Об утверждении Плана мероприятий Правительства Республики Казахстан по реализации поручений Президента Республики Казахстан, высказанных на расширенном заседании Правительства Республики Казахстан 7 августа 2003 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 августа 2003 года N 188-p
В целях реализации поручений Президента Республики Казахстан, высказанных на расширенном заседании Правительства Республики Казахстан 7 августа 2003 года:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий Правительства Республики Казахстан по реализации протокола расширенного заседания Правительства Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан от 7 августа 2003 года N 01-8.8 (далее - План).
2. Заместителям Премьер-Министра Республики Казахстан согласно распределению обязанностей обеспечить координацию деятельности государственных органов по своевременному выполнению мероприятий Плана.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 августа 2003 года N 188
План
мероприятий Правительства Республики Казахстан
по реализации Протокола расширенного заседания
Правительства с участием Президента Республики Казахстан
от 7 августа 2003 года N 01-8.8 <*>
Сноска. Внесены изменения - распоряжением Премьер-Министра РК от 23 сентября 2003 г. N 226-р .
-------------------------------------------------------------------
N  !  Содержание поручения   !   Форма    !Ответственные!Срок пред-
п/п!                         ! завершения !за исполнение!ставления
!                         !            !             !документов
!                         !            !             !в Прави-
!                         !            !             !тельство
-------------------------------------------------------------------
1 !             2           !      3     !      4      !    5
-------------------------------------------------------------------
Об итогах социально-экономического развития Республики
Казахстан за I полугодие 2003 года и задачах на II полугодие
2.  Правительству Республики
Казахстан:
1)  в месячный срок принять   Информация   Досаев Е.А.,  до 1
меры воздействия на                    Келимбетов    сентября
администраторов бюджетных              К.Н.          2003 г.
программ, допускающих
значительное недоиспол-
нение планов финансиро-
вания расходов;
2)  до 15 сентября т.г.:
-   внести предложения по     Предложения  Досаев Е.А.   до 10
совершенствованию                                    сентября
механизма поступления                                2003 г.
доходов от предприятий
сырьевого сектора;
-   подготовить доклад Главе  Проект       Оспанов Б.С.  до 10
государства о принятых    Доклада                    сентября
мерах по реализации                                  2003 г.
Земельного кодекса ;

2003 жылғы 7 тамыздағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің кеңейтілген мәжілісінде айтылған Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмаларын іске асыру жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 25 тамыздағы 188-ө өкімі
2003 жылғы 7 тамыздағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің кеңейтілген мәжілісінде айтылған Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмаларын іске асыру мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған 2003 жылғы 7 тамыздағы Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өткен Қазақстан Республикасы Үкіметінің кеңейтілген мәжілісінің N 01-8.8 хаттамасын іске асыру жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарлары міндеттерді бөлуге сәйкес Жоспар іс-шараларын уақытылы орындау жөніндегі мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіруді қамтамасыз етсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2003 жылғы 25 тамыздағы
N 188 өкімімен
бекітілген
2003 жылғы 7 тамыздағы Қазақстан Республикасы
Президентінің қатысуымен өткен Қазақстан
Республикасы Үкіметінің кеңейтілген мәжілісінің
N 01-8.8 хаттамасын іске асыру жөніндегі Қазақстан
Республикасы Үкіметінің іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспар өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.09.23 N 226 өкімімен .
___________________________________________________________________
Р/С |   Тапсырманың мазмұны   | Аяқтау  | Орындалуына   |Құжаттарды
N   |                         | нысаны  | жауаптылар    |Үкіметке
|                         |         |               |ұсыну
|                         |         |               |мерзімі
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық
дамуының 2003 жылғы І жартыжылдықтағы қорытындылары және
ІІ жартыжылдыққа арналған міндеттері туралы
___________________________________________________________________
2.  Қазақстан Республика.
сының Үкіметі:
1)  шығыстарды қаржыландыру    Ақпарат   Е.А.Досаев,        2003
жоспарларының елеулі                 Қ.Н.Келімбетов     жылғы
түрде жете атқарылмауына                                  1
жол берген бюджеттік бағ.                             қыркүйекке
дарламалардың әкімшіле.                                 дейін
ріне бір ай мерзімде
ықпал ету шараларын
қолдансын;
2)  ағымдағы жылғы 15 қыркүйекке дейін:
-   шикізат секторының кәсіп.  Ұсыныстар Е.А.Досаев         2003
орындарынан кірістердің                                 жылғы
түсуі тетігін жетілдіру                                  10
жөнінде ұсыныстар                                     қыркүйекке
енгізсін;                                               дейін
-   Мемлекет басшысына Жер     Баяндама  Б.С.Оспанов        2003
кодексін іске асыру        жобасы                       жылғы
жөнінде қабылданған                                      10
шаралар туралы                                        қыркүйекке
баяндама дайындасын;                                    дейін

3)  до 1 октября т.г.:
-   завершить работу по       Информация   Джаксыбеков   до 25
формированию нормативно-               А.Р.          сентября
правовой базы в целях                                2003 г.
комплексного взаимодейст-
вия институтов развития
по реализации Стратегии
индустриально-инновацион-
ного развития Республики
Казахстан;
-   разработать план действий Информация   Джаксыбеков   до 25
по вступлению Республики               А.Р.          сентября
Казахстан во Всемирную                               2003 г.
торговую организацию;
-   внести предложения по     Проект       Налибаев А.З. до 15
совершенствованию законо- Закона                     сентября
дательства Республики                                2003 г.
Казахстан по государст-
венным закупкам, в т.ч.
в части осуществления
конкурсных процедур;
-   подготовить анализ        Информация   Налибаев      до 25
эффективности проведения               А.З., нацио-  сентября
государственных закупок,               нальные       2003 г.
в том числе национальными              компании
компаниями;
-   внести предложения по     Предложения  Джаксыбеков   до 25
решению проблемных вопро-              А.Р., акимы   сентября
сов в жилищно-коммуналь-               областей,     2003 г.
ной сфере;                             г.г. Астаны
и Алматы
4)  до 15 октября т.г.:
-   внести предложения по     Предложения  Джаксыбеков   до 10
установлению скоординиро-              А.Р.,         октября
ванного взаимодействия                 Школьник В.С. 2003 г.
Правительства с отраслями
и предприятиями;
-   проанализировать деятель- Предложения  Джаксыбеков   до 10
ность Торгово-промышлен-               А.Р.          октября
ной палаты и принять меры                            2003 г.
по повышению эффектив-
ности ее работы;
-   принять меры по упорядо-  Информация   Джаксыбеков   до 10
чению проверок субъектов               А.Р.,         октября
малого и среднего бизнеса              Тусупбеков    2003 г.
и внести предложения по                Р.Т. (по
созданию благоприятных                 согласованию)
условий для работы и
развития малого бизнеса;
-   разработать меры по       Информация   Доскалиев     до 10
обеспечению здоровой                   Ж.А.          октября
конкуренции на рынке                                 2003 г.
лекарственных препаратов
с целью их широкой дос-
тупности для малообеспе-
ченных слоев населения;
-   внести предложения об     Предложения  Джаксыбеков   до 10
участии национальных ком-              А.Р. (созыв), октября
паний и иностранных                    Школьник      2003 г.
инвесторов в подготовке                В.С., Наг-
высококвалифицированных                манов К.Н.,
специалистов из числа                  Карагусова
казахстанцев;                          Г.Д., Ку-
лекеев Ж.А.,
национальные
компании

3)  ағымдағы жылғы 1 қазанға дейін:
-   Қазақстан Республикасы.    Ақпарат   Ә.Р.Жақсыбеков      2003
ның Индустриялық-иннова.                                 жылғы
циялық дамуы стратегия.                                   25
сын іске асыру жөніндегі                              қыркүйекке
даму институттарын кешен.                                дейін
ді өзара іс-қимыл жасау
мақсатында нормативтік
құқықтық базаны қалыптас.
тыру жөніндегі жұмысты
аяқтасын;
-   Қазақстан Республикасы.    Ақпарат   Ә.Р.Жақсыбеков      2003
ның Дүниежүзілік сауда                                   жылғы
ұйымына кіруі жөніндегі                                   25
іс-қимыл жоспарын                                     қыркүйекке
әзірлесін;                                               дейін
-   Қазақстан Республикасы.     Заң      Ә.З.Нәлібаев        2003
ның Мемлекеттік сатып      жобасы                        жылғы
алу бойынша заңнамасын                                    15
жетілдіру жөнінде, оның                               қыркүйекке
ішінде конкурстық рәсім.                                 дейін
дерді жүзеге асыру бөлі.
гінде ұсыныстар енгізсін;
-   мемлекеттік сатып алуды    Ақпарат   Ә.З.Нәлібаев,       2003
жүргізудің, оның ішінде                Ұлттық            жылғы
ұлттық компаниялар жүргі.            компаниялар  25 қыркүйекке
зуінің тиімділігін тал.                                  дейін
дауды дайындасын;
-   тұрғын үй-коммуналдық      Ұсыныстар Ә.Р.Жақсыбеков,     2003
саладағы проблемалық                  облыстардың,       жылғы
мәселелерді шешу жөнінде              Астана және         25
ұсыныстар енгізсін;                     Алматы        қыркүйекке
қалаларының        дейін
әкімдері
4)  ағымдағы жылғы 15 қазанға дейін:
-   Үкіметтің салалармен және  Ұсыныстар Ә.Р.Жақсыбеков,     2003
кәсіпорындармен өзара                В.С.Школьник        жылғы
іс-қимылын белгілеу жө.                               10 қазанға
нінде ұсыныстар енгізсін;                                дейін
-   сауда-өнеркәсіп палата.    Ұсыныстар Ә.Р.Жақсыбеков      2003
сының қызметін талдасын                                  жылғы
және оның жұмысының тиім.                             10 қазанға
ділігін арттыру жөнінде                                  дейін
шаралар қабылдасын;
-   шағын және орта бизнес     Ақпарат   Ә.Р.Жақсыбеков,     2003
субъектілерінің қызметін             Р.Т.Түсіпбеков      жылғы
тексеруді тәртіпке келті.              (келісім       10 қазанға
ру жөнінде шаралар қабыл.              бойынша)          дейін
дасын және шағын бизнес.
тің жұмыс істеуі мен
дамуы үшін қолайлы жағдай
жасау жөнінде ұсыныстар
енгізсін;
-   халықтың табысы аз жікте.  Ақпарат   Ж.А.Досқалиев       2003
рінің кеңінен қол жеткі.                                 жылғы
зуі мақсатында дәрілік                                10 қазанға
препараттар рыногында                                    дейін
адал бәсекені қамтамасыз
ету жөнінде шаралар
әзірлеу;
-   қазақстандықтардың қата.   Ұсыныстар Ә.Р.Жақсыбеков      2003
рынан жоғары білікті ма.               (шақыру),         жылғы
мандар даярлауға ұлттық              В.С.Школьник,    10 қазанға
компаниялар мен шетелдік             Қ.Ы.Нағманов,       дейін
инвесторлардың қатысуы               Г.Ж.Қарағұсова,
туралы ұсыныстар енгізу;             Ж.Ә.Құлекеев,
ұлттық
компаниялар

5)  до 1 ноября т.г.:
-   доложить о работе по      Проект       Келимбетов    до 28
снижению бедности и       Доклада      К.Н., Кара-   октября
безработицы;                           гусова Г.Д.   2003 г.
-   внести изменения в дей-   Проект       Келимбетов    до 28
ствующее законодательство Закона       К.Н., Досаев  октября
в части согласования с                 Е.А., Жума-   2003 г.
Правительством Республики              беков О.И.
Казахстан численности
аппарата государственных
органов управления (в том
числе, местных) и нацио-
нальных компаний;
-   принять меры по повышению Информация   Келимбетов    до 28
качества планирования                  К.Н.          октября
расходов, в частности,                               2003 г.
тщательно рассмотреть
государственные расходы в
сторону сокращения и не
допускать включения в
бюджет соответствующего
года проектов без наличия
технико-экономического
обоснования и проектно-
сметной документации;
-   внести предложения по     Предложения  Кулекеев Ж.А. до 28
совершенствованию системы                            октября
подготовки научно-                                   2003 г.
педагогических кадров;
6)  до 1 января 2004 года:
-   разработать и утвердить   Проекты      Джаксыбеков   до 1
Программу развития        постановле-  А.Р.          декабря
национальной системы      ния и                      2003 г.
стандартизации и          Программы
сертификации на 2004-2006
годы;
-   принять меры по обеспече- Информация,  Мырзахметов   до 20
нию жесткого контроля за  проект       А.И. (созыв), декабря
целевым использованием    Доклада      акимы облас-  2003 г.
средств, выделяемых на                 тей, г.г.
реализацию Государствен-               Астаны и
ной агропродовольственной              Алматы
программы , с докладом
Главе государства;
-   усовершенствовать порядок Информация   Джаганова А.К. до 20
использования государст-               (созыв), До-  декабря
венных средств, предус-                саев Е.А.,    2003 г.
матриваемых для покупки                акимы облас-
жилья оралманам;                       тей, г.г.
Астаны и
Алматы
-   ввести в практику обяза-  Предложения  Келимбетов    до 20
тельное согласование с                 К.Н., акимы   декабря
Правительством региональ-              областей,     2003 г.
ных инвестиционных                     г.г. Астаны
проектов, финансируемых                и Алматы
из местных бюджетов;
-   провести разъяснительную  Информация   Мырзахметов   до 20
работу относительно                    А.И., (созыв) декабря
принятых Земельного ,                 Оспанов Б.С., 2003 г.
Лесного и Водного                      акимы облас-
кодексов;                              тей, г.г.
Астаны и
Алматы
-   внести предложения по     Предложения  Кулекеев Ж.А. до 20
реформированию системы                               декабря
образования и науки, в                               2003 г.
том числе, фундаменталь-
ной

5)  ағымдағы жылғы 1 қарашаға дейін:
-   кедейлікті және жұмыссыз.  Баяндама  Қ.Н.Келімбетов,     2003
дықты азайту жөніндегі     жобасы    Г.Ж.Қарағұсова      жылғы
жұмыс туралы баяндау                                  28 қазанға
дейін
-   мемлекеттік (оның ішінде   Заң       Қ.Н.Келімбетов,     2003
жергілікті) басқару ор.    жобасы    Е.А.Досаев,         жылғы
гандары мен ұлттық компа.            О.И.Жұмабеков    28 қазанға
ниялар аппаратының санын                                 дейін
Қазақстан Республикасының
Үкіметімен келісу бөлі.
гінде қолданыстағы заңна.
маға өзгерістер енгізсін;
-   Шығыстарды жоспарлау       Ақпарат   Қ.Н.Келімбетов      2003
сапасын арттыру, атап                                    жылғы
айтқанда мемлекеттік                                  28 қазанға
шығыстарды қысқарту                                      дейін
тұрғысында мұқият қарау
жөнінде шаралар қабыл.
дасын және техникалық
-экономикалық негізде.
месі мен жобалау-смета.
лық құжаттамасы жоқ
жобаларды тиісті жылдың
бюджетіне енгізуге жол
бермесін;
-   ғылыми-педагогикалық       Ұсыныстар Ж.Ә.Құлекеев        2003
кадрлар даярлау жүйесін                                  жылғы
жетілдіру жөнінде ұсыныс.                             28 қазанға
тар енгізсін;                                            дейін
6)  2004 жылғы 1 қаңтарға дейін;
-   стандарттау және сертифи.  Қаулының  Ә.Р.Жақсыбеков   2003 жылғы
каттаудың 2004-2006 жыл.   және                            1
дарға арналған ұлттық      Бағдар.                       желтоқ.
жүйесін дамытудың бағдар.  ламаның                       санға
ламасын әзірлесін әрі      жобалары                      дейін
бекітсін;
-   мемлекеттік аграрлық       Ақпарат,  А.И.Мырзахметов  2003 жылғы
азық-түлік бағдарламасын   баяндама  (жинақтау),         20
іске асыруға бөлінетін     жобасы    облыстардың,      желтоқ.
қаражаттың нысаналы пай.             Астана және       санға
даланылуын қатаң бақылау.            Алматы            дейін
ды қамтамасыз ету жөнінде            қалаларының
Мемлекет басшысына баян.             әкімдері
дама дайындай отырып,
шаралар қабылдасын;
-   оралмандарға тұрғын үй     Ақпарат   А.Қ.Жағанова     2003 жылғы
сатып алу үшін көзделген             (жинақтау),      20 жел.
мемлекет қаражатын пайда.            Е.А.Досаев,      тоқсанға
ланудың тәртібін                     облыстардың,     дейін
жетілдірсін;                         Астана және
Алматы
қалаларының
әкімдері
-   жергілікті бюджеттерден    Ұсыныстар Қ.Н.Келімбетов,  2003 жылғы
қаржыландырылатын өңірлік            облыстардың,     20 жел.
инвестициялық жобаларды              Астана және      тоқсанға
Үкіметпен міндетті түрде             Алматы           дейін
келісуді практикаға                  қалаларының
енгізсін;                            әкімдері
-   қабылданған Жер, Орман     Ақпарат   А.И.Мырзахметов  2003 жылғы
және Жер кодекстеріне                (жинақтау),      20 жел.
қатысты түсіндіру жұмысын            Б.С.Оспанов,     тоқсанға
жүргізсін;                           облыстардың,     дейін
Астана және
Алматы
қалаларының
әкімдері
-   Білім беру жүйесін және    Ұсыныстар Ж.Ә.Құлекеев     2003 жылғы
ғылымды, оның ішінде                                  20 жел.
іргелі ғылымды реформалау                             тоқсанға
жөнінде ұсыныстар                                     дейін
енгізсін;

7)  в установленном порядке   Проект пос-  Мырзахметов   до 1
повысить закупочные цены  тановления   А.И.          сентября
на зерно урожая 2003 года                            2003 г.
и по исполнении доложить
Главе государства;
8)  ежеквартально докладывать Проект       Нагманов      ежеквар-
Главе государства о раз-  Доклада      К.Н., Школь-  тально, не
работке и принятии сис-                ник В.С.,     позднее
темных мер по реструкту-               Жандосов О.А. 5-го числа
ризации, модернизации и                (по согла-    месяца,
строительству всей                     сованию)      следующего
инфраструктуры, включая                              за отчет-
сферу естественных                                   ным квар-
монополий.                                           талом
3.  Принять действенные меры  Информация   Жандосов О.А. Двухне-
по недопущению необосно-               (по согласо-  дельный
ванного роста цен на ГСМ               ванию),       срок
Школьник
В.С., акимы
областей,
г.г. Астаны
и Алматы
4.  Завершить работу по обес- Информация   Джаксыбеков   до 20
печению свободного дос-                А.Р. (созыв), декабря
тупа сельхозтоваропроиз-               Мырзахметов   2003 г.
водителей на рынки с                   А.И., Турис-
устранением факторов,                  беков З.К.,
влияющих на увеличение                 акимы облас-
цен.                                   тей, г.г.
Астаны и
Алматы
-------------------------------------------------------------------
Примечание: государственные органы - соисполнители
представляют необходимые материалы
государственным органам - головным исполнителям
за пять дней до истечения срока исполнения.

7)  2003 жылғы егіннің         Қаулының  А.И.Мырзахметов  2003 жылғы
астығын сатып алу бағасын  жобасы                     1 қыркү.
белгіленген тәртіппен                                 йекке
көтерсін және орындалуы                               дейін
жөнінде Мемлекет
басшысына баяндасын;
8)  Мемлекет басшысына тоқсан  Баяндама  Қ.Ы.Нағманов,    Тоқсан
сайын табиғи монополиялар  жобасы    В.С.Школьник,    сайын,
саласын қоса алғанда,                О.Ә.Жандосов     есепті
бүкіл инфрақұрылымды                 (келісім         тоқсаннан
қайта құрылымдау,                    бойынша)         кейінгі
жаңғырту және құру                                    айдың
жөніндегі жүйелік                                     5-күнінен
шаралардың әзірленуі әрі                              кешіктер.
қабылдануы туралы                                     мей
баяндасын;
3.  ЖЖМ бағаларының негізсіз   Ақпарат   О.Ә.Жандосов     Екі апта
өсуіне жол бермеу жөнінде            (келісім         мерзімде
пәрменді шаралар                     бойынша),
қабылдасын.                          В.С.Школьник,
Астана және
Алматы
қалаларының
әкімдері
4.  Бағалардың артуына әсер    Ақпарат   Ә.Р.Жақсыбеков   2003 жылғы
ететін факторларды жоя               (жинақтау),      20 жел.
отырып, ауыл шаруашылығы             А.И.Мырзахметов, тоқсанға
тауарларын өндірушілердің            Тұрысбеков З.Қ.,  дейін
рынокқа еркін енуін қам.             облыстардың,
тамасыз ету жөніндегі                Астана және
жұмысты аяқтасын.                    Алматы
қалаларының
әкімдері
___________________________________________________________________
Ескерту: бірге орындаушы мемлекеттік органдар басты орындаушы мемлекеттік органдарға орындалу мерзімі аяқталудан бес күн бұрын қажетті материалдар ұсынады.