О подготовке и проведении официального визита Президента Эстонской Республики Арнольда Рюйтеля в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 мая 2004 года N 159-р
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Эстонской Республикой и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению официального визита Президента Эстонской Республики Арнольда Рюйтеля в Республику Казахстан 1-3 июня 2004 года в городах Астане и Алматы (далее - визит):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению визита.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
принять необходимые меры по размещению, питанию и транспортному обслуживанию членов официальной делегации Эстонской Республики согласно приложению;
обеспечить финансирование расходов на проведение визита и бизнес-форума за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2004 год по программе "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов".
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность членов официальной делегации Эстонской Республики в аэропортах, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Эстонской Республики над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны и Алматы;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропортах городов Астаны и Алматы.
5. Министерству информации Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.
6. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с акимом города Астаны организовать бизнес-форум с участием представителей заинтересованных государственных органов, предпринимателей Республики Казахстан и Эстонской Республики.
7. Акиму города Алматы:
организовать прием в честь Президента Эстонской Республики;
провести "Круглый стол" с участием предпринимателей Республики Казахстан и Эстонской Республики;
организовать культурную программу для делегации Эстонской Республики.

Эстония Республикасының Президентi Арнольд Рюйтельдiң Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 28 мамырдағы N 159-ө өкімі
Қазақстан Республикасы мен Эстония Республикасы арасындағы екi жақты ынтымақтастықты нығайту және 2004 жылғы 1-3 маусымда Астана және Алматы қалаларында Эстония Республикасының Президентi Арнольд Рюйтельдiң Қазақстан Республикасына ресми сапарын (бұдан әрi - сапар) дайындау және өткiзу жөнiндегі протоколдық-ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi сапарды дайындау және өткiзу жөнiндегi протоколдық-ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы (келiсiм бойынша):
қосымшаға сәйкес Эстония Республикасы ресми делегациясының мүшелерiн орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктiк қызмет көрсету жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын;
2004 жылға арналған республикалық бюджетте "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдiң және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметiн қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебiнен сапарды және бизнес-форумды өткiзуге арналған шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi (келісiм бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша) Эстония Республикасының ресми делегациясы мүшелерінің әуежайлардағы, тұратын және болатын орындарындағы қауiпсiздігін, жүретiн бағыттары бойынша бiрге жүрудi, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi белгіленген тәртiппен:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiмен бiрлесiп, Эстония Республикасы Президентiнiң арнайы ұшағының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуiн, Астана және Алматы қалаларының әуежайларына қонуын және ұшып шығуын;
Астана және Алматы қалаларының әуежайларында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетудi, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуiн қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi Астана қаласының әкiмiмен бiрлесiп Қазақстан Республикасы мен Эстония Республикасының мүдделi мемлекеттік органдары өкiлдерінің, кәсiпкерлерінің қатысуымен бизнес-форумды ұйымдастырсын.
7. Алматы қаласының әкiмi:
Эстония Республикасы Президентiнiң құрметiне қабылдау ұйымдастырсын;
Қазақстан Республикасы мен Эстония Республикасының кәсiпкерлерінің қатысуымен "дөңгелек үстел" өткiзсiн;
Эстония Республикасының делегациясы үшін мәдени бағдарлама ұйымдастырсын.

8. Акимам городов Астаны и Алматы обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам делегации Эстонской Республики в местах посещения, а также оформлению аэропортов и улиц городов Астаны и Алматы.
9. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в церемонии встречи и проводов Президента Эстонской Республики в аэропортах городов Астаны и Алматы, организовать концертную программу во время приема от имени Президента Республики Казахстан в честь Президента Эстонской Республики.
10. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 мая 2004 года N 159
Организационные меры
по размещению, питанию и транспортному обслуживанию
членов официальной делегации Эстонской Республики
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Эстонской Республики по формату 1+11 в городе Астане в гостинице "Окан Интерконтиненталь-Астана", в городе Алматы в гостинице "Риджент-Алматы".
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостиницах "Окан Интерконтиненталь-Астана" и "Риджент-Алматы".
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
4. Приобретение подарка и сувениров для главы и членов официальной делегации Эстонской Республики.
5. Организация чайного стола в аэропортах городов Астаны и Алматы при встрече и проводах официальной делегации Эстонской Республики.
6. Организация официального приема от имени Президента Республики Казахстан Назарбаева Нурсултана Абишевича в честь Президента Эстонской Республики Арнольда Рюйтеля в городе Астане.
7. Оплата аренды зала, слайд-проектора, компьютера, оборудования для синхронного перевода, микрофонов, наушников, канцелярских товаров и минеральной воды, необходимых для проведения бизнес-форума с участием представителей деловых кругов Республики Казахстан и Эстонской Республики в городе Астане.
8. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.

8. Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi Эстония Республикасының делегациясы болатын жерлерде күтіп алу және шығарып салу, сондай-ақ Астана және Алматы қалаларының әуежайлары мен көшелерiн безендiру жөнiндегi ұйымдастыру iс-шараларының орындалуын қамтамасыз етсiн.
9. Қазақстан Республикасының Республикалық Ұланы (келiсiм бойынша) Астана және Алматы қалаларының әуежайларында Эстония Республикасының Президентiн күтiп алу мен шығарып салу рәсiмiне қатыссын, Эстония Республикасы Президентiнiң құрметіне Қазақстан Республикасы Президентiнiң атынан қабылдау кезiнде концерттік бағдарлама ұйымдастырсын.
10. Осы өкiмнiң iске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлігiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2004 жылғы 28 мамырдағы
N 159 өкiмiне
қосымша
Эстония Республикасы ресми делегациясының мүшелерiн орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктiк қызмет көрсету жөнiндегi ұйымдастыру шаралары
1. 1+11 форматы бойынша Эстония Республикасы ресми делегациясының мүшелерiн Астана қаласында "Окан Интерконтиненталь - Астана" қонақ үйiне, Алматы қаласында "Риджент-Алматы" қонақ үйiне орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктiк қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасының Президентi Күзет қызметiнiң қызметкерлерiн "Окан Интерконтиненталь - Астана" және "Риджент- Алматы" қонақ үйлерiне орналастыру.
3. Баспа өнiмдерiн (бейдждер, автокөлiктерге арнайы рұқсатнамалар, куверттiк карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
4. Эстония Республикасы делегациясының басшысы мен мүшелерi үшiн сыйлық және кәдесыйлар сатып алу.
5. Эстония Республикасының ресми делегациясын күтiп алу және шығарып салу кезiнде Астана және Алматы қалаларының әуежайларында шай дастарханын ұйымдастыру.
6. Қазақстан Республикасының Президентi Нұрсұлтан Әбiшұлы Назарбаевтың атынан Эстония Республикасының Президентi Арнольд Рюйтельдiң құрметiне Астана қаласында ресми қабылдау ұйымдастыру.
7. Астана қаласында Қазақстан Республикасының және Эстония Республикасының iскер топтары өкiлдерiнiң қатысуымен бизнес-форум өткiзу үшiн қажеттi залды, слайд-проекторды, компьютердi, iлеспе аудармаға арналған жабдықтарды, микрофондарды, құлақшаларды жалға алуға және кеңсе заттары мен минералдық сусын алуға ақы төлеу.
8. Ресми делегацияның мүшелерiне және бiрге жүретiн адамдарға медициналық қызмет көрсету.