Об увековечении памяти Сапара Байжанова
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 1999 года № 1122
В целях увековечения памяти известного журналиста, писателя и общественного деятеля, бывшего редактора газеты "Социалистiк Казакстан" Сапара Байжанова Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Акиму города Алматы в установленном законодательством порядке:
1) установить мемориальную доску на фасаде дома, в котором проживал Сапар Байжанов, по адресу: город Алматы, улица Тулебаева, 53;
2) присвоить одной из улиц города Алматы и казахской средней школе N 162 города Алматы имя Сапара Байжанова.
2. Акиму Алматинской области в установленном законодательством порядке установить надгробный памятник на кладбище "Кенсай" города Алматы.
3. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан обеспечить издание в 1999 году романа Сапара Байжанова "Ала кобеде менi оят".
4. Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан организовать на факультете журналистики Казахского государственного национального университета имени Аль-Фараби ежегодные научные студенческие конференции под названием "Сапар Байжанов окулары" - "Байжановские чтения".
5. Финансирование мероприятий по увековечению памяти Сапара Байжанова осуществить за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете на 1999 год, соответствующим государственным учреждениям- администраторам программ.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)

Сапар Байжановтың есімін мәңгі есте қалдыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 9 тамыз N 1122
Белгiлi журналист, жазушы және қоғам қайраткерi, "Социалистiк Қазақстан" газетiнiң бұрынғы редакторы Сапар Байжановтың есiмiн мәңгi есте қалдыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Алматы қаласының әкiмi заңдарда белгiленген тәртiппен:
1) Алматы қаласының Мұқан Төлебаев көшесiндегi Сапар Байжанов тұрған 53 үйдiң қабырғасына ескерткiш тақта орнатсын;
2) Алматы қаласы көшелерiнiң бiрiне және Алматы қаласының N 162 қазақ орта мектебiне Сапар Байжановтың есiмiн берсiн.
2. Алматы облысының әкiмi заңдарда белгіленген тәртiппен Алматы қаласының "Кеңсай" зиратындағы Сапар Байжановтың қабiрiнiң басына құлпытас орнатсын.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi Сапар Байжановтың "Ала көбеде менi оят" романын бастырып шығаруды жүзеге асырсын.
4. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары бiлiм министрлiгi Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық университетiнiң журналистика факультетiнде "Сапар Байжанов дәрiстерi" - "Байжановские чтения" тақырыбымен студенттердiң жыл сайынғы ғылыми конференцияларын ұйымдастыратын болсын.
5. Сапар Байжановтың есiмiн мәңгi есте қалдыру шараларын
қаржыландыруды 1999 жылға арналған бюджетте көзделген қаражаттың
есебiнен және соның шегiнде тиiстi мемлекеттік мекемелер - бағдарлама
әкiмгерлерi жүзеге асырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.