О мерах по обеспечению стабильного финансового функционирования организаций цветной и черной металлургии
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 1999 года № 477
С учетом решения Верховного Суда Республики Казахстан от 27 января 1999 года № 8-09-377/7 Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству государственных доходов Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить уплату незаявленных авансовых платежей по подоходному налогу с юридических лиц акционерными обществами "Аллюминий Казахстана", "Соколовско-Сарбайское горно-производственное объединение", "Транснациональная компания "Казхром", его зависимыми акционерными обществами "Донской ГОК", "Феррохром" и филиалом "Аксуский завод ферросплавов", образовавшихся в связи со списанием ими своей кредиторской задолженности и получением ценных бумаг на основании решения Верховного Суда Республики Казахстан от 27 января 1999 года № 8-09-377/7, равномерными ежемесячными авансовыми платежами, без начисления пени, не предусмотренной Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", с одновременным равномерным ежемесячным отражением доходов в налоговом учете.
2. Министерству государственных доходов Республики Казахстан согласовать и утвердить график погашения вышеуказанными предприятиями подоходного налога с юридических лиц, в том числе путем проведения зачета в счет причитающихся к возмещению из бюджета сумм налога на добавленную стоимость и переплат по другим налогам и обязательным платежам в бюджет.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Министра государственных доходов Республики Казахстан Какимжанова З.Х.
4. Настоящее постановление вступает в силу с даты подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
И.Сельдемирова)

Түсті және қара металлургия кәсіпорындарының тұрақты қаржылық жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 26 сәуір N 477
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 1999 жылғы 27 қаңтардағы N 8-09-377/7 шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Мемлекеттік кіріс министрлігі белгіленген тәртіппен "Қазақстан алюминийі", "Соколов-Сарыбай" тау-кен-өндірістік бірлестігі" акционерлік қоғамдарының, "Қазхром" ұлтаралық компаниясының", оның тәуелді "Донской КБК", "Феррохром" акционерлік қоғамдарының және "Ақсу ферроқорытпа зауыты" филиалының заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 1999 жылғы 27 қаңтардағы N 8-09-377/7 шешімінің негізінде өздерінің несиелік берешектерін есептен шығаруына және құнды қағаздар алуына байланысты пайда болған табыс салығы бойынша мәлімделмеген аванстық төлемдерді кірістерді бір мезгілде салық есебінде ай сайын бір қалыпты көрсете отырып, Қазақстан Республикасы Президентінің "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" заң күші бар Жарлығында көзделмеген өсімақылар есептеместен төлеуін қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі жоғарыда көрсетілген кәсіпорындардың заңды тұлғалардан табыс салығын өтеуінің, оның ішінде қосылған құнға салықтың бюджеттен өтелуін тиісті сомалары мен басқа да салықтар мен бюджетке міндетті төлемдердің
есебіне есептеу жүргізу жолымен, кестесін келіссін және бекітсін.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік кіріс министрі З.Х.Кәкімжановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.