О разработке проекта государственного бюджета на 2000 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 655
В целях разработки проекта государственного бюджета на 2000 год, а также в соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Z990357_ и Указом Президента Республики Казахстан от 20 апреля 1999 года № 116 U990116_ "О подготовке проекта республиканского бюджета на 2000 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План-график работы Бюджетной комиссии по формированию проекта республиканского бюджета на 2000 год (далее - Бюджетная комиссия).
2. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) внести на рассмотрение Бюджетной комиссии:
до 1 июня 1999 года перечень администраторов республиканских бюджетных программ;
до 1 июня 1999 года предложения по определению перечня республиканских бюджетных программ;
до 1 июня 1999 года оценку на 1999 год и прогноз на 2000 год в территориальном разрезе:
поступлений от приватизации объектов республиканской и коммунальной собственности;
поступлений дивидендов на пакет акций, являющихся государственной собственностью;
до 11 июня 1999 года по согласованию с Министерством государственных доходов Республики Казахстан прогноз поступлений в 2000 году в республиканский и местные бюджеты;
до 16 июня 1999 года предложения по определению перечня объектов республиканской и коммунальной собственности, подлежащих приватизации в 2000 году;
до 16 июня 1999 года лимиты расходов республиканского бюджета по функциональным группам и администраторам республиканских бюджетных программ;
до 21 июня 1999 года предложения по лимиту правительственного долга, лимиту предоставления правительственных гарантий Республики Казахстан на 2000 год;
до 30 июня 1999 года предложения по совокупному лимиту заимствования местными исполнительными органами, совокупному лимиту долга местных исполнительных органов на 2000 год;
до 5 июля 1999 года лимиты расходов по особо важным местным бюджетным программам;
до 27 июля 1999 года уточненный перечень республиканских бюджетных программ с объемами расходов республиканского бюджета на 2000 год по функциональным группам и администраторам республиканских бюджетных программ;
до 1 сентября 1999 года уточненные проекты доходной части местных бюджетов и объемы расходов по особо важным местным бюджетным программам;
2) до 21 июня 1999 года довести до администраторов республиканских бюджетных программ лимиты расходов республиканского бюджета на 2000 год по функциональным группам и формы бюджетной заявки, обоснований и расчетов;
3) по согласованию с Бюджетной комиссией до 10 сентября 1999 года внести в Правительство Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2000 год".
3. Для подготовки предложений, направляемых на рассмотрение Бюджетной комиссии, представить в Министерство финансов Республики Казахстан:
1) Министерствам, агентствам, иным центральным государственным органам:
до 1 июля 1999 года предложения по перечню особо важных местных бюджетных программ;
2) Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан:
до 1 июня 1999 года оценку на 1999 год и прогноз на 2000 год:
производства важнейших видов продукции в натуральном и денежном выражении, в территориальном разрезе, по номенклатуре, согласованной с Министерством финансов Республики Казахстан, с одновременным представлением его Министерству государственных доходов Республики Казахстан;
предложения об оптимизации количества государственных предприятий, в отношении которых государственные органы осуществляют функции субъекта права государственной собственности;

Республики Казахстан
от 27 мая 1999 г. № 655
Справка
о стоимости оценки недвижимого
имущества физических лиц
( тыс.тенге)
______________________________________________________________________
№ :       Показатели                 :   Факт        :   Прогноз
:                                  :  1998 год     :      на
:                                  :               :    2000 г.
___:__________________________________:_______________:_______________
1   Стоимость недвижимости имущества
физических лиц - Всего
2   Стоимость имущества физических
лиц, занимающихся
предпринимательской деятельностью
3   Стоимость недвижимости, не
используемой в предпринимательской
деятельности
в том числе:
до 1 млн. тенге
от 1 до 2 млн. тенге
от 2 до 3 млн. тенге
от 3 до 4 млн. тенге
от 4 до 5 млн. тенге
от 5 до 6 млн. тенге
от 6 до 7 млн. тенге
от 7 до 8 млн. тенге
от 8 до 9 млн. тенге
от 9 до 10 млн. тенге
10 млн. тенге
свыше 10 млн. тенге
4   Численность категории граждан,
имеющих льготы по
налогообложению
(ст.134 п.2 налог.законод.)
(Специалист: Кушенова Д.)
2000 жылға арналған мемлекеттік бюджеттің жобасын әзірлеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 27 мамыр N 655
2000 жылға арналған мемлекеттік бюджеттің жобасын әзiрлеу мақсатында, сондай-ақ "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Z990358_ Заңына және Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2000 жылға арналған республикалық бюджеттiң жобасын әзiрлеу туралы" 1999 жылғы 20 сәуiрдегi N 116 U990116_ Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiліп отырған 2000 жылға арналған республикалық бюджеттiң жобасын қалыптастыру жөнiндегi Бюджет комиссиясының жұмыс жоспар кестесi бекiтілсiн (бұдан әрi - Бюджет комиссиясы).
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1) Бюджет комиссиясының қарауына мыналарды енгiзсiн:
1999 жылдың 1 маусымына дейiн республикалық бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлерiнiң тiзбесiн;
1999 жылдың 1 маусымына дейiн республикалық бюджеттiк бағдарламалардың тізбесiн анықтау жөнiндегі ұсыныстарды;
1999 жылдың 1 маусымына дейiн аумақтық бөлiнiсте 1999 жылға арналған бағалау мен 2000 жылға арналған болжамды;
республикалық және коммуналдық меншiк объектiлерiн жекешелендiруден түсетін түсімдердi;
мемлекеттік меншiк болып табылатын акциялардың пакетiне дивидендтердің түсiмдерiн;
1999 жылдың 11 маусымына дейiн Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кiрiс министрлiгiмен келiсiм бойынша республикалық және жергiлiктi бюджеттерге 2000 жылы түсетiн түсiмдердiң болжамын;
1999 жылдың 16 маусымына дейiн 2000 жылы жекешелендiруге жататын республикалық және коммуналдық меншiк объектiлерiнiң тiзбесiн анықтау жөнiндегi ұсыныстарды;
1999 жылдың 16 маусымына дейiн республикалық бюджеттік бағдарламалардың функционалдық топтары мен әкiмшiлерi бойынша республикалық бюджет шығыстарының лимитiн;
1999 жылдың 21 маусымына дейiн үкiметтік борыш лимитi, 2000 жылға арналған Қазақстан Республикасының үкiметтiк кепiлдiктерiн беру лимитi бойынша ұсыныстарды;
1999 жылдың 30 маусымына дейiн 2000 жылға арналған жергiлiкті атқарушы органдардың қарыз алуының жиынтық лимитi, жергілікті атқарушы органдар борышының жиынтық лимитi бойынша ұсыныстарды;
1999 жылдың 5 шiлдесiне дейiн аса маңызды жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар бойынша шығыстардың лимиттерiн;
1999 жылдың 27 шiлдесiне дейiн республикалық бюджеттiк бағдарламалардың функционалдық топтары және әкiмшiлерi бойынша 2000 жылға арналған республикалық бюджет шығыстарының көлемiмен бiрге республикалық бюджеттiк бағдарламалардың нақтыланған тiзбесiн;
1999 жылдың 1 қыркүйегiне дейiн жергіліктi бюджеттердiң кiрiс бөлiгiнiң нақтыланған жобаларын және аса маңызды жергіліктi бюджеттiк бағдарламалар бойынша шығыстардың көлемiн;
2) 1999 жылдың 21 маусымына дейiн функционалдық топтар бойынша 2000 жылға арналған республикалық бюджеттiң шығыстары лимиттерін және бюджеттiк өтінiмдердiң, негiздемелердiң және есептемелердiң нысандарын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiне хабарласын;
3) Бюджеттiк комиссиямен келiсiм бойынша 1999 жылдың 10 қыркүйегiне дейiн "2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
3. Бюджеттiк комиссияның қарауына жiберiлетiн ұсыныстарды дайындау үшiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне мыналарды тапсырсын:
1) Министрлiктер, агенттiктер, өзге де орталық мемлекеттiк органдар:
1999 жылдың 1 шілдесiне дейiн аса маңызды жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың тізбесi бойынша ұсыныстарды;
2) Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi:
1999 жылдың 1 маусымына дейiн:
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiлген номенклатура бойынша, аумақтық бөлiнiсте заттай және ақшалай сипаттағы өнiмдердiң аса маңызды түрлерi өндiрiсiнiң;
мемлекеттiк органдар олар бойынша мемлекеттiк меншік құқығының субъектiсi функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттiк кәсiпорындардың санын оңтайландыру туралы ұсыныстардың 1999 жылға арналған бағалауы мен 2000 жылға арналған болжамын;

до 5 июня 1999 года прогноз на 2000 год импорта и экспорта товаров и услуг по странам, видам расчетов и группам товаров, с одновременным представлением его Министерству государственных доходов Республики Казахстан;
3) Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции:
до 10 июня 1999 года прогноз на 2000 год уровня цен и тарифов на электроэнергию, отопление и прочие коммунальные услуги в территориальном разрезе, а также по группам потребителей с одновременным доведением его до министерств, агентств и иных центральных исполнительных органов;
4) Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан:
до 5 июня 1999 года предложения по установлению на 2000 год месячных размеров расчетного показателя, минимальных заработной платы и пенсии;
до 5 июня 1999 года прогноз расходов на выплату пенсий, государственных социальных пособий, государственных специальных пособий на 2000 год с обоснованиями и расчетами;
5) Агентству Республики Казахстан по миграции и демографии до 10 июня 1999 года проект квоты иммиграции на 2000 год;
6) Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию):
до 1 июня 1999 года оценку на 1999 год и прогноз на 2000 год сведений о покупке физическими лицами наличной иностранной валюты в территориальном разрезе и сведений о выдаче наличных денежных средств организациям и предприятиям на выплату заработной платы в территориальном разрезе с одновременным представлением его Министерству государственных доходов
Республики Казахстан;
7) Министерству юстиции Республики Казахстан:
до 1 июня 1999 года показатели в территориальном разрезе за 1998 год,
оценку на 1999 год и прогноз на 2000 год с одновременным представлением его
Министерству государственных доходов Республики Казахстан;
количества нотариальных контор;
сумм государственной пошлины по нотариальным конторам;
сумм государственной пошлины по регистрации записей актов гражданского
состояния;
количества судов;
количества организаций, осуществляющих регистрацию записей актов
гражданского состояния;
сумм государственной пошлины по судам;
8) Министерству государственных доходов Республики Казахстан:
до 3 июня 1999 года за 1998 год и 5 месяцев 1999 года в
территориальном разрезе:
сводные данные по декларациям за 1998 год согласно приложению 1;
суммы начисленного и уплаченного подоходного налога с юридических лиц и налога на добавленную стоимость на товары внутреннего производства;
начисленные и уплаченные суммы, суммы недоимки и переплаты подоходного налога с юридических и физических лиц, налога на добавленную стоимость по крупным налогоплательщикам, по которым ведется мониторинг;
суммы недоимки по налогам;
суммы налога на добавленную стоимость, причитающуюся к возмещению по "нулевой" ставке и возмещенную сумму;
количество частных предпринимателей, работающих по патентам;
количество частных предпринимателей, работающих по свидетельствам;
количество крестьянских (фермерских) хозяйств, работающих по патентам;
количество крестьянских (фермерских) хозяйств, работающих по свидетельствам;
средний размер стоимости патента, свидетельства;

1999 жылдың 5 маусымына дейiн Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, елдер, есеп айырысу түрлерi мен тауарлар топтары бойынша тауарлар мен қызметтер көрсетудiң импорты мен экспортының 2000 жылға арналған болжамын;
3) Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекенi қорғау жөнiндегi агенттiгi:
1999 жылдың 10 маусымына дейiн оны министрлiктерге, агенттіктерге және өзге орталық атқарушы органдарға бiр мезгiлде хабарлай отырып, аумақтық бөлiнiсте, сондай-ақ тұтынушылар топтары бойынша электр энергиясына, жылуға және басқа да коммуналдық қызметтер көрсетуге қойылатын бағалар мен тарифтер деңгейiнiң 2000 жылға арналған болжамын;
4) Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi:
1999 жылдың 5 маусымына дейiн 2000 жылға есептi көрсеткiштің, ең төмен жалақының және зейнетақының айлық мөлшерлерiн белгiлеу жөнiндегi ұсыныстар;
1999 жылдың 5 маусымына дейiн негіздемелер мен есептемелерді қоса 2000 жылға арналған зейнетақыларды, мемлекеттік әлеуметтiк жәрдемақыларды, мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды төлеуге арналған шығыстардың болжамын;
5) Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттігi 1999 жылдың 10 маусымына дейiн 2000 жылға арналған көші-қон квотасының жобасын;
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi (келiсiм бойынша):
1999 жылдың 1 маусымына дейiн Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
кiрiс министрлiгіне бір мезгiлде бере отырып, аумақтық бөлiнiсте жеке
тұлғалардың қолма-қол шетел валютасын сатып алуы туралы мәлiметтердiң
және аумақтық бөлiнiсте ұйымдар мен кәсіпорындарға жалақы төлеуге
қолма-қол ақша қаражаттарын беру туралы мәліметтердiң 1999 жылға
арналған бағалауы мен 2000 жылға арналған болжамын;
7) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi:
1999 жылдың 1 маусымына дейiн Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
кіріс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, аумақтық бөлiнiсте:
нотариалдық кеңселер санының;
нотариалдық кеңселер бойынша мемлекеттік баж сомасының;
азаматтық ахуал актілерінің жазбасын тіркеу жөнiндегi мемлекеттік
баж сомасының;
соттар санының;
азаматтық ахуал актiлерiнiң жазбасын тіркеудi жүзеге асыратын
ұйымдар санының;
соттар бойынша мемлекеттік баж сомасының 1998 жылғы
көрсеткіштерінің, 1999 жылға арналған бағалау мен 2000 жылға арналған
болжамды;
8) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кiрiс министрлігі:
1999 жылдың 3 маусымына дейiн аумақтық бөлiнiсте 1998 жыл
және 1999 жылдың 5 айы үшiн:
1-қосымшаға сәйкес 1998 жылғы декларациялар бойынша жиынтық
деректерді;
заңды тұлғалардан алынатын табыс салығының және iшкi өндiрiстегi
тауарларға салынатын қосылған құн салығының есептелген және төленген
сомасын;
заңды және жеке тұлғалардан алынатын табыс салығының, мониторинг
жүргiзiлiп отырған iрi салық төлеушiлер бойынша қосылған құн салығының
есептелген және төленген сомасын, кемалым мен артық төлемнiң сомасын;
салықтар, бойынша кемалымның сомасын;
"нөлдiк" ставка бойынша өтеуге есептелетін қосылған құн салығының
сомасын және өтелген соманы;
патенттер бойынша жұмыс iстейтiн жеке меншікті кәсiпкерлердiң санын;
куәлiктер бойынша жұмыс iстейтiн жеке меншiктi кәсiпкерлердiң санын;
патенттер бойынша жұмыс iстейтiн шаруа (фермер) қожалықтарының санын;
куәлiктер бойынша жұмыс iстейтін шаруа (фермер) қожалықтарының санын;
патент, куәлiк құнының орташа мөлшерiн;

сведения о производственных мощностях, фактическом производстве за 1998 год, оценку на 1999 год и прогноз на 2000 год по предприятиям, производящим алкогольную продукцию и этиловый спирт;
до 1 июля 1999 года предложения по усилению финансовой дисциплины в части:
увеличения ответственности первых руководителей государственных учреждений и предприятий, получивших кредиты из республиканского бюджета (в том числе под гарантии Правительства Республики Казахстан), за целевое использование выделяемых средств из республиканского бюджета;
администрирования налогов и иных платежей в государственный бюджет;
9) Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (по согласованию) до 1 июня 1999 года расчеты по размерам сбора за регистрацию эмиссии ценных бумаг, предполагаемым в 2000 году в территориальном разрезе с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан;
10) Агентству Республики Казахстан по экономическому планированию:
до 10 июня 1999 года проект Программы государственных инвестиций на 2000-2002 годы;
до 10 июня 1999 года совместно с Министерством здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан и Министерством науки и высшего образования Республики Казахстан потребность на 2000-2001 учебный год в подготовке кадров с высшим и средним специальным образованием на основе государственного заказа в разрезе специальностей, с учетом специфики регионов;
11) Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан:
до 1 июня 1999 года:
график погашения основного долга по лизинговым платежам за поставленную сельхозтоваропроизводителям продукцию машиностроения;
данные в территориальном разрезе об оценке на 1999 год и прогнозе на 2000 год с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан:
по расчету платы за древесину, отпускаемую на корню;
о наличии земель по категориям, ее оценки в баллах - бонитетах;
об объеме лимита забора воды по потребителям;
о поступлении средств от продажи земли и права постоянного землепользования, аренды земельных участков, платы за пользование животным миром;
12) Министерству здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан:
до 1 июня 1999 года совместно с Министерством науки и высшего образования Республики Казахстан обоснования и расчеты по нормативам финансирования расходов в расчете на одного обучающегося, воспитанника по каждому виду и типу организации образования;

1998 жылғы өндiрiстiк қуаттар, iс жүзiндегi өндiрiс туралы мәліметтерді, алкогольді өнімдер мен этиль спиртін өндіретін кәсіпорындар бойынша 1999 жылға арналған бағалау мен 2000 жылға арналған болжамды;
1999 жылдың 1 шiлдесiне дейiн қаржылық тәртіптi күшейту жөнiнде мыналар жайындағы ұсыныстарды:
республикалық бюджетпен (оның iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кепiлдiгiмен) несие алған мемлекеттік мекемелер мен кәсiпорындардың бiрiншi басшыларының республикалық бюджеттен бөлiнген қаражаттың мақсатты пайдаланылуына жауапкершілігiн арттыру;
салықтар мен өзге де төлемдердiң мемлекеттiк бюджетке түсуiне әкiмшiлiк жүргiзу;
9) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы (келiсiм бойынша):
1999 жылдың 1 маусымына дейiн Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, аумақтық бөлiнiсте 2000 жылы жорамалданып отырған бағалы қағаздар эмиссиясын тiркеу үшiн алым мөлшерлерi бойынша есептемелердi;
10) Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөнiндегi агенттiгi:
1999 жылдың 10 маусымына дейiн Мемлекеттiк инвестициялардың 2000-2002 жылдарға арналған бағдарламасының жобасын;
1999 жылдың 10 маусымына дейiн Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгімен және Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары бiлiм министрлiгiмен бiрлесiп, мамандықтар бөлiнiсiнде аймақтардың ерекшелiгiн ескере отырып мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жоғары және орта арнаулы бiлiмдi кадрларды даярлауға 2000-2001 оқу жылына арналған қажеттiлiктi;
11) Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi:
1999 жылдың 1 маусымына дейiн:
ауылшаруашылық тауар өндiрушілерiне берiлген машина жасау өнiмдерi үшiн лизингтiк төлемдер бойынша негiзгi борышты өтеудiң кестесiн;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, аумақтық бөлiнiсте:
тамырымен босатылатын ағаш үшiн ақы есебi бойынша;
санаттары бойынша жердiң бар-жоғы, оны балл-бонитетпен бағалау туралы;
тұтынушылар бойынша су алу лимитінiң көлемi туралы;
жердi және жердi тұрақты пайдалану құқығын сатудан, жер учаскелерiн жалға беруден, жануарлар әлемiн пайдаланғаны үшiн төленетiн ақыдан алынатын қаражаттың түсiмi туралы 1999 жылға арналған бағалау мен 2000 жылға арналған болжам туралы деректердi;
12) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгi:
1999 жылдың 1 маусымына дейін Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары бiлiм министрлiгiмен бiрлесiп бiлiм берудiң әрбір түрі және ұйымдастыру үлгiсi бойынша бір оқушыға, тәрбиелеушіге шаққанда шығыстарды қаржыландырудың нормативтерi бойынша негіздемелер мен есептемелердi;

до 5 июня 1999 года:
расчеты по определению подушевого норматива финансирования амбулаторно- поликлинических организаций сельской местности в разрезе областей;
13) Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан:
1 июня 1999 года оценку на 1999 год и прогноз на 2000 год в территориальном разрезе:
поступлений платежей за загрязнение окружающей среды и штрафов, исков за нарушение природоохранного законодательства;
платы за предоставление в пользование информации о недрах;
14) Министерству внутренних дел Республики Казахстан до 1 июня 1999 года сведения о наличии транспортных средств юридических и физических лиц в территориальном разрезе по установленной форме согласно приложению 2 с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан;
15) Агентству Республики Казахстан по статистике до 1 июня 1999 года:
сведения о наличии, движении и выбытии стоимости основных средств (в том числе автотранспортных) юридических лиц в разрезе отраслей экономики и территориальном разрезе;
численность сельского населения в территориальном разрезе;
16) Министерству иностранных дел Республики Казахстан:
до 1 июня 1999 года обоснованные расчеты поступлений за счет оказания консульских услуг в 2000 году по дипломатическим представительствам и консульским учреждениям Республики Казахстан с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан;
до 1 июня 1999 года по согласованию с соответствующими государственными органами Российской Федерации предложения по обеспечению поступления арендной платы за эксплуатацию объектов комплекса "Байконур" с участием заинтересованных государственных органов Республики Казахстан с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан;
до 10 июня 1999 года перечень международных организаций, членом которых является Республика Казахстан, с приложением обоснованных расчетов затрат, необходимых для уплаты членских взносов;
17) Министерству транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан:
до 1 июня 1999 года оценку на 1999 год и прогноз на 2000 год в территориальном разрезе:
платы за использование радиочастотного ресурса с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан;
платы за использование государственных судоходных путей с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан;
сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан;

1999 жылдың 5 маусымына дейiн:
облыстар бөлiнiсiнде ауылды жердегi амбулаториялық-емханалық ұйымдарды қаржыландырудың жан басына шаққандағы нормативін анықтау жөнiндегі есептемелердi;
13) Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып:
1999 жылдың 1 маусымына дейiн аумақтық бөлiнiсте:
қоршаған ортаны ластандырғаны үшiн төлем түсiмдерін және табиғат қорғау заңдарын бұзғаны үшiн айыппұлдардың;
жер қойнауы туралы ақпаратты пайдалануға бергенi үшiн ақының 1999 жылға арналған бағалауы мен 2000 жылға арналған болжамын;
14) Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi 1999 жылдың 1 маусымына дейiн Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне бiр мезгілде бере отырып, 2-қосымшаға сәйкес белгiленген нысан бойынша аумақтық бөлiнiсте заңды және жеке тұлғалардың көлiк құралдарының бар-жоғы туралы мәлiметтердi;
15) Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi 1999 жылдың 1 маусымына дейiн:
экономиканың салалары бөлiнiсiнде және аумақтық бөлiнiсте заңды тұлғалардың негiзгi құралдарының (оның ішінде автокөлiк) бар-жоғы, қозғалысы және құнының есептен шығуы туралы мәлiметтердi;
аумақтық бөлiнiсте ауыл халқының санын;
16) Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi:
1999 жылдың 1 маусымына дейiн Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерi мен консулдық мекемелерi бойынша Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, 2000 жылы консулдық қызметтердi көрсетудiң есебiнен түсетiн түсiмдердiң негiзделген есептемелерiн;
1999 жылдың 1 маусымына дейiн Ресей Федерациясының тиiстi мемлекеттік органдарымен келiсiм бойынша Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, Қазақстан Республикасының мүдделi мемлекеттiк органдарының қатысуымен "Байқоңыр" кешенi объектiлерiн пайдаланғаны үшiн жалгерлiк ақының түсуiн қамтамасыз ету жөнiндегi ұсыныстарды 1999 жылдың 10 маусымына дейiн мүшелiк жарналарды төлеуге қажетті шығындардың негiзделген есептемелерiн қосымша бере отырып, мүшесi Қазақстан Республикасы болып табылатын халықаралық ұйымдардың тiзбесiн;
17) Қазақстан Республикасының Көлiк, коммуникациялар және Туризм министрлігі:
1999 жылдың 1 маусымына дейiн аумақтық бөліністе:
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, радиожиiлiк ресурсты пайдаланғаны үшiн ақысының;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, мемлекеттік кеме қатынасы жолдарын пайдаланғаны үшiн ақының;
мезгiлде Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, Қазақстан Республикасының аумақтық бөлiнiсте автокөлiк құралдарының жүрiп өткен үшін алымның 1999 жылға арналған бағалауы мен 2000 жылға арналған болжамын;

до 1 июня 1999 года сведения о наличии транспортных средств юридических и физических лиц в территориальном разрезе по установленной форме согласно приложению 3 с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан;
до 5 июня 1999 года по согласованию с Агентством Республики Казахстан по экономическому планированию, Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции прогноз на 2000 год уровня цен и тарифов на услуги связи, грузовые и пассажирские перевозки по видам транспорта в территориальном разрезе, а также по группам потребителей с одновременным доведением его до министерств, агентств и иных центральных государственных органов;
18) Акимам областей и городов Астаны и Алматы (по согласованию), ЗАО "Фонд развития малого предпринимательства", РГП "Реабилитационный фонд", ЗАО "Эксимбанк Казахстан", ЗАО "БанкТуранАлем", ОАО "Народный сберегательный Банк Казахстана", АООТ "Цеснабанк", ОАО "Казкоммерцбанк", ЗАО "Алматинский торгово-финансовый банк", ОАО "Казагропромбанк", АО "Нурбанк", ОАО "Банк Центркредит", ОАО "Семипалатинский городской акционерный банк", ЗАО "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" (по согласованию) до 1 июня 1999 года данные о погашении в 2000 году сумм основного долга и вознаграждения (интереса) по кредитам, выданным юридическим и физическим лицам за счет средств республиканского и местных бюджетов в рамках заключенных договоров с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан;
19) Акимам областей, городов Алматы и Астаны (по согласованию):
до 1 июня 1999 года сведения за 1998 год, оценку на 1999 год и прогноз на 2000 год:
численности работающих, среднемесячной заработной плате, фонду заработной платы, учитываемых в макроэкономическом сценарии области (города) с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан;
количества и площади функционирующих рынков, автостоянок, автозаправочных станций с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан;
перечня объектов коммунальной собственности, подлежащих приватизации и сдаваемых в аренду, среднюю стоимость арендуемого помещения с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан;

1999 жылғы 1 маусымына дейін Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, 3-қосымшаға сәйкес белгiленген нысан бойынша аумақтық бөлiнiсте заңды және жеке тұлғалардың көлiк құралдарының бар-жоғы туралы мәлiметті;
1999 жылдың 5 маусымына дейiн Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөнiндегi агенттiгiмен, Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекенi қорғау жөнiндегi агенттiгімен келiсiм бойынша аумақтық бөлiнiсте, сондай-ақ тұтынушылардың топтары бойынша оны министрлiктерге, агенттiктерге және өзге де орталық мемлекеттiк органдарға бiр мезгiлде хабарлай отырып, байланыс қызметіне, көлiк түрлерi бойынша жүк және жолаушы тасымалына қойылатын бағалар мен тарифтер деңгейiнiң 2000 жылға арналған болжамын;
18) Облыстар мен Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi (келiсiм бойынша), "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" ЖАҚ, "Медетші қор" РМК, "Қазақстан Эксимбанкi" ЖАҚ, "ТуранӘлемБанк" ЖАҚ, "Қазақстан Халықтық Жинақ Банкi" ААҚ, "Цеснабанк" АYАҚ, "Қазкоммерцбанк" ААҚ, "Алматы сауда-қаржы, банкі" ЖАҚ, "Қазагроөнеркәсiпбанк" ААҚ, "Нұрбанк" АҚ, "ЦентркредитБанк" ААҚ, "Семей қалалық акционерлiк банкi" ААҚ, "Ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қоры" ЖАҚ (келiсiм бойынша) 1999 жылдың 1 маусымына дейiн Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, жасасқан шарттар шеңберiнде республикалық және жергіліктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен заңды тұлғаларға берiлген несиелер бойынша негiзгi борыш пен сыйақысының (мүдденiң) сомасын 2000 жылы өтеу туралы деректердi;
19) Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкiмдерi (келiсiм бойынша):
1999 жылдың 1 маусымына дейiн мыналардың:
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, облыстың (қаланың) макроэкономикалық сценарийiнде есепке алынатын жұмыс iстеушiлер санының, орташа айлық жалақының, жалақы қорының;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлігіне бiр мезгiлде бере отырып, 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тұлғалардың жылжымайтын мүлкiн бағалау құнының;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, жұмыс iстеп тұрған базарлардың, автотұрақтардың, автомай құю станцияларының саны мен алаңының;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, жекешелендiруге жататын және жанға берiлетiн коммуналдық меншiк объектiлерi тізбесiнiң, жалға берiлген үй-жайлардың орташа құнының 1998 жылғы мәлiметтерiн, 1999 жылға арналған бағалауы мен 2000 жылға арналған болжамын;

до 5 июня 1999 года данные о действующем по состоянию на 1 мая 1999 года портфеле привлеченных ими займов (перечень займов, финансовые условия и характеристики, фактическое состояние, обслуживание и погашение, графики погашения, копии кредитных соглашений);
20) Агентству Республики Казахстан по государственным закупкам до 1 июня 1999 года прогноз поступлений в республиканский и местные бюджеты от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями;
21) Совету по организации и проведению национальной лотереи Республики Казахстан до 1 июня 1999 года оценку на 1999 год и прогноз на 2000 год суммы дохода от проведения национальной лотереи с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан.
4. Центральным исполнительным органам - администраторам республиканских бюджетных программ представить Министерству финансов Республики Казахстан:
до 1 июня 1999 года данные по предполагаемым видам получаемых ими целевых официальных трансфертов (грантов) за счет внешних источников;
до 1 июня 1999 года объем поступлений от реализации услуг, предоставляемых подведомственными государственными учреждениями;
до 10 июля 1999 года представить бюджетные заявки с обоснованиями и расчетами по формам, установленным Министерством финансов Республики Казахстан;
до 10 июля 1999 года предложения по отмене или приостановлению действия, поэтапному введению в действие нормативных правовых актов, исполнение которых в 2000 году может вызвать дополнительное расходование средств республиканского и местных бюджетов на мероприятия, не обеспеченные реальными источниками финансирования.
5. Контроль за исполнение настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан Джандосова У.А.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
Постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 мая 1999 года № 655
План-график работы
Бюджетной комиссии по формированию
проекта республиканского бюджета на 2000 год
______________________________________________________________________
Дата    |    Перечень рассматриваемых вопросов   |   Участвующие
|                                        | государственные
|                                        |     органы
___________|________________________________________|_________________

1999 жылдың 5 маусымына дейiн 1999 жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша олар тартқан заемдардың қолданылып жүрген портфелi туралы мәлiметтердi (заемдардың тiзбесiн, қаржылық шарттары мен сипаттамасын, iс жүзіндегi жағдайын, қызмет көрсетуi мен өтеуiн, өтеу кестелерiн, несие келiсiмдерiнiң көшiрмелерiн);
20) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөнiндегi агенттігi 1999 жылдың 1 маусымына дейiн мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды жүргiзуден республикалық және жергiлiктi бюджеттерге түсетін түсiмдердiң болжамын;
21) Қазақстан Республикасының Ұлттық лотереясын ұйымдастыру және өткiзу жөнiндегi кеңес 1999 жылдың 1 маусымына дейiн Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кiрiс министрлiгiне бiр мезгiлде бере отырып, ұлттық лотереяны өткiзуден түсетiн кiрiс сомасының 1999 жылға арналған бағалауы мен 2000 жылға арналған болжамын.
4. Орталық атқарушы органдар - республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкімшілерi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне мыналарды тапсырсын:
1999 жылдың 1 маусымына дейiн сыртқы көздердiң есебiнен өздерi алатын мақсатты ресми трансферттердiң (гранттардың) болжамды түрлерi бойынша деректердi;
1999 жылдың 1 маусымына дейiн ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелер ұсынатын қызметтер көрсетудi iске асырудан түсетiн түсiмдердiң көлемiн;
1999 жылдың 10 шiлдесiне дейiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгілеген нысандар бойынша негiздемелер мен есептемелердi қоса бюджеттiк өтiнiмдердi;
1999 жылдың 10 шiлдесiне дейін 2000 жылы атқарылуы нақты қаржыландыру көздерiмен қамтамасыз етiлмеген шараларға республикалық және жергiлiкті бюджеттердiң қаражатын қосымша жұмсауды туғызуы мүмкiн нормативтiк құқықтық актiлердiң әрекетiн тоқтату немесе тоқтата тұру,
кезең-кезеңiмен iске қосу жөнiндегi ұсыныстарды тапсырсын.
5. Осы қаулының атқарылуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары - Қаржы министрi О.Ә.Жандосовқа жүктелсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 27 мамырдағы
N 655 қаулысымен
бекітілген
2000 жылға арналған республикалық бюджеттің жобасын
қалыптастыру жөніндегі Бюджет комиссиясы жұмысының
жоспар кестесі
__________________________________________________________________________
|  Күні  |  Қаралатын мәселелердің тізбесі           |Қатысатын мемлекеттік
|        |                                           |    органдар
|________|___________________________________________|_____________________