Об утверждении Плана мероприятий по реализации Конвенции о трансграничном воздействии промышленных аварий
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 марта 2004 года N 63-р
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Конвенции о трансграничном воздействии промышленных аварий (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) принять меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 марта 2004 года N 63
План мероприятий
по реализации Конвенции о трансграничном воздействии
промышленных аварий
___________________________________________________________________
N  !        Мероприятие        !   Форма     !Ответственный! Срок
п/п!                           !  завершения !за исполнение!испол-
!                           !             !(реализацию) !нения
!                           !             !             !(реали-
!                           !             !             !зации)
-------------------------------------------------------------------
1  !             2             !       3     !       4     !   5
-------------------------------------------------------------------
1. Провести анализ действующе- Предложение в АЧС, МЭМР,    III
го законодательства в части Правительство МТК, МИТ,     квар-
приведения его в            Республики    МООС, МЗ, МО, тал
соответствие с требованиями Казахстан     МВД, МИД, МФ, 2004
Конвенции                                 МЮ            года
-------------------------------------------------------------------
2. Внести предложение о        Предложение в АЧС, МЭМР,    IV
необходимости разработки    Правительство МТК, МИТ,     квар-
нормативных правовых актов  Республики    МООС, МЗ, МО, тал
в целях реализации          Казахстан     МВД, МИД, МФ, 2004
Конвенции                                 МЮ            года
-------------------------------------------------------------------
3. Определить перечень         Предложение в МЭМР, АЧС,    III
промышленных объектов,      Правительство МИТ, МООС,    квартал
расположенных на территории Республики    МЗ, МЮ,       2004
Республики Казахстан,       Казахстан     акимы         года
аварии на которых повлекут                приграничных
трансграничное воздействие                областей
-------------------------------------------------------------------

Өнеркәсiптiк авариялардың трансшекаралық әсерi туралы конвенцияны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 12 наурыздағы N 63-ө өкімі
1. Қоса берiлiп отырған Өнеркәсiптiк авариялардың трансшекаралық әсерi туралы конвенцияны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шараларды орындау жөнiнде шаралар қабылдасын.
3. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегі агенттігіне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2004 жылғы 12 наурыздағы
N 63 өкiмiмен
бекiтiлген
Өнеркәсiптiк авариялардың трансшекаралық әсерi туралы
конвенцияны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________
p/c|  Iс-шара          | Аяқталу нысаны|Орындалуына   |Орындау (iске
N  |                   |               |(іске асыры.  |асыру)
|                   |               |луына) жауапты|мерзімі
___|___________________|_______________|______________|____________
1          2                3                4           5
___________________________________________________________________
1.  Қолданыстағы заңна. Қазақстан       ТЖА, ЭМРМ, ККM, 2004 жылғы
маның, оны Конвен.  Республикасы.   ИСM, ҚОҚМ,      III тоқсан
цияның талаптарына  ның Үкiметiне   ДСМ, ҚорМ, IIМ,
сәйкес келтiру      ұсыныс          СIМ, ҚарМ, ӘдМ
бөлiгiне талдау
жүргiзу
2.  Конвенцияны iске    Қазақстан       ТЖА, ЭMPM, ККM, 2004 жылғы
асыру мақсатында    Республикасы.   ИСМ, ҚОҚМ,      IV тоқсан
нормативтiк құқық.  ның Үкiметiне   ДСМ, ҚорМ, IIМ,
тық кесiмдер әзiр.  ұсыныс          СIМ, ҚарМ, ӘдМ
леу қажеттілігі
туралы ұсыныстар
енгiзу
3.  Қазақстан Респуб.   Қазақстан       ЭМРМ, ТЖА, ИСМ, 2004 жылғы
ликасының аумағын.  Республикасы.   ҚОҚМ, ДСМ,      III тоқсан
да орналасқан,      ның Үкiметiне   ӘдМ, шекара
трансшекаралық      ұсыныс          маңындағы
әсерге әкеп                         облыстардың
соқтыратын авария.                  әкiмдерi
лар болатын өнер.
кәсiптiк объектi.
лердiң тiзбесiн
анықтау

4. Внести предложение по       Предложение в АЧС, МЭМР,    III
разработке Положения о      Правительство МИТ, МТК,     квартал
порядке действий            Республики    МООС, МЗ,     2004
государственных органов,    Казахстан     АТК, КНБ      года
предприятий и аварийно-                   (по согласо-
спасательных служб при                    ванию), МО,
ликвидации промышленных                   МВД, МИД,
аварий трансграничного                    МФ, акимы
воздействия на территории                 пригранич-
Республики Казахстан                      ных областей
-------------------------------------------------------------------
5.  Утвердить Отраслевую        Постановление МЭМР, АЧС,    IY
программу "Ликвидация и     Правительства МООС          квартал
консервация нефтяных и      Республики                  2004
самоизливающихся гидро-     Казахстан                   года
гиологических скважин"
-------------------------------------------------------------------
6.  Внести предложение о        Предложение в  АЧС          IY
формировании полка граж-    Правительство               квартал
данской обороны в Запад-    Республики                  2004
ном регионе страны для      Казахстан                   года
ликвидации чрезвычайных
ситуаций, в том числе
промышленных аварий
трансграничного воздей-
ствия
-------------------------------------------------------------------
7.  Внести предложение о        Предложение в  АЧС          II
создании центра исследо-    Правительство               квартал
ваний и разработки мето-    Республики                  2004
дов и технологии предот-    Казахстан                   года
вращения промышленных
аварий, обеспечения
готовности к ним и лик-
видации последствий, а
также осуществления
информационно-аналити-
ческой деятельности
-------------------------------------------------------------------
Примечание:
МЭМР РК - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан;
АЧС РК - Агентство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
МТК РК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
МИТ РК - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан;
МООС РК - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан;
МЗ РК - Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МО РК - Министерство обороны Республики Казахстан;
МВД РК - Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МИД РК - Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МФ РК - Министерство финансов Республики Казахстан;
МЮ РК - Министерство юстиции Республики Казахстан;
КНБ РК - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан

4.  Мемлекеттiк орган.  Қазақстан       ТЖА, ЭМРМ, ИСМ, 2004 жылғы
дардың, кәсiпорын.  Республикасы.   ККM, ҚОҚМ,      III тоқсан
дар мен авариялық-  ның Үкiметiне   ДСМ, КБК, ҰҚК
құтқару қызметтерi. ұсыныс          (келiсiм
нiң Қазақстан Рес.                  бойынша),
публикасының аума.                  ҚорМ, IIM, СIМ,
ғындағы трансшека.                  ҚарМ, шекара
ралық әсерi бар                     маңындағы
өнеркәсiптiк ава.                   облыстардың
рияларды жою кезін.                 әкiмдерi
дегi iс-қимылдары.
ның тәртiбi туралы
ереженi әзiрлеу
жөнiнде ұсыныс
енгізу
5.  "Мұнай және өздi.   Қазақстан       ЭMPM, ТЖА,      2004 жылғы
гiнен төгілетiн     Республикасы       ҚОҚМ,        IV тоқсан
гидрогеологиялық    Үкiметiнің
ұңғымаларын жою     қаулысы
және консервация.
лау" салалық бағ.
дарламасын бекiту
6.  Елiмiздiң батыс     Қазақстан       ТЖА             2004 жылғы
өңiрiнде төтенше    Республикасы.                   IV тоқсан
жағдайларды, со.    ның Үкiметiне
ның iшiнде транс.   ұсыныс
шекаралық әсерi
бар өнеркәсiптiк
аварияларды жою
үшiн азаматтық
қорғаныс полкiн
құру туралы ұсыныс
енгiзу
7.  Өнеркәсiптiк ава.   Қазақстан       ТЖА             2004 жылғы
рияларды зерттеу    Республикасы.                   II тоқсан
және оларды бол.    ның Үкiметiне
дырмау әдiстерi     ұсыныс
мен технологиясын
әзiрлеу орталығын
құру, оларға дайын.
дықты қамтамасыз
ету және салдарла.
рын жою, сондай-ақ
ақпараттық талда.
малы қызметті жүзе.
ге асыру туралы
ұсыныс енгiзу
___________________________________________________________________
Ескерту:
ҚР ЭMPM - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi;
ҚР ТЖА - Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттігі;
ҚР ККМ - Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi;
ҚР ИСМ - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі;
ҚР ҚОҚМ - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi;
ҚР ДСМ - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi;
ҚР ҚорМ - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi;
ҚР IIМ - Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi;
ҚР СIМ - Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi;
ҚР ҚарМ - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi;
ҚP ӘдМ - Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгі;
ҚР ҰҚК - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi