О создании межведомственной рабочей группы по выработке предложений по реабилитации и использованию земель бывших военно-испытательных полигонов, использовавшихся ранее в интересах военных ведомств СССР
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 ноября 2003 года N 272-p
С целью выработки предложений по реабилитации и использованию земель бывших военно-испытательных полигонов, использовавшихся ранее в интересах военных ведомств СССР:
1. Создать межведомственную рабочую группу в следующем составе:
Школьник               - Министр энергетики и минеральных ресурсов
Владимир Сергеевич       Республики Казахстан, руководитель;
Ашимов                 - первый вице-министр энергетики и
Нургали Садвакасович     минеральных ресурсов Республики Казахстан,
заместитель руководителя;
Абильдинов             - начальник отдела растениеводства
Думан Ахатович           Департамента земледелия Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан;
Адылгазин              - начальник подразделения Департамента
Махмуд Хадерович         экономической безопасности Комитета
национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию);
Бейсембаев             - председатель областного комитета по
Нуратай                  управлению земельными ресурсами
Темирбулатович           Павлодарской области;
Дю                     - заместитель начальника Карагандинского
Борис Николаевич         областного территориального управления
охраны окружающей среды;
Жекеев                 - председатель областного комитета по
Малик Наурызгалиевич     управлению земельными ресурсами
Актюбинской области;
Ермекова               - заместитель директора Департамента
Несипбала Абсагитовна    планирования расходов отраслевых органов
Министерства экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан;
Касымканов             - начальник отдела по вопросам анализа и
Тохтар Кубегенович       исполнения международных обязательств
управления международного права
Министерства юстиции Республики
Казахстан;
Карасартов             - председатель Карагандинского областного
Даурен Абзалович         комитета по управлению земельными
ресурсами;
Меньшаев               - начальник отдела землеустройства Агентства
Александр Васильевич     Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами;
Омарханов              - аким Каркаралинского района
Никанбай Имангалиевич    Карагандинской области;
Онгарбаев              - начальник отдела мониторинга
Мирбулат Зарифович       недропользования Департамента
недропользования Министерства энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан;
Рясков                 - заместитель директора Департамента
Евгений Яковлевич        технологического развития и управления
государственными активами Министерства
энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан;
Соловьев               - председатель комитета по управлению
Владимир Васильевич      земельными ресурсами Восточно-
Казахстанской области;
Тайжанов               - начальник управления специальных объектов
Жума Даулбаевич          главного управления строительства и
расквартирования войск Министерства
обороны Республики Казахстан;
Тулебаев               - директор Департамента импортозамещения и
Алмаз Кажкенович         внешних связей Министерства энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан;
Тухватулин             - генеральный директор республиканского
Шамиль Талибулович       государственного предприятия
"Национальный ядерный центр Республики
Казахстан" Министерства энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан;
Уринбасаров            - председатель Атырауского областного
Тулеп Киялбаевич         комитета по управлению земельными
ресурсами;
Шварц                  - начальник управления санитарно-
Валерий Валентинович     гигиенического надзора Комитета
государственного санитарно-эпидемио-
логического надзора Министерства
здравоохранения Республики Казахстан;
Щелчков                - заместитель начальника республиканского
Евгений Михайлович       центра геологической информации
"Казгеоинформ" Комитета геологии и охраны
недр Министерства энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан.

Бұрын КСРО әскери ведомстволарының мүддесiне пайдаланылған бұрынғы әскери сынау полигондарының жерлерiн қалпына келтiру және пайдалану бойынша ұсыныстар әзiрлеу жөніндегi ведомствоаралық жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 8 қарашадағы N 272-ө өкімі
Бұрын КСРО әскери ведомстволарының мүддесiне пайдаланылған бұрынғы әскери сынау полигондарының жерлерiн қалпына келтiру және пайдалану жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу мақсатында:
1. Мынадай құрамда ведомствоаралық жұмыс тобы құрылсын:
Школьник                    - Қазақстан Республикасының
Владимир Сергеевич            Энергетика және минералдық ресурстар
министрi, жетекшi;
Әшімов                      - Қазақстан Республикасының
Нұрғали Сәдуақасұлы           Энергетика және минералдық ресурстар
бiрiншi вице-министрi, жетекшiнiң
орынбасары;
Әбiлдинов                   - Қазақстан Республикасы Ауыл
Думан Ахатұлы                 шаруашылығы министрлiгінің Егiн
шаруашылығы департаментi өсімдiк
шаруашылығы бөлімінің бастығы;
Әдiлғазин                   - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Mахмұт Хадерұлы               қауiпсiздiк комитетi Экономикалық
қауiпсiздiк департаментiнің бөлiмше
бастығы (келiсiм бойынша);
Бейсембаев                  - Павлодар облыстық жер ресурстарын
Нұратай Темiрболатұлы         басқару жөнiндегi комитетiнiң
төрағасы;
Дю                          - Қарағанды облыстық қоршаған
Борис Николаевич              ортаны қорғау аумақтық басқармасы
бастығының орынбасары;
Жекеев                      - Ақтөбе облыстық жер ресурстарын
Мәлiк Наурызғалиұлы           басқару жөніндегi комитетiнiң
төрағасы;
Ермекова                    - Қазақстан Республикасы Экономика
Несiпбала Әбсағитқызы         және бюджеттік жоспарлау
министрлiгiнiң Салалық органдардың
шығыстарын жоспарлау департаменті
директорының орынбасары;
Қасымқанов                  - Қазақстан Республикасы Әдiлет
Тоқтар Көбегенұлы             министрлiгiнiң халықаралық құқық
басқармасы халықаралық
міндеттемелерді талдау және атқару
мәселелерi жөніндегi бөлiмінің
бастығы;
Қарасартов                  - Қарағанды облыстық жер ресурстарын
Дәурен Абзалұлы               басқару жөнiндегi комитетiнiң
төрағасы;
Меньшаев                    - Қазақстан Республикасының Жер
Александр Васильевич          ресурстарын басқару жөнiндегi
агенттiгi жерге орналастыру бөлiмiнiң
бастығы;
Омарханов                   - Қарағанды облысы Қарқаралы
Ниқанбай Иманғалиұлы          ауданының әкiмi;
Оңғарбаев                   - Қазақстан Республикасы Энергетика
Мiрболат Зарифұлы             және минералдық ресурстар
министрлiгiнiң Жер қойнауын
пайдалану департаментi жер қойнауын
пайдалану мониторингi бөлiмінің
бастығы;
Рясков                      - Қазақстан Республикасы Энергетика
Евгений Яковлевич             және минералдық ресурстар
министрлiгiнiң Мемлекеттiк активтердi
технологиялық дамыту және басқару
департаменті директорының орынбасары;
Соловьев                    - Шығыс Қазақстан облысы жер
Владимир Васильевич           ресурстарын басқару жөніндегi
комитетінiң төрағасы;
Тайжанов                    - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Жұма Дауылбайұлы              министрлiгiнiң құрылыс және
әскерлердi пәтерге орналастыру бас
басқармасы арнайы объектілер
басқармасының бастығы;
Төлебаев                    - Қазақстан Республикасының
Алмас Қажыкенұлы              Энергетика және минералдық ресурстар
министрлiгi Импорт алмастыру және
сыртқы байланыстар департаментiнiң
директоры;
Тухватулин                  - Қазақстан Республикасының
Шамиль Талибулович            Энергетика және минералдық ресурстар
министрлiгi "Қазақстан
Республикасының Ұлттық ядролық
орталығы" республикалық мемлекеттiк
кәсiпорнының бас директоры;
Орынбасаров                 - Атырау облыстық жер ресурстарын
Төлеп Қиялбайұлы              басқару жөніндегi комитетiнiң
төрағасы;
Шварц                       - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Валерий Валентинович          сақтау министрлiгiнің Мемлекеттiк
санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау комитетi
санитарлық-гигиеналық қадағалау
басқармасының бастығы;
Щелчков                     - Қазақстан Республикасы Энергетика
Евгений Михайлович            және минералдық ресурстар
министрлiгiнің Геология және жер
қойнауын қорғау комитетi
"Қазгеоақпарат" республикалық
геологиялық ақпарат орталығы
бастығының орынбасары.

2. Межведомственной рабочей группе в срок до 1 марта 2004 года представить в Правительство Республики Казахстан предложения по реабилитации и использованию земель бывших военно-испытательных полигонов, использовавшихся ранее в интересах военных ведомств СССР.
3. Контроль над исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаева С. М.
Премьер-Министр

2. Ведомствоаралық жұмыс тобы 2004 жылғы 1 наурызға дейiнгi мерзімде бұрын КСРО әскери ведомстволарының мүддесiне пайдаланылған бұрынғы әскери сынау полигондарының жерлерiн қалпына келтiру және пайдалану жөнiндегi ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсынсын.
3. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары C.М.Мыңбаевқа жүктелсiн.
Премьер-Mинистр