О мерах по реализации Законов Республики Казахстан "О связи" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам связи"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 июля 2004 года N 205-р. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 30 декабря 2004 года N 383-р (R040383)
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Законов Республики Казахстан "О связи" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам связи" (далее - перечень).
2. Государственным органам разработать и внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню.
3. Центральным и местным исполнительным органам в двухмесячный срок принять ведомственные нормативные правовые акты в целях реализации Законов Республики Казахстан "О связи" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам связи" и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 июля 2004 года N 205
Перечень нормативных правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации
Законов Республики Казахстан "О связи" и
"О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам связи"
____________________________________________________________________
N !   Наименование    !   Форма   !  Срок       ! Государственный
п/п!   нормативного    !   акта    ! исполнения  ! орган,
!  правового акта   !           !             ! ответственный за
!                   !           !             ! разработку
--------------------------------------------------------------------
1 !        2          !    3      !      4      !       5
-------------------------------------------------------------------
Разработать проекты постановлений Правительства Республики
Казахстан:
1. О мерах по          Проект          Июль         АИС
досрочной отмене    постановления   2004 года
эксклюзивного права Правительства
АО "Казахтелеком"   Республики
на предоставление   Казахстан
услуг междугородной
и международной
телефонной связи

Қазақстан Республикасының "Байланыс туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне байланыс мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заңдарын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 19 шілдедегі N 205-ө Өкімі. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.12.30. N 383 өкімімен.
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының  "Байланыс туралы" және  "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне байланыс мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заңдарын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Мемлекеттiк органдар тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне енгiзсiн.
3. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар екi ай мерзiмде Қазақстан Республикасының  "Байланыс туралы" және  "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне байланыс мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заңдарын iске асыру мақсатында ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдердi қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2004 жылғы 19 шілдедегі
N 205 өкiмiмен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының "Байланыс туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне байланыс мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заңдарын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi
____________________________________________________________________
|  Нормативтiк құқықтық   |   Кесiмнiң   |Орындалу | Әзiрлеуге
P/c |    кесiмнiң атауы       |    нысаны    | мерзiмi |   жауапты
N  |                         |              |         | мемлекеттiк
|                         |              |         |   орган
____________________________________________________________________
1 |          2              |       3      |    4    |      5
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң мынадай қаулыларының
жобаларын әзiрлеу:
____________________________________________________________________
1.  "Қазақтелеком" АҚ-тың      Қазақстан         2004    АБА
қалааралық және            Республикасының   жылғы
халықаралық телефон        Үкiметi           шілде
байланысы қызметтерiн      қаулысының
ұсынуға арналған           жобасы
эксклюзивтiк құқығын
мерзiмiнен бұрын жою
жөнiндегi шаралар
туралы

2. Об утверждении      Проект          Июль         АИС, КНБ
квалификационных    постановления   2004 года    (по согла-
требований и        Правительства                сованию),
критериев по        Республики                   АРЕМ
определению         Казахстан
оператора между-
городной и (или)
международной
связи
3. Об утверждении      Проект          Июль         АРЕМ, АИС
Плана ребаланси-    постановления   2004 года
рования и тарифов   Правительства
на универсальные    Республики
услуги теле-        Казахстан
коммуникаций
4. Об утверждении      Проект          Июль         АИС, АРЕМ
перечня универ-     постановления   2004 года
сальных услуг       Правительства
телекоммуникаций    Республики
Казахстан
5. Об утверждении      Проект          Август       АИС, МЭБП,
Правил субсидиро-   постановления   2004 года    МФ, АРЕМ
вания стоимости     Правительства
универсальных       Республики
услуг телеком-      Казахстан
муникаций для
компенсации
убытков операторам
связи, оказывающим
универсальные
услуги телеком-
муникаций
населению
6. Об утверждении      Проект          Август       АИС, АРЕМ
Правил проведения   постановления   2004 года
конкурса на право   Правительства
оказания универ-    Республики
сальных услуг       Казахстан
телекоммуникаций
7. Об утверждении       Проект          Июль         МТСЗН, АИС
Правил компенсиро-   Постановления   2004 года
вания повышения      Правительства
тарифов абонент-     Республики
ской платы за        Казахстан
телефон социально
защищаемым гражда-
нам, являющимся
абонентами город-
ских сетей теле-
коммуникаций
8. Об утверждении      Проект          Июль         АИС, МЭБП
Правил лицензиро-   постановления   2004 года
вания деятельности  Правительства
в области связи     Республики
Казахстан
9. О размере и         Проект          Август       АИС, МЭБП,
порядке взимания    постановления   2004 года    МФ, АРЕМ
поступлений за      Правительства
предоставление      Республики
услуг между-        Казахстан
городной и между-
народной телефонной
связи
10. Об утверждении      Проект          Сентябрь     АИС, МЭБП,
годовых ставок      постановления   2004 года    МФ, АРЕМ
платы за предос-    Правительства
тавление услуг      Республики
междугородной и     Казахстан
(или) международной
телефонной связи
11. Об утверждении      Проект          Сентябрь     АИС, АЧС
перечня экстренной  постановления   2004 года
медицинской, право- Правительства
охранительной,      Республики
пожарной, аварий-   Казахстан
ной, справочной и
других служб,
соединение с
которыми для
пользователей
услугами связи
является бесплатным

2.  Қалааралық және            Қазақстан         2004    АБА, ҰҚК
(немесе) халықаралық       Республикасының   жылғы   (келiсiм
байланыс операторын        Үкiметi           шілде   бойынша),
белгiлеу бойынша           қаулысының                ТМРА
бiлiктiлiк талаптары       жобасы
мен өлшемдерiн бекiту
туралы
3.  Телекоммуникацияның        Қазақстан         2004    ТМРА, АБА
әмбебап қызметтерiн        Республикасының   жылғы
қайта баланстау            Үкiметi           шілде
жоспарын және              қаулысының
тарифтерiн бекiту          жобасы
туралы
4.  Телекоммуникацияның        Қазақстан         2004    АБА, ТМРА
әмбебап қызметтерiнiң      Республикасының   жылғы
тiзбесiн бекiту            Үкiметi           шілде
туралы                     қаулысының
жобасы
5.  Халыққа телекоммуникация.  Қазақстан         2004    АБА, ЭБЖМ,
ның әмбебап қызметтерiн    Республикасының   жылғы   Қаржымині,
көрсететiн байланыс        Үкiметi           тамыз   ТМРА
операторларының            қаулысының
шығындарын өтеу үшiн       жобасы
телекоммуникацияның
әмбебап қызметтерiнiң
құнын субсидиялау
ережесiн бекiту туралы
6.  Телекоммуникацияның        Қазақстан         2004    АБА, ТМРА
әмбебап қызметтерін        Республикасының   жылғы
көрсету құқығына           Үкiметi           тамыз
конкурс өткізу             қаулысының
ережесін бекіту туралы     жобасы
7.  Телекоммуникацияның        Қазақстан         2004    Еңбекмині,
қалалық желiлерiнiң        Республикасының   жылғы   АБА
абоненттері болып          Үкiметi           шілде
табылатын әлеуметтік       қаулысының
қорғалатын азаматтарға     жобасы
телефон үшiн абоненттік
төлемақы тарифiнiң
көтерiлуiне өтемақы
төлеу ережесiн бекiту
туралы
8.  Байланыс саласындағы      Қазақстан         2004     АБА, ЭБЖМ
қызметті лицензиялау      Республикасының   жылғы
ережесін бекіту туралы    Үкiметi           шілде
қаулысының
жобасы
9.  Қалааралық және           Қазақстан         2004     АБА, ЭБЖМ,
халықаралық телефон       Республикасының   жылғы    Қаржымині,
байланысы қызметтерiн     Үкiметi           тамыз    ТМРА
ұсынғаны үшiн түскен      қаулысының
түсiмдердi алу мөлшерi    жобасы
мен тәртiбi туралы
10. Қалааралық және           Қазақстан         2004     АБА, ЭБЖМ,
(немесе) халықаралық      Республикасының   жылғы    Қаржымині,
телефон байланысы         Үкiметi          қыркүйек  ТМРА
қызметтерін ұсынғаны      қаулысының
үшін төлемнің жылдық      жобасы
ставкаларын бекіту
туралы
11. Байланыс қызметтерiн      Қазақстан         2004     АБА, ТЖА
пайдаланушылар үшiн       Республикасының   жылғы
қосылуы тегiн болып       Үкiметi          қыркүйек
табылатын шұғыл           қаулысының
медициналық, құқық        жобасы
қорғау, өрт, авария,
анықтама және басқа
да қызметтердiң
тiзбесiн бекiту
туралы

12. Об организационной  Проект          Сентябрь     КПМ
деятельности        постановления   2004 года
службы фельдъегер-  Правительства
ской связи, а также Республики
порядке предостав-  Казахстан
ления и перечне
пользователей
услугами фельдъ-
егерской связи
13. Об организационной  Проект          Сентябрь     АИС
деятельности службы постановления   2004 года
специальной связи,  Правительства
а также порядке     Республики
предоставления и    Казахстан
перечне пользо-
вателей услугами
специальной связи
14. Об утверждении      Проект          Сентябрь     КПМ
Положения о         постановления   2004 года
государственной     Правительства
фельдъегерской      Республики
службе Республики   Казахстан
Казахстан, а также
образцов форменного
обмундирования
15. Об утверждении      Проект          Сентябрь     АИС
Правил охраны       постановления   2004 года
сетей телеком-      Правительства
муникаций в         Республики
Республике          Казахстан
Казахстан
16. О внесении          Проект          Сентябрь     АИС
изменений и         постановления   2004 года
дополнений в        Правительства
постановление       Республики
Правительства       Казахстан
Республики
Казахстан
от 31 января 2001
года N 164
17. О внесении          Проект          Сентябрь     АИС
изменений и         постановления   2004 года
дополнений в        Правительства
постановление       Республики
Правительства       Казахстан
Республики
Казахстан от
21 августа 2002
года N 932
18. Об утверждении      Проект          Сентябрь     АЧС, АИС
перечня центров     постановления   2004 года
управления связью   Правительства
государственных     Республики
органов, во взаимо- Казахстан
действии с которыми
осуществляются
управление сетями
связи при чрезвычай-
ных ситуациях
природного и техно-
генного характера
19. Об утверждении      Проект          Сентябрь     АЧС, АИС
Правил возмещения   постановления   2004 года
затрат, понесенных  Правительства
операторами связи   Республики
при использовании   Казахстан
их сетей и средств
во время чрезвычай-
ных ситуаций
природного и
техногенного
характера
20  Об утверждении      Проект          Сентябрь     АИС
Правил подготовки   постановления   2004 года
и использования     Правительства
ресурсов единой     Республики
сети телекоммуника- Казахстан
ций для обеспечения
функционирования
сетей телеком-
муникаций специаль-
ного назначения
Разработать и утвердить ведомственные нормативные
правовые акты Республики Казахстан:

12. Фельдъегерлiк              Қазақстан         2004     ПМК
байланыс қызметiнiң        Республикасының   жылғы
ұйымдастырушылық           Үкiметi          қыркүйек
қызметi, сондай-ақ         қаулысының
фельдъегерлiк байланыс     жобасы
қызметтерiн ұсыну
тәртiбi мен
пайдаланушылар
тiзбесi туралы
13. Арнайы байланыс            Қазақстан         2004     АБА
қызметiнiң                 Республикасының   жылғы
ұйымдастырушылық           Үкiметi          қыркүйек
қызметi, сондай-ақ         қаулысының
арнайы байланыс            жобасы
қызметтерiн ұсыну
тәртiбi мен
пайдаланушылар
тiзбесi туралы
14. Қазақстан Республикасы.    Қазақстан         2004     ПМК
ның мемлекеттiк            Республикасының   жылғы
фельдъегерлiк қызметі      Үкiметi          қыркүйек
туралы ереженi,            қаулысының
сондай-ақ нысанды          жобасы
киiм үлгiлерiн
бекiту туралы
15. Қазақстан Республикасын.   Қазақстан         2004     АБА
дағы телекоммуникация      Республикасының   жылғы
желiлерiн күзету           Үкіметі           тамыз
ережесiн бекiту туралы     қаулысының
жобасы
16. Қазақстан Республикасы     Қазақстан         2004     АБА
Үкiметiнiң 2001 жылғы      Республикасының   жылғы
31 қаңтардағы N 164        Үкіметі          қыркүйек
қаулысына өзгерiстер       қаулысының
мен толықтырулар           жобасы
енгiзу туралы
17. Қазақстан Республикасы     Қазақстан         2004     АБА
Үкiметiнiң 2002 жылғы      Республикасының   жылғы
21 тамыздағы N 932         Үкіметі          қыркүйек
қаулысына өзгерiстер мен   қаулысының
толықтырулар енгiзу        жобасы
туралы
18. Өзара iс-қимыл жасауда     Қазақстан         2004    ТЖА, АБА
табиғи және техногендiк    Республикасының   жылғы
сипаттағы төтенше          Үкіметі          қыркүйек
жағдайлар кезiндегi        қаулысының
байланыс желiлерiн         жобасы
басқару жүзеге
асырылатын мемлекеттік
органдардың байланысын
басқару орталықтарының
тiзбесiн бекiту туралы
19. Табиғи және техногендік    Қазақстан         2004    ТЖА, АБА
сипаттағы төтенше          Республикасының   жылғы
жағдайлар уақытында        Үкіметі          қыркүйек
байланыс операторларының   қаулысының
желiлерi мен құралдарын    жобасы
пайдалану кезінде олар
шеккен шығындарды өтеу
ережесiн бекiту туралы
20. Арнайы мақсаттағы          Қазақстан         2004    АБА
телекоммуникация желiле.   Республикасының   жылғы
рiнiң жұмыс iстеуiн        Үкіметі          қыркүйек
қамтамасыз ету үшiн        қаулысының
телекоммуникацияның        жобасы
бiрыңғай желiсiнiң
ресурстарын дайындау
және пайдалану ережесін
бекіту туралы
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының мынадай ведомстволық нормативтік
құқықтық кесімдерін әзiрлеу және бекiту:
___________________________________________________________________

21. Об утверждении      Приказ          Июль         АИС, АРЕМ
Правил присоедине-                  2004 года
ния сетей теле-
коммуникаций к
сети телеком-
муникаций общего
пользования и
регулирования
пропуска трафика
по сети теле-
коммуникаций
общего пользования
Республики
Казахстан
22. Об утверждении      Приказ          Сентябрь     АИС, МО
Правил распределе-                  2004 года
ния полос радио-
частот для радио-
служб, а также
выделения и прис-
воения радио-
частот (радио-
частотных каналов)
радиоэлектронным
средствам всех
назначений на
территории
Республики
Казахстан
23. Об утверждении      Приказ          Сентябрь     АИС, АРЕМ,
Правил оказания                     2004 года    КНБ (по
услуг телефонной                                 согласованию)
связи
____________________________________________________________________
Примечание:
КПМ -  Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан;
АИС -  Агентство Республики Казахстан по информатизации и
связи;
КНБ -  Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий и защите конкуренции;
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан;
МФ -   Министерство финансов Республики Казахстан;
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан;
АЧС -  Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным
ситуациям;
МО -   Министерство обороны Республики Казахстан.

21. Телекоммуникация желілерін                   2004    АБА, ТМРА
ортақ пайдаланылатын       Бұйрық            жылғы
телекоммуникация                             шілде
желiсiне қосу және
Қазақстан Республикасының
ортақ пайдаланылатын
телекоммуникация желiсi
бойынша трафиктi өткiзудi
реттеу ережесiн бекiту
22. Радиоқызметтер үшiн        Бұйрық           2004    АБА,
радиожиiлiктер жолағын                      жылғы   Қорғанысмині
тарату, сондай-ақ                          қыркүйек
Қазақстан Республикасының
аумағында барлық
мақсаттағы радиоэлектронды
құралдарға радиожиiлiктep
(радиожиiлiк арналарын)
бөлу және беру ережесiн
бекiту туралы
23. Телефон байланысы          Бұйрық           2004    АБА, ТМРА,
қызметтерiн көрсету                         жылғы   ҰҚК (келiсiм
ережесiн бекiту туралы                     қыркүйек  келiсiм
___________________________________________________________________
Ескерту:
ПМК - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi;
АБА - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi;
ҰҚК - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi;
ТМРА - Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгі;
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi;
Қаржыминi - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Еңбекминi - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігі;
ТЖА - Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi;
Қорғанысминi - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi.