О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1996 года № 1389
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1999 года № 1249. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14 августа 2006 года N 765 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня его первого официального опубликования)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1999 года № 1249 утратило силу постановлением Правительства РК от 14 августа 2006 года N  765  (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В целях поддержки отечественных товаропроизводителей и совершенствования преференциальной системы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1996 года № 1389  P961389_  "О ставках таможенных пошлин на ввозимые товары" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 46, ст.450) следующие изменения:
1) в пункте 4 слова "на которые не" заменить словами "происходящих из развивающихся и наименее развитых стран, на которые";
2) в пункте 5 слова "ввозимых на таможенную" заменить словами ", указанных в приложении 4, ввозимых на";
3) пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Установить, что товары, указанные в приложении 4, ввозимые на территорию Республики Казахстан и происходящие из наименее развитых стран - пользователей схемой преференций Республики Казахстан, освобождаются от обложения таможенных пошлин.";
4) пункт 7 исключить;
5) приложение 4 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие по истечении 30 дней со дня его опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 августа 1999 года № 1249
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 ноября 1996 г. № 1389
Перечень товаров, на которые распространяется
преференциальный режим при ввозе их на
территорию Республики Казахстан
______________________________________________________________________
Код ТН ВЭД      !     Краткое наименование товара                     !
----------------------------------------------------------------------!
1          !                      2                              !
----------------------------------------------------------------------!
03 (кроме 0305)  Рыба и ракообразные, моллюски и другие водные
беспозвоночные, кроме осетровой и лососевых рыб
05               Продукты животного происхождения, в другом месте не
поименованные
06               Живые деревья и другие растения; луковицы, корни и
прочие аналогичные части растений: срезанные цветы и
декоративная зелень
07 (кроме 0701,  Овощи и некоторые съедобные корнеплоды и
0703)            клубнеплоды
08               Съедобные плоды (фрукты) и орехи; кожура и корки
цитрусовых или бахчевых культур
09               Кофе, чай, мате (парагвайский чай) и пряности
12               Масличные семена и плоды; прочие семена, плоды и
зерно; лекарственные растения и растения для
технических целей; солома и фураж
13               Шелак природный неочищенный; камеди; смолы и прочие
растительные соки и экстракты
14               Растительные материалы для изготовления плетенных
изделий; прочие продукты растительного происхождения,
в другом не поименованные
15 (кроме 1509,  Жиры и масла животного или растительного
1517-152200)     происхождения и продукты их расщепления; готовые
пищевые жиры; воски животного или растительного
происхождения
16(кроме 1601 00,Готовые продукты из мяса, рыбы или ракообразных;
1602, 1604 30)   моллюсков или прочих водных беспозвоночных (кроме
икры осетровой и лососевых рыб, деликатесов,
приготовленных из осетровой и лососевых рыб)

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 14 қарашадағы N 1389 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 26 тамыздағы N 1249 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006.08.14. N 765 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006.08.14.  N 765  қаулысымен.
Отандық тауар өндірушілерді қолдау және преференциалдық жүйені жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Әкелінетін тауарларға кеден бажының ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 14 қарашадағы  N 1389  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 46, 450-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 4-тармақтағы "қолданылмайтын" деген сөз "қолданылатын дамушы және ең аз дамыған елдерде шығарылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 5-тармақтағы "Республиканың кеден аумағына" деген сөздер "Республикасына 4-қосымшада көрсетілген" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 4-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін және Қазақстан Республикасының преференциялар схемасын пайдаланушы - ең аз дамыған елдерде шығарылған тауарлар кеден бажын алудан босатылады деп белгіленсін.";
4) 7-тармақ алынып тасталсын;
5) көрсетілген қаулыға 4-қосымша қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы ресми жариялануға жатады және жарияланған күнінен бастап 30 күн өткен соң қолдануға енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 26 тамыздағы
N 1249 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 14 қарашадағы
N 1389 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген кезде
преференциалдық режим қолданылатын тауарлардың тізбесі
СЭҚ ТН коды              Тауардың қысқаша атауы
1                              2
03 (0305-тен   Балықтар мен шаян тәріздестер, моллюскалар және
басқа)         басқа да омыртқасыз су жәндiктерi, албырт және
бекiре балықтардан басқа
05             Басқа жерде аты аталмаған, жануар тегiнен
жасалған өнiмдер
06             Жанды ағаштар мен басқа да өсiмдiктер;
өсiмдiктердiң пиязшықтары, тамырлары және
өсiмдiктердiң басқа да осындай бөлiктерi:
кесiлген гүлдер мен әсемдiк өсiмдiктерi
07             Көкөнiстер мен кейбiр жеуге болатын тамырлы
(0701, 0703-   жемiстер және түйнектi жемiстер
тен басқа)
08             Жеуге болатын жемiстер (жидектер) мен жаңғақтар;
цитрус немесе бақша дақылдарының қыртысы мен
қабықтары
09             Кофе, шай, мате (парагвай шайы) мен
татымдылықтар
12             Майлы тұқымдар мен жемiстер; өзге де тұқымдар,
жемiстер мен дәндер; дәрiлiк өсiмдiктер мен
техникалық мақсаттарға арналған өсiмдiктер;
сабан мен жем
13             Тазартылмаған табиғи шелак; тұтқыр желiмдер;
шайырлар мен өзге де өсiмдiк шырындары және
сығындылары
14             Тоқыма бұйымдарын жасауға арналған өсiмдiк
материалдары; басқа жерде аталмаған, өсiмдiк
тегiнен жасалған өзге де өнiмдер
15             Жануар немесе өсiмдiк тегiнен жасалған тоңмайлар
(1509, 1517-   мен майлар және олардан алынған өнiмдер;
152200-ден     тағамдық дайын майлар; жануар немесе өсiмдiк
басқа)         тегiнен жасалған балауыздар
16             Еттен, балықтан немесе шаян тәрiздестерден,
(1601 00, 1602, моллюскалардан немесе басқа да омыртқасыз су
1604 30-дан    жәндiктерiнен жасалатын дайын тағамдар (бекiре
басқа)         және албырт балығының уылдырығынан, бекiре және
албырт балықтарынан жасалған жеңсiк тағамдардан
басқа)

1801 00 000      Какао-бобы, целые или дробленые, сырые или жареные
1802 00 000      Какавелла (шелуха, оболочка или кожица) и прочие
отходы какао
2103             Продукты для приготовления соусов и готовые соусы;
вкусовые добавки и приправы смешанные; горчичный
порошок и готовая горчица
2104             Супы и бульоны готовые и заготовки для их
приготовления; гомогенизированные составные пищевые
продукты
2401             Табачное сырье
25(кроме 2501 00,Соль; сера; земли и камень; штукатурные
2503 00, 2523,   материалы; известняк и цемент
252921000,
252922000)
26               Руды, шлак и зола
3003             Лекарственные средства (лекарства), кроме товаров
товарных позиций 3002, 3005 или 3006, состоящие из
смеси двух или более компонентов, для использования в
терапевтических или профилактических целях, но не
расфасованные в виде дозированных лекарственных форм
или в упаковки для розничной продажи
32               Экстракты дубильные или красильные; таннины и их
производные; красители, пигменты и прочие красящие
вещества; краски и лаки; шпатлевки и прочие мастики;
чернила
3301, 3302       Эфирные масла и резиноиды; парфюмерные,
косметические или туалетные средства
3402             Вещества поверхностно-активные органические (кроме
мыла); поверхностно-активные средства, моющие
средства (включая вспомогательные моющие средства) и
средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло
(кроме средств товарной позиции 3401)
35               Белковые вещества; модифицированные крахмалы; клеи;
ферменты
3923             Изделия для транспортировки или упаковки товаров, из
пластмасс, пробки, крышки, колпаки и другие изделия для
закупорки
4001             Каучук натуральный, балата, гуттаперча, гваюла, чикл и
аналогичные природные смолы в первичных формах или в
виде пластин, листов или полос (или лент)
4403 41 000,     Лесоматериалы необработанные прочие из древесины
4403 49          тропических пород
4407 24-4407 29  Лесоматериалы, распиленные вдоль или расколотые,
строганные или лущенные, обтесанные или необтесанные,
шлифованные или нешлифованные из древесины
тропических пород
4420             Изделия деревянные мозаичные и инкрустированные;
шкатулки и коробки для ювелирных или ножевых и
аналогичных изделий, деревянные; статуэтки и прочие
декоративные изделия, деревянные; деревянные предметы
мебели, не указанные в группе 94
4421             Изделия деревянные прочие
45               Пробка и изделия из нее
46               Изделия из соломы, альфы и прочих материалов для
плетения; корзиночные изделия и плетенные изделия
50               Шелк
53               Прочие растительные текстильные волокна; бумажная
пряжа и ткани из бумажной пряжи
56               Вата, войлок и нетканые материалы; специальная пряжа;
бечевки, шнуры, веревки и канаты и изделия из них
5808             Тесьма плетенная в куске, отделочные материалы без
вышивки в куске, кроме трикотажных, машинного или
ручного вязания; кисточки, помпоны и аналогичные
изделия

1801 00 000    Бүтiн немесе ұсақталған, шикi немесе қуырылған
какао-бұршақтар
1802 00 000    Какавелла (қауызы, қабығы немесе қабықшасы) және
какаоның өзге де қалдықтары
2103           Тұздық жасауға арналған өнімдер және дайын
тұздықтар; дәмдiк қосымшалар мен аралас
асқатықтар; қыша ұнтағы мен дайын қыша
2104           Дайын көжелер мен сорпалар және оларды әзiрлеуге
арналған дайындамалар; гомогендендiрiлген
құрамдас тағам өнiмдерi
2401           Темекi шикiзаты
25 (2501 00,   Тұз; күкiрт; топырақ пен тас; сылақ
2503 00, 2523, материалдары; әк және цемент
252921000,
252922000-ден
басқа)
26             Кендер, шлак және күл
3003           3002, 3005 немесе 3006 тауарлық позициядағы
тауарларды қоспағанда, екi қоспадан немесе одан
да көп құраластан тұратын, емдеу немесе алдын
алу мақсаттарында пайдалануға арналған, бiрақ
бөлшек сауда үшiн дозаланған дәрiлiк нысандар
түрiнде өлшеп оралмаған немесе буып-түйілмеген
дәрi-дәрмек заттары (дәрiлер)
32             Илейтiн немесе бояғыш езiндiлер; танниндер мен
олардың туындылары; бояғыштар; пигменттер және
басқа бояғыш заттар; бояулар мен лактер;
тығындағыштар мен өзге де мастикалар; сиялар
3301, 3302     Эфир майлары мен резиноидтер; парфюмерлiк,
косметикалық және жуыну құралдары
3402           Сырттай қолданылатын белсендi органикалық заттар
(сабыннан басқасы); сырттай қолданылатын
белсендi заттар, жуу (қосалқы жуу құралдарын
қоса алғанда) және құрамында сабын бар немесе
жоқ жуу құралдары (3401 тауарлық позициядағы
құралдардан басқа)
35             Белокты заттар; түрлендiрiлген крахмалдар,
желiм; ферменттер
3923           Тауарларды тасымалдауға немесе салуға арналған
пластмассадан жасалған бұйымдар, ыдысты жабуға
арналған тығындар, қақпақтар, қалпақтар және
басқа да бұйымдар
4001           Табиғи қалпындағы немесе жайпақталған,
табақшалар немесе тiлiктер (немесе таспалар)
түрiндегi табиғи каучук, балата, гуттаперча,
гваюла, чикл және сол сияқты табиғи шайырлар
4003 41 000,   Тропикалық тұқымды ағаштардан алынған өзге
4403 49        өңделмеген ағаш материалдары
4407 24-       Тропикалық тұқымды ағаштан жасалған көлденеңiнен
4407 29        немесе тiгiнен тiлiнген, сүргiленген немесе
қабығы аршылған, жонылған немесе жонылмаған,
тегiстелген немесе тегiстелмеген ағаш
материалдары
4420           Ағаштан жасалған мозаикалық және бедерленген
бұйымдар; зергерлiк немесе пышақпен өңделген
немесе осындай бұйымдарға арналған қобдишалар
мен қораптар, ағаштан жасалған қуыршақ мүсiндер
мен өзге де ағаштан жасалған әсемдiк бұйымдар;
94-            топта көрсетiлмеген жиhаздың ағаш бұйымдары
4421           Өзге ағаш бұйымдары
45             Тығындар және сол тәрiздi бұйымдар
46             Сабаннан, альфадан және басқа материалдардан
жасалған, тоқуға арналған бұйымдар; себет
бұйымдары және тоқылған бұйымдар
50             Жiбек
53             Өзге де өсiмдiктен жасалған тоқыма талшығы;
қағаздан иiрiлген жіп және қағаздан иiрiлген
жiптен тоқылған маталар
56             Мақталық, киiз және тоқыма емес материалдар;
арнайы иiрiлген жiп; жiңiшке арқандар, баулар;
жiптер, өрiмдер және олардан жасалған бұйымдар
5808           Бөлек тоқылған тоқыма-зат, тоқымалық, машинамен
және қолмен тоқылған бұйымдардан басқа, кестесi
жоқ, бөлек әсемдеу материалдары; қыл шашақтар,
шөткiлер мен сол сияқты бұйымдар
Жасанды гүлдер, жапырақтар, жемiстер, көкөнiстер

6702 90 000      Искусственные цветы, листья, фрукты, овощи и их части;
изделия из искусственных цветов, листьев, фруктов или
овощей из прочих материалов
6913             Статуэтки и прочие декоративные керамические изделия
из керамики
6914             Прочие керамические изделия
7018 10          Бусины стеклянные, изделия, имитирующие жемчуг,
драгоценные или полудрагоценные камни и аналогичные
изделия из стекла
7117             Бижутерия
9401 50 000      Мебель для сидения из тростника, лозы, бамбука или
аналогичных материалов
9403 80 000      Мебель из прочих материалов, включая тростник, лозу,
бамбук или аналогичные материалы
9403 90 900      Части мебели из прочих материалов (кроме дерева и
металла)
9601             Кость слоновая обработанная, кость, панцирь черепахи,
рог, рога оленьи, кораллы, перламутр, прочие материалы
животного происхождения для резьбы и изделия из этих
материалов (включая изделия, полученные путем
формовки)
9602 00 000      Материалы поделочные растительного или минерального
происхождения для резьбы обработанные и изделия из
них; изделия формованные или резные из воска, стеарина,
натуральных смол или натурального каучука или
модельных паст, и прочие формованные или резные
изделия, в другом месте не поименованные; желатин
обработанный, не затвердевший (кроме желатина
товарной позиции 3503) и изделия из незатвердевшего
желатина
9603             Метлы, щетки (включая щетки, являющиеся частями
механизмов, приборов или транспортных средств), щетки
ручные механические без двигателей для уборки полов,
швабры и метелки из перьев для смахивания пыли; узлы и
пучки, готовые для изготовления метелок и щеток;
подушечки и валики малярные для краски; устройства
отжимающие резиновые (кроме валиковых)
9604 00 000      Сита и решета ручные
9606             Пуговицы, кнопки, запонки, формы (каркасы) для
пуговиц и прочие части этих изделий; заготовки для
пуговиц
9609             Карандаши простые (кроме указанных в товарной
позиции 9608), карандаши цветные, грифели для
карандашей, пастели, карандаши угольные, мелки
для письма или рисования и мелки для портных
9614             Трубки курительные (включая чашеобразные части),
мундштуки для сигар или сигарет и их части
9615 11 000      Расчески, гребни для волос и аналогичные предметы
эбонитовые или пластмассовые
9617 00          Термосы и вакуумные сосуды прочие в собранном виде;
их части, кроме стеклянных
97               Произведения искусства, предметы коллекционирования
и антиквариат
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)

6702 90 000    мен олардың бөлiктерi; жасанды гүлдерден,
жапырақтардан, жемiстерден немесе көкөнiстерден,
өзге де материалдардан жасалған бұйымдар
Керамикадан жасалған мүсiншелер мен өзге де
сәндiк бұйымдар
6913           Өзге де керамикалық бұйымдар
6914           Шыны моншақтар, маржан тәрiздi бұйымдар, асыл
7018 10        немесе жартылай асыл тастар және сол сияқты
шыныдан жасалған бұйымдар
7117           Бижутерия
9401 50 000    Қамыстан, шыбықтан, бамбуктен немесе сол сияқты
материалдардан отыруға арналып жасалған жиhаз
Қамысты, шыбықты, бамбуктi, сол сияқты
9403 80 000    материалдарды қоса алғанда, өзге де
материалдардан жасалған жиhаз
Өзге де материалдардан (ағаштан және металдан
9403 90 900    басқа) жасалған жиhаздың бөлiктерi
9601           Өңделген пiл сүйегі, тасбақаның сүйегi, тас
қабығы, мүйiз, бұғының мүйiздерi, коралдар,
перламутрлар, осы материалдардан ою және бұйым
жасау үшiн жануарлардан алынған материалдар
(қалыпқа салу жолымен алынған бұйымдарды қоса
алғанда)
9602 00 000    Ою үшiн өсiмдiктен немесе минералдан өңделген
әсемдеу материалдары және солардан жасалған
бұйымдар; қалыпталған немесе балауыздан,
стеариннен, табиғи шайырлардан немесе табиғи
каучуктен немесе үлгілiк ұнтақтардан жасалған
бұйымдар және басқа жерде аты аталмаған өзге де
қалыпталған немесе ойып жасалған бұйымдар;
өңделген, қатпаған желатиннен (3503 тауарлық
позициядағы желатиннен басқа) және қатпаған
желатиннен жасалған бұйымдар
9603           Сыпырғыштар, шөткiлер (тетiктердiң, аспаптардың
немесе көлiк құралдарының бөлiктерi болып
табылатын шөткілердi қоса алғанда), едендердi
тазартуға арналған двигательсiз механикалық қол
шөткiлер, және шаңды қағуға арналып қауырсыннан
жасалған сыпырғыштар;
сыпырғыштар мен шөткiлер жасауға арналған дайын
будалар мен байламдар; бояуға арналған сылақ
жастықшалары мен біліктер; сығатын резина
құрылғылар (бiлiктiден басқасы)
9604 00 000    Електер және қол елеуiштер
9606           Түймелер, түймешелер, iлмектер, түймелерге
арналған нысандар (каркастар) және осы
бұйымдардың өзге де бөлiктерi; түймелерге
арналған дайындамалар
9609           Жай қарындаштар (9608 тауарлық позицияда
көрсетілгендерден басқа), түрлі түсті
қарындаштар, пастельдер, көмір қарындаштар,
жазуға және сурет салуға арналған борлар және
тігіншілерге арналған борлар
9614           Шылым шегетін трубкалар (тостаған тәрізді
бөлігін қоса алғанда), сигарларға немесе
сигареттерге арналған мундштуктер мен олардың
бөліктері
9615 11 000    Шашқа арналған тарақтар мен тарақшалар,
эбониттен немесе пластмассадан жасалған осындай
заттар
9617 00        Термостар мен өзге де жиналған күйіндегі
вакуумды ыдыстар, олардың бөліктері, шыныдан
жасалғандардан басқа
97             Өнер туындылары, коллекциялау заттары мен
антиквариат