Об организациях, находящихся в ведении Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 1999 года N 1230. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 19 ноября 1999 г. N 1754 ~P991754
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, находящихся в ведении Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
2. Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан в месячный срок в установленном законодательством порядке обеспечить завершение работы по реорганизации организаций, находящихся в ведении Министерства в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1998 года № 1335 P981335_ "Вопросы учреждений-администраторов программ, финансируемых из государственного бюджета".
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 августа 1999 года № 1230
Перечень организаций, находящихся в ведении
Министерства науки и высшего образования
Республики Казахстан
Научные организации
1. Национальная академия наук Республики Казахстан
2. Институт ботаники и фитоинтродукции
3. Институт зоологии
4. Институт физиологии человека и животных
5. Институт общей генетики и цитологии
6. Институт микробиологии и вирусологии
7. Алтайский ботанический сад
8. Илийский ботанический сад
9. Жезказганский ботанический сад
10. Мангышлакский экспериментальный ботанический сад
11. Институт почвоведения имени У.У.Успанова
12. Институт питания
13. Институт экономики
14. Институт космических исследовании
15. Институт языкознания имени А.Байтурсынова
16. Институт литературы и искусства имени М.О.Ауэзова
17. Институт истории и этнологии имени Ч.Ч.Валиханова
18. Институт философии и политологии
19. Институт археологии имени А.Х.Маргулана
20. Институт государства и права
21. Институт востоковедения имени Р.Б.Сулейменова
22. Институт сейсмологии
23. Институт гидрогеологии и гидрофизики имени У.М.Ахмедсафина
24. Институт геологических наук имени К.И.Сатпаева
25. Алтайский отдел Института геологических наук
26. Институт географии
27. Институт проблем информатики и управления
28. Институт математики
29. Астрофизический институт имени В.Г.Фесенкова
30. Институт ионосферы
31. Физико-технический институт
32. Институт механики и машиноведения
33. Институт металлургии и обогащения
34. Институт химических наук имени А.Б.Бектурова
35. Институт органического катализа и электрохимии имени Д.В.Сокольского

Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің қарамағындағы ұйымдар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 24 тамыз N 1230. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.11.19. N 1754 қаулысымен. ~P991754
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары
білім министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі бекітілсін.
2. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын бағдарламалардың
әкімші-мекемелерінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1998 жылғы 25 желтоқсандағы N 1335
P981335_
қаулысына сәйкес Қазақстан
Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі бір ай мерзімде заңдарда
белгіленген тәртіппен Министрліктің қарамағындағы ұйымдарды қайта құру
жөніндегі жұмыстың аяқталуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1999 жылғы 21 тамыздағы
N 1230 қаулысымен
Бекітілген
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары
білім министрлiгiнің қарауындағы ұйымдардың
Тізбесі
Ғылыми ұйымдар
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы
2. Ботаника және фитоинтродукция институты
3. Зоология институты
4. Адам және жануарлар физиологиясы институты
5. Жалпы генетика және цитология институты
6. Микробиология және вирусология институты
7. Алтай ботаникалық бағы
8. Iле ботаникалық бағы
9. Жезқазған ботаникалық бағы
10. Маңғыстау эксперименталды ботаникалық бағы
11. Ө.О.Оспанов атындағы Топырақтану институты
12. Тағам институты
13. Экономика институты
14. Ғарыштық зерттеулер институты
15. А.Байтұрсынов атындағы Тiл бiлiмi институты
16. М.О.Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты
17. Ш.Ш.Уәлиханов атындағы Тарих және этнология институты
18. Философия және саясаттану институты
19. Ә.Х.Марғұлан атындағы Археолопи институты
20. Мемлекет және құқық институты
21. О.Б.Сүлейменов атындағы Шығыстану институты
22. Сейсмология институты
23. У.М.Ахмедсафин атындағы Гидрогеология және гидрофизика институты
24. Қ.И.Сәтбаев атындағы Геология ғылымдары институты
25. Геология ғылымдары институтының Алтай бөлiмi
26. География институты
27. Информатика проблемалары және басқару институты
28. Математика институты
29. В.Г.Фесенков атындағы Астрофизика институты
30. Ионосфера институты
31. Физика-техникалық институт
32. Механика және машинатану институты
33. Металлургия және байыту институты
34. Ә.Б.Бектұров атындағы Химия ғылымдары институты
35. Д.В.Сокольский атындағы Органикалық катализ және электрохимия
институты

36. Институт органического синтеза и углехимии
37. Институт прикладной математики
38. Институт проблем комплексного освоения недр
39. Институт физиологии и гигиены труда
40. Институт фитохимии
41. Институт рыночных отношений
42. Межотраслевой научно-технологический центр "Машиностроение"
43. Научно-исследовательский центр по прогнозированию машиностроения
44. Научно-технический центр межотраслевой информации
45. Институт проблем региональной экономики
46. Высшая аттестационная комиссия
47. Национальный академический центр аграрных исследований Республики
Казахстан
48. Атырауский научно-исследовательский институт сельского хозяйства
49. Восточно-Казахстанский научно-исследовательский институт сельского
хозяйства
50. Казахский научно-исследовательский институт земледелия имени
В.Р.Вильямса
51. Казахский научно-технологический институт овцеводства
52. Казахский научно-исследовательский технологический институт
животноводства
53. Казахский научно-исследовательский институт картофельного и овощного
хозяйства
54. Казахский научно-исследовательский ветеринарный институт
55. Казахский научно-исследовательский институт экономики и организации
агропромышленного комплекса
56. Казахский научно-исследовательский институт зашиты растений
57. Казахский научно-исследовательский институт плодоводства и
виноградарства
58. Казахский научно-исследовательский институт механизации и
электрификации сельского хозяйства
59. Казахский научно-исследовательский институт кормопроизводства и
пастбищ
60. Казахский научно-исследовательский институт каракулеводства
61. Казахский научно-исследовательский институт водного хозяйства
62. Казахский ордена Трудового Красного Знамени научно-исследовательский
институт зернового хозяйства имени А.И.Бараева
63. Казахский научно-исследовательский институт лесного хозяйства и
агролесомелиорации
64. Казахский научно-исследовательский институт рыбного хозяйства
65. Казахский научно-исследовательский институт птицеводства
66. Казахский научно-исследовательский институт пищевой промышленности
67. Казахский научно-исследовательский и конструкторский институт
мясной и молочной промышленности
68. Казахский научно-исследовательский институт зерна и продуктов его
переработки
69. Казахский научно-исследовательский технологический институт
эксплуатации и ремонта сельскохозяйственной техники
70. Костанайский научно-исследовательский институт сельского хозяйства
71. Павлодарский научно-исследовательский институт сельского хозяйства
72. Приаральский научно-исследовательский институт агроэкологии и
сельского хозяйства

36. Органикалық синтез және көмiр химиясы институты
37. Қолданбалы математика институты
38. Жер қойнауын кешендi игеру проблемасы институты
39. Физиология және еңбек гигиенасы институты
40. Фитохимия институты
41. Нарық қатынастары институты
42. Салааралық ғылыми-техникалық "Машина жасау" орталығы
43. Машина жасауды болжау ғылыми-зерттеу орталығы
44. Салааралық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы
45. Аймақтық экономика проблемалары институты
46. Жоғары аттестациялық комиссия
47. Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық аграрлық
зерттеулер орталығы
48. Атырау ауыл шаруашылық ғылыми-зерттеу институты
49. Шығыс-Қазақстан ауыл шаруашылық ғылыми-зерттеу институты
50. В.Р.Вильямс атындағы Қазақ егiн шаруашылығы ғылыми-зерттеу
институты
51. Қазақ қой шаруашылығы ғылыми-технологиялық институты
52. Қазақ мал шаруашылық ғылыми-зерттеу технологиялық институты
53. Қазақ картоп және көкөнiс шаруашылықтары ғылыми-зерттеу институты
54. Қазақ мал-дәрiгерлiк ғылыми-зерттеу институты
55. Қазақ экономика және агроөнеркәсiп кешенiн ұйымдастыру
ғылыми-зерттеу институты
56. Қазақ өсiмдiктердi қорғау ғылыми-зерттеу институты
57. Қазақ жемiс және жүзiм шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты
58. Қазақ ауыл шаруашылығын механикаландыру және электрлендiру
ғылыми-зерттеу институты
59. Қазақ мал азығын өндiру және жайылым ғылыми-зерттеу институты
60. Қазақ қаракөл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты
61. Қазақ су шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты
62. А.И.Бараев атындағы Еңбек Қызыл Ту ордендi Қазақ астық
шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты
63. Қазақ орман шаруашылығы және агроорманмелиорациясы
ғылыми-зерттеу институты
64. Қазақ балық шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты
65. Қазақ құс шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты
66. Қазақ тамақ өнеркәсiбi ғылыми-зерттеу институты
67. Қазақ ет және сүт өнеркәсiбi ғылыми-зерттеу және құрастыру
институты
68. Қазақ астық және оның өнiмдерiн өңдеу ғылыми-зерттеу институты
69. Қазақ ауыл шаруашылық техникасын пайдалану және жөндеу
ғылыми-зерттеу технологиялық институты
70. Қостанай ауыл шаруашылық ғылыми-зерттеу институты
71. Павлодар ауыл шаруашылық ғылыми-зерттеу институты
72. Арал аймағының агроэкология және ауыл шаруашылығы
ғылыми-зерттеу институты

73. Северный научно-исследовательский институт животноводства и
ветеринарии
74. Целинный научно-исследовательский институт механизации и
электрификации сельского хозяйства
75. Центрально-Казахстанский научно-исследовательский институт сельского
хозяйства
76. Южно-Казахстанский научно-исследовательский институт сельского
хозяйства
77. Республиканская научная сельскохозяйственная библиотека
78. Жамбылская научно-исследовательская ветеринарная станция имени
академика К.И.Скрябина
79. Западно-Казахстанская научно-исследовательская ветеринарная станция
80. Костанайская научно-исследовательская ветеринарная станция
81. Южно-Казахстанская научно-исследовательская ветеринарная станция
82. Кондратовский опытно-показательный лесопитомник
83. Актюбинская сельскохозяйственная опытная станция
84. Алматинская лесная опытная станция
85. Алтайская лесная опытная станция
86. Аркалыкская сельскохозяйственная опытная станция
87. Жамбылская сельскохозяйственная опытная станция
88. Карабалыкская сельскохозяйственная опытная станция
89. Красноводопадская селекционная опытная станция
90. Львовская сельскохозяйственная опытная станция
91. Махтааральская сельскохозяйственная опытная станция
92. Приаральская опытная станция генетических ресурсов растений имени
Н.И.Вавилова
93. Северо-Казахстанская сельскохозяйственная опытная станция
94. Степноишимская сельскохозяйственная опытная станция
95. Торгайская сельскохозяйственная опытная станция
96. Уральская сельскохозяйственная опытная станция
97. Опытно-экспериментальное хозяйство "Акдалинский"
98. Опытно-экспериментальное хозяйство "Алтынтюбинский"
99. Опытно-экспериментальное хозяйство "Бирликский"
100. Опытно-экспериментальное хозяйство "Бишкульский"
101. Опытно-экспериментальное хозяйство "Заречное"
102. Опытно-экспериментальное хозяйство "Зерендинский"
103. Опытно-экспериментальное хозяйство "Келесский"
104. Опытно-экспериментальное хозяйство "Кзыл-Кумский"
105. Опытно-экспериментальное хозяйство "Капальский"
106. Опытно-экспериментальное хозяйство "Коктальский"
107. Опытно-экспериментальное хозяйство "Комсомольский"
108. Опытно-экспериментальное хозяйство имени К.Конысбаева
109. Опытно-экспериментальное хозяйство "Меркенский"
110. Опытно-экспериментальное хозяйство "Талдыкорганский"
111. Опытно-экспериментальное хозяйство имени Мынбаева
112. Опытно-экспериментальное хозяйство "Помологический сад"
113. Опытно-экспериментальное хозяйство "Сарыагашский"
114. Опытно-экспериментальное хозяйство "Тогускенский"
115. Опытно-экспериментальное хозяйство "Шоладыр"
116. Аксенгерское опытно-экспериментальное хозяйство

73. Солтүстiк мал шаруашылығы және мал-дәрiгерлiк ғылыми-зерттеу
институты
74. Тың ауыл шаруашылығын механикаландыру және электрлендiру
ғылыми-зерттеу институты
75. Орталық Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты
76. Оңтүстiк Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты
77. Республикалық ғылыми ауыл шаруашылық кiтапханасы
78. Академик К.И.Скрябин атындағы Жамбыл мал-дәрiгерлiк
ғылыми-зерттеу станциясы
79. Батыс-Қазақстан мал-дәрiгерлiк ғылыми-зерттеу станциясы
80. Қостанай мал-дәрiгерлiк ғылыми-зерттеу станциясы
81. Оңтүстiк Қазақстан мал-дәрiгерлiк ғылыми-зерттеу станциясы
82. Кондратов тәжiрибе-көрсету орманкөшетжайы
83. Ақтөбе ауыл шаруашылық тәжiрибе станциясы
84. Алматы орман тәжiрибе станциясы
85. Алтай орман тәжiрибе станциясы
86. Арқалық ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясы
87. Жамбыл ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясы
88. Қарабалық ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясы
89. Красноводопад селекциялық тәжiрибе станциясы
90. Львов ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясы
91. Мақтаарал ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясы
92. Н.И.Вавилов атындағы Арал аймағы өсiмдiктің генетикалық
ресурстары тәжiрибе станциясы
93. Солтүстiк-Қазақстан ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясы
94. Далаесiл ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясы
95. Торғай ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясы
96. Орал ауыл шаруашылығы тәжiрибе станциясы
97. "Ақдала" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
98. "Алтынтөбе" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
99. "Бiрлiк" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
100. "Бескөл" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
101. "Заречная" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
102. "Зерендi" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
103. "Келес" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
104. "Қызылқұм" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
105. "Қапал" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
106. "Көктал" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
107. "Комсомол" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
108. Қ.Қонысбаев атындағы тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
109. "Мерке" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
110. "Талдықорған" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
111. Мыңбаев атындағы тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
112. "Помологиялық бақ" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
113. "Сарыағаш" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
114. "Тоғыскен" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
115. "Шоладыр" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
116. Ақсеңгiр тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы

117. Восточно-Казахстанское опытно-экспериментальное хозяйство
118. Зыряновское опытно-экспериментальное хозяйство
119. Караултюбинское опытно-экспериментальное хозяйство
120. Каскеленское опытно-экспериментальное хозяйство
121. Куликовское опытно-экспериментальное хозяйство
122. Опытно-экспериментальное хозяйство "Иртышское"
123. Опытно-экспериментальное хозяйство масличных культур
124. Опытно-экспериментальное хозяйство по семеноводству  Южно-
Казахстанского НИИ сельского хозяйства
125. Опытно-экспериментальное хозяйство зерновых культур
126. Опытно-экспериментальное хозяйство по выращиванию
дикорастущих трав
127. Опытно-экспериментальное хозяйство плодово-ягодных культур
128. Павлодарское опытно-экспериментальное хозяйство
129. Первомайское опытно-экспериментальное хозяйство
130. Экспериментальное хозяйство по птицеводству
131. Элитно-семеноводческое хозяйство "Карабау"
132. Госплемзавод "Задарьинский" имени А.Кулжабаева
133. Госплемзавод "Каменский"
134. Коктальский завод по переработке и хранению семян родительских форм
кукурузы
135. Национальный центр по биотехнологии Республики Казахстан
136. Институт фармацевтической биотехнологии
137. Институт физиологии, генетики и биоинженерии растений
138. Научно-исследовательский сельскохозяйственный институт
139. Институт молекулярной биологии и биохимии имени М.А.Айтхожина
140. Центральная лаборатория биологических исследовании лекарственных
соединений
141. Национальный ядерный центр Республики Казахстан
142. Институт атомной энергии
143. Институт геофизических исследований
144. Институт радиационной безопасности и экологии
145. Предприятие "Байкал"
146. Институт ядерной физики
147. Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья
Республики Казахстан
148. Химико-металлургический институт
149. Институт горного дела имени Д.Кунаева
150. Восточный научно-исследовательский горно-металлургический институт
цветных металлов
151. Государственное научно-производственное объединение промышленной
экологии "Казмеханобр"
152. Казчерметавтоматика
153. Национальный центр по радиоэлектронике и связи Республики Казахстан
154. Казахский государственный научно-исследовательский институт научно-
технической информации
155. Акмолинский межотраслевой территориальный центр научно-
технической информации
156. Актауский межотраслевой территориальный центр научно-технической
информации
157. Актюбинский межотраслевой территориальный центр научно-
технической информации
158. Атырауский межотраслевой территориальный центр научно-технической
информации
159. Восточно-Казахстанский межотраслевой территориальный центр научно-
технической информации

117. Шығыс-Қазақстан тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
118. Зырян тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
119. Қарауылтөбе тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
120. Қаскелең тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
121. Куликов тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
122. "Ертiс" тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
123. Майлы дақылдар тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
124. Оңтүстiк Қазақстан ауыл шаруашылығы ҒЗИ тұқым жөніндегі
тәжірибе-эксперименталды шаруашылығы
125. Дәндi дақылдар тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
126. Жабайы шөптер өсiру тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
127. Жемiс-жидек тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
128. Павлодар тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
129. Бiрiншi май тәжiрибе-эксперименталды шаруашылығы
130. Құс эксперименталды шаруашылығы
131. "Қарабау" таңдаулы тұқым өсiру шаруашылығы
132. А.Құлжабаева атындағы "Задария" мемасылтұқымзауыты
133. "Каменка" мемасылтұқымзауыты
134. Көктал ата-аналық жүгерi тұқымдарының түрлерiн
сақтау және өндiру зауыты
135. Қазақстан Республикасының Ұлттық биотехнология орталығы
136. Фармацевтикалық биотехнология институты
137. Өсiмдiктердiң физиологиясы, генетикасы және
биоинженерия институты
138. Ауыл шаруашылық ғылыми-зерттеу институты
139. М.А.Айтхожин атындағы Молекулярлық биология және
биохимия институты
140. Дәрiлiк қосылыстарды биологиялық зерттеулер орталық зертханасы
141. Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы
142. Атом энергиясы институты
143. Геофизикалық зерттеу институты
144. Радиациялық қауiпсiздiк және экология институты
145. "Байкал" кәсіпорны
146. Ядролық физика институты
147. Қазақстан Республикасының Минералдық шикiзатты кешендi
өңдеу Ұлттық орталығы
148. Химия-металлургия институты
149. Д.Қонаев атындағы Тау-кен iстерi институты
150. Шығыс түстi металдардың тау-кен металлургиялық ғылыми-зерттеу
институты
151. Қазмехжөндеу" мемлекеттiк ғылыми-өндiрiстiк өнеркәсiптiк
экология бiрлестiгi
152. Қазқараметавтоматика
153. Қазақстан Республикасының Ұлттық радиоэлектроника және
байланыс орталығы
154. Қазақ мемлекеттiк ғылыми-техникалық ақпарат ғылыми-зерттеу
институты
155. Ақмола салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы
156. Ақтау салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы
157. Ақтөбе салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы
158. Атырау салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы
159. Шығыс-Қазақстан салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат
орталығы

160. Жамбылский межотраслевой территориальный центр технической информации
161. Жезказганский межотраслевой территориальный центр технической
информации
162. Западно-Казахстанский межотраслевой территориальный центр научно-
технической информации
163. Карагандинский межотраслевой территориальный центр
научно-технической информации
164. Костанайский межотраслевой территориальный центр научно-технической
информации
165. Кокшетауский межотраслевой территориальный центр научно-технической
информации
166. Кызылординский межотраслевой территориальный центр научно-технической
информации
167. Павлодарский межотраслевой территориальный центр научно-технической
информации
168. Северо-Казахстанский межотраслевой территориальный центр
научно-технической информации
169. Семипалатинский межотраслевой территориальный центр научно-технической
информации
170. Южно-Казахстанский межотраслевой территориальный центр
научно-технической информации
171. Алматинский инженерный центр по лазерной технологии
Организации высшего образования
172. Акмолинский аграрный университет имени С.Сейфулина
173. Актауский университет имени Ш.Есенова
174. Актюбинский университет имени К.Жубанова
175. Алматинская государственная консерватория имени Курмангазы
176. Алматинский государственный университет имени Абая
177. Алматинский технологический институт
178. Аркалыкский педагогический институт имени Ибрая Алтынсарина
179. Атырауский институт нефти и газа
180. Атырауский университет имени Халела Досмухамедова
181. Восточно-Казахстанский государственный университет
182. Восточно-Казахстанский технический университет имени Д.Серикбаева
183. Государственный университет "Семей"
184. Государственный финансовый институт
185. Евразийский университет имени Л.Н.Гумилева
186. Жезказганский университет имени О.А.Байконурова
187. Жетысуский государственный университет имени Ильяса Жансугурова
188. Западно-Казахстанский аграрный университет
189. Западно-Казахстанский гуманитарный университет имени А.С.Пушкина
190. Западно-Казахстанский институт искусств имени Даулеткерея
191. Казахская академия транспорта и коммуникаций
192. Казахская государственная академия управления
193. Казахская государственная архитектурно-строительная академия
194. Казахская государственная художественная академия
195. Казахский государственный университет международных отношений и
мировых языков имени Абылай хана
196. Казахский государственный аграрный университет
197. Казахский государственный женский педагогический институт
198. Казахский государственный институт театра и кино имени Т.Жургенова

160. Жамбыл салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы
161. Жезқазған салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы
162. Батыс-Қазақстан салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат
орталығы
163. Қарағанды салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы
164. Қостанай салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы
165. Көкшетау салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы
166. Қызылорда салааралық аумақтық ғылым-техникалық ақпарат орталығы
167. Павлодар салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы
168. Солтүстiк-Қазақстан салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат
орталығы
169. Семей салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы
170. Оңтүстiк-Қазақстан салааралық аумақтық ғылыми-техникалық ақпарат
орталығы
171. Алматы инженерлiк лазерлiк технология орталығы
Жоғары бiлiм ұйымдары
172. С.Сейфуллин атындағы Ақмола аграрлық университетi
173. Ш.Есенов атындағы Ақтау университетi
174. Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе университетi
175. Құрманғазы атындағы Алматы мемлекеттiк консерваториясы
176. Абай атындағы Алматы мемлекеттiк университетi
177. Алматы технологиялық институты
178. Ыбырай Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институты
179. Атырау мұнай және газ институты
180. Халел Досмұхамедов атындағы Атырау университетi
181. Шығыс Қазақстан мемлекеттiк университетi
182. Д.Серiкбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университетi
183. "Семей" мемлекеттiк университетi
184. Мемлекеттiк қаржы институты
185. Л.Гумилев атындағы Еуразия университетi
186. О.А.Байқоңыров атындағы Жезқазған университетi
187. Ілияс Жансүгiров атындағы Жетiсу мемлекеттiк университетi
188. Батыс Қазақстан аграрлық университетi
189. А.С.Пушкин атындағы Батыс Қазақстан гуманитарлық университетi
190. Даулеткерей атындағы Батыс Қазақстан Өнер институты
191. Қазақ көлiк және коммуникациялар академиясы
192. Қазақ мемлекеттiк басқару академиясы
193. Қазақ мемлекеттiк сәулет-құрылыс академиясы
194. Қазақ мемлекеттiк көркем-сурет академиясы
195. Абылай хан атындағы Қазақ мемлекеттiк халықаралық
қатынастар және әлем тiлдерi университетi
196. Қазақ мемлекеттiк аграрлық университетi
197. Қазақ мемлекеттiк қыздар педагогикалық институты
198. Т.Жүргенов атындағы Қазақтың мемлекеттiк театр және кино өнерi
институты

199. Казахский государственный юридический университет
200. Казахский национальный технический университет
201. Карагандинский государственный университет имени академика
Е.А.Букетова
202. Карагандинский государственный технический университет
203. Карагандинский металлургический институт
204. Кзылординский государственный университет имени Коркыт Ата
205. Кокшетауский университет имени Ш.Уалиханова
206. Костанайский государственный университет имени А.Байтурсынова
207. Костанайский сельскохозяйственный институт
208. Павлодарский государственный университет имени С.Торайгырова
209. Рудненский индустриальный институт
210. Северо-Казахстанский университет
211. Таразский государственный университет имени М.Х.Дулати
212. Южно-Казахстанский государственный университет имени М.Ауэзова
Прочие организации
213. Алматинский биокомбинат
214. Биомедпрепарат
215. Биопрепарат
216. Акционерное общество "Биоген"
217. Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция
218. Специальное проектно-конструкторское и технологическое бюро с
опытным производством
219. Опытно-показательный лесной питомник
220. Мемориальный музей академика К.И.Сатпаева
221. Дом ученых
222. Научно-издательский центр "Гылым"
223. Редакция газеты "Наука Казахстана"
224. Центральная научная библиотека
225. Республиканская научно-техническая библиотека
226. Акмолинская областная научно-техническая библиотека
227. Актюбинская областная научно-техническая библиотека
228. Атырауская областная научно-техническая библиотека
229. Восточно-Казахстанская областная научно-техническая библиотека
230. Жамбылская областная научно-техническая библиотека
231. Жезказганская городская научно-техническая библиотека
232. Западно-Казахстанская областная научно-техническая библиотека
233. Карагандинская областная научно-техническая библиотека
234. Костанайская областная научно-техническая библиотека
235. Павлодарская областная научно-техническая библиотека
236. Северо-Казахстанская областная научно-техническая библиотека
237. Семипалатинская городская научно-техническая библиотека
238. Южно-Казахстанская областная научно-техническая библиотека
239. Республиканский журнал "Вестник высшей школы Казахстана" и
его научное приложение "Поиск"
240. Республиканский центр тестирования
Специалисты: Кушенова Д.С., Миць О.Я.

199. Қазақ мемлекеттiк заң университетi
200. Қазақ ұлттық техникалық университетi
201. Академик А.Е.Букетов атындағы Қарағанды мемлекеттiк университетi
202. Қарағанды мемлекеттiк техникалық университетi
203. Қарағанды металлургия институты
204. Қорқыт ата атындағы Қызылорда мемлекеттiк университетi
205. Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау университетi
206. А.Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттiк университетi
207. Қостанай ауылшаруашылық институты
208. С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттiк университетi
209. Рудный индустриялық институты
210. Солтүстiк-Қазақстан университетi
211. М.Х.Дулати атындағы Тараз мемлекеттiк университетi
212. М.Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттiк
университетi
Басқа ұйымдар
213. Алматы биокомбинаты
214. Биодәрiгерлiк препараты
215. Биопрепараты
216. "Биоген" акционерлiк қоғамы
217. Сейсмология тәжiрибе-әдiстемелiк экспедициясы
218. Тәжiрибелi өндiрiсi бар арнайы жобалау-құрастыру және
технологиялық бюро
219. Тәжiрибелi-көрсеткiштi орман көшетжайы
220. Академик Қ.И.Сәтбаевтың мемориалдық мұражайы
221. Ғалымдар үйi
222. "Ғылым" ғылыми-баспа орталығы
223. "Қазақстан ғылымы" газетiнiң редакциясы
224. Орталық ғылыми кiтапхана
225. Республикалық ғылыми-техникалық кiтапхана
226. Ақмола облыстық ғылыми-техникалық кiтапхана
227. Ақтөбе облыстық ғылыми-техникалық кiтапхана
228. Атырау облыстық ғылыми-техникалық кiтапхана
229. Шығыс-Қазақстан облыстық ғылыми-техникалық кiтапхана
230. Жамбыл облыстық ғылыми-техникалық кiтапхана
231. Жезқазған облыстық ғылыми-техникалық кiтапхана
232. Батыс-Қазақстан облыстық ғылыми-техникалық кiтапхана
233. Қарағанды облыстық ғылыми-техникалық кiтапхана
234. Қостанай облыстық ғылыми-техникалық кiтапхана
235. Павлодар облыстық ғылыми-техникалық кiтапхана
236. Солтүстiк-Қазақстан облыстық ғылыми-техникалық кiтапхана
237. Семей қалалық ғылыми-техникалық кiтапхана
238. Оңтүстiк-Қазақстан облыстық ғылыми-техникалық кiтапхана
239. "Қазақстан жоғарғы мектеп хабаршысы" республикалық
журналы және оның "Iздеу" ғылыми қосымшасы
240. Республикалық тест орталығы
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.