О подготовке и проведении официального визита президента Республики Беларусь Лукашенко Александра Григорьевича в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 мая 2005 года N 125-р
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Республикой Беларусь и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению официального визита президента Республики Беларусь Лукашенко Александра Григорьевича в Республику Казахстан 18-19 мая 2005 года в городе Астане (далее - визит):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-
организационные мероприятия по подготовке и проведению визита.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
принять необходимые организационные меры по обслуживанию членов официальной делегации Республики Беларусь согласно приложению;
обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2005 год по программе 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов".
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность членов официальной делегации Республики Беларусь в аэропорту города Астаны, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны и Министерством иностранных дел Республики Казахстан пролет специального самолета президента Республики Беларусь Лукашенко Александра Григорьевича над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Астаны;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропорту города Астаны.
5. Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.
6. Акиму города Астаны обеспечить встречу и проводы официальной делегации Республики Беларусь, выполнение организационных мероприятий по оформлению аэропорта и улиц города Астаны.
7. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в церемонии встречи и проводов президента Республики Беларусь Лукашенко Александра Григорьевича в аэропорту города Астаны, организовать концертную программу во время приема от имени Президента Республики Казахстан.

Беларусь Республикасының президентi Александр Григорьевич Лукашенконың Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 17 мамырдағы N 125-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы мен Беларусь Республикасы арасындағы екi жақты ынтымақтастықты нығайту және 2005 жылғы 18-19 мамырда Астана қаласында Беларусь Республикасының президентi Александр Григорьевич Лукашенконың Қазақстан Республикасына ресми сапарын (бұдан әрi - сапар) дайындау және өткiзу жөнiндегi протоколдық-ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi сапарды дайындау және өткiзу жөнiндегi протоколдық-ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы (келiсiм бойынша):
қосымшаға сәйкес Беларусь Республикасы ресми делегациясының мүшелеріне қызмет көрсету жөнiнде қажеттi ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
2005 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдiң және мемлекеттiк органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметiн қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебiнен сапарды өткiзуге арналған шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi (келiсiм бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша) Беларусь Республикасының ресми делегациясы мүшелерiнiң Астана қаласының әуежайындағы, тұратын және болатын орындарындағы қауiпсiздiгiн, жүретiн бағыттары бойынша бірге жүрудi, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi белгіленген тәртiппен:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiмен және Сыртқы iстер министрлiгiмен бiрлесiп, Беларусь Республикасының президентi Александр Григорьевич Лукашенконың арнайы ұшағының Қазақстан Республикасы аумағының үстiнен ұшып өтуiн, Астана қаласының әуежайына қонуын және одан ұшып шығуын;
Астана қаласының әуежайында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетудi, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етiлуiн қамтамасыз етсiн.
6. Астана қаласының әкiмi Беларусь Республикасының ресми делегациясын қарсы алуды және шығарып салуды, Астана қаласының әуежайы мен көшелерiн безендiру жөнiндегi ұйымдастыру iс-шараларының орындалуын қамтамасыз етсiн.
7. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келiсiм бойынша) Астана қаласының әуежайында Беларусь Республикасының президентi Александр Григорьевич Лукашенконы қарсы алу және шығарып салу рәсiмiне қатыссын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң атынан қабылдау кезiнде концерттік бағдарлама ұйымдастырсын.

8. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 мая 2005 года N 125-р
Организационные меры по обслуживанию членов
официальной делегации Республики Беларусь
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Республики Беларусь и сопровождающих лиц в гостинице города Астаны.
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в местах размещения членов официальной делегации.
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
4. Приобретение подарка и сувениров для главы и членов официальной делегации Республики Беларусь.
5. Организация чайного стола в аэропорту города Астаны при встрече и проводах официальной делегации Республики Беларусь.
6. Организация официального приема от имени Президента Республики Казахстан
Н. Назарбаева в честь президента Республики Беларусь А. Лукашенко в городе Астане.
7. Организация завтрака Премьер-Министра Республики Казахстан Д. Ахметова с президентом Республики Беларусь А. Лукашенко в городе Астане.
8. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.

8. Осы өкiмнiң iске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгіне жүктелсін.
Премьер-Mинистр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 17 мамырдағы
N 125-ө өкiмiне
қосымша
Беларусь Республикасы ресми делегациясының мүшелерiне қызмет
көрсету жөнiндегi ұйымдастыру шаралары
1. Беларусь Республикасы ресми делегациясының мүшелерiн және бiрге жүретiн адамдарды Астана қаласының қонақ үйiне орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктiк қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасының Президентi Күзет қызметiнiң қызметкерлерiн ресми делегация мүшелерiн орналастыратын жерлерге жайғастыру.
3. Баспа өнiмдерiн (бейдждер, автокөлiктерге арнайы рұқсатнамалар, куверттiк карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
4. Беларусь Республикасы ресми делегациясының басшысы мен мүшелерi үшiн сыйлық және кәдесыйлар сатып алу.
5. Беларусь Республикасының ресми делегациясын қарсы алу және шығарып салу кезiнде Астана қаласының әуежайында шай дастарханын ұйымдастыру.
6. Қазақстан Республикасының Президентi Н.Назарбаевтың атынан Беларусь Республикасының президентi А.Лукашенконың құрметiне Астана қаласында ресми қабылдау ұйымдастыру.
7. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Д.Ахметовтiң Беларусь Республикасының президентi А.Лукашенкомен Астана қаласында таңертеңгілiк асын ұйымдастыру.
8. Ресми делегацияның мүшелерiне және бiрге жүретiн адамдарға медициналық қызмет көрсету.