О подготовке и проведении 100-летнего юбилея Габидена Мустафина
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 июля 2002 года N 109-р
В целях увековечения памяти выдающегося казахского писателя Габидена Мустафина:
1. Образовать Республиканскую комиссию по подготовке и проведению 100-летнего юбилея Габидена Мустафина в составе согласно приложению 1.
2. Утвердить План мероприятий по подготовке и проведению 100-летнего юбилея Габидена Мустафина согласно приложению 2.
Премьер-Министр
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 24 июля 2002 года N 109-р
Состав
Республиканской комиссии по подготовке
и проведению 100-летнего юбилея
Габидена Мустафина
Кул-Мухаммед                           - Министр культуры, информации и
Мухтар Абрарович                         общественного согласия Республики
Казахстан, председатель
Оразалин Нурлан Мыркасымович           - первый секретарь Союза писателей
Казахстана, заместитель
председателя (по согласованию)
Беркимбаева Шамша Копбаевна            - Министр образования и науки
Республики Казахстан
Мухамеджанов Камалтин Ескендирович     - аким Карагандинской области
Джаксыбеков Адильбек Рыскельдинович    - аким города Астаны
Храпунов Виктор Вячеславович           - аким города Алматы
Тлеухан Бекболат Канаевич              - Председатель Комитета культуры
Министерства культуры, информации
и общественного согласия
Республики Казахстан
Жолдасбеков                            - ректор Евразийского национального
Мырзатай Жолдасбекович                   университета имени Л.Гумилева
Каскабасов Сеит Аскарович              - директор Института литературы и
искусства имени М.Ауэзова
Мустафин Кайрат Габиденович            - сын писателя (по согласованию)
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министр
Республики Казахстан
от 24 июля 2002 года N 109-р
План
мероприятий по подготовке и проведению 100-летнего
юбилея Габидена Мустафина
___________________________________________________________________________
N !        Мероприятие         ! Срок        !   Ответственные
п/п!                            ! исполнения  !   за исполнение
---------------------------------------------------------------------------
1 !             2              !      3      !          4
---------------------------------------------------------------------------
1   Издать собрание сочинений     2002 год      Министерство культуры,
Г. Мустафина в 10 томах,                    информации и общественного
а также воспоминания                        согласия, Министерство
современников о писателе                    образования и науки
Республики Казахстан

Ғабиден Мұстафиннiң 100 жылдық мерейтойын дайындау және өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі 2002 жылғы 24 шілде N 109-ө
Аса көрнектi қазақ жазушысы Ғабиден Мұстафиннiң есiмiн мәңгi есте
қалдыру мақсатында:
1. 1-қосымшаға сәйкес құрамда Ғабиден Мұстафиннiң 100 жылдық
мерейтойын дайындау және өткiзу жөнiндегi республикалық комиссия құрылсын.
2. 2-қосымшаға сәйкес Ғабиден Мұстафиннiң 100 жылдық мерейтойын
дайындау және өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспары бекiтiлсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2002 жылғы 24 шілдедегі
N 109 өкiмiне
1-қосымша
Ғабиден Мұстафиннiң 100 жылдық
мерейтойын дайындау және өткiзу жөнiндегi
республикалық комиссияның
ҚҰРАМЫ
Құл-Мұхаммед             - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Мұхтар Абрарұлы            ақпарат және қоғамдық келiсiм министрi,
төраға
Оразәлин                 - Қазақстан Жазушылар одағының бiрiншi
Нұрлан Мырқасымұлы         хатшысы, төрағаның орынбасары
(келiсiм бойынша)
Беркiмбаева              - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Шәмша Көпбайқызы           ғылым министрi
Мұхаметжанов             - Қарағанды облысының әкiмi
Камалтин Ескендiрұлы
Жақсыбеков               - Астана қаласының әкiмi
Әдiлбек Рыскелдiұлы
Храпунов                 - Алматы қаласының әкiмi
Виктор Вячеславович
Тiлеухан                 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Бекболат Қанайұлы          ақпарат және қоғамдық келiсiм
министрлiгi Мәдениет комитетiнiң
төрағасы
Жолдасбеков              - Л.Гумилев атындағы Еуразия
Мырзатай Жолдасбекұлы      ұлттық университетiнiң ректоры
Қасқабасов               - М.Әуезов атындағы Әдебиет және өнер
Сейіт Асқарұлы             институтының директоры
Мұстафин                 - жазушының ұлы (келiсiм бойынша)
Қайрат Ғабиденұлы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2002 жылғы 24 шілдедегі
N 109 өкiмiне
2-қосымша
Ғабиден Мұстафиннiң 100 жылдық
мерейтойын дайындау және өткiзу жөнiндегi iс-шаралар
жоспары
_________________________________________________________________________
Р/с            Іс-шара              Орындау            Орындауға
N                                  мерзімі            жауаптылар
_________________________________________________________________________
1   Ғ.Мұстафиннiң 10 томдық          2002 жыл    Қазақстан Республикасының
шығармалар жинағын, сондай-ақ                Мәдениет, ақпарат және
замандастарының жазушы                       қоғамдық келiсiм
туралы естелiктерiн шығару                   министрлiгi, Бiлiм және
ғылым министрлiгi

2   Выпустить специальные         2002 год      Министерство транспорта
почтовые марки, открытки,                   и коммуникаций
конверты к юбилею                           Республики Казахстан
Г. Мустафина
3   Опубликовать в средствах      2002 год      Министерство культуры,
массовой информации                         информации и общественного
материалы о жизни и                         согласия Республики
творчестве Г. Мустафина                     Казахстан
4   Провести Республиканскую      2002 год      Министерство образования
научно-практическую                         и науки Республики
конференцию, посвященную                    Казахстан
100-летию Г. Мустафина
5   Организовать тематические     2002 год      Министерство образования
вечера в учебных заведениях,                и науки Республики
школах, библиотеках                         Казахстан, Союз писателей
республики                                  Казахстана
(по согласованию)
6   Присвоить в установленном     2002 год      Аким города Караганды
законодательством
порядке одной из улиц
города Караганды имя
Г. Мустафина
7   Установить бюст писателя      2002 год      Аким Карагандинской
на его родине                               области
8   Провести в городе Алматы      2002 год      Аким города Алматы
праздничные мероприятия,
посвященные юбилею
Г. Мустафина
9   Провести в Карагандинской     2002 год      Аким Карагандинской
области праздничные                         области
мероприятия, посвященные
100-летию Г. Мустафина
(Специалисты: Склярова И.В.,
Пучкова О.Я.)

2   F.Мұстафиннiң мерейтойына        2002 жыл    Қазақстан Республикасының
арнайы почта маркаларын,                     Көлiк және коммуникациялар
суретхаттар, конверттер                      министрлiгi
шығару
3   Ғ.Мұстафиннің өмiрi мен          2002 жыл    Қазақстан Республикасының
шығармашылығы туралы                         Мәдениет, ақпарат және
бұқаралық ақпарат                            қоғамдық келiсiм
құралдарында материалдар                     министрлiгi
жариялау
4   Ғ.Мұстафиннiң 100 жылдығына      2002 жыл    Қазақстан Республикасының
арналған республикалық                       Бiлiм және ғылым
ғылыми-практикалық                           министрлiгi
конференция өткiзу
5   Республиканың оқу                2002 жыл    Қазақстан Республикасының
орындарында, мектептерiнде,                  Бiлiм және ғылым
кiтапханаларында тақырыптық                  министрлігі, Қазақстан
кештер ұйымдастыру                           Жазушылар одағы (келiсiм
бойынша)
6   Қарағанды қаласының бiр          2002 жыл    Қарағанды қаласының әкiмi
көшесiне заңнамада
белгiленген тәртiппен
F.Мұстафиннiң есiмiн беру
7   Туған жерiнде жазушы мүсiнiн     2002 жыл    Қарағанды облысының әкімі
орнату
8   Алматы қаласында                 2002 жыл    Алматы қаласының әкімі
Ғ.Мұстафиннiң мерейтойына
арналған мерекелiк iс-шаралар
өткiзу
9   Қарағанды облысында              2002 жыл    Қарағанды облысының әкiмi
Ғ.Мұстафиннiң 100 жылдығына
арналған мерекелiк iс-шаралар
өткiзу
_________________________________________________________________________
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Жұманазарова А.Б.