О погашении кредиторской задолженности организаций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 1999 года N 1890
В соответствии со статьей 5-1 Закона Республики Казахстан от 16 декабря 1998 года Z980318_ "О республиканском бюджете на 1999 год", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 1999 года N 161 P990161_ "О развитии города Астаны в 1999 году", от 13 мая 1999 года N 569 P990569_ "О мерах по организации погашения кредиторской задолженности" и от 23 июля 1999 года N 1049 P991049_ "Отдельные вопросы открытого акционерного общества "Алматыметрокурылыс" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться:
1) с предложениями государственных органов о погашении кредиторской задолженности, одобренными Комиссией по рассмотрению вопросов, связанных с погашением кредиторской задолженности, на общую сумму 392 674 700 (триста девяносто два миллиона шестьсот семьдесят четыре тысячи семьсот) тенге перед поставщиками товаров (работ, услуг) за счет погашения задолженности хозяйствующих субъектов по платежам в республиканский бюджет, в том числе:
по Министерству обороны Республики Казахстан на сумму 317 759 700 (триста семнадцать миллионов семьсот пятьдесят девять тысяч семьсот) тенге;
по Министерству внутренних дел Республики Казахстан на сумму 35 552 100 (тридцать пять миллионов пятьсот пятьдесят две тысячи сто) тенге;
по Комитету национальной безопасности Республики Казахстан на сумму 29 379 900 (двадцать девять миллионов триста семьдесят девять тысяч девятьсот) тенге;
по Министерству здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан на сумму 7 285 000 (семь миллионов двести восемьдесят пять тысяч) тенге;
по Управлению Делами Президента Республики Казахстан на сумму 2 569 000 (два миллиона пятьсот шестьдесят девять тысяч) тенге;
по Агентству Республики Казахстан по экономическому планированию на сумму 129 000 (сто двадцать девять тысяч) тенге;
2) с предложением акима города Астаны о погашении кредиторской задолженности, одобренным Комиссией по рассмотрению вопросов, связанных с погашением кредиторской задолженности, на сумму 2 814 600 (два миллиона восемьсот четырнадцать тысяч шестьсот) тенге перед поставщиком товаров (работ, услуг) по строительству этно-мемориального парка за счет погашения задолженности хозяйствующих субъектов по платежам в республиканский бюджет;
3) с предложением акима города Алматы о погашении кредиторской задолженности открытого акционерного общества "Алматыметрокурылыс", одобренным Комиссией по рассмотрению вопросов, связанных с погашением кредиторской задолженности, на сумму 30 105 000 (тридцать миллионов сто пять тысяч) тенге, перед поставщиками товаров (работ, услуг) по строительству метрополитена в городе Алматы за счет погашения задолженности хозяйствующих субъектов по платежам в республиканский бюджет.

Ұйымдардың кредиторлық берешегін өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 9 желтоқсан N 1890
"1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 16 желтоқсандағы Z980318_ Заңының 5-1-бабына, "Астана қаласын 1999 жылы дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 24 ақпандағы N 161 P990161_ , "Кредиторлық берешекті өтеуді ұйымдастыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 13 мамырдағы N 569 P990569_ және "Алматыметроқұрылыс" ашық акционерлік қоғамының жекелеген мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 шілдедегі N 1049 P991049_ қаулыларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Мыналарға:
1) Кредиторлық берешекті өтеуге байланысты мәселелерді қарау жөніндегі Комиссия мақұлдаған жалпы сомасы 392 674 700 (үш жүз тоқсан екі миллион алты жүз жетпіс төрт мың жеті жүз) теңгелік тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) берушілер алдындағы кредиторлық берешекті шаруашылық жүргізуші субъектілердің республикалық бюджетке төлемдері бойынша, оның ішінде:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі бойынша 317 759 700 (үш жүз он жеті миллион жеті жүз елу тоғыз мың жеті жүз) теңге сомасындағы;
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі бойынша 35 552 100 (отыз бес миллион бес жүз елу екі мың бір жүз) теңге сомасындағы;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті бойынша 29 379 900 (жиырма тоғыз миллион үш жүз жетпіс тоғыз мың тоғыз жүз) теңге сомасындағы;
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі бойынша 7 285 000 (жеті миллион екі жүз сексен бес мың) теңге сомасындағы;
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы бойынша 2 569 000 (екі миллион бес жүз алпыс тоғыз мың) теңге сомасындағы;
Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөніндегі агенттігі бойынша 129 000 (жүз жиырма тоғыз мың) теңге сомасындағы берешекті өтеу есебінен өтеу туралы мемлекеттік органдардың ұсыныстарына;
2) Кредиторлық берешектерді өтеуге байланысты мәселелерді қарау жөніндегі Комиссия мақұлдаған сомасы 2 814 600 (екі миллион сегіз жүз он төрт мың алты жүз) теңгелік этно-материалдық парктің құрылысы бойынша тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) берушілер алдындағы кредиторлық берешекті шаруашылық жүргізуші субъектілердің республикалық бюджетке төлемдері бойынша берешекті өтеу есебінен өтеу туралы Астана қаласы әкімінің ұсынысына;
3) Кредиторлық берешектерді өтеуге байланысты мәселелерді қарау жөніндегі Комиссия мақұлдаған сомасы 30 105 000 (отыз миллион жүз бес мың) теңгелік Алматы қаласындағы метрополитен құрылысы бойынша тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) берушілер алдындағы "Алматыметроқұрылыс" ашық акционерлік қоғамының кредиторлық берешектерін шаруашылық жүргізуші субъектілердің республикалық бюджетке төлемдері бойынша берешекті өтеу есебінен өтеу туралы Алматы қаласы әкімінің ұсынысына келісім берілсін.

2. Министерству финансов Республики Казахстан и Министерству государственных доходов Республики Казахстан обеспечить проведение расчетов по погашению вышеуказанной кредиторской задолженности в порядке, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 мая
1999 года N 569
P990569_
"О мерах по организации погашения кредиторской
задолженности".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Склярова И.В.)

2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі жоғарыда көрсетілген кредиторлық берешекті өтеу бойынша "Кредиторлық берешекті өтеуді ұйымдастыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 13 мамырдағы N 569 қаулысымен бекітілген тәртіппен есептеме
жүргізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Е.А.Өтембаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.