Об утверждении Плана мероприятий по реализации поручений Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А., данных на 10-ом Форуме предпринимателей Казахстана от 18 сентября 2002 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 ноября 2002 года N 174-p
Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации поручений Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А., данных на 10-ом Форуме предпринимателей Казахстана от 18 сентября 2002 года.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 8 ноября 2002 года N 174
План мероприятий по реализации поручений Президента
Республики Казахстан Назарбаева Н.А., данных на 10-ом Форуме
предпринимателей Казахстана от 18 сентября 2002 года
N
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Исполнитель
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Внести в некоторые законода-
тельные акты изменения и
дополнения, предусматривающие
совершенствование системы налогооблажения субъектов малого предпринимательства, при которой предприниматели, начиная с 1 января 2003 года, будут осуществлять свою деятельность в налоговом
режиме, позволяющем максимально вывести малый
бизнес из "тени"
Проект
Закона
Министерство финансов,
Министерство экономики и
бюджетного планирования,
Министерство индустрии и
торговли, Ассоциации по защите прав предпринима-
телей (по согласованию)
Ноябрь
2002 года
2.
Объявить с 1 января по 1
октября 2003 года мораторий на все проверки субъектов
малого предпринимательства
Приказы
государст-
венных
органов
Государственные органы
Ноябрь
2002 года
3.
Внести дополнения и изме- нения в законодательные и
иные нормативные правовые
акты, предусматривающие
упрощение государственной
регистрации и установление
принципа "одного окна",
согласно которому регист-
рация юридических лиц и
постановка на учет осуществ-
ляется в пределах одной
процедуры в срок до 10 дней
Проекты
законода-
тельных и
иных норма-
тивных
правовых
актов
Министерство юстиции,
Министерство финансов,
Министерство индустрии и
торговли, Агентство по
статистике
Декабрь
2002 года
4.
Разработать и внести в
Парламент проект Закона о
легализации собственности
субъектов малого предпри-
нимательства
Проект
Закона
Министерство юстиции,
Министерство финансов,
Министерство индустрии и
торговли
Декабрь
2002 года
5.
Принять меры по оптимизации
порядка сертификации и
других разрешительных
процедур
Проект
постанов-
ления
Прави-
тельства
Министерство индустрии и
торговли, государственные
органы, осуществляющие
контрольно-надзорные
функции
Декабрь
2002 года
6.
Внести предложения по
формированию индустриальной
политики Казахстана
Предложения
в Прави-
тельство
Министерство индустрии и
торговли, Министерство экономики и бюджетного планирования, Министерство финансов
Декабрь
2002 года
7.
Обеспечить создание Государ-
ственного инвестиционного
фонда
Проект
норматив-
ного
правового
акта
Министерство экономики и бюджетного планирования, Министерство финансов,
Национальный Банк (по
согласованию),
Министерство индустрии и
торговли
Декабрь
2002 года
8.
Пересмотреть компетенцию
государственных органов в
части усиления роли местных
исполнительных органов в
развитии малого бизнеса
Проект
норматив-
ного
правового
акта
Государственная комиссия
по вопросам разграничения
полномочий между уровнями
государственного управ-
ления и совершенствования
межбюджетных отношений,
центральные и местные
исполнительные органы
Декабрь
2002 года
9.
С учетом опыта зарубежных
стран регламентировать деятельность торгово-
промышленных палат на уровне
законодательного акта
Проект
Закона
Министерство индустрии и
торговли, Министерство
юстиции, Министерство
финансов, Министерство экономики и бюджетного планирования
Декабрь
2002 года
10.
Провести работу по повышению
роли общественных организаций предпринимателей
и активизации деятельности
советов предпринимателей в
областях
Решения
акимов
Министерство индустрии и
торговли, акимы областей,
гг. Алматы и Астаны
Декабрь
2002 года
11.
Подготовить материалы к
проведению Форума предприни-
мателей в 2003 году
Информация
в Адми-
нистрацию
Президента
Министерство индустрии и
торговли
Сентябрь
2003 года
12.
Акимам областей, гг. Алматы
и Астаны, иных административно-территори-
альных единиц проводить
встречи с предпринимателями
Круглые
столы, кон-
ференции,
семинары
Акимы всех уровней
Акимы
областей,
гг. Алматы
и Астаны -
ежеквар-
тально,
акимы
иных адми-
нистра-
тивно-
территори-
альных
единиц -
ежемесячно
13.
Разработать проект Закона,
четко определяющий критерии
субъектов предпринимательства
(малый, средний и крупный, а
также микробизнес и индиви-
дуальное предпринимательство)
Проект
Закона
Министерство индустрии и
торговли, Министерство
юстиции, Министерство
финансов, Министерство экономики и бюджетного планирования
Декабрь
2003 года
14.
Определить перечень видов
деятельности, занятие которыми не допускается
субъектами малого предприни-
мательства или же в какой-
либо степени ограничивается
для них
Проект
Закона
Министерство индустрии и
торговли, Министерство
юстиции, Министерство
финансов, Министерство экономики и бюджетного планирования
Декабрь
2002 года
15.
Выработать меры, устанавли-
вающие низкие ставки банковской маржи при обслужи-
вании дешевых международных
кредитных программ для развития малого бизнеса, а
также меры по стимулированию
снижения банками второго
уровня ставок кредитования
из других источников
Проект
норматив-
ного
правового
акта
Национальный Банк (по
согласованию),
Министерство экономики и бюджетного планирования,
Министерство финансов
Декабрь
2002 года
16.
Разработать меры по облегчению процедуры подготовки пакетов финансовой
документации для получения
банковских кредитов
Информация
в Прави-
тельство
Национальный Банк (по
согласованию), ассоци-
ация финансистов
Казахстана (по согласо-
ванию), заинтересованные
государственные органы
Декабрь
2002 года
17.
Информация о фактах проведения государственными
органами проверок без
предъявления предписаний
Отчет
Главе
государства
Генеральная прокуратура
(по согласованию)
Октябрь
2002 года

Қазақстан Республикасының Президентi H.Ә.Назарбаевтың 2002 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан кәсiпкерлерiнiң 10-форумында берген тапсырмаларын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі. 2002 жылғы 8 қараша N 174-ө
Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2002 жылғы 18 қыркүйектегi Қазақстан кәсiпкерлерiнiң 10-форумында берген тапсырмаларын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары бекiтiлсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2002 жылғы 8 қарашадағы
N 174 өкiмiмен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың
2002 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан кәсiпкерлерiнiң
10-форумында берген тапсырмаларын іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары
------------------------------------------------------------------
P/c!        Іс-шара        !  Аяқтау !   Орындаушы   !  Орындау
N !                       !  нысаны !               !  мерзімі
------------------------------------------------------------------
1              2               3              4           5
------------------------------------------------------------------
1.  Keйбір заңнамалық        Заң      Қаржы           2002 жылғы
кесiмдерге кәсiпкерлер   жобасы   министрлігі,      қараша
2003 жылғы 1 қаңтардан            Экономика және
бастап өз қызметiн                бюджеттік
шағын бизнестi                    жоспарлау
"көлеңкеден" барынша              министрлігі,
алып шығуға мүмкіндiк             Индустрия және
беретiн салық peжимінде           сауда министрлігі,
жүзеге асыратын шағын             Кәсіпкерлердің
кәсіпкерлiк субъектi.             құқықтарын
лерiне салық салу                 қорғау жөніндегі
жүйесiн жетілдiруді               қауымдастық
көздейтiн өзгерiстер              (келісім бойынша)
мен толықтырулар енгiзу
2.  2003 жылғы 1 қаңтар -  Мемлекеттік Мемлекеттік     2002 жылғы
1 қазанда шағын        органдардың органдар          қараша
кәсiпкерлiк субъекті.  бұйрықтары
лерiн барлық тексеруге
мораторий жариялау
3.  Бip pәсім шегінде      Заңнамалық  Әділет          2002 жылғы
заңды тұлғаларды       және өзге   министрлігі,     желтоқсан
тiркеу және есепке алу нормативтік Қаржы
10 күнге дейiнгi       құқықтық    министрлігі,
мерзімде жүзеге        кесімдердің Индустрия және
асырылатын мемлекеттiк жобалары    сауда
тiркеудi оңайлатуды                министрлігі,
және "бiр терезеден"               Статистика
қағидатын белгiлеуді               жөніндегі
көздейтін заңнамалық               агенттік
және өзге де
нормативтiк құқықтық
кесімдерге толықтырулар
мен өзгерiстер енгiзу
4.  Шағын кәсiпкерлiк      Заң жобасы  Әділет          2002 жылғы
субъектілерiнiң                    министрлігі,     желтоқсан
меншiгін жария ету                 Қаржы
туралы Заң жобасын                 министрлігі,
әзiрлеу және                       Индустрия және
Парламентке енгiзу                 сауда
министрлігі
5.  Сертификаттау          Үкімет      Индустрия және   2002 жылғы
тәртiбiн және басқа    қаулысының  сауда            желтоқсан
да рұқсат беретін      жобасы      министрлігі,
рәсімдерді                         бақылау-қадағалау
оңтайландыру жөнінде               функцияларын
шаралар қабылдау                   жүзеге асырушы
мемлекеттік
органдар
6.  Қазақстанның           Үкіметке    Индустрия және    2002 жылғы
индустриалдық саясатын ұсыныстар   сауда министрлігі, желтоқсан
қалыптастыру жөнінде               Экономика және
ұсыныстар енгізу                   бюджеттік
жоспарлау
министрлігі,
Қаржы министрлігі
7.  Мемлекеттiк            Нормативтік Экономика және    2002 жылғы
инвестициялық қор      құқықтық    бюджеттік          желтоқсан
құруды қамтамасыз ету  кесімнің    жоспарлау
жобасы      министрлігі,
Қаржы министрлігі,
Ұлттық Банк
(келісім бойынша),
Индустрия және
сауда министрлігі
8.  Жергiлiктi атқарушы    Нормативтік Мемлекеттік        2002 жылғы
органдардың шағын      құқықтық    басқару деңгейлері желтоқсан
бизнестi дамытудағы    кесімнің    арасындағы
рөлiн күшейту          жобасы      өкілеттіктерді
бөлігінде мемлекеттік              шектеу және
органдардың құзыретін              бюджетаралық
қайта қарау                        қатынастарды
жетілдіру
мәселелері
жөніндегі
мемлекеттік
комиссия, орталық
және жергілікті
атқарушы органдар
9.  Шет елдердiң           Заң жобасы  Индустрия және     2002 жылғы
тәжiрибесiн ескере                 сауда министрлігі,  желтоқсан
отырып, заңнамалық                 Әділет министрлігі,
кесiм деңгейiнде                   Қаржы министрлігі,
сауда-өнеркәсіп                    Экономика және
палаталарының                      бюджеттік
қызметiн регламенттеу              жоспарлау
министрлігі
10. Кәсiпкерлердің қоғамдық Әкімдердің Индустрия және    2002 жылғы
ұйымдарының рөлін       шешімі     сауда министрлігі, желтоқсан
арттыру және облыстарда            облыстардың,
кәсіпкерлер кеңесінiң              Алматы және
қызметiн жандандыру                Астана қалалары.
жөнінде жұмыс жүргiзу              ның әкімдері
11. 2003 жылы Кәсіпкерлер   Президент  Индустрия және    2003 жылғы
форумын өткiзуге        Әкімшілі.  сауда министрлігі  қыркүйек
материалдар дайындау    гіне
ақпарат
12. Облыстардың, Алматы      Дөңгелек  Барлық          Облыстардың,
және Астана қалаларының, үстелдер, деңгейдегі      Астана және
өзге де әкiмшiлiк-       конферен. әкімдер         Алматы қала.
аумақтық бiрлiктepдің    циялар,                   ларының
әкімдерi кәсіпкерлермен  семинар.                  әкімдері -
кездесулер өткiзу        лар                       тоқсан сайын,
өзге де
әкімшілік-
аумақтық
бірліктердің
әкімдері -
ай сайын
13. Кәсіпкерлiк              Заң жобасы Индустрия және 2003 жылғы
субъектiлерiнiң (шағын,             сауда           желтоқсан
орта және iрi,                      министрлiгі,
сондай-ақ ұсақ бизнес               Әдiлет
пен жеке кәсіпкерлiк)               министрлiгi,
өлшемiн дәл айқындайтын             Қаржы
Заң жобасын әзiрлеу                 министрлiгi,
Экономика
және бюджеттiк
жоспарлау
министрлігі
14. Шағын кәсіпкерлiк       Заң жобасы  Индустрия және  2002 жылғы
субъектілерінің                     сауда           желтоқсан
айналысуына рұқсат                  министрлігі,
берiлмейтiн немесе                  Әділет
қандай да бiр дәрежеде              министрлігі,
олар үшін шектелетін                Қаржы
қызмет түрлерінің                   министрлігі,
тiзбесiн айқындау                   Экономика және
бюджеттік
жоспарлау
министрлігі
15. Шағын бизнестің         Нормативтік Ұлттық Банк     2002 жылғы
дамуы үшін арзан        құқықтық    (келісім        желтоқсан
халықаралық             кесімнің    бойынша),
кредиттік бағдар.       жобасы      Экономика және
ламаларға қызмет                    бюджеттік
көрсету кезінде банк                жоспарлау
маржасының төмен                    министрлігі,
ставкалары белгіле.                 Қаржы
нетін шаралар, сондай-ақ            министрлігі
екінші деңгейдегі банк.
тердің басқа да
көздерден кредит беру
ставкаларын төмендетуін
ынталандыру жөнінде
шаралар әзiрлеу
16. Банк кредиттерін алу     Үкіметке   Ұлттық Банк     2002 жылғы
үшін қаржы құжаттамасы   ақпарат    (келісім        желтоқсан
пакеттерiн дайындау                 бойынша),
рәсiмдерiн жеңiлдету                Қазақстан
жөнінде шаралар әзiрлеу             қаржыгерлерінің
қауымдастығы
(келісім
бойынша),
мүдделі
мемлекеттік
органдар
17. Мемлекеттiк органдардың  Мемлекет   Бас             2002 жылғы
нұсқамаларды көрсетпей   басшысына  Прокуратура       қазан
тексерулер жүргiзу       есеп       (келісім
фактiлерi туралы ақпарат            бойынша)
------------------------------------------------------------------