Об организационных мероприятиях в связи с проведением заседания Совета глав правительств Таможенного союза в городе Астане
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 1999 года № 1392
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Провести 24 сентября 1999 года в городе Астане заседание Совета глав правительств Таможенного союза (далее - Совет).
Утвердить прилагаемые:
Программу основных мероприятий очередного заседания Совета;
состав официальной делегации Республики Казахстан для участия в работе Совета.
2. Министерствам, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить проведение мероприятий в рамках заседания в объеме, предусмотренном для встречи, принять необходимые меры по размещению и обслуживанию членов официальных делегаций, экспертов и сопровождающих лиц, изготовлению печатной продукции и приобретению сувениров.
3. Министерствам и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан:
обеспечить документационное, информационное и техническое обслуживание мероприятий в рамках встречи, определив ответственным Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
совместно с Управлением Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию), Министерством иностранных дел Республики Казахстан, Республиканской гвардией (по согласованию) организовать встречу и проводы официальных делегаций государств-членов Совета в аэропорту и проведение официального приема от имени Премьер-Министра Республики Казахстан в честь глав правительств государств-участников Совета.
4. В целях повышения уровня обслуживания делегаций государств-членов Совета закрепить за ними министерства согласно приложению.
5. Министерству обороны, Министерству транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке беспрепятственный пролет спецсамолетов глав правительств над территорией Республики Казахстан. Министерству транспорта, коммуникаций и туризма организовать техническое обслуживание, стоянку и заправку спецсамолетов.
6. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность глав правительств, общественный порядок в аэропорту, по маршруту следования и в местах пребывания делегаций.
7. Акиму города Астаны обеспечить в установленном законодательством порядке выполнение всех организационных мероприятий по встрече и проводам официальных делегаций, маршрутам следования, оформлению аэропорта и улиц столицы - города Астаны за счет средств местного бюджета.

Астана қаласында Кеден одағы үкімет басшылары кеңесі мәжілісінің өткізілуіне байланысты ұйымдастыру іс-шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 1999 жылғы 14 қыркүйек N 1392
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Кеден одағы үкімет басшылары кеңесінің (бұдан әрі - Кеңес) мәжілісі 1999 жылғы 24 қыркүйекте Астана қаласында өткізілсін.
Қоса беріліп отырған:
Кеңестің кезекті мәжілісінің негізгі іс-шараларының бағдарламасы;
Кеңестің жұмысына қатысу үшін Қазақстан Республикасы ресми делегациясының құрамы бекітілсін.
2. Министрліктер, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) мәжіліс шеңберінде кездесу үшін көзделген ауқымда іс-шаралар өткізуді қамтамасыз етсін, ресми делегациялардың мүшелерін, сарапшыларды және бірге жүретін адамдарды орналастыру мен оларға қызмет көрсету, баспа өнімдерін әзірлеу мен кәдесыйларды сатып алу жөнінде қажетті шараларды қабылдасын.
3. Министрліктер мен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңесі:
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігін жауапты етіп белгілей отырып, кездесу шеңберіндегі іс-шараларға құжаттық, ақпараттық және техникалық қызмет көрсетуді қамтамасыз етсін;
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасымен (келісім бойынша), Сыртқы істер министрлігімен, Республикалық ұланмен (келісім бойынша) бірлесе отырып, Кеңеске мүше мемлекеттердің ресми делегацияларын әуежайда қарсы алу мен шығарып салуды және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан Кеңеске қатысушы мемлекеттердің үкімет басшылары құрметіне ресми қабылдау өткізуді ұйымдастырсын.
4. Кеңеске мүше мемлекеттердің делегацияларына қызмет көрсету деңгейін арттыру мақсатында оларға қосымшаға сәйкес министрліктер бекітілсін.
5. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Көлік, коммуникациялар және туризм министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен үкімет басшылары арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасының аумағынан кедергісіз ұшуын қамтамасыз етсін. Көлік, коммуникациялар және туризм министрлігі арнайы ұшақтарға техникалық қызмет көрсетуді, тұрағын және жанар май құюды ұйымдастырсын.
6. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша) Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі үкімет басшыларының қауіпсіздігін, әуежайда, делегацияның жол жүру бағыттары бойынша және болатын орындарда тиісті қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етсін.
7. Астана қаласының әкімі заңдарда белгіленген тәртіппен жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен ресми делегацияларды қарсы алу мен шығарып салу жөніндегі барлық ұйымдастыру іс-шараларын орындауды, жол жүру бағыттарын, Астана қаласының әуежайы мен көшелерін безендіруді қамтамасыз етсін.

8. Министерству культуры, информации и общественного согласия
Республики Казахстан обеспечить широкое освещение мероприятий в рамках
официального заседания.
9. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном
законодательством порядке произвести расходы на проведение мероприятий в
рамках встречи за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете
на представительские расходы.
10. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 сентября 1999 года № 1392
Программа
основных мероприятий очередного заседания
Совета глав правительств Таможенного союза
-------------------------------------------------------------------------
№ !     Наименование      !   Сроки     ! Ответственные за исполнение
п/п!     мероприятия       ! исполнения  !
--------------------------------------------------------------------------
1 !         2             !     3       !              4
---------------------------------------------------------------------------
1   Согласовать с             до 15       МИД, Отдел внешнеэкономических
государствами-           сентября     связей и протокола Канцелярии
участниками Таможенного               Премьер-Министра, Интеграционный
союза сроки и программу               комитет (по согласованию)
заседания
---------------------------------------------------------------------------
2   Подготовить                -//-       МИД, Отдел внешнеэкономических
предложения по составу                связей и протокола Канцелярии
основной делегации,                   Премьер-Министра
сопровождающих лиц,
экспертов
---------------------------------------------------------------------------
3   Согласовать с              до 20      Минтранскомтур,
соответствующими органами  сентября,  Минобороны,
государств-участников      в период   МИД
Таможенного союза          заседания
вопросы пролета над
казахстанской
территорией спецсамолетов,
их стоянки, обслуживания и
заправки
---------------------------------------------------------------------------
4   Оформление аэропорта,        до 22     Аким города Астаны,
улиц города Астаны по      сентября    Управление Делами Президента
маршрутам следования                   (по согласованию)
делегаций
---------------------------------------------------------------------------
5   Протокольное               в период    МИД, Отдел внешнеэкономических
обеспечение заседания      заседания   связей и протокола Канцелярии
Премьер-Министра
---------------------------------------------------------------------------
6   Обеспечение безопасности     -//-      Служба охраны Президента (по
делегаций в аэропорту, по              согласованию), МВД, КНБ
маршрутам следования                   (по согласованию)
---------------------------------------------------------------------------

8. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келісім министрлігі ресми мәжіліс шеңберіндегі іс-шараларды кеңінен
көрсетуді қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі кездесу
шеңберіндегі іс-шараларды өткізуге арналған шығыстарды заңдарда
белгіленген тәртіппен республикалық бюджетке өкілдік шығыстарға
көзделген қаражаттың есебінен жүргізсін.
10. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 14 қыркүйектегі
N 1392 қаулысымен
бекітілген
Кеден одағы үкімет басшылары кеңесінің кезекті мәжілісінің негізгі
іс-шараларының
Бағдарламасы
_________________________________________________________________________
Рет        Іс-шаралардың       Атқарылу             Атқарылуына
саны           атауы            мерзімі              жауаптылар
N
_________________________________________________________________________
1              2                  3                    4
_________________________________________________________________________
1   Кеден одағына қатысушы   11 қыркүйекке    Сыртқы істер министрлігі,
мемлекеттермен мәжіліс.   дейін           Қазақстан Республикасы
тің мерзімдері мен                        Премьер-Министрі Кеңсесінің
бағдарламасын келісу                      Сыртқы экономикалық байланыс.
тар және протокол бөлімі,
Интеграциялық комитет
(келісім бойынша)
2   Негізгі делегацияның,    -//-             Сыртқы істер министрлігі,
бірге жүретін адамдардың,                 Қазақстан Республикасы
сарапшылардың құрамы                      Премьер-Министрі Кеңсесінің
жөнінде ұсыныстар                         Сыртқы экономикалық байланыстар
әзірлеу                                   және протокол бөлімі
3   Кеден одағына қатысушы   20 қыркүйекке    Көлік, коммуникациялар және
мемлекеттердің тиісті    дейін,           туризм министрлігі, Қорғаныс
органдарымен Қазақстан.  мәжіліс          министрлігі, Сыртқы істер
ның аумағынан арнайы     кезеңінде        министрлігі
ұшақтардың ұшып өтуі,
олардың тұрақтары,
қызмет көрсету және
жанар май құю мәселе.
лерін келісу
4   Астана қаласының әуе.   22 қыркүйекке     Астана қаласының әкімі,
жайын, делегациялардың   дейін            Президенттің Іс Басқармасы
жол жүру бағыттары                        (келісім бойынша)
бойынша көшелерді
безендіру
5   Мәжілісті протоколдық   мәжіліс         Сыртқы істер министрлігі,
қамтамасыз ету          кезеңінде       Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі Кеңсесінің
Сыртқы экономикалық байланыстар
және протокол бөлімі
6   Әуежайда, жол жүру       -//-           Президенттің Күзет қызметі
бағыттарында делегация.                 (келісім бойынша), Ішкі істер
лардың қауіпсіздігін                    министрлігі, Ұлттық қауіпсіздік
қамтамасыз ету                          комитеті (келісім бойынша)

7*  Обеспечить                  до 15      Минфин, аким города Астаны
финансирование пребывания   сентября
делегаций государств-
участников Таможенного
союза
---------------------------------------------------------------------------
8   Определение условий         во время   Управление Делами Президента
приема и вопросов           заседания  (по согласованию), МИД
хозяйственного обслуживания
делегаций (размещение,
питание, транспортное
обслуживание), подготовка
памятных сувениров
---------------------------------------------------------------------------
9   Медицинское                    -//-     Медицинский центр Управления
обслуживание членов                     Делами Президента (по
делегаций                               согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
10  Организация                    -//-     Управление Делами Президента
официального приема от                  (по согласованию)
имени Премьер-Министра
в честь глав правительств
Таможенного союза
---------------------------------------------------------------------------
11  Тезисы к переговорам с    до 15         МИД (созыв), министерства и
руководством Республики  сентября       ведомства в соответствии с
Беларусь, Кыргызской                    повесткой заседания
Республики, Российской
Федерации и Республики
Таджикистан:
биографические данные о
руководстве; справочные
материалы о состоянии и
перспективах сотрудничества
Республики Казахстан и
государств-участников
Таможенного союза,
постановочные вопросы
для переговоров;
проекты выступлений
Премьер-Министра
Республики Казахстан на
заседании и официальном
приеме
--------------------------------------------------------------------------
12  Завершить согласование     до 20          Интеграционный комитет
и подготовить к подписанию сентября       (по согласованию), МИД,
документы согласно                        министерства и ведомства
повестке дня
---------------------------------------------------------------------------
13  Подготовка                  сентябрь      Пресс-служба Канцелярии
телерадиопередач и                        Премьер-Министра, МИД
материалов для печати,
освещение визита и его
итогов в СМИ
---------------------------------------------------------------------------
Примечание: *Расходы, связанные с оплатой проживания и питания
экспертов, сопровождающих и приглашенных лиц, несут направляющие стороны.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 сентября 1999 года № 1392
Состав
официальной делегации Республики Казахстан
для участия в работе Совета глав правительств
государств-участников Таможенного союза
Официальная делегация
Балгимбаев                          - Премьер-Министр
Нурлан Утебович                       Республики Казахстан
Токаев                              - Заместитель Премьер-Министра -
Касымжомарт Кемелович                 Министр иностранных дел
Республики Казахстан
Аблязов                             - Министр энергетики, индустрии и
Мухтар Кабулович                      торговли Республики Казахстан
Мухамеджанов                        - Министр юстиции
Бауржан Алимович                      Республики Казахстан
Сопровождающие лица
Ертлесова                           - первый вице-Министр финансов
Жаннат Джургалиевна                   Республики Казахстан
Смирнов                             - вице-Министр иностранных дел
Анатолий Владимирович                 Республики Казахстан
Нукенов                             - Председатель Таможенного
Мараткали Ордабаевич                  комитета Министерства государственных
доходов Республики Казахстан
Эксперты
Закиев                              - заместитель Председателя Комитета
Болат Сейтказиевич                    национальной безопасности - Директор
пограничной службы Республики
Казахстан
Кожаков                             - директор Департамента СНГ
Асан Егенбаевич                       Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Усманова                            - директор Департамента Министерства
Фахра Анасовна                        энергетики, индустрии и торговли
Республики Казахстан
Ордабаев                            - начальник управления Департамента
Самат Исламович                       СНГ Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 сентября 1999 года № 1392
Список
министерств Республики Казахстан, закрепленных
за делегациями государств-участников
Таможенного союза
Республика Беларусь                  Министерство энергетики, индустрии
и торговли Республики Казахстан
(М.К. Аблязов)
Кыргызская Республика                Министерство транспорта, коммуникаций
и туризма Республики Казахстан
(С.М. Буркитбаев)
Российская Федерация                 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
(С.М. Мынбаев)
Республика Таджикистан               Министерство культуры, информации
и общественного согласия Республики
Казахстан (А.С. Сарсенбаев)
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)

7*  Кеден одағына қатысушы  15 қыркүйекке   Қаржы министрлігі, Астана
мемлекеттер делегация.  дейін           қаласының әкімі
ларының болуын қаржы.
ландыруды қамтамасыз
ету
8   Делегацияларды          мәжіліс          Президенттің Іс басқармасы
қабылдаудың жағдайлары  уақытысында      (келісім бойынша), Сыртқы
мен шаруашылық тұрғы.                    істер министрлігі
сында қызмет көрсету
мәселелерін айқындау
(орналастыру, тамақ.
тандыру, көліктік
қызмет көрсету), ескерткіш
кәдесыйларды әзірлеу
* Сарапшылардың, бірге жүретін және шақырылған адамдардың тұруы
мен тағамына байланысты шығыстарды жіберетін тараптар көтереді.
9   Делегациялар мүшеле.   -//-             Президент Іс басқармасының
ріне медициналық                        медициналық орталығы
қызмет көрсету                          (келісім бойынша)
10  Кеден одағы үкімет    -//-              Президенттің Іс басқармасы
басшыларының құрметіне                  (келісім бойынша)
Премьер-Министр атынан
ресми қабылдау ұйымдастыру
11  Беларусь Республикасының,  15           Сыртқы істер министрлігі
Қырғыз Республикасының,    қыркүйекке   (шақыру), мәжілістің күн
Ресей Федерациясының       дейін        тәртібіне сәйкес министрліктер
және Тәжікстан Республи.                мен ведомстволар
касының басшылығымен
келіссөздерге тезистер:
басшылар туралы өмірбаян.
дық деректер;
Қазақстан Республикасы
мен Кеден одағына қатысушы
мемлекеттер ынтымақтасты.
ғының жай-күйі мен перс.
пективалары туралы анық.
тамалық материалдар;
келіссөздерде
қойылатын мәселелер;
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
мәжілісте және ресми
қабылдауда сөйлейтін
сөздерінің жобалары
12  Күн тәртібіне сәйкес    20 қыркүйекке   Интеграциялық комитет
құжаттарды келісуді     дейін           (келісім бойынша), Сыртқы
аяқтау және қол қоюға                   істер министрлігі, министрліктер
әзірлеу                                 мен ведомстволар
13  Телерадиохабарларды       қыркүйек        Премьер-Министр Кеңсесінің
және баспасөз үшін                        Баспасөз қызметі,
материалдарды әзірлеу,                    Сыртқы істер министрлігі
сапар мен оның қорытын.
дыларын БАҚ-та көрсету
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 14 қыркүйектегі
N 1392 қаулысымен
бекітілген
Кеден одағына қатысушы мемлекеттер үкіметтері басшыларының
кеңесі жұмысына қатысатын Қазақстан Республикасы ресми
делегациясының
Құрамы
Ресми делегация
Балғымбаев              - Қазақстан Республикасының
Нұрлан Өтепұлы            Премьер-Министрі
Тоқаев                  - Қазақстан Республикасы Премьер-
Қасымжомарт Кемелұлы      Министрінің орынбасары - Сыртқы
істер министрі
Әблязов                 - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Қабылұлы           Энергетика, индустрия және сауда
министрі
Мұхамеджанов            - Қазақстан Республикасының Әділет
Бауыржан Әлімұлы          министрі
Бірге жүретін адамдар
Ертілесова              - Қазақстан Республикасының
Жаннат Жұрғалиқызы        Қаржы бірінші вице-министрі
Смирнов                 - Қазақстан Республикасының
Анатолий Владимирович     Сыртқы істер вице-министрі
Нүкенов                 - Қазақстан Республикасының
Маратқали Ордабайұлы      Мемлекеттік кіріс министрлігі
Кеден комитетінің төрағасы
Сарапшылар
Зәкиев                  - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Болат Сейітқазыұлы        қауіпсіздік комитеті төрағасының
орынбасары - Шекаралық қызметтің
директоры
Қожақов                 - Қазақстан Республикасының
Асан Егінбайұлы           Сыртқы істер министрлігі ТМД
департаментінің директоры
Османова                - Қазақстан Республикасы
Фахра Анасқызы            Энергетика, индустрия және сауда
министрлігінің Департамент
директоры
Ордабаев                - Қазақстан Республикасының
Самат Исламұлы            Сыртқы істер министрлігі ТМД
департаментінің басқарма бастығы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 14 қыркүйектегі
N 1392 қаулысына
қосымша
Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің делегацияларына
бекітілген Қазақстан Республикасы министрліктерінің
Тізімі
Беларусь Республикасы          Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және сауда
министрлігі
(М.Қ.Әблязов)
Қырғыз Республикасы            Қазақстан Республикасының
Көлік, коммуникациялар және
туризм министрлігі
(С.М.Бүркітбаев)
Ресей Федерациясы              Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлігі
(С.М.Мыңбаев)
Тәжікстан Республикасы         Қазақстан Республикасының
Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келісім министрлігі
(А.С.Сәрсенбаев)
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.