Об установлении пригородной зоны города Астаны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 1999 года № 381. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 января 2012 года № 71
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.01.2012 № 71
Для создания условий интенсивного освоения пригородных территорий с учетом перспективного развития города Астаны Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить границы пригородной зоны города Астаны согласно прилагаемой схеме.
2. Установить, что выбор земельных участков для строительства объектов на территории пригородной зоны, а также предоставления права частной собственности и права землепользования производятся в установленном законодательством порядке.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены                                                  постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 апреля 1999 года № 381
Границы пригородной зоны города Астаны
Северная граница
Северная граница пригородной зоны города Астаны начинается от пересечения автомобильной проселочной дороги Максимовка - механизированный ток бригады № 6 командитного товарищества "Руденко и К" с железной дорогой Астана-Костанай и проходит вдоль высоковольтной линии в восточном направлении до восточной границы поселка Жайнак, далее в северо-восточном направлении по территории Шортандинского района до южной границы землепользования командитного товарищества "Плаксин и К" Целиноградского района, далее в юго-восточном направлении по территории Целиноградского района до озера Шошкалыколь Аршалынского района, далее в южном направлении до пересечения с высоковольтной линией, далее в восточном направлении вдоль южных берегов озер Шоптиколь И Шанколь и до западной границы села Николаевка Аршалынского района Акмолинской области.
Восточная граница
Восточная граница пригородной зоны города Астаны начинается с западной границы села Николаевка и проходит в южном направлении до северного берега озера Токсары, далее в юго-западном направлении до западной границы села "Родники" и далее в юго-западном направлении до пересечения с автомобильной дорогой Астана-Караганда Аршалынского района Акмолинской области.
Южная граница
Южная граница пригородной зоны города Астаны начинается с трассы Караганда-Астана и проходит в северо-западном направлении до западной границы села Мичурина, далее в северо-западном направлении вдоль автомобильной дороги Астана-Караганда до восточной границы села Мартыновка Аршалынского района, далее в юго-западном направлении вдоль южных берегов озер Тазколь и Майбалык до сопки Тайтобе, далее в южном направлении до пересечения с речкой Акпансай и далее в юго-западном направлении до пересечения с рекой Нура в районе урочища Жалтыркак Целиноградского района Акмолинской области.
Западная граница
Западная граница пригородной зоны города Астаны начинается с реки Нура в районе урочища Жалтыркак и проходит в северо-западном направлении вдоль западных границ сел Романовка, Преображенка до восточной границы села Аганас, далее в северо-западном направлении вдоль юго-западной границы рыбопитомника до пересечения с автомобильной дорогой Астана-Кургальджино, в районе бригады № 3 командитного товарищества "Бекенов и К", далее в северо- восточном направлении до южной границы села Воздвиженка, далее в северо- западном направлении вдоль южной стороны автомобильной дороги Воздвиженка- Новостройка до насосной станции на берегу реки Ишим и далее в северном направлении до пересечения с железной дорогой Астана-Костанай.

Астана қаласының қала маңы аймағын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 8 сәуірдегі N 381 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қаңтардағы № 71 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.01.16 № 71 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Астана қаласының перспективалық дамуын ескере отырып қала маңы аумақтарын қарқынды игеруге жағдай жасау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Астана қаласының қала маңы аймағының шекарасы бекітілсін.
2. Қала маңы аймағының аумағында объектілердің құрылысын салу үшін жер учаскелерін таңдау, сондай-ақ жеке меншік құқығы мен жерді пайдалану құқығын беру заңдарда белгіленген тәртіппен жүргізіледі деп белгіленсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 8 сәуірдегі
N 381 қаулысымен
бекітілген
Астана қаласының қала маңы аймағының шекаралары
Солтүстік шекарасы
Астана қаласының қала маңы аймағының солтүстік шекарасы Максимов-Астана-Қостанай темір жолымен бірге, "Руденко және К" сенім серіктестігі N 6 бригадасының механикаландырылған қырманы селолық автомобиль сүрлеу жолының қиылысынан басталады және шығыс бағытта жоғары вольтты желінің бойымен Жайнақ поселкесінің шығыс шекарасына дейін, одан әрі солтүстік-шығыс бағытта Шортанды ауданының аумағы бойынша Целиноград "Плаксин және С" сенім серіктестігі пайдаланатын жердің оңтүстік шекарасына дейін, одан әрі оңтүстік-шығыс бағытта Целиноград ауданының аумағы бойынша Аршалы ауданындағы Шошқалыкөл көліне дейін, одан әрі оңтүстік бағытта жоғары вольтты желімен қиылысқанға дейін, одан әрі шығыс бағытта Шөптікөл және Шаңкөл көлдерінің оңтүстік жағалауларын бойлап Ақмола облысының Аршалы ауданы Николаев поселкесінің батыс шекарасына дейін өтеді.
Шығыс шекарасы
Астана қаласының қала маңы аймағының шығыс шекарасы оңтүстік бағытта Николаев селосының батыс шекарасынан басталып, Тоқсары көлінің солтүстік жағалауына дейін, одан әрі оңтүстік-батыс бағытта "Родники" селосының батыс шекарасына дейін және одан әрі оңтүстік-батыс бағытта Ақмола облысының Аршалы ауданының Астана-Қарағанды автомобиль жолының қиылысына дейін жалғасады.
Оңтүстік шекарасы
Астана қаласының қала маңы аймағының оңтүстік шекарасы Қарағанды- Астана трассасынан басталады және солтүстік-батыс бағытта Мичурин селосының батыс шекарасына дейін, одан әрі солтүстік-батыс бағытта Астана-Қарағанды автомобиль жолының бойымен Аршалы ауданы Мартынов селосының шығыс шекарасына дейін, одан әрі оңтүстік-батыс бағытта Таскөл және Майбалық көлдерінің оңтүстік жағалауының бойымен Тайтөбе шоқысына дейін, одан әрі оңтүстік бағытта Ақпансай өзенінің солтүстік жағалауымен қиылысқанға дейін және одан әрі оңтүстік-батыс бағытта Ақмола облысының Целиноград ауданындағы Жалтырқақ шұратының ауданында Нұра өзенінің батыс жағалауымен қиылысқанға дейін өтеді.
Батыс шекарасы
Астана қаласының қала маңы аймағының батыс шекарасы Жалтырқақ шұратының ауданында Нұра өзенінен басталады және солтүстік-батыс бағытта Романов, Преображен селолары батыс шекарасының бойымен Ағанас селосының шығыс шекарасына дейін, одан әрі солтүстік-батыс бағытта балық питомнигі оңтүстік-батыс шекарасының бойымен "Бекенов және К" сенім серіктестігі N 3 бригадасының аумағындағы Астана-Қорғалжын автомобиль жолымен қиылысқанға дейін, одан әрі солтүстік-шығыс бағытта Воздвижен селосының оңтүстік шекарасына дейін, одан әрі солтүстік-батыс бағытта Водзвижен-Жаңақұрылыс автомобиль жолының оңтүстік жағын бойлап Есіл өзенінің оңтүстік жағалауындағы сору станциясына дейін және одан әрі солтүстік бағытта Астана-Қостанай теміржолымен қиылысқанға дейін өтеді.