О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 12 февраля 1999 года № 34
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 1999 года № 236. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 ноября 2003 г. N 1191 (P031191)
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 12 февраля 1999 года № 34 U990034_ "О Национальной Академии наук Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Определить Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан органом государственного управления республиканским государственным учреждением "Национальная Академия наук Республики Казахстан" (далее - Академия наук), а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности.
2. Установить основные направления деятельности Академии наук:
1) анализ состояния и прогнозирование развития науки;
2) формирование предложений по приоритетным направлениям развития науки и подготовки научных кадров;
3) научно-экспертное обеспечение, участие в формировании и координации выполнения программ научных исследований;
4) в пределах своей компетенции содействие укреплению, развитию международного научного сотрудничества, инновационной и инвестиционной деятельности.
3. Утвердить предельную штатную численность Академии наук в количестве 20 человек, лимит служебного легкового автотранспорта - 1 единицы.
4. Установить, что должностные оклады работников Академии наук определяются в соответствии с условиями оплаты труда работников бюджетной сферы Республики Казахстан.
5. Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан в месячный срок в установленном законодательством порядке провести необходимые организационные мероприятия в соответствии с настоящим постановлением.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 12 ақпандағы N 34 қаулысын іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 12 наурыз N 236. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.11.27. N 1191 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 12 ақпандағы N 34 қаулысын орындау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Ғылым академиясы) мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттік меншік құқығы субъектісі функцияларын жүзеге асырушы орган болып белгіленсін.
2. Ғылым академиясы қызметінің негізгі бағыттары мыналар болып белгіленсін:
1) ғылыми дамуының жай-күйін талдау мен болжау;
2) ғылымды дамытудың және ғылыми кадрлар даярлаудың басым бағыттары бойынша ұсыныстарды қалыптастыру;
3) ғылыми-сараптық қамтамасыз ету, ғылыми зерттеулер бағдарламаларын қалыптастыру мен олардың орындалуын үйлестіруге қатысу;
4) өз құзыретінің шегінде халықаралық ғылыми ынтымақтастықты, инновациялық және инвестициялық қызметті нығайтуға, дамытуға жәрдемдесу.
3. Ғылым академиясының шекті штат саны 20 адам, қызметтік жеңіл автомобиль лимитті 1-еу болып бекітілсін.
4. Ғылым академиясы қызметкерлерінің лауазымдық жалақылары Қазақстан Республикасының бюджеттік саладағы қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеу шарттарына сәйкес айқындалады деп белгіленсін.
5. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі бір ай мерзім ішінде заңдарда белгіленген тәртіппен осы қаулыға сәйкес қажетті ұйымдастыру шараларын жүргізсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі