О проверке деятельности управляющих компаний
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года № 350
Во исполнение Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете Республики Казахстан на 1999 год" Z980318_ и в целях увеличения доходной части бюджета Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Для проведения проверки деятельности управляющих компаний утвердить прилагаемый состав комиссии.
2. Комиссии осуществить проверку выполнения управляющими компаниями обязательств по контрактам (договорам) на управление государственными пакетами акций акционерных обществ и договорам концессии согласно прилагаемому графику и представить предложения в Правительство Республики Казахстан в течение 3-х дней по окончании проверки.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министерства финансов Республики Казахстан Джандосова У.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 апреля 1999 года № 350
Состав комиссии для проведения проверки
деятельности управляющих компаний
Кешубаев Галиаусат      - заместитель Руководителя Канцелярии
Каирбекович               Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Члены комиссии:
Абулгазин Данияр        - вице-Министр финансов - и.о. Директора
Рустемович                Департамента государственного имущества и
приватизации Министерства финансов Республики
Казахстан
Ваисов Мерей            - вице-Министр юстиции Республики Казахстан
Курманович
Джолдыбаева Сауле       - вице-Министр энергетики, индустрии и торговли
Мусиновна                 Республики Казахстан
Константинов Анатолий   - заместитель Генерального Прокурора Республики
Васильевич                Казахстан (по согласованию)
Курмангалиев Серик      - заместитель Председателя Агентства Республики
Шолпанкулович             Казахстан по регулированию естественных монополий
и защите конкуренции
Нурпеисов Кайрат        - вице-Министр государственных доходов Республики
Айтмухамбетович           Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 апреля 1999 года № 350
График
проведения проверок выполнения управляющими
компаниями обязательств по контрактам (договорам)
______________________________________________________________________
№ !Наименование хозяйствующих!Наименование управляющих! Дата проведе!
п/п!субъектов, переданных в до!      компаний          !ния проверок !
!верительное управление    !                        !             !
!     (концессию)          !                        !             !
---------------------------------------------------------------------!
1 !Павлодарский нефтеперераба!Компания "CCL OIL" (США)!с 05.04.99 г.!
!тывающий завод            !                        !             !
---------------------------------------------------------------------!
2 !АО "Торговый дом "Зангар" !ТОО "Butya" (Казахстан) !с 12.04.99 г.!
---------------------------------------------------------------------!
3 !АО "Казахгаз", "Алаугаз", !ЗАО "Акцепт-Клиринг"    !с 10.04.99 г.!
!"Батыстрансгаз"           !  (Казахстан)           !             !
---------------------------------------------------------------------!
4 !АО "Шульбинская ГЭС",АО   !Компания "АЭС" (США)    !с 03.05.99 г.!
!"Усть-Каменогорская ГЭС"  !                        !             !
---------------------------------------------------------------------!
5 ! АО "Химфарм"             !Компания"Доннадел ЛТД"  !с 17.05.99 г.!
!                          !   (Ирландия)           !             !
---------------------------------------------------------------------!
6 !АО "Акбакайский ГОК", АО  !НАК "Алтыналмас"        !с 24.05.99 г.!
!"Васильковский ГОК"       !    (Казахстан)         !             !
---------------------------------------------------------------------!
7 !АО "Корпорация Казахмыс   !Корпорация "Самсунг     !с 07.06.99 г.!
!(по контракту на управле- !Дойчланд ГмбХ"(Германия)!             !
!ние АО "Жезказганцветмет")!                        !             !
---------------------------------------------------------------------!
8 !Внутренняя и международная!Компания "Трактебель    !с 21.06.99 г.!
!газотранспортные системы и! А.С." (Бельгия)        !             !
!хозяйственная деятельность!                        !             !
______________________________________________________________________
(Специалисты: Э.Жакупова
И.Сельдемирова)

Басқарушы компаниялардың қызметін тексеру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 1 сәуір N 350
"Қазақстан Республикасының 1999 жылға арналған республикалық бюджеті туралы" Қазақстан Республикасының Заңын орындау үшін және бюджеттің кіріс бөлігін ұлғайту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Басқарушы компаниялардың қызметіне тексеру жүргізу үшін қоса беріліп отырған комиссия құрамы бекітілсін.
2. Комиссия басқарушы компаниялардың акционерлік қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакеттерін басқару жөніндегі келісім-шарттар (шарттар) және концессия шарттары бойынша міндеттемелерін орындауына қоса беріліп отырған кестеге сәйкес тексеру жүргізсін және тексеру аяқталғаннан кейін 3 күннің ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар берсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі О.Ә.Жандосовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы
1 сәуірдегі N 350
қаулысымен
бекітілген
Басқарушы компаниялардың қызметіне тексеру жүргізуге
арналған комиссияның
Құрамы
Ғалиаусат          - Қазақстан Республикасы
Қайырбекұлы          Премьер-Министрінің Кеңсесі Басшысының
Кешубаев             орынбасары, төраға
Комиссия мүшелері:
Дәнияр Рүстемұлы   - Қазақстан Республикасының Қаржы
Әбілғазин            вице-министрі - Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру
департаменті директорының міндетін
атқарушы
Мерей Құрманұлы    - Қазақстан Республикасының Әділет
Уәйісов              вице-министрі
Сәуле Мұсақызы     - Қазақстан Республикасының Энергетика,
Жолдыбаева           индустрия және сауда вице-министрі
Анатолий Васильевич - Қазақстан Республикасы Бас
Константинов          Прокурорының орынбасары (келісім бойынша)
Серік Шолпанқұлұлы - Қазақстан Республикасының
Құрманғалиев         Монополияға қарсы саясат және бәсекені
қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының
орынбасары
Қайрат             - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
Айтмұхамбетұлы       кіріс вице-министрі
Нұрпейісов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы
1 сәуірдегі N 350
қаулысына
қосымша
Басқарушы компаниялардың келісім-шарттар (шарттар) бойынша
міндеттемелерін орындауына тексеру жүргізудің
Кестесі
__________________________________________________________________________
|Рет|Сенімді басқаруға           | Басқарушы            | Тексеру
|N  |(концессияға) берілген      | компаниялардың       | жүргізілетін күн
|   |шаруашылық жүргізуші        | атауы                |
|   |субъектілердің атауы        |                      |
|___|____________________________|______________________|__________________
|1  |Павлодар мұнай өңдеу зауыты |"ССL OIL"             |1999 жылдың
|   |                            |компаниясы (АҚШ)      |5 сәуірінен бастап
|___|____________________________|______________________|__________________
|2  |"Заңғар" сауда үйі" АҚ      |"Вutуа" ЖШС           |1999 жылдың
|   |                            |(Қазақстан)           |12 сәуірінен
|   |                            |                      |бастап
|___|____________________________|______________________|__________________
|3  |"Қазақгаз", "Алаугаз",      |"Акцепт-Клиринг"      |1999 жылдың
|   |"Батыстрансгаз" АҚ          |ЖАҚ (Қазақстан)       |10 сәуірінен
|   |                            |                      |бастап
|___|____________________________|______________________|__________________
|4  |"Шүлбі ГЭС-і" АҚ,           |"АЭС" компаниясы      |1999 жылдың
|   |"Өскемен ГЭС-і" АҚ          |(АҚШ)                 |3 мамырынан бастап
|___|____________________________|______________________|__________________
|5  |"Химфарм" АҚ                |"Доннадел ЛТД"        |1999 жылдың
|   |                            |компаниясы (Ирландия) |17 мамырынан
|   |                            |                      |бастап
|___|____________________________|______________________|__________________
|6  |"Ақбақай КБК" АҚ,           |"Алтыналмас" ҰАК      |1999 жылдың
|   |"Васильков КБК" АҚ          |(Қазақстан)           |24 мамырынан
|   |                            |                      |бастап
|___|____________________________|______________________|__________________
|7  |"Қазақмыс корпорациясы"     |"Самсунг Дойчланд     |1999 жылдың
|   |АҚ ("Жезқазғантүстімет"     |ГмбХ"                 |7 маусымынан
|   |                            |                      |бастап
|   |АҚ-ын басқару жөніндегі     |корпорациясы          |
|   |келісім-шарт бойынша)       |(Германия)            |
|___|____________________________|______________________|__________________
|8  |Ішкі және халықаралық газ   |"Трактебель С.А."     |1999 жылдың
|   |тасымалдау жүйелері және    |компаниясы            |21 маусымынан
|   |шаруашылық қызмет           |(Бельгия)             |бастап
|___|____________________________|______________________|__________________
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.