О Плане мероприятий на 2000 год по разъяснению Послания Президента страны народу Казахстана "Стабильность и безопасность страны в новом столетии"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 апреля 2000 года N 63-р
В целях укрепления внутриполитической стабильности и повышения национальной безопасности Республики Казахстан:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2000 год по разъяснению Послания Президента страны народу Казахстана "Стабильность и безопасность страны в новом столетии".
2. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 апреля 2000 года N 63-р
План
мероприятий на 2000 год по разъяснению Послания
Президента страны народу Казахстана
"Стабильность и безопасность страны в новом столетии"
---------------------------------------------------------------------------
N !      Мероприятие                    !  Исполнители     !Сроки
п/п!                                     !                  !проведения
---------------------------------------------------------------------------
1 !              2                      !       3          !     4
---------------------------------------------------------------------------
1   Организация работы информационно-      Минкультинформ,    В течение
пропагандистских групп по              акимы областей,    года
разъяснению основных положений         гг. Астаны и
Послания Президента страны народу      Алматы
Казахстана
2   Разъяснение через центральные и        Минкультинформ     В течение
региональные средства массовой                            года
информации основных положений Послания
Президента страны народу Казахстана
3   Проведение республиканских и           Минкультинформ,    В течение
региональных "круглых столов" с        акимы областей,    года
участием представителей общественно -  гг. Астаны и
политических партий и движений         Алматы
по проблемам политической
стабильности и национальной
безопасности
4   Создание в воинских частях и           Минобороны,        Март
соединениях агитационно-               МВД
пропагандистских групп по разъяснению
и пропаганде Послания Президента
страны народу Казахстана
5   Разработка методических рекомендаций   Минюст             I квартал
по организации и проведению занятий
в системе правового всеобуча по
изучению Послания Президента страны
народу Казахстана
6   Публикации по итогам переписи          Статагентство      В течение
населения 1999 г. в Республике                            года
Казахстан
7   Организация в республиканских и        Минкультинформ,    В течение
региональных библиотеках               акимы областей,    года
постоянно действующих тематических     гг. Астаны и
выставок, посвященных Посланию         Алматы
Президента страны народу Казахстана
8   Проведение брифингов с                 МИД                Март
представителями посольств и
международных организаций,
аккредитованных в Алматы, и в
посольствах Республики Казахстан
за рубежом
9   Проведение республиканской научно-     Минкультинформ     Март
практической конференции
"Стабильность и безопасность
Казахстана в XXI веке"
10   Проведение археологических             Минобрнауки        В течение
исследований в рамках темы "Древняя                       года
и средневековая история по
археологическим источникам"
11   Проведение республиканской             Минкультинформ     Март
конференции "Государство и НПО:
шаг навстречу"
12   Проведение международной               Минобрнауки        Апрель
конференции "Казахстан и Саудовская
Аравия: прошлое, настоящее,
перспективы"
13   Организация и проведение               Минкультинформ,    Май
республиканской акции "Патриот"        Минобороны
14   Проведение республиканской научно-     Минкультинформ     Июнь
практической конференции "Политика
и религия: формирование путей
взаимодействия"
15   Подготовка и проведение мероприятий,   Минкультинформ,    Август
приуроченных к 270-летию               Минобрнауки,
Аныракайской битвы                     Минобороны,
акимы
Алматинской и
Жамбылской
областей
16   Проведение международной конференции   Минобрнауки        Сентябрь
"Преемственность и взаимодействие
культур народов Центральной Азии"
17   Проведение международного коллоквиума  Минобрнауки        Октябрь
"Ислам и конфуцианство в XXI веке"
18   Проведение республиканской             Минкультинформ     Ноябрь
конференции "Стратегия-2030:
реальность и перспективы"
19   Проведение международной               Минобрнауки        Декабрь
конференции "Казахстан и Япония
на рубеже тысячелетий: состояние
и перспективы сотрудничества"
20   Участие в международной конференции    Минобрнауки        IV квартал
"Иран и Казахстан: история,
современность, перспективы"
(Специалисты: Мартина Н.А.
Чунтонов В.В.)

Ел Президентінің Қазақстан халқына "Елдің жаңа жүзжылдықтағы тұрақтылығы мен қауіпсіздігі" Жолдауын түсіндіру жөніндегі 2000 жылға арналған іс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 2000 жылғы 11 сәуір N 63-ө
Қазақстан Республикасының ішкі саяси тұрақтылығын нығайту мен ұлттық
қауіпсіздігін арттыру мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Ел Президентінің Қазақстан халқына "Елдің
жаңа жүзжылдықтағы тұрақтылығы мен қауіпсіздігі" Жолдауын түсіндіру
жөніндегі 2000 жылға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар
жоспары) бекітілсін.
2. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2000 жылғы 11 сәуірдегі
N 63-ө өкімімен
бекітілген
Ел Президентінің Қазақстан халқына "Елдің жаңа жүзжылдықтағы
тұрақтылығы мен қауіпсіздігі" Жолдауын түсіндіру жөніндегі 2000 жылға
арналған іс-шаралар
жоспары
---------------------------------------------------------------------------
N  !               Іс-шара                !     Орындаушылар     !Өткізу
р/н!                                      !                      !мерзімі
---------------------------------------------------------------------------
1 !                  2                   !           3          !    4
---------------------------------------------------------------------------
1   Ел Президентінің Қазақстан халқына      Мәдениетақпаратмині,   Жыл бойы
Жолдауындағы негізгі жағдайларды        облыстардың, Астана
түсіндіру жөніндегі ақпараттық-         және Алматы қалала.
насихаттық топтардың жұмысын            рының әкімдері
ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
2   Ел Президентінің Қазақстан халқына      Мәдениетақпаратмині    Жыл бойы
Жолдауындағы негізгі жағдайларды
орталық және аймақтық бұқаралық
ақпарат құралдары арқылы түсіндіру
---------------------------------------------------------------------------
3   Саяси тұрақтылық пен ұлттық қауіп.      Мәдениетақпаратмині,   Жыл бойы
сіздік проблемалары жөнінде қоғам.      облыстардың, Астана
дық-саяси партиялар мен қозғалыстар     және Алматы қалала.
өкілдерінің қатысуымен республикалық    рының әкімдері
және аймақтық "дөңгелек үстелдер"
өткізу
---------------------------------------------------------------------------
4   Әскери бөлімдерде және құрамаларда      Қорғанысмині, ІІМ      Наурыз
ел Президентінің Қазақстан халқына
Жолдауын түсіндіру және насихаттау
жөніндегі үгіт-насихаттық топтар құру
---------------------------------------------------------------------------
5   Ел Президентінің Қазақстан халқына         Әділетмині         І тоқсан
Жолдауын зерделеу жөніндегі құқықтық
жаппай оқып-үйрену жүйесінде сабақтар
ұйымдастыру мен өткізу жөнінде
әдістемелік ұсынымдар әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
6   Қазақстан Республикасындағы 1999 жылғы   Статагенттігі        Жыл бойы
халық санағының қорытындылары бойынша
жарияланымдар
---------------------------------------------------------------------------
7   Республикалық және аймақтық кітап.      Мәдениетақпаратмині,  Жыл бойы
ханаларда ел Президентінің Қазақ.       облыстардың, Астана
стан халқына Жолдауына арналған         және Алматы қалала.
тұрақты жұмыс істейтін тақырыптық       рының әкімдері
көрмелер ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
8   Алматыда тіркелген елшіліктер мен              СІМ             Наурыз
халықаралық ұйымдардың және Қазақстан
Республикасының шетелдегі елшілік.
терінің өкілдерімен брифингтер өткізу
---------------------------------------------------------------------------
9   "Қазақстанның XXI ғасырдағы тұрақ.       Мәдениетақпаратмині   Наурыз
тылығы мен қауіпсіздігі" республикалық
ғылыми-практикалық конференциясын өткізу
---------------------------------------------------------------------------
10  "Археологиялық көздер бойынша көне және     Білімғылыммині     Жыл бойы
ортағасырлық тарих" тақырыбы шеңберінде
археологиялық зерттеулер жүргізу
---------------------------------------------------------------------------
11  "Мемлекет және ҮЕҰ: түсіністік қадамы"   Мәдениетақпаратмині   Наурыз
республикалық конференциясын өткізу
---------------------------------------------------------------------------
12  "Қазақстан және Сауд Арабиясы: өткені,      Білімғылыммині     Сәуір
бүгіні, болашағы" халықаралық
конференциясын өткізу
---------------------------------------------------------------------------
13  "Патриот" республикалық шарасын          Мәдениетақпаратмині    Мамыр
ұйымдастыру және өткізу                     Қорғанысмині
---------------------------------------------------------------------------
14  "Саясат және дін: өзара іс-қимыл         Мәдениетақпаратмині    Маусым
жолдарын қалыптастыру" республикалық
ғылыми-практикалық конференциясын
өткізу
---------------------------------------------------------------------------
15  Аңырақай шайқасының 270 жылдығына        Мәдениетақпаратмині,   Тамыз
орайластырылған іс-шараларды дайындау      Білімғылыммині,
және өткізу                              Қорғанысмині, Алматы
және Жамбыл облыс.
тарының әкімдері
---------------------------------------------------------------------------
16  "Орталық Азия халықтары мәдениет.        Білімғылыммині        Қыркүйек
терінің сабақтастығы мен өзара
іс-қимылы" халықаралық конференциясын
өткізу
---------------------------------------------------------------------------
17  "XXI ғасырдағы ислам және конфуций.        Білімғылыммині       Қазан
шілдік" халықаралық коллоквиумын өткізу
---------------------------------------------------------------------------
18  "Стратегия-2030: нақтылығы және          Мәдениетақпаратмині     Қараша
болашағы" республикалық конференциясын
өткізу
---------------------------------------------------------------------------
19  "Мыңжылдықтар шебіндегі Қазақстан және   Білімғылыммині      Желтоқсан
Жапония: ынтымақтастықтың жай-күйі мен
болашағы" халықаралық конференциясын
өткізу
---------------------------------------------------------------------------
20  "Иран және Қазақстан: тарихы, бүгіні,    Білімғылыммині      IV тоқсан
болашағы" халықаралық конференциясына
қатысу
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.