О подготовке и проведении официального визита Президента Латвийской Республики Вайры Вике-Фрейберги в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 октября 2004 года N 297-р
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Латвийской Республикой и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению официального визита Президента Латвийской Республики Вайры Вике-Фрейберги в Республику Казахстан с 7 по 9 октября 2004 года в городах Астане и Алматы (далее - визит):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению визита.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
принять организационные меры по размещению, питанию и транспортному обслуживанию членов официальной делегации Латвийской Республики согласно приложению;
обеспечить финансирование расходов на проведение визита и бизнес-форума в городе Астане с участием представителей деловых кругов Республики Казахстан и Латвийской Республики за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2004 год по программе "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов".
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность членов официальной делегации Латвийской Республики в аэропортах, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан и Министерством иностранных дел Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Латвийской Республики Вайры Вике-Фрейберги над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны и Алматы;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропорту городов Астаны и Алматы.
5. Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.
6. Акимам городов Астаны и Алматы обеспечить:
выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам делегации Латвийской Республики в местах посещения, а также оформлению аэропортов и улиц городов Астаны и Алматы;
совместно с Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан организацию бизнес-форума с участием представителей заинтересованных государственных органов, предпринимателей Республики Казахстан и Латвийской Республики.

Латвия Республикасының Президентi Вайра Вике-Фрейбергидiң Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 5 қазандағы N 297-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы мен Латвия Республикасының арасындағы екi жақты ынтымақтастықты нығайту және 2004 жылғы 7-9 қазанда Астана мен Алматы қалаларында Латвия Республикасының Президентi Вайра Вике-Фрейбергидiң Қазақстан Республикасына ресми сапарын (бұдан әрi - сапар) дайындау және өткiзу жөнiндегi протоколдық-ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi сапарды дайындау және өткiзу жөнiндегi протоколдық-ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы (келiсiм бойынша):
қосымшаға сәйкес Латвия Республикасы ресми делегациясының мүшелерiн орналастыру, тамақтандыру және оларға көліктiк қызмет көрсету жөнiнде ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
2004 жылға арналған республикалық бюджетте "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдiң және мемлекеттiк органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебiнен сапарды және Қазақстан Республикасы мен Латвия Республикасының iскер топтары өкiлдерiнiң қатысуымен Астана қаласында бизнес-форумды өткiзуге арналған шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгі, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi (келiсiм бойынша) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша) Латвия Республикасының ресми делегациясы мүшелерiнiң әуежайлардағы, тұратын және болатын орындарындағы қауiпсiздігін, жүретiн бағыттары бойынша бiрге жүрудi, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлігі белгiленген тәртiппен:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен және Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігімен бiрлесiп, Латвия Республикасының Президентi Вайра Вике-Фрейбергидiң арнайы ұшағының Қазақстан Республикасы аумағының үстiнен ұшып өтуiн, Астана мен Алматы қалаларының әуежайларына қонуын және олардан ұшып шығуын;
Астана мен Алматы қалаларының әуежайларында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетудi, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етiлуiн қамтамасыз етсiн.
6. Астана мен Алматы қалаларының әкiмдерi:
Латвия Республикасының делегациясын баратын жерлерде күтiп алу және шығарып салу, сондай-ақ Астана және Алматы қалаларының әуежайлары мен көшелерiн безендiру жөнiндегi ұйымдастыру iс-шараларының орындалуын;
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгімен бiрлесiп, Қазақстан Республикасы мен Латвия Республикасының мүдделi мемлекеттiк органдары өкiлдерiнiң, кәсiпкерлерiнiң қатысуымен бизнес-форумды ұйымдастыруды қамтамасыз етсiн.

7. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в церемонии встречи и проводов Президента Латвийской Республики Вайры Вике-Фрейберги в аэропортах городов Астаны и Алматы, а также организовать концертную программу во время приема от имени Президента Республики Казахстан Нурсултана Абишевича Назарбаева.
8. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 октября 2004 года N 297
Организационные меры
по размещению, питанию и транспортному обслуживанию
членов официальной делегации Латвийской Республики
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Латвийской Республики по формату 1+11 в городе Астане в гостинице "Окан Интерконтиненталь-Астана".
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостинице "Окан Интерконтиненталь-Астана".
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
4. Приобретение подарка и сувениров для главы и членов официальной делегации Латвийской Республики.
5. Организация чайного стола в аэропорту городов Астаны и Алматы при встрече и проводах официальной делегации Латвийской Республики.
6. Организация официального приема от имени Президента Республики Казахстан Нурсултана Абишевича Назарбаева в честь Президента Латвийской Республики Вайры Вике-Фрейберги в городе Астане.
7. Оплата аренды зала, слайд-проектора, компьютера, оборудования для синхронного перевода, микрофонов, наушников, приобретение канцелярских товаров и минеральной воды, необходимых для проведения бизнес-форума с участием представителей деловых кругов Республики Казахстан и Латвийской Республики в городе Астане.
8. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.

7. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келiсiм бойынша) Астана мен Алматы қалаларының әуежайларында Латвия Республикасының Президентi Вайра Вике-Фрейбергидi күтiп алу мен шығарып салу рәсiмiне қатыссын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентi Нұрсұлтан Әбiшұлы Назарбаевтың атынан қабылдау кезiнде концерттiк бағдарлама ұйымдастырсын.
8. Осы өкiмнiң iске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгіне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2004 жылғы 5 қазандағы
N 297 өкiмiне
қосымша
Латвия Республикасы ресми делегациясының мүшелерiн орналастыру, тамақтандыру және оларға көліктiк қызмет көрсету жөнiндегi ұйымдастыру шаралары
1. 1+11 форматы бойынша Латвия Республикасы ресми делегациясының мүшелерiн Астана қаласында "Окан Интерконтиненталь - Астана" қонақ үйiне орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктiк қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасының Президентi Күзет қызметiнiң қызметкерлерiн "Окан Интерконтиненталь - Астана" қонақ үйiне орналастыру.
3. Баспа өнiмдерiн (бейдждер, автокөлiктерге арнайы рұқсатнамалар, куверттiк карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
4. Латвия Республикасының ресми делегациясының басшысы мен мүшелерi үшiн сыйлық және кәдесыйлар сатып алу.
5. Латвия Республикасының ресми делегациясын Астана мен Алматы қалаларының әуежайларында күтiп алу және шығарып салу кезiнде шай дастарханын ұйымдастыру.
6. Қазақстан Республикасының Президентi Нұрсұлтан Әбiшұлы Назарбаевтың атынан Латвия Республикасының Президентi Вайра Вике-Фрейбергидiң құрметiне Астана қаласында ресми қабылдау ұйымдастыру.
7. Астана қаласында Қазақстан Республикасының және Латвия Республикасының iскер топтары өкiлдерiнiң қатысуымен бизнес-форум өткiзуге қажеттi залды, слайд-проекторды, компьютердi, iлеспе аудармаға арналған жабдықтарды, микрофондарды, құлақшаларды жалға алуға ақы төлеу және кеңсе заттары мен минералдық су сатып алу.
8. Ресми делегацияның мүшелерiне және бiрге жүретiн адамдарға медициналық қызмет көрсету.