Об отдельных организациях, подведомственных Управлению Делами Президента Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 1999 года № 1340
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1998 года № 1335 P981335_ "Вопросы учреждений-администраторов программ, финансируемых из государственного бюджета", а также в целях обеспечения самофинансирования и рационального использования имущества Управления Делами Президента Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать путем преобразования:
1) учреждение "Центральная больница Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан" в Республиканское государственное казенное предприятие "Центральная клиническая больница Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Больница № 2 Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан в г. Акмоле" в Республиканское государственное казенное предприятие "Больница № 2 Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан";
3) учреждение "Санаторий "Алматы" Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан" в Республиканское государственное казенное предприятие "Клинический санаторий "Алматы" Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан";
4) учреждение "Санаторий "Ок-Жетпес" Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие "Клинический санаторий "Ок-Жетпес" Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан";
5) государственное учреждение "Хозрасчетная Базовая аптека Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан" в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения Базовая аптека Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан" (далее - Предприятие).
2. Определить основным предметом деятельности республиканских государственных казенных предприятий - осуществление производственно- хозяйственной деятельности в области здравоохранения.
3. Определить основным предметом деятельности Предприятия - изготовление и реализация медикаментов, лекарственных средств и лечебных препаратов, медицинского оборудования и инструментария.
4. Согласиться с предложением Управления Делами Президента Республики Казахстан об определении его органом государственного управления создаваемыми республиканскими государственными предприятиями, а также органом, осуществляющим по отношению к ним функции субъекта права государственной собственности.

Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасына ведомстволық бағыныстағы жекелеген ұйымдар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 8 қыркүйек N 1340
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын бағдарламалардың әкімші- мекемелерінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 25 желтоқсандағы N 1335 P981335_ қаулысына сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының өзін-өзі қаржыландыруын және мүлкінің ұтымды пайдаланылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Мыналар:
1) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы Медициналық орталығының орталық ауруханасы" мекемесі "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы Медициналық орталығының Орталық клиникалық ауруханасы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
2) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы Медициналық орталығының Ақмола қаласындағы N 2 ауруханасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы Медициналық орталығының N 2 ауруханасы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы Медициналық орталығының "Алматы" санаторийі" мекемесі "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы Медициналық орталығының "Алматы" клиникалық санаторийі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
4) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы Медициналық орталығының "Оқжетпес" санаторийі мекемесі Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы Медициналық орталығының "Оқжетпес" клиникалық санаторийі республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
5) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы Медициналық орталығының шаруашылық есептегі Базалық дәріханасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы Медициналық орталығының Базалық дәріханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындары қызметiнiң негізгі нысанасы - денсаулық сақтау саласында өндiрiстiк-шаруашылық қызметiн жүзеге асыру деп белгiленсiн.
3. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгi нысанасы - дәрi-дәрмектер, дәрiлiк заттар мен емдеу препараттарын, медициналық жабдықтар мен аспаптар дайындау деп белгіленсiн.
4. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасының, оны құрылатын республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарды мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оларға қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асыратын орган деп айқындау туралы ұсынысына келiсiм берiлсiн.

5. Рекомендовать уполномоченному органу в установленном законодательством порядке:
1) разработать и утвердить уставы создаваемых республиканских государственных предприятий и обеспечить их государственную регистрацию;
2) сформировать уставный капитал создаваемых республиканских государственных предприятий;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)

5. Заңдарда белгіленген тәртiппен уәкiлеттi органға:
1) құрылатын республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың жарғысын әзiрлеу және бекiту және оның мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз ету;
2) құрылып жатқан республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың жарғылық капиталын қалыптастыру;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдау ұсынылсын.
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі