Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Швейцарскую Конфедерацию 20-21 января 2003 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 мая 2003 года N 109-p
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Швейцарскую Конфедерацию 20-21 января 2003 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-швейцарского сотрудничества:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Швейцарскую Конфедерацию 20-21 января 2003 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию) принять меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 мая 2003 года N 109
План мероприятий
по реализации договоренностей, достигнутых в ходе
официального визита Президента Республики Казахстан
Назарбаева Н.А. в Швейцарскую Конфедерацию
20-21 января 2003 года
-------------------------------------------------------------------
N   !          Мероприятие        !   Срок   !    Ответственные
п/п !                             !исполнения!    за исполнение
-------------------------------------------------------------------
1 !               2             !     3    !          4
-------------------------------------------------------------------
1    Провести необходимые
внутригосударственные
процедуры по вступлению в
силу следующих документов:
1.1  Соглашение между              1 квартал  Министерство
Правительством Республики     2004 года  транспорта и
Казахстан и Швейцарским                  коммуникаций
Федеральным Советом о
международных перевозках
пассажиров и грузов
1.2  Программа фаза 1 "Интеграция  В течение  Министерство
центральноазиатских стран     2003 года  индустрии и торговли
Содружества Независимых
Государств в Систему
многосторонней торговли
(СМТ)"
2    Подготовить к подписанию
проекты следующих документов:
2.1  Соглашение о безвизовых       В течение  Министерство
поездках для владельцев       2003 года  иностранных дел
дипломатических паспортов
2.2  Декларация о взаимопонимании  В течение  Министерство культу-
между Правительством          2003 года  ры, информации и
Республики Казахстан и                   общественного согла-
Федеральным Советом Швейцарии            сия, Министерство
в области культуры, средств              иностранных дел
массовой информации и новых
информационных технологий
2.3  Соглашение между              В течение  Министерство охраны
Правительством Республики     2003 года  и окружающей среды,
Казахстан и Федеральным                  Министерство
Советом Швейцарии о                      иностранных дел
сотрудничестве в области
охраны окружающей среды
3    Проработать по дипломатичес-  В течение  Министерство
ким каналам сроки визита      2003 года  иностранных дел
Федерального Президента
П. Кушпена и Федерального
советника иностранных дел
М. Калми-Рей в Республику
Казахстан
4    Сотрудничество в области      Постоянно  Министерство
сельского хозяйства                      сельского хозяйства,
Министерство
индустрии и торговли

Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың Швейцария Конфедерациясына 2003 жылғы 20-21 қантардағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 28 мамырдағы N 109-ө өкімі
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың Швейцария Конфедерациясына 2003 жылғы 20-21 қаңтардағы ресми сапары барысында қол жеткізiлген уағдаластықтарды iске асыру және Қазақстан-Швейцария ынтымақтастығын одан әрі дамытуды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың Швейцария Конфедерациясына 2003 жылғы 20-21 қаңтардағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары мен мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген іс-шараларды орындау жөнiнде шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi кемiнде тоқсанына бір рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Yкiметiн хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнің
2003 жылғы 28 мамырдағы
N 109 өкiмiмен
бекітiлген
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың Швейцария Конфедерациясына 2003 жылғы 20-21 қаңтардағы ресми сапары барысында қол жеткізiлген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегi іс-шаралар жоспары
__________________________________________________________________
Р/с      Іс-шара                 Орындау        Орындау үшін
мерзiмi          жауаптылар
__________________________________________________________________
1          2                       3                  4
__________________________________________________________________
1  Мынадай құжаттардың күшiне енуi жөнiнде қажеттi мемлекетiшілiк
рәсiмдер жүргiзу:
__________________________________________________________________
1.1 Қазақстан Республикасының  2004 жылдың  Көлік және коммуника.
Үкiметi мен Швейцария      1-тоқсаны    циялар министрлiгi
Федералдық Кеңесi арасын-
дағы Жолаушылар мен жүк-
тepді халықаралық тасымал-
дау туралы келiсiм
1.2 Бағдарлама 1-саты "Тәуел-  2003 жылдың  Индустрия және сауда
сiз Мемлекеттер Достас-     ішінде      министрлiгi
тығының Орталық Азия ел-
дерiн Көпжақты сауда
жүйесіне (КСЖ) ықпалдас-
тыру"
2  Мынадай құжаттардың жобаларын қол қоюға дайындау:
2.1 Дипломатиялық паспорт      2003 жылдың  Сыртқы iстер министрлігі
иелерiнiң визасыз сапар-    ішінде
лары туралы келісім
2.2 Қазақстан Республикасының  2003 жылдың  Мәдениет, ақпарат және
Yкiметi мен Швейцария        ішінде     қоғамдық келiсiм
Федералдық Кеңесi арасын-               министрлiгi, Сыртқы
дағы Мәдениет, бұқаралық                iстер министрлiгi
ақпарат құралдары және
жаңа ақпараттық техноло-
гиялар саласындағы өзара
түсiнiстiк туралы декларация
2.3 Қазақстан Республикасының  2003 жылдың  Қоршаған ортаны қорғау
Үкiметi мен Швейцария        ішінде     министрлігі, Сыртқы
Федералдық Кеңесi арасын-               істер министрлігі
дағы Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы келiсiм
3   Дипломатиялық арналар      2003 жылдың  Сыртқы iстер министрлiгi
бойынша Федералдық           ішінде
Президент П.Кушпеннің және
Федералдық сыртқы iстер
кеңесшiсi М.Калми-Рейдің
Қазақстан Республикасына
сапарының мезгілдерiн
пысықтау
4   Ауыл шаруашылығы саласын-    Тұрақты     Ауыл шаруашылығы
дағы ынтымақтастық                       министрлiгi,
Индустрия және сауда
министрлiгi

4.1  Участие казахстанских и       Постоянно  Министерство
швейцарских фирм в                       сельского хозяйства,
сельскохозяйственных ярмарках            Министерство
и выставках, организуемых                индустрии и торговли
сторонами
4.2  Направление швейцарской       Постоянно  Министерство
стороне казахстанских                    сельского хозяйства
инвестиционных проектов
в области сельского хозяйства
4.3  Создание совместных           Постоянно  Министерство
предприятий в области                    сельского хозяйства,
переработки сельскохозяйст-              Министерство
венной продукции                         индустрии и торговли
4.4  Проработка вопросов           В течение  Министерство
сотрудничества с компанией    2003 года  сельского хозяйства
"Buehler AG" в области
поставок мукомольного
оборудования, строительства
элеваторов и погрузочных
мощностей в порту Актау для
обеспечения экспорта
казахстанского зерна
5    Сотрудничество с швейцарской  Постоянно  Министерство
стороной в сфере малого и                индустрии и торговли
среднего бизнеса
5.1  Содействие швейцарским        Постоянно  Министерство
предпринимателям, планирующих            индустрии и торговли,
задействовать собственный                Министерство финансов
капитал в отдельных
казахстанских проектах
в сфере малого бизнеса
6    Сотрудничество в сфере        Постоянно  Агентство по туризму
туризма                                  и спорту
6.1  Участие швейцарских           В период   Агентство по туризму
туристских организаций в      проведения и спорту, Министерст-
Казахстанской международной              во индустрии и
туристской ярмарке "Туризм               торговли
и Путешествия" KITF
6.2  Направление швейцарской       Постоянно  Агентство по туризму
стороне инвестиционных                   и спорту, Министер-
проектов для привлечения                 ство индустрии и
инвестиций в развитие                    торговли
туристской инфраструктуры
Казахстана
6.3  Рассмотреть возможность       Постоянно  Министерство иност-
строительства фуникулера                 ранных дел, акимат
между оз. Иссык-Куль и                   города Алматы,
городом Алматы совместно с               Министерство экономи-
швейцарской фирмой "ASH                  ки и бюджетного пла-
Ассоциация гражданского                  нирования, Министер-
строительства"                           ство транспорта и
коммуникаций, Агент-
ство по туризму и
спорту
7    Сотрудничество с швейцарской  Постоянно  Национальный Банк
стороной в банковской сфере              (по согласованию)
7.1  Проведение двусторонних       В течение  Национальный Банк
консультаций по расширению    2003 года  (по согласованию)
объема и спектра банковских
услуг
7.2  Развитие сектора страхования  В течение  Национальный Банк
в Республике Казахстан        2003 года  (по согласованию)
совместно со швейцарскими
банками
7.3  Возможность получения         В течение  Национальный Банк
технической помощи от         2003 года  (по согласованию)
швейцарских финансовых
структур. В частности, в
обучении сотрудников
Национального Банка
Казахстана с целью изучения
опыта и получения
практических навыков по
следующим направлениям:

4.1 Қазақстан және Швейцария     Тұрақты     Ауыл шаруашылығы
фирмаларының тараптар                    министрлiгi,
ұйымдастыратын ауыл                      Индустрия және сауда
шаруашылығы жәрмеңкелерi                 министрлiгi
мен көрмелерiне қатысуы
4.2 Швейцария тарапына ауыл      Тұрақты     Ауыл шаруашылығы
шаруашылығы саласындағы                  министрлiгi
Қазақстан инвестициялық
жобаларын жiберу
4.3 Ауыл шаруашылығы өнiмде-     Тұрақты     Ауыл шаруашылығы
рiн қайта өңдеу саласында                министрлiгi,
бiрлескен кәсiпорындар                   Индустрия және сауда
құру                                     министрлiгi
4.4 "Buehler AG" компаниясы-    2003 жылдың  Ауыл шаруашылығы
мен Қазақстанның астығын     iшiнде      министрлiгi
экспорттауды қамтамасыз
ету үшiн Ақтау айлағына
ұн тартатын құрал-жабдық-
тар жеткiзу, элеваторлар
мен жүк тиеу қуаттарын
салу саласындағы ынтымақ-
тастық мәселелерiн пысықтау
5  Швейцария тарапымен шағын     Тұрақты    Индустрия және сауда
және орта бизнес саласын-                министрлiгi
дағы ынтымақтастық
5.1 Шағын бизнес саласындағы     Тұрақты    Индустрия және сауда
жекелеген Қазақстан жоба-               министрлiгi,
ларына жеке капиталын                   Қаржы министрлігi
жұмсауды жоспарлаған
Швейцария кәсiпкерлерiне
көмек көрсету
6  Туризм саласындағы            Тұрақты    Туризм және спорт
ынтымақтастық                            жөнiндегi агенттiк
6.1 Қазақстанның "Туризм         Өткiзу     Туризм және спорт
және Саяхат" халықаралық    кезеңінде   жөніндегi агенттік,
туристік жәрмеңкесiне                   Индустрия және сауда
KITF Швейцария туристік                 министрлiгi
ұйымдарының қатысуы
6.2 Қазақстанның туристiк        Тұрақты    Туризм және спорт
инфрақұрылымын дамытуға                 жөніндегi агенттік,
инвестицияларды тарту                   Индустрия және сауда
үшiн Швейцария тарапына                 министрлiгі
инвестициялық жобаларды
жiберу
6.3 "АSH Азаматтық құрылыс       Тұрақты    Сыртқы iстер
қауымдастығы" Швейцария                 министрлiгi, Алматы
фирмасымен бiрлесiп,                    қаласының әкімдiгi,
Ыстықкөл өзенi мен Алматы               Экономика және бюджеттiк
қаласы арасында фуникулер               жоспарлау министрлігi,
салу мүмкiндiгiн қарастыру              Көлік және коммуника.
циялар министрлiгi,
Туризм және спорт
жөніндегi агенттiк
7  Швейцария тарапымен банк      Тұрақты    Ұлттық Банк (келiсiм
саласындағы ынтымақтастық                бойынша)
7.1 Банктiк қызметтер көрсе-    2003 жылдың Ұлттық Банк (келiсiм
туi көлемi мен спектрiн      iшінде     бойынша)
кеңейту жөнiнде екiжақты
консультациялар өткiзу
7.2 Швейцария банктерiмен       2003 жылдың  Ұлттық Банк (келiсiм
бiрлесiп, Қазақстан          iшінде      бойынша)
Республикасында сақтан-
дыру секторын дамыту
7.3 Швейцария қаржы құрылым-    2003 жылдың  Ұлттық Банк (келiсiм
дарынан техникалық көмек      iшінде     бойынша)
алу мүмкiндігі. Атап айт-
қанда, мынадай бағыттар
бойынша тәжiрибенi үйрену
және практикалық дағды
алу мақсатында Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкi-
нің қызметкерлерiн оқытуда:

1. По вопросам финансового
надзора:
единого финансового надзора;
консолидированного и
трансграничного надзора за
деятельностью субъектов
финансового рынка,
управление рисками;
процедуры ликвидации и
реабилитации субъектов
финансового рынка;
пруденциального
регулирования деятельности
страховых организаций,
профессиональных участников
ценных бумаг, накопительных
пенсионных фондов;
полномочий и функций
саморегулируемых организаций
профессиональных участников
ценных бумаг, распределение
надзорных функций между
государственным органом и
саморегулирующими
организациями;
допуска ценных бумаг
иностранных эмитентов,
выпущенных в соответствии с
законодательством других
стран.
2. По вопросам регулирования
Швейцарским Национальным
Банком денежно-кредитной
политики и курса валют.
3. По вопросам организации
системы долгосрочного
финансирования жилья
(ипотечное кредитование и
система строительных
сбережений)
8    Сотрудничество со швейцарской Постоянно  Министерство культу-
стороной в культурно-                    ры, информации и
гуманитарной сфере и области             общественного согла-
образования                              сия, Министерство
образования и науки
8.1  Рассмотреть возможность       В течение  Министерство инос-
организации Швейцарской       2003 года  ранных дел, Минис-
недели в Республике Казахстан            терство индустрии и
с организацией выставок и др.            торговли, Министер-
мероприятий                              ство экономики и
бюджетного планирова-
ния, Агентство по
туризму и спорту,
акиматы городов
Алматы, Астана,
Министерство культу-
ры, информации и
общественного согла-
сия, Министерство
образования и науки
8.2  Организация стажировок и      Постоянно  Министерство
обучения казахстанских                   образования и науки
студентов в высших учебных
заведениях Швейцарии
8.3  Разработка казахстанско-      В течение  Министерство
швейцарского проекта,         2004 года  образования и науки
содействующего развитию
начального профессионального
образования Республики
Казахстан
9    Проработка вопросов           В течение  Акимат города Астаны
сотрудничества с Союзом       2003 года
предпринимателей Швейцарии
"Economiesuisse" (компания
И. Шнайдер-Аммана - "Ammann")
в области производства
асфальта и бетона
10   Проработка вопросов           В течение  Министерство энерге-
сотрудничества ЗАО            2003 года  тики и минеральных
"Казахстанская компания по               ресурсов, ЗАО "KEGOC"
управлению электрическими
сетями "KEGOC" с компанией
"ABB" в области модернизации
инфраструктур
11   Проработка вопросов           В течение  Министерство энерге-
сотрудничества с компанией    2003 года  тики и минеральных
"Schmelzmetall AG" в области             ресурсов, ЗАО "НАК
атомной энергетики                       "Казатомпром"
12   Расширение сотрудничества в   Постоянно  Министерство
области торговли                         индустрии и торговли
-------------------------------------------------------------------

1. Қаржылық қадағалау
мәселелерi бойынша:
Бiрыңғай қаржылық қадағалау;
қаржы рыногы субъектiлерiнiң
қызметiн шоғырландырылған
және трансшекаралық қадағалау,
тәуекелдi басқару;
қаржы рыногы субъектiлерін
тарату және сауықтыру рәсім-
дерi;
сақтандыру ұйымдарының,
бағалы қағаздардың кәсiпқой
қатысушыларының, жинақтаушы
зейнетақы қорларының қыз-
метiн пруденциалдық реттеу;
бағалы қағаздардың кәсiпқой
қатысушыларының өзiн-өзi
реттеу ұйымдарының өкiлет-
тiктерi мен функциялары,
мемлекеттік органдар мен
өзiн-өзi реттеу ұйымдары
арасындағы қадағалау функ-
цияларын бөлу;
басқа елдердің заңнамасына
сәйкес шығарылған шетелдiк
эмитенттердің бағалы
қағаздарына рұқсаты;
2. Швейцарияның Ұлттық Банкi-
мен ақша-кредит саясатын
және валюта бағамын реттеу
жөніндегi мәселелер бойынша;
3. Тұрғын үйді ұзақ мерзiмге
қаржыландыру жүйесін ұйым-
дастыру мәселелерi бойынша
(ипотекалық кредит беру
және құрылыс жинақтарының
жүйесi)
8  Швeйцария тарапымен мәдени-    Тұрақты    Мәдениет, ақпарат
гуманитарлық саладағы                     және қоғамдық келiсiм
және бiлiм беру саласындағы               министрлiгi, Бiлiм және
ынтымақтастық                             ғылым министрлігі
8.1 Қазақстан Республикасында    2003 жылдың Сыртқы iстер
көрмелер мен басқа да iс-      ішінде    министрлiгi, Индустрия
шаралар ұйымдастыра отырып,              және сауда министрлiгi,
Швейцария апталығын ұйым-                Экономика және
дастыру мүмкiндігiн қарастыру            бюджеттiк жоспарлау
министрлiгi,
Туризм және спорт
жөніндегi агенттік,
Астана, Алматы
қалаларының әкiмдiк-
терi, Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi,
Бiлім және ғылым
министрлiгi
8.2 Швейцарияның жоғарғы оқу    Тұрақты      Бiлiм және ғылым
орындарында Қазақстан                    министрлiгi
студенттерінің тағылымда.
мадан өтуін және оқуын
ұйымдастыру
8.3 Қазақстан Республикасының   2004 жылдың  Бiлiм және ғылым
кәсiпқой бастауыш білiмiнің   ішінде     министрлiгi
дамуына ықпал ететін
Қазақстан-Швейцария жобасын
әзiрлеу
9  Швейцарияның "Economiesuisse"  2003 жылдың  Астана қаласының
кәсiпкерлер одағымен (И.Шнайдер ішінде      әкімдігі
-Аммана -  "Ammann" компаниясы)
асфальт және бетон өндiру
саласындағы ынтымақтастық
мәселелерiн пысықтау
10  "КЕGОС" электр жүйелерiн      2003 жылдың  Энергетика және
басқару жөнiндегi қазақ.       ішінде      минералдық ресурстар
стандық компаниясы"                        министрлігі, "KEGOC"
ЖАҚ-тың "АВВ" компаниясымен                ЖАҚ
инфрақұрылымдарды жаңғырту
саласындағы ынтымақтастық
мәселелерiн пысықтау
11  "Schmelzmetall AG" компания-  2003 жылдың  Энергетика және
сымен атом энергетикасы сала-   ішінде     минералдық ресурстар
сындағы ынтымақтастық мәсе-                министрлігі,
лелерiн пысықтау                           "Қазатомөнеркәсiп"
ҰАК" ЖАҚ
12  Сауда саласындағы ынтымақ-    Тұрақты      Индустрия және сауда
тастықты кеңейту                           министрлігі
__________________________________________________________________