысы
Жоғарғы Тобыл
су қоймасы          175      60     -        -    -        20          95
Қаратомар су
қоймасы             100      40     -        -    -        -           60
Көлдер              625      15     -        -    -        -           610
Жиыны             900      115    -        -    -        20          765
Павлодар облысы
Ертіс-Қарағанды
каналы              75       40     25       -    -        -            10
Көлдер              105      -      20       -    -        -            85
Жиыны            180      40     45       -    -        -            95
Жамбыл облысы
Тасөткел су
қоймасы             100      60     10       -    -        -            30
Белкөл көлі         250      80     50       -    -        -
120
Ақкөл көлі           50      -      10       10   -        -            30
Үлкен Қамқалы

Оз. Большие Камкалы     20    15     -       5     -      -        -
Итого        420   155     70      15    -      -      180
Кызылординская область
р. Сырдарья            260   110     100     50    -      -       -
Оз. Кокшеколь          200    -       -       -    -      -       200
Итого        460   110     100     50    -      -       200
Южно-Казахстанская область
р. Сырдарья и
прилагаемые пойменные
озера                   70    20     20      10    -      -       20
Бугунское
водохранилище           30    10     10      10    -      -        -
Шошка-Кульская
система озер            10    -      -       5     -      -        5
Итого      110    30     30     25     -      -       25
С учетом рекомендаций Комиссии по водным биоресурсам Каспийского
моря лимит (квота) вылова рыбы по Каспийскому морю определить в
объеме:
Килька                            21990
Сельдь                               30
Кефаль                              300
Крупный частик                      300
Каспийский тюлень (белек), штук    5500
Всего по водоемам Казахстана
вылов рыбы                               83485
в т.ч. для научно-исследовательских целей, рыбоводных работ и рыбоохранных
мероприятий до 2% от лимита каждого водоема
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова)

көлі                20       15     -        5    -        -            -
Жиыны             420      155    70       15   -        -
180
Қызылорда облысы
Сырдария өзені      260      110    100      50   -        -            -
Көкшекөл көлі       200      -       -       -    -        -
200
Жиыны             460      110    100      50   -        -
200
Оңтүстік Қазақстан облысы
Сырдария өзені
және маңындағы
жайылма көлдер      70       20     20       10   -        -            20
Бұғын су қоймасы    30       10     10       10   -        -            -
Шошқакөл көл
жүйесі              10       -      -        5    -        -            5
Жиыны             110      30     30       25   -        -            25
Каспий теңізінің су биоресурстары жөніндегі комиссиясының
ұсынымдарын ескере отырып, Каспий теңізі бойынша балық аулау лимиті
(квотасы) мына көлемде белгіленсін:
Шабақ                                    21990
Майшабақ                                 30
Тікенді балық                            300
Ірі шағын балық                          300
Каспий итбалығы (ақүрпек), дана          5500
<*>
Қазақстанның су қоймалары бойынша барлық
балық аулау                             83485
<*>
оның ішінде ғылыми-зерттеу мақсаты, балық аулау жұмыстары және балық
қорғау іс-шаралары үшін әр су айдынынан лимиттің 2%-не дейін
ЕСКЕРТУ. Жаңа бөліммен толықтырылды - ҚРҮ-нің 1999.04.19. N 433
қулысымен.
P990433_
Оқығандар:
Орынбекова Д.
Қобдалиева Н.