О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 1996 года N 619
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 сентября 1999 года N 1324
В целях обеспечения выплаты вознаграждения (интереса) по национальным сберегательным облигациям, в том числе по находящимся в обращении, опираясь на используемые в условиях режима свободно плавающего курса тенге инструменты государственного заимствования, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 1996 года N 619 P960619_ "О выпуске национальных сберегательных облигаций государственного внутреннего займа Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 22, ст. 194) следующие изменения и дополнения:
в Положении об условиях выпуска, обращения и погашения национальных сберегательных облигаций государственного внутреннего займа Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 2 после слов "Республики Казахстан" дополнить словами "один раз на третьей или четвертой неделе любого месяца квартала";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. На национальные сберегательные облигации начисляется вознаграждение (интерес) по ставке, сложившейся на соответствующем аукционе по размещению трехмесячных государственных краткосрочных казначейских обязательств (далее - МЕККАМ) или трехмесячных государственных индексированных казначейских обязательств (далее - МЕИКАМ). Вознаграждение (интерес) выплачивается ежеквартально на четырнадцатой, двадцать седьмой, сорок и пятьдесят третьей неделе, то есть, начиная с 92, 183, 274 и 364 дня их обращения после эмиссии.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Вознаграждение (интерес) по национальным сберегательным облигациям начисляется за каждый квартал их обращения. Ставка вознаграждения (интереса) для первого квартала обращения национальных сберегательных облигаций устанавливается равной ставке вознаграждения (интереса), сложившейся на аукционе МЕККАМ, предшествовавшем объявленной дате начала подписки.
Если в период между датой проведения аукциона МЕККАМ и объявленной датой начала подписки состоялись аукционы МЕИКАМ, ставка вознаграждения (интереса) устанавливается равной ставке вознаграждения (интереса), сложившейся на последнем из состоявшихся за этот период аукционов МЕИКАМ. Для последующих кварталов - равная ставке вознаграждения (интереса), сложившейся на аукционе МЕККАМ, проведенном на первой неделе соответствующего квартала, а при непроведении такого аукциона - равная ставке вознаграждения (интереса), сложившейся на последнем из проведенных аукционов МЕККАМ.
В случае, когда в период между датой проведения последнего аукциона МЕККАМ и началом периода начисления вознаграждения (интереса) состоялись аукционы МЕИКАМ, ставка вознаграждения (интереса) по национальным сберегательным облигациям устанавливается равной ставке вознаграждения (интереса), сложившейся на последнем из состоявшихся за этот период аукционов МЕИКАМ.";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 21 мамырдағы N 619 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 7 қыркүйек N 1324
Теңгенiң еркiн өзгермелi бағамы режимi жағдайларында пайдаланылатын мемлекеттік қарыз алу құралдарына сүйене отырып, ұлттық жинақ облигациялары бойынша, оның iшiнде айналыста жүргендерi бойынша сыйақы (мүдде) төлеудi қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік iшкi займының ұлттық жинақ облигацияларын шығару туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 21 мамырдағы N 619 P960619_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 22, 194-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
аталған қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы мемлекеттік iшкi займының ұлттық жинақ облигацияларын шығару, айналысқа қосу және өтеу шарттары туралы ережеде:
2-тармақтағы "қаржыландыру мақсатында" деген сөздерден кейiн "тоқсанның кез келген айының үшіншi немесе төртiншi аптасында бiр рет" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Ұлттық жинақ облигацияларына үш айлық мемлекеттік қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердi (бұдан әрi - МЕҚҚАМ) немесе үш айлық мемлекеттік индекстелген қазынашылық мiндеттемелердi (бұдан әрi - МЕИҚАМ) орналастыру жөнiндегi тиiстi аукционда қалыптасқан ставка бойынша сыйақы (мүдде) есептеледi. Сыйақы (мүдде) тоқсан сайын он төртiншi, жиырма жетiншi, қырқыншы және елу үшiнші аптада, яғни эмиссиядан кейiнгi олардың айналысының 92, 183, 274 және 364-шi күнiнен бастап төленедi.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Ұлттық жинақ облигациялары бойынша сыйақы (мүдде) олардың айналысының әрбiр тоқсаны үшiн есептеледi. Ұлттық жинақ облигациялары айналысының бiріншi тоқсаны үшiн сыйақы (мүдде) ставкасы жазылым басталғаны жарияланған уақыттың алдындағы МЕҚҚАМ аукционында қалыптасқан сыйақы (мүдде) ставкасына тең белгiленедi.
Егер МЕҚҚАМ аукционы өткiзiлген күн мен жазылым басталғаны хабарланған күннiң арасында МЕИҚАМ аукциондары өткiзiлсе, сыйақы (мүдде) ставкасы осы кезеңде өткiзiлген МЕИҚАМ аукциондарының соңғысында қалыптасқан сыйақы (мүдде) ставкасына тең белгiленедi. Кейiнгi тоқсандар үшiн ол - тиiстi тоқсанның бiрiншi аптасында өткiзiлген МЕҚҚАМ аукционында қалыптасқан сыйақы (мүдде) ставкасына тең, ал мұндай аукцион өткiзiлмеген кезде - өткiзiлген МЕҚҚАМ аукциондарының соңғысында қалыптасқан сыйақы (мүдде) ставкасына тең.
Соңғы МЕҚҚАМ аукционы өткiзiлген күнi мен сыйақы (мүлде) есептелетін кезеңнiң басталуы арасындағы кезеңде МЕИҚАМ аукциондары өткiзiлсе, ұлттық жинақ облигациялары бойынша сыйақы (мүдде) ставкасы осы кезеңде өткiзiлген МЕИҚАМ аукциондарының соңғысында қалыптасқан сыйақы (мүдде) ставкасына тең белгiленедi."

дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. В случае использования ставки вознаграждения (интереса) по МЕИКАМ сумма вознаграждения (интереса) по национальным сберегательным облигациям, подлежащая текущей выплате, помимо суммы вознаграждения (интереса), определенной по ставке МЕИКАМ, включает сумму компенсации потерь от инфляции средств инвесторов, вложенных в национальные сберегательные облигации, за трехмесячный период, предшествующий месяцу, в котором производится выплата вознаграждения (интереса), и определяется по формуле:
S=N*I/100+С
где С, тенге - сумма вознаграждения (интереса), начисленная за соответствующий период обращения по ставке вознаграждения (интереса), определенной на аукционе МЕИКАМ;
N, тенге - номинальная стоимость национальных сберегательных облигаций, на которую начисляется вознаграждение (интерес);
S, тенге - сумма вознаграждения (интереса) по национальным сберегательным облигациям, подлежащая текущей выплате;
I, % - инфляция (индекс потребительских цен минус сто) в трехмесячный период, за который осуществляется выплата вознаграждения (интереса).";
в пункте 5 слова "процентной ставки дохода" заменить словами "суммы вознаграждения (интереса)";
в пункте 10:
во втором абзаце слово "процентов" заменить словами "вознаграждения (интереса)";
дополнить абзацем следующего содержания:
"При определении вознаграждения (интереса) по ставке МЕИКАМ в сводную ведомость, направляемую в Министерство финансов Республики Казахстан, включаются в том числе и сведения о значении индекса потребительских цен за трехмесячный период, предшествующий месяцу, в котором производится выплата вознаграждения (интереса).";
в пункте 14:
слова "квартальных процентов" заменить словами "квартальной суммы вознаграждения (интереса)";
слово "процентов" заменить словами "вознаграждения (интереса)";
в пункте 15:
слово "процентов" заменить словами "вознаграждения (интереса)";
слова "процентной ставки" заменить словами "ставки вознаграждения (интереса)";
в пункте 17 слова "средства, прилагаемые к заявкам" заменить словами "деньги, уплаченные за национальные сберегательные облигации, подлежавшие приобретению по аннулируемой заявке";
в пункте 20:
слова "начисленные проценты не были получены", "квартальные проценты" заменить соответственно словами "начисленное вознаграждение (интерес) не было получено", "квартальные суммы вознаграждения (интереса)";
слова "процентов", "проценты" заменить соответственно словами
"вознаграждения (интереса)", "вознаграждение (интерес)";
в пункте 21 слова "последних квартальных процентов" заменить словами
"последней квартальной суммы вознаграждения (интереса)";
слово "проценты" заменить словами "суммы вознаграждения (интереса)";
в пункте 22 слово "процентов" заменить словами "вознаграждения
(интереса)";
в пункте 23:
слова "квартальных процентов" заменить словами "квартальной суммы
вознаграждения (интереса)";
слово "процентов" заменить словами "вознаграждения (интереса)".

мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Сыйақының (мүдденiң) ставкасы МЕИҚАМ бойынша пайдаланылған жағдайда, ағымдағы төлеуге жататын ұлттық жинақ облигациялары бойынша сыйақының (мүдденiң) сомасы МЕИҚАМ ставкасы бойынша айқындалған сыйақы (мүдде) сомасынан басқа, сыйақыны (мүдденi) төлеу жүргiзiлетiн айдың алдындағы үш айлық кезең үшiн ұлттық жинақ облигацияларына салынған инвесторлар қаражатының инфляциясынан болған зиянды өтеу сомасын қамтиды және мынадай формула бойынша айқындалады:
S=N*I/100+С
мұнда С, теңге - МЕИҚАМ аукционында белгiленген сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша айналыстың тиiстi кезеңi үшiн есептелген сыйақы (мүдде) сомасы;
N, теңге - сыйақы (мүдде) есептелетін ұлттық жинақ облигацияларының номиналды құны;
S, теңге - ағымдағы төлеуге жататын ұлттық жинақ облигацияларының сыйақы (мүдде) сомасы;
I, % - сыйақы (мүдде) төлеу жүзеге асырылған үш айлық кезеңдегi инфляция (тұтыну бағаларының индексiнен жүз шегерiлген).";
5-тармақтағы "түсiмнiң проценттік ставкасын" деген сөздер "сыйақы (мүдде) сомасын" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақта:
екiншi абзацтағы "проценттер" деген сөз "сыйақы (мүдде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Сыйақыны (мүдденi) МЕИҚАМ ставкасы бойынша айқындаған кезде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне жiберiлетін жиынтық ведомосқа, онымен бiрге сыйақыны (мүдденi) төлеу жүргiзiлетін айдың алдындағы үш айлық кезең үшiн тұтыну бағалары индексiнiң дәрежесi туралы мәлiметтер де енгiзiледi.";
14-тармақта:
"тоқсандық проценттерді" деген сөздер "сыйақының (мүдденiң) тоқсандық сомасын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"проценттер" деген сөз "сыйақы (мүдде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақта:
"проценттер" деген сөз "сыйақы (мүдде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"проценттік ставканы" деген сөздер "сыйақы (мүдде) ставкасын" деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақта "өтініштерге қоса берілетін қаражат" деген сөздер "күші
жойылған өтінім бойынша сатып алуға жататын ұлттық жинақ облигациялары үшін
төленген ақшалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақта:
"есептелген проценттер алынған жоқ", "тоқсандық проценттермен" деген
сөздермен тиісінше "есептелген сыйақы (мүдде) алынған жоқ", "сыйақының
(мүдденің) тоқсандық сомасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
"проценттерді", "проценттер" деген сөздер тиісінше "сыйақыларды
(мүдделерді)", "сыйақы (мүдде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
21-тармақтағы "соңғы тоқсандық проценттерді" деген сөздер "сыйақының
(мүдденің) соңғы тоқсандық сомаларын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"проценттер" деген сөз "сыйақы (мүдде сома)" деген сөздермен
ауыстырылсын;
22-тармақтағы "проценттер" деген сөз "сыйақы (мүдде)" деген сөздермен
ауыстырылсын;
23-тармақта:
"Тоқсандық проценттерді" деген сөздер "Сыйақының (мүдденің) тоқсандық
сомасын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"проценттер" деген сөз "сыйақы (мүдде)" деген сөздермен ауыстырылсын.

2. Настоящее постановление вступает в силу с 15 июня 1999 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)

2. Осы қаулы 1999 жылғы 15 маусымнан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Қасымбеков Б.