Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Премьер-министра Королевства Норвегия К.М. Бондевика в Республику Казахстан 25-26 мая 2004 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 302-р
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Премьер-министра Королевства Норвегия К.М. Бондевика в Республику Казахстан 25-26 мая 2004 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-норвежского сотрудничества:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Премьер-Министра Королевства Норвегия К.М. Бондевика в Республику Казахстан 25-26 мая 2004 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию) принять соответствующие меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения распоряжением Премьер-Министра РК от 27 июня 2006 года N  176-p .
Премьер-Министр
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра Республики Казахстан
от 13 октября 2004 года N 302
План мероприятий
по реализации договоренностей,
достигнутых в ходе официального визита Премьер-министра
Королевства Норвегия К.М. Бондевика
в Республику Казахстан 25-26 мая 2004 года
_________________________________________________________________________
N !       Мероприятие      !Срок исполнения !Ответственные за исполнение!
п/п!                        !                !                           !
-------------------------------------------------------------------------!
1 !           2            !       3        !            4              !
-------------------------------------------------------------------------!
1. Подготовить предложения Четвертый квартал Министерство энергетики и
по вопросам                2005 года      минеральных ресурсов
сотрудничества между                      Республики Казахстан,
Республикой Казахстан и                   Министерство индустрии и
Королевством Норвегия в                   торговли Республики
области производства                      Казахстан
нефтегазового
оборудования
2. Продолжить сотрудничество  На постоянной  Министерство энергетики и
с норвежской компанией        основе      минеральных ресурсов
"Статойл" в нефтегазовой                  Республики Казахстан,
отрасли, включая вопросы                  акционерное общество НК
разведки и добычи в                       "КазМунайГаз"
казахстанском секторе                     (по согласованию)
Каспийского моря

Норвегия Корольдігінiң Премьер-Министрi К.М.Бондевиктiң Қазақстан Республикасына 2004 жылғы 25-26 мамырдағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 302-ө Өкімі
Норвегия Корольдігінiң Премьер-Министрi К.М.Бондевиктiң Қазақстан Республикасына 2004 жылғы 25-26 мамырдағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру және Қазақстан-норвегия ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Норвегия Корольдiгiнiң Премьер-Министрi К.М.Бондевиктiң Қазақстан Республикасына 2004 жылғы 25-26 мамырдағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары және мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шараларды орындау жөнiнде тиiстi шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi кемiнде жарты жылда бiр рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етсiн.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрiнiң 2006.06.27. N  176 өкімімен.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2004 жылғы 13 қазандағы
N 302 өкiмiмен
бекiтiлген
Норвегия Корольдiгiнiң Премьер-Министрi К.М.Бондевиктiң Қазақстан Республикасына 2004 жылғы 25-26 мамырдағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
____________________________________________________________________
Р/с|        Iс-шара             |Орындалу|Орындалуына жауаптылар
N |                            | мерзiмi|
____|____________________________|________|_________________________
1 |           2                |    3   |          4
____________________________________________________________________
1.  Қазақстан Республикасы мен      2005    Қазақстан Республикасы
Норвегия Корольдігі арасында   жылдың   Энергетика және минерал.
мұнай-газ жабдығын өндіру      төртінші дық ресурстар
саласындағы ынтымақтастық      тоқсаны  министрлігі,
мәселелері бойынша ұсыныстар            Қазақстан Республикасы
дайындау.                               Индустрия және сауда
министрлігі
2.  Каспий теңізінің қазақстандық  Тұрақты  Қазақстан Республикасы
секторындағы барлау және       негізде  Энергетика және
өндіру мәселелерін қоса                 минералдық ресурстар
алғанда, Норвегияның                    министрлігі,
"Статойл" компаниясымен мұнай-          "ҚазМұнайГаз" ұлттық
газ саласындағы ынтымақтас.             компаниясы" акционерлік
тықты жалғастыру.                       қоғамы (келісім бойынша)

3. Продолжить обмен           На постоянной  Министерство финансов
информацией в области         основе      Республики Казахстан,
управления нефтяными                      Министерство иностранных
фондами Республики                        дел Республики Казахстан,
Казахстан и Королевства                   Национальный Банк Республики
Норвегия                                  Казахстан (по согласованию)
4. Изучить норвежский опыт     Четвертый     Министерство индустрии и
в сфере малого и среднего    квартал      торговли Республики
предпринимательства по      2004 года     Казахстан, акционерное
следующим направлениям:                   общество "Фонд развития
1) деятельность норвежского               малого предпринимательства"
Фонда по организации                      (по согласованию)
обучения и консалтинга;
2) выработка программы
по внедрению норвежского
опыта в АО "Фонд развития
малого предпринимательства";
3) изучение опыта норвежской
стороны по созданию единой
информационной сети для
малого и среднего
предпринимательства
(дистанционный консалтинг);
4) выезд в Королевство
Норвегия с целью изучения
опыта фонда "Инновация
Норвегии" по направлениям
развития поддержки малого и
среднего предпринимательства
5. Разработать механизмы по  Третий квартал  Министерство индустрии и
реализации проектов по      2005 года     торговли Республики
созданию в Республике                     Казахстан, акционерное
Казахстан промышленных                    общество "Фонд развития
кластеров с учетом                        малого предпринимательства"
норвежского опыта
6. Продолжить разработку        Первое       Министерство транспорта и
проектов Соглашений:        полугодие     коммуникаций Республики
между Правительством        2005 года     Казахстан, Министерство
Республики Казахстан и                    иностранных дел
Правительством Королевства                Республики Казахстан
Норвегия о международных
автомобильных перевозках и
грузов;
между Правительством         В течение
Республики Казахстан и        2005 г.
Правительством Королевства
Норвегия о воздушном
сообщении
7. Проработать с норвежской  Второе полугодие Министерство индустрии и
компанией "Тelenor"         2004 года      торговли Республики
возможность реализации                     Казахстан, Агентство по
совместного инвестиционного                информатизации и связи
проекта по развитию                        Республики Казахстан,
мобильной и спутниковой связи              акционерное общество
Республики Казахстан                       "Казахтелеком" (по
согласованию)

3.  Қазақстан Республикасы мен    Тұрақты   Қазақстан Республикасы
Норвегия Корольдігінің        негізде   Қаржы министрлігі,
мұнай қорларын басқару                  Қазақстан Республикасы
саласындағы ақпарат                     Сыртқы істер министрлі.
алмасуды жалғастыру.                    гі, Қазақстан
Республикасы Ұлттық
Банкі (келісім бойынша)
4.  Шағын және орта кәсіпкерлік     2004    Қазақстан Республикасы
саласындағы норвег тәжіри.     жылдың   Индустрия және сауда
бесін мынадай бағыттар         төртінші министрлігі,
бойынша зерделеу:              тоқсаны  "Шағын кәсіпкерлікті
1) оқыту және консалтинг                дамыту қоры" акционерлік
ұйымдастыру жөніндегі                   қоғамы (келісім бойынша)
норвег қорының қызметі;
2) "Шағын кәсіпкерлікті
дамыту қоры" АҚ-ға норвег
тәжірибесін енгізу
жөніндегі бағдарламаларды
әзірлеу;
3) норвег тарабының шағын
және орта кәсіпкерлікке
арналған бірыңғай
ақпараттық жүйені құру
жөніндегі тәжірибесін
зерделеу (арақашықтық
консалтинг);
4) "Норвегия инновациясы"
қорының шағын және орта
кәсіпкерлікті қолдауды
дамыту бағыттары жөніндегі
тәжірибесін зерделеу
мақсатында Норвегия
Корольдігіне бару.
5.  Норвег тәжірибесін ескере       2005    Қазақстан Республикасы
отырып, Қазақстан              жылдың   Индустрия және сауда
Республикасында өнеркәсіп.     үшінші   министрлігі, "Шағын
тік кластерлерді құру          тоқсаны  кәсіпкерлікті дамыту
жөніндегі жобаларды іске                қоры" акционерлік
асырудың тетіктерін әзірлеу.            қоғамы
6.  Қазақстан Республикасының       2005    Қазақстан Республикасы
Үкіметі мен Норвегия           жылдың   Көлік және коммуникация.
Корольдігінің Үкіметі          бірінші  лар министрлігі,
арасындағы Халықаралық         жарты.   Қазақстан Республикасы
автомобиль тасымалдары және    жылдығы  Сыртқы істер министрлігі
жүктер туралы;
Қазақстан Республикасының      2005
Үкіметі мен Норвегия            жыл
Корольдігінің Үкіметі арасын.  бойында
дағы Әуе қатынасы туралы
келісімдердің жобаларын
әзірлеуді жалғастыру.
7.  Норвегиялық "Telenor"           2004    Қазақстан Республикасы
компаниясымен Қазақстан        жылдың   Индустрия және сауда
Республикасының ұтқыр және     екінші   министрлігі,
спутниктік байланысын дамыту   жарты.   Қазақстан Республикасы
жөніндегі бірлескен            жылдығы  Ақпараттандыру және
инвестициялық жобаны іске               байланыс агенттігі,
асыру мүмкіндігін пысықтау.             "Қазақтелеком" акционер.
лік қоғамы (келісім
бойынша)

8. Развивать сотрудничество   На постоянной   Министерство иностранных
между Республикой            основе        дел Республики Казахстан,
Казахстан и Королевством                   Министерство обороны
Норвегия и координировать                  Республики Казахстан,
свои усилия, как на                        Министерство внутренних дел
двустороннем уровне, так и                 Республики Казахстан,
в рамках международных и                   Комитет национальной
региональных организаций,                  безопасности Республики
по борьбе с международным                  Казахстан (по
терроризмом и распространением             согласованию)
оружия массового поражения,
организованной преступностью,
незаконным оборотом
наркотиков, торговлей людьми
и нелегальной миграцией
9. 1) Развивать сотрудничество На постоянной  Министерство охраны
в области охраны окружающей    основе      окружающей среды
среды. Привлечение норвежской              Республики Казахстан
финансовой и технической
помощи для решения
экологических и социальных
проблем в районах бывшего
Семипалатинского полигона,
Аральского моря и урановых
отвалов (Южно-Казахстанская
область).
2) Проработать предложение  Второе полугодие
научно-исследовательского     2004 года
центра "Rogeland Research"
пo открытию представительства
в Республике Казахстан
10. Активизировать двустороннее На постоянной  Министерство сельского
сотрудничество в целях         основе      хозяйства Республики
реализации комплексного                    Казахстан
плана для Республики
Казахстан по управлению
водными ресурсами и решения
задач Йоханнесбургского
плана действий
11. Проработать возможность      В течение     Министерство иностранных
создания механизмов       2004-2005 годов  дел Республики Казахстан,
двусторонних консультаций                  Министерство энергетики и
по вопросам международной                  минеральных ресурсов
и региональной политики под                Республики Казахстан,
эгидой министерств                         Министерство индустрии и
иностранных дел двух стран,                торговли Республики
а также по вопросам                        Казахстан
сотрудничества в области
энергетики под эгидой
уполномоченных
государственных органов
двух стран.
__________________________________________________________________________

8.  Қазақстан Республикасы мен     Тұрақты  Қазақстан Республикасы
Норвегия Корольдігі            негізде  Сыртқы істер
арасындағы ынтымақтастықты              министрлігі,
дамыту және екі жақты                   Қазақстан Республикасы
деңгейде де, халықаралық                Қорғаныс министрлігі,
және аймақтық ұйымдар                   Қазақстан Республикасы
шеңберінде де халықаралық               Ішкі істер министрлігі,
терроризмге және жаппай                 Қазақстан Республикасы
қырып-жою қаруын таратуға,              Ұлттық қауіпсіздік
ұйымдасқан қылмысқа, заңсыз             комитеті (келісім
есірткі тасымалына, адамдар             бойынша)
саудасы мен заңсыз көші-қонға
қарсы күрес жүргізуде өз
күш-жігерлерін үйлестіру.
9.  1) Қоршаған ортаны қорғау      Тұрақты  Қазақстан Республикасы
саласындағы ынтымақтастықты    негізде  Қоршаған ортаны қорғау
дамыту. Бұрынғы Семей                   министрлігі
полигоны, Арал теңізі және
уран көмбелері (Оңтүстік
Қазақстан облысы) ауданда.
рындағы экологиялық және
әлеуметтік мәселелерді шешу
үшін норвег қаржысы мен
техникалық көмегін тарту;
2) Қазақстан Республикасында    2004
өкілдік ашу жөніндегі           жылдың
"Rogeland Research" ғылыми-     екінші
зерттеу орталығының ұсынысын    жарты
пысықтау.                       жылдығы
10. Қазақстан Республикасы үшін    Тұрақты  Қазақстан Республикасы
су ресурстарын басқару         негізде  Ауыл шаруашылығы
жөніндегі кешенді жоспарды              министрлігі
іске асыру және Йоханнесбург
іс-қимыл жоспарының міндетте.
рін шешу мақсатында екі жақты
ынтымақтастықты жандандыру.
11. Екі елдің сыртқы істер          2004-   Қазақстан Республикасы
министрліктері аясында          2005    Сыртқы істер
халықаралық және аймақтық       жылдар  министрлігі,
саясат мәселелері жөніндегі,    ішінде  Қазақстан Республикасы
сондай-ақ екі елдің уәкілетті           Энергетика және
мемлекеттік органдары аясында           минералдық ресурстар
энергетика саласындағы                  министрлігі,
ынтымақтастық мәселелері                Қазақстан Республикасы
жөніндегі екі жақты                     Индустрия және сауда
консультациялар тетіктерін              министрлігі
құру мүмкіндігін пысықтау.
____________________________________________________________________