Об утверждении Плана мероприятий по созданию автоматизированной информационной системы составления списков избирателей, проведения голосования, установления итогов голосования и определения результатов выборов
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 марта 2004 года N 69-р
В целях внедрения автоматизированной информационной системы составления списков избирателей, проведения голосования, установления итогов голосования и определения результатов выборов:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по созданию автоматизированной информационной системы составления списков избирателей, проведения голосования, установления результатов голосования и определения результатов выборов (далее - План мероприятий).
2. Руководителям государственных органов Республики Казахстан, акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить реализацию мероприятий, определенных Планом мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Марченко Г.А.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 марта 2004 года N 69-р
План мероприятий
по созданию автоматизированной информационной системы составления
списков избирателей, проведения голосования, установления итогов
голосования и определения результатов выборов
-------------------------------------------------------------------
N  !  Наименование    !Срок    !Форма   ! Ответст- !Источ- !Предпо-
п/п!  мероприятия     !исполне-!заверше-! венный   !ник    !лагае-
!                  !ния     !ния     ! исполни- !финан- !мые
!                  !        !        ! тель     !сирова-!расходы
!                  !        !        !          !ния    !(тыс.
!                  !        !        !          !       !тенге)
-------------------------------------------------------------------
1 !         2        !    3   !    4   !     5    !   6   !   7
-------------------------------------------------------------------
1. Внести бюджетную    3       Решение   Централь-  Респуб- 2174018
заявку на           квартал Респуб-   ная изби-  ликан-
рассмотрение        2004    ликан-    рательная  ский
Республиканской     года    ской      комиссия   бюджет
бюджетной комиссии          бюджетной (по сог-
на 2005 год о               комиссии  ласованию),
необходимых                           Агентство
финансовых средствах                  по инфор-
для создания,                         матизации
внедрения и сопро-                    и связи,
вождения авто-                        Министер-
матизированной                        ство эко-
информационной                        номики и
системы составления                   бюджет-
списков избирателей,                  ного
проведения голо-                      планиро-
сования, установ-                     вания
ления итогов
голосования и
определения резуль-
татов выборов

Сайлаушылардың тiзiмiн жасаудың, дауыс берудi өткiзудiң, дауыс беру қорытындыларын айқындаудың және сайлау нәтижелерiн анықтаудың автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн құру жөнiндегі iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 17 наурыздағы N 69-ө өкімі
Сайлаушылардың тiзiмiн жасаудың, дауыс берудi өткiзудiң, дауыс беру қорытындыларын айқындаудың және сайлау нәтижелерiн анықтаудың автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн енгiзу мақсатында:
1. Қоса берілiп отырған сайлаушылардың тiзiмiн жасаудың, дауыс берудi өткiзудiң, дауыс беру қорытындыларын айқындаудың және сайлау нәтижелерiн анықтаудың автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн құру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Iс-шаралар жоспары) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының басшылары, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi Iс-шаралар жоспарында белгіленген iс-шараларды iске асыруды қамтамасыз етсiн.
3. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары Г.А.Марченкоға жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2004 жылғы 17 наурыздағы
N 69-ө өкiмiмен
бекiтiлген
Сайлаушылардың тiзiмiн жасаудың, дауыс берудi өткiзудiң, дауыс берудiң қорытындыларын айқындаудың және сайлау нәтижелерiн анықтаудың автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн құру жөніндегі iс-шаралар жоспары
____________________________________________________________________
P/c|  Iс-шаралар   | Орын.| Аяқтау |   Жауапты    | Қаржы. |Болжалды
N |    атауы      |  дау | нысаны | орындаушылар |ландыру |шығыстар
|               |мерзi.|        |              | көзі   | (мың
|               |  мі  |        |              |        | теңге)
____________________________________________________________________
1 |      2        |  3   |    4   |       5      |   6    |   7
____________________________________________________________________
1.   2005 жылға     2004   Республи.  Орталық сайлау Респуб. 2174018
арналған Респуб. жылғы  калық      комиссиясы     ликалық
ликалық бюджет     3    бюджет     (келісім       бюджет
комиссиясының    тоқсан комиссия.  бойынша),
қарауына сайлау.        сының      Ақпараттандыру
шылардың тiзiмiн        шешімі     және байланыс
жасаудың, дауыс                    жөніндегі
берудi өткізу.                     агенттігі,
дiң, дауыс                         Экономика және
берудiң қорытын.                   бюджеттік
дыларын айқындау.                  жоспарлау
дың және сайлау                    министрлігі
нәтижелерiн
анықтаудың авто.
маттандырылған
ақпараттық
жүйесін құру,
енгiзу және
сүйемелдеу үшiн
қажеттi қаржылық
қаражат туралы
бюджеттiк тап.
сырыс енгiзу.

2. Согласовать формат  май     Согла-    Министер-    -     Не тре-
представления       2004    сованный  ство труда         буются
данных и процедуру  года    формат    и социаль-
сверки с базой              данных и  ной защиты
данных Государ-             проце-    населения,
ственного центра            дура      Централь-
по выплате пенсий           сверки    ная изби-
Министерства труда                    рательная
и социальной защиты                   комиссия
населения Республики                  (по согла-
Казахстан электронных                 сованию),
списков избирателей                   Агентство
по инфор-
матизации
и связи
3. В соответствии      апрель   Утверж-  Акимы        -     Не тре-
с Конституционным   2004     денный   областей,          буются
законом Республики года     план     городов
Казахстан "О выбо-                    Астаны и
рах в Республике                      Алматы,
Казахстан"                            Централь-
разработать план                      ная изби-
мероприятий по                        рательная
составлению списков                   комиссия
избирателей на                        (по согла-
основе данных                         сованию),
органов внутренних                    Министер-
дел, а также                          ство внут-
органов, осущест-                     ренних дел
вляющих регистрацию
населения, и
определить ответ-
ственных лиц
4. Обеспечить          Посто-  Протокол  Центральная  -     Не тре-
сохранность         янно              избиратель-        буются
персональных                          ная комиссия
данных населения,                     (по согла-
получаемых из                         сованию)
министерств
внутренних дел,
труда и социальной
защиты населения
Республики
Казахстан
5. Акимам областей,    1 июля  Отчет     Акимы         -    Не тре-
городов Астаны и    2004              областей,          буются
Алматы совместно с  года              городов
территориальными                      Астаны и
органами внутренних                   Алматы,
дел обеспечить                        Министер-
наклеивание штрих-                    ство внут-
кода на удостове-                     ренних дел
рения личности
граждан Республики
Казахстан старше
18-летнего
возраста
6. Внести в постанов-  апрель  Проект    Министер-  Респуб- 6393,85*
ление Правитель-    2004    поста-    ство внут- ликан-
ства Республики     года    новления  ренних     ский
Казахстан от 12             Прави-    дел,       бюджет
июля 2000 года              тельства  Агентство
N 1063 "Об утверж-         Респуб-   по инфор-
дении Правил доку-          лики      матизации
ментирования и              Казахстан и связи,
регистрации насе-           "О внесе- Централь-
ления Республики            нии до-   ная изби-
Казахстан" допол-           полнений  рательная
нения по вопросам           в поста-  комиссия
порядка регистра-           новление  (по согла-
ции граждан по              Прави-    сованию)
месту жительства.           тельства
Обеспечить поэтап-          Республики
ное введение одно-          Казахстан
мерного штрих-кода          от 12
в документы,                июля 2000
удостоверяющих              года N
личность граж-              1063 "Об
данина Республики           утвержде-
Казахстан                   нии Правил
документи-
рования и
регистра-
ции насе-
ления
Республики
Казахстан"

2.   Деректердi     2004   Келісіл.   Еңбек және      -      Талап
беру форматын    жылғы  ген        халықты әлеу.          етіл.
және сайлаушы.   маусым деректер   меттік қор.            мейді
лардың электрон.        форматы    ғау министр.
дық тізiмдерiн          мен        лігі, Орталық
Қазақстан               салысты.   сайлау комис.
Республикасы            ру         сиясы
Еңбек және              рәсімі     (келiсiм
халықты әлеумет.                   бойынша),
тік қорғау                         Ақпараттандыру
министрлiгiнiң                     және байланыс
Зейнетақы төлеу                    жөнiндегi
жөнiндегi мемле.                   агенттiгi
кеттік орталығы.
ның дерекқорымен
салыстыру
рәсiмiн келiсу.
3.    "Қазақстан    2004   Бекітіл.   Облыстардың,   -       Талап
Республикасын.   жылғы  ген        Астана және            етіл.
дағы сайлау ту.  сәуір  жоспар     Алматы қала.           мейді
ралы" Қазақстан                    ларының әкім.
Республикасының                    дері, Орталық
Конституциялық                     сайлау комис.
заңына сәйкес                      сиясы
сайлаушылардың                     (келiсiм
тiзiмдерiн iшкi                    бойынша),
iстер органдары.                   Ішкі істер
ның, сондай-ақ                     министрлігі
халықты тiркеу.
дi жүзеге
асыратын орган.
дардың деректе.
рi негiзiнде
жасау жөнiнде
iс-шаралар
жоспарын әзiрлеу
және жауапты
адамдарды
белгілеу.
4.    Халықтың      Тұрақты Хаттама   Орталық         -      Талап
Қазақстан                          сайлау                 етіл.
Республикасының                    комиссиясы             мейді
Iшкi iстер,                        (келiсiм
Еңбек және                         бойынша)
халықты әлеумет.
тік қорғау
министрлiктерi.
нен алынатын
дербес деректер.
дiң сақталуын
қамтамасыз ету.
5.    Облыстардың,  2004   Есеп       Облыстардың,    -      Талап
Астана және      жылғы             Астана және            етіл.
Алматы қалалары.  1                Алматы қала.           мейді
ның әкiмдерi     шілде             ларының
аумақтық ішкi                      әкімдері,
iстер органдары.                   Ішкі істер
мен бiрлесiп                       министрлігі
Қазақстан Респуб.
ликасының 18
жастан асқан
азаматтарының
жеке куәлiкте.
рiне штрих-кодты
желiмдеудi
қамтамасыз ету.
6.    "Қазақстан    2004   "Қазақстан Ішкі істер    Респуб. 6393,85*
Республикасының  жылғы  Республи.  министрлігі,  ликалық
халқын құжаттан. сәуір  касының    Ақпараттан.   бюджет
дыру және тіркеу        халқын     дыру және
ережесiн бекiту         құжаттан.  байланыс
туралы"                 дыру және  жөніндегі
Қазақстан               тіркеу     агенттігі,
Республикасы            ережесін   Орталық
Үкiметiнің 2000         бекіту     сайлау
жылғы 12 шiлдеде.       туралы"    комиссиясы
гі N 1063 қаулы.        "Қазақстан (келісім
сына азаматтарды        Республи.  бойынша)
тұрғылықты жерi         касы
бойынша тiркеу          Үкіметінің
тәртiбi мәселе.         2000 жылғы
лерi жөнiнде            12 шілде.
толықтыру енгiзу.       дегі
Қазақстан            N 1063
Республикасы            қаулысына
азаматының жеке         толықты.
басын куәланды.         рулар
ратын құжаттарға        енгізу
бiр өлшемдi             туралы"
штрих-кодты             Қазақстан
кезең-кезеңімен         Республи.
енгiзудi                касының
қамтамасыз ету.         Үкіметі
қаулысының
жобасы

7. Предоставить        2       Техничес- Централь-  Респуб- 263901
услуги по разра-    квартал кое реше- ная изби-  ликан-
ботке и созданию    2004    ние и     рательная  ский
сети передачи       года    рабочий   комиссия   бюджет
данных автомати-            проект.   (по сог-
зированной инфор-           Договор   ласова-
мационной системы           о предос- нию),
составления                 тавлении  ОАО
списков избира-             услуг     "Казах-
телей, электрон-            телеком-  телеком"
ного голосования,           муникации
подведения итогов
голосования и
установления
результатов
выборов
8. Оказать необхо-     Посто-  Договор   Централь-  Респуб-  378
димую методическую, янно    об оказа- ная изби-  ликан-
организационную,            нии тех-  рательная  ский
техническую помощь          нической  комиссия   бюджет
при последующей             помощи и  (по сог-
эксплуатации данной         организа- ласованию),
сети и организовать         ции учебы ОАО "Казах-
обучение пользова-                    телеком"
телей, администра-
торов сети
9. Разработать         2       Трех-     Централь-     -    Не тре-
трехстороннее       квартал стороннее ная изби-          буются
Соглашение между    2004    подписан- рательная
Центральной избира- года    ное Сог-  комиссия
тельной комисcией,          лашение   (по согла-
OAO "Казахтелеком"                    сованию),
и Агентством по                       ОАО
информатизации и                      "Казах-
связи о сотрудни-                     телеком",
честве в области                      Агентство
телекоммуникации                      по инфор-
матизации
и связи
--------------------------------------------------------------------------
*за счет программы 690 001 "Организация проведения выборов"

7.    Сайлаушылар.  2004   Техника.   Орталық       Респуб.  263901
дың тiзiмiн      жылғы  лық шешім  сайлау        ликалық
жасаудың, элек.    2    мен жұмыс  комиссиясы    бюджет
тронды дауыс     тоқсан жобасы,    (келісім
берудiң, дауыс          Телекомму. бойынша),
берудiң қорытын.        никация    "Қазақтелеком"
дыларын шығару.         қызметін   ААҚ (келісім
дың және сайлау         ұсыну      бойынша)
нәтижелерiн             туралы
анықтаудың авто.        шарт
маттандырылған
ақпараттық
жүйесiнiң дерек.
терiн бepу
желiсiн әзiрлеу
және жасау
жөнiндегі қызмет
көрсетулердi
ұсыну.
8.    Осы желiнi    Тұрақ. Техника.   Орталық       Респуб.  378
кейiннен пайда.  ты     лық көмек  сайлау        ликалық
лану кезiнде            көрсету    комиссиясы    бюджет
қажетті әдісте.         және оқуды (келісім
мелiк, ұйымдас.         ұйымдасты. бойынша),
тырушылық,              ру туралы  "Қазақтелеком"
техникалық көмек        шарт       ААҚ (келісім
көрсету және                       бойынша)
желiнiң пайда.
ланушыларын,
әкiмшілерiн
оқытуды
ұйымдастыру.
9.    Орталық       2004   Қол        Орталық        -      Талап
сайлау комиссия. жылғы  қойылған   сайлау                етіл.
сы, "Қазақтеле.   2     үш жақты   комиссиясы            мейді
ком" ААҚ және    тоқсан келісім    (келісім
Ақпараттандыру                     бойынша),
және байланыс                      "Қазақтеле.
жөнiндегі агент.                   ком" ААҚ
тігі арасында                      (келісім
телекоммуникация                   бойынша),
саласындағы                        Ақпараттанды.
ынтымақтастық                      ру және
туралы үш жақты                    байланыс
келiсiмдi                          жөніндегі
әзiрлеу.                           агенттігі
___________________________________________________________________
* 690 001 "Сайлау өткiзудi ұйымдастыру" бағдарламасы есебiнен