Об утверждении плана мероприятий по снижению стоимости строительства жилья
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 ноября 2003 года N 275-р
В целях принятия мер по снижению стоимости строительства жилья и достижению его доступности для широких слоев населения:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по снижению стоимости строительства жилья в Республике Казахстан (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан представлять информацию о ходе исполнения Плана в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан по итогам полугодия к 15 января и 15 июля 2004 года.
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе исполнения Плана в Правительство Республики Казахстан по итогам полугодия к 25 января и 25 июля 2004 года.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 ноября 2003 года N 275
План мероприятий
по снижению стоимости строительства жилья в
Республике Казахстан
____________________________________________________________________
N !    Мероприятие            !  Форма    !Ответственные!Срок
п/п!                           !завершения !за исполнение!исполнения
--------------------------------------------------------------------
1 !           2               !     3     !      4      !     5
--------------------------------------------------------------------
1  Подготовить рекомендации    Рекомендации     МИТ      I квартал
по определению рациональных                           2004 года
объемно-планировочных,
конструктивных и инженерных
решений, а также место-
расположения жилых кварталов
в системе городской
застройки для строительства
жилых домов
2  Заказчикам (застройщикам)   Проект        МИТ, акимы  II квартал
обеспечить согласование     инструкции и  областей,   2004 года
с Комитетом по делам        постоянный    городов
строительства Министерства  контроль      Астаны и
индустрии и торговли                      Алматы
Республики Казахстан
задания на проектирование
жилья (жилых домов,
общежитий), возводимого
за счет государственных
инвестиций или с их
участием
3  Предусматривать отвод       Информация    МИТ, акимы  Январь,
площадок для строительства  Правительству областей,   июль
жилья, возводимого за счет  Республики    городов     ежегодно
государственных инвестиций  Казахстан     Астаны и
или с их участием, вблизи                 Алматы
магистральных инженерных
сетей, а также на террито-
риях, не занятых строениями
и коммуникациями
4  Внести предложения по       Предложения   Акимы       I квартал
недопущению возложения      Правительству областей,   2004 года
затрат, связанных с разви-  Республики    городов
тием и обустройством магис- Казахстан     Астаны и
тральных и внутрикварталь-                Алматы,
ных инженерных сетей, иных                МЭМР, АРЕМ
объектов инженерной                       (по согла-
(коммунальной) инфраструк-                сованию)
туры в районах массовой
застройки (группы жилых
домов, включая индивидуаль-
ные жилые дома) на застрой-
щиков жилья, за исключением
инженерных сетей строящихся
жилых домов в пределах
отведенного земельного
участка
5  Внести предложения по       Информация    МИТ, минис- январь,
недопущению применения      Правитель-    терства,    июль
дорогостоящих импортных     ству          акимы       ежегодно
строительных материалов,    Республики    областей,
изделий, конструкций,       Казахстан     городов
инженерного оборудования                  Астаны
и предметов домоустройства                и Алматы
при строительстве жилья
(жилых домов, общежитий),
возводимого за счет
государственных инвестиций
или с их участием, при
наличии соответствующей
отечественной продукции
6  Подготовить перечень        Перечень         МИТ      II квартал
приоритетных инвестицион-   проектов                  2004 года
ных проектов для привлече-
ния потенциальных инвесто-
ров на развитие производ-
ства строительных материа-
лов, изделий и конструкций

Тұрғын үй құрылыcының құнын төмендету жөнiндегі iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 11 қарашадағы N 275-ө өкімі
Тұрғын үй құрылысының құнын төмендету және оны халықтың қалың жiгiнiң алуына қол жеткiзу жөнiнде шаралар қабылдау мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысының құнын төмендету жөнiндегi іс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiне жарты жылдың қорытындысы бойынша 2004 жылғы 15 қаңтарға және 15 шiлдеге Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi Қазақстан Республикасының Үкiметiне жарты жылдың қорытындысы бойынша 2004 жылғы 25 қаңтарға және 25 шілдеге Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2003 жылғы 11 қарашадағы
N 275 өкiмiмен бекiтiлген
Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысының құнын төмендету жөнiндегі iс-шаралар жоспары
--------------------------------------------------------------------
Р/с        Іс-шара            Аяқталу нысаны    Орындауға   Opындау
N                                               жауаптылар  мерзiмi
--------------------------------------------------------------------
1            2                   3                 4            5
--------------------------------------------------------------------
1  Ұтымды көлемдiк-жоспарлау,   Ұсынымдар        ИСМ         2004
сындарлы және инженерлiк                                  жылғы
шешімдердi, coндай-ақ                                    I тоқсан
тұрғын үйлер салу үшін қала
құрылысының жүйесіндегi
тұpғын кварталдардың
орналасуын анықтау
жөнінде ұсынымдар дайындау
--------------------------------------------------------------------
2  Тапсырысшылар (құрылыс       Нұсқаулықтың     ИСМ,        2004
салушылар) мемлекеттік       жобасы және     облыстардың, жылғы
инвестициялар есебiнен       тұрақты бақылау Астана және  II
немесе олардың                               Алматы       тоқсан
қатысуымен тұрғызылатын                      қалаларының
тұрғын үйлерді (тұрғын үйлердi,              әкiмдерi
жатақханаларды) жобалауға
арналған тапсырманы
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
министрлiгiнiң Құрылыс
iстерi жөнiндегi комитетiмен
келiсудi қамтамасыз етсiн
--------------------------------------------------------------------
3  Магистральды инженерлiк      Қазақстан        ИСМ,         Жыл
желiлердiң жанынан,          Республикасының облыстардың, сайын
сондай-ақ құрылыстар         Үкiметiне       Астана және  қаңтар.
мен коммуникациялардан       ақпарат         Алматы       да,
бос аумақтарда мемлекеттiк                   қалаларының  шілдеде
инвестициялар есебiнен                       әкiмдерi
немесе олардың қатысуымен
тұрғызылатын тұрғын үйлер
салу үшiн алаңдар
бөлiп берудi көздеу
--------------------------------------------------------------------
4  Тұрғын үйлер салушыларға      Қазақстан       Облыстардың  2004
бөлiп берiлген жер телiмiнің  Республикасының Астана және  жылғы
шегiнде салынып жатқан тұрғын Үкiметiне       Алматы       I тоқ.
үйлердiң инженерлiк           ұсыныстар       қалаларының  сан
желiлерiн қоспағанда, жаппай                  әкімдepi,
құрылыс салынған аудандарда                   ЭМРМ, ТМРА
(жеке тұрғын үйлердi қоса                     (келiсiм
алғанда, тұрғын үйлер тобы)                   бойынша)
магистральды және кварталiшілік
инженерлiк желiлердi, өзге де
инженерлiк (коммуналдық)
инфрақұрылым объектiлерiн
дамытуға және жайластыруға
байланысты шығындарды жүктеуге
жол бермеу жөнiнде
ұсыныстар енгiзу
--------------------------------------------------------------------
5  Тиiстi отандық өнімдер       Қазақстан    ИСМ,          жыл
болған кезде мемлекеттiк     Республика.  министрліктер,сайын
инвестициялар есебiнен       сының        облыстардың,  қаңтарда,
немесе олардың қатысуымен    Үкіметіне    Астана және   шілдеде
тұрғызылатын                 ақпарат      Алматы
тұрғын үйлердi (тұрғын                    қалаларының
үйлердi, жатақханаларды)                  әкімдері
салған кезде қымбат
тұратын импорттық
құрылыс материалдарын,
бұйымдарын, құрастырмаларын,
инженерлік жабдықтарды және
үй салу керек-жарақтарын
қолдануға жол бермеу жөнінде
ұсыныстар енгiзу
--------------------------------------------------------------------
6  Құрылыс материалдары, бұйымдары Жобалардың   ИСМ           2004
мен құрастырмалары өндірiсін     тізбесі                   жылғы
дамытуға ықтимал инвесторларды                              II

на 2004-2010 годы
7  Разработать предложения     Предложения      МИТ      I квартал
по внесению изменений в     Правительству             2004 года
некоторые правовые акты,    Республики
предусматривающие:          Казахстан
1) внесение организатором
конкурса в конкурсной
документации условия
запрета передачи подряд-
чиком (генеральным под-
рядчиком) на субподряд
в совокупности более двух
третей объема работ
(стоимости строительства),
являющихся предметом
проводимого конкурса и
относящихся к государст-
венным закупкам
2) указание в конкурсной
заявке потенциального
поставщика, а также в
договоре подряда, заклю-
ченного между заказчиком
(инвестором проекта или
программы) и выигравшим
конкурс подрядчиком
(генеральным подрядчиком),
видов и объемов работ
(услуг), которые подряд-
чик (генеральный подрядчик)
намеревается передать на
исполнение субподрядчикам
8  Ввести в действие новые     Информация       МИТ      IV квартал
строительные нормы и        Правительству             2003 года
правила: "Система сметных   Республики
нормативных документов в    Казахстан
строительстве", "Порядок
определения сметной
стоимости строительства
в Республике Казахстан",
"Порядок определения
расчетной стоимости
стадий обоснования инвес-
тиций, технико-экономичес-
ких обоснований", новые
сборники сметных норм и
расценок, а также програм-
мное обеспечение по расчету
сметной документации по
новым нормам и расценкам
--------------------------------------------------------------------

тарту үшiн 2004-2010 жылдарға                            тоқсан
арналған басым инвестициялық
жобалардың тiзбесiн дайындау
--------------------------------------------------------------------
7  Мыналарды:
1) конкурсты ұйымдастырушы    Қазақстан    ИСМ            2004
конкурстық құжаттамада        Республика.                 жылғы
мердігердің (бac мердiгердің) сының                     I тоқсан
өткiзiлетiн конкурстың мәнi   Үкіметіне
болып табылатын және          ұсыныстар
мемлекеттiк сатып алуға
жататын жұмыстар көлемiнің
(құрылыс құнының) жиынтығында
үштен екi бөлiгiнен астамын
қосалқы мердiгерлiкке беруге
тыйым салу туралы
шартын енгiзуiн;
-------------------------------------------------------------------
2) ықтимал жеткізушiнiң
конкурстық өтінімде,
сондай-ақ тапсырысшы
(жобаның немесе бағдарламаның
инвесторы) мен конкурста
жеңiп шыққан мердігердің
(бас мердiгердiң) арасында
жасалған мердiгерлік шартта
мердiгер (бас мердiгер)
қосалқы мердiгердiң
орындауына бермекшi болып
отырған жұмыстардың
(қызметтер көрсетудiң)
түрлерi мен көлемдерiн
көрсетудi көздейтiн
кейбiр құқықтық кесiмдерге
өзгерiстер енгізу жөнінде
ұсыныстар әзiрлеу
------------------------------------------------------------------
8  Мынадай жаңа құрылыс       Қазақстан       ИСМ         2003
нормалары                  Республикасының             жылғы
мен ережелерiн:            Үкіметіне                    IV
"Құрылыстағы сметалық      ақпарат                     тоқсан
нормативтiк құжаттардың
жүйесi", "Қазақстан
Республикасында құрылыстың
сметалық құнын анықтау
тәртiбi", "Инвестицияларды
негiздеу,
техникалық-экономикалық
негіздеме сатыларының
есеп айырысу құнын анықтау
тәртiбi", жаңа сметалық
нормалар мен бағалар
жинақтарын, сондай-ақ жаңа
сметалық нормалар мен бағалар
бойынша сметалық құжаттаманы
есептеу жөнiндегi
бағдарламалық қамтамасыз
eтудi қолданысқа енгізу.
------------------------------------------------------------------