О подготовке и проведении официального визита премьер-министра Турецкой Республики Реджепа Эрдогана в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 мая 2005 года N 144-p
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Турецкой Республикой и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению официального визита премьер-министра Турецкой Республики Реджепа Эрдогана в Республику Казахстан с 26 по 27 мая 2005 года в городах Астане и Алматы (далее - визит):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-
организационные мероприятия по подготовке и проведению визита.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
принять организационные меры по обслуживанию членов официальной делегации Турецкой Республики согласно приложению;
обеспечить финансирование расходов на проведение визита и бизнес-форума в городе Астане с участием представителей деловых кругов Республики Казахстан и Турецкой Республики за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2005 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне".
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность членов официальной делегации Турецкой Республики в аэропортах, местах их проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны и Министерством иностранных дел Республики Казахстан пролет специального самолета премьер-министра Турецкой Республики Реджепа Эрдогана над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны и Алматы;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропортах городов Астаны и Алматы.
5. Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.
6. Акимам городов Астаны и Алматы обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Турецкой Республики в местах посещения, а также оформлению аэропортов и улиц городов Астаны и Алматы.

Түркия Республикасының премьер-министрi Режеп Ердоғанның Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 25 мамырдағы N 144-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы мен Түркия Республикасы арасындағы екi жақты ынтымақтастықты нығайту және 2005 жылғы 26-27 мамырда Астана және Алматы қалаларына Түркия Республикасының премьер-министрi Режеп Ердоғанның Қазақстан Республикасына ресми сапарын (бұдан әрi - сапар) дайындау және өткiзу жөнiндегi протоколдық-ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгі сапарды дайындау және өткiзу жөнiндегi протоколдық-ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы (келiсiм бойынша):
қосымшаға сәйкес Түркия Республикасы ресми делегациясының мүшелерiне қызмет көрсету жөнiнде ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
2005 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдiң және мемлекеттiк органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметiн қамтамасыз ету" және 003 "Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы" бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебiнен сапарды және Қазақстан Республикасы мен Түркия Республикасының iскер топтары өкілдерiнiң қатысуымен Астана қаласында бизнес-форумды өткiзуге арналған шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi (келiсiм бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша) Түркия Республикасының ресми делегациясы мүшелерiнiң әуежайлардағы, тұратын және болатын орындарындағы қауiпсiздiгiн, жүретiн бағыттары бойынша бiрге жүрудi, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлігі белгіленген тәртiппен:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгімен және Сыртқы iстер министрлiгімен бiрлесiп, Түркия Республикасының премьер-министрi Режеп Ердоғанның арнайы ұшағының Қазақстан Республикасы аумағының үстiнен ұшып өтуiн, Астана және Алматы қалаларының әуежайларына қонуын және олардан ұшып шығуын;
Астана және Алматы қалаларының әуежайларында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетудi, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етiлуiн қамтамасыз етсiн.
6. Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi Түркия Республикасының ресми делегациясын болатын орындарында қарсы алу және шығарып салу, Астана және Алматы қалаларының әуежайлары мен көшелерiн безендiру жөніндегі ұйымдастыру iс-шараларының орындалуын қамтамасыз етсiн.

7. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с акимом города Астаны организовать бизнес-форум с участием представителей заинтересованных государственных органов, предпринимателей Республики Казахстан и Турецкой Республики.
8. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в церемонии встречи и проводов премьер-министра Турецкой Республики Реджепа Эрдогана в аэропортах городов Астаны и Алматы, а также организовать концертную программу во время приема от имени Премьер-Министра Республики Казахстан Даниала Ахметова.
9. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 мая 2005 года N№144-р
Организационные меры по обслуживанию
членов официальной делегации Турецкой Республики
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Турецкой Республики по формату 1+1+10 в гостиницах "Окан Интерконтиненталь" города Астаны и "Реджент-Алматы" города Алматы.
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостиницах "Окан Интерконтиненталь" города Астаны и "Реджент-Алматы" города Алматы.
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
4. Приобретение подарка и сувениров для главы и членов официальной делегации Турецкой Республики.
5. Организация чайного стола в аэропортах городов Астаны и Алматы при встрече и проводах официальной делегации Турецкой Республики.
6. Организация официального приема от имени Премьер-Министра Республики Казахстан Даниала Ахметова в честь премьер-министра Турецкой Республики Реджепа Эрдогана в городе Астане.
7. Оплата аренды зала, слайд-проектора, компьютера, оборудования для синхронного перевода, услуг синхронного перевода, микрофонов, наушников, канцелярских товаров и минеральной воды, необходимых для проведения бизнес-форума с участием представителей деловых кругов Республики Казахстан и Турецкой Республики в городе Астане.
8. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.

7. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгі Астана қаласының әкiмiмен бiрлесiп, Қазақстан Республикасы мен Түркия Республикасының мүдделi мемлекеттiк органдары өкiлдерiнiң, кәсiпкерлерiнiң қатысуымен бизнес-форумды ұйымдастырсын.
8. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келiсiм бойынша) Астана және Алматы қалаларының әуежайларында Түркия Республикасының премьер-министрi Режеп Ердоғанды қарсы алу мен шығарып салу рәсiмiне қатыссын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Даниал Ахметовтiң атынан қабылдау кезiнде концерттiк бағдарлама ұйымдастырсын.
9. Осы өкiмнiң iске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 25 мамырдағы
N 144-ө өкiмiне
қосымша
Түркия Республикасы ресми делегациясының мүшелерiне қызмет
көрсету жөнiндегi ұйымдастыру шаралары
1. Түркия Республикасы ресми делегациясының мүшелерiн Астана қаласының "Окан-Интерконтиненталь" және Алматы қаласының "Реджент- Алматы" қонақ үйлерiне 1+1+10 форматы бойынша орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктiк қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасының Президентi Күзет қызметiнiң қызметкерлерiн Астана қаласының "Окан-Интерконтиненталь" және Алматы қаласының "Реджент-Алматы" қонақ үйлерiне орналастыру.
3. Баспа өнiмдерiн (бейдждер, автокөлiктерге арнайы рұқсатнамалар, куверттiк карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
4. Түркия Республикасы ресми делегациясының басшысы мен мүшелерi үшiн сыйлық және кәдесыйлар сатып алу.
5. Түркия Республикасының ресми делегациясын Астана және Алматы қалаларының әуежайларында қарсы алу және шығарып салу кезiнде шай дастарханын ұйымдастыру.
6. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Даниал Ахметовтiң атынан Түркия Республикасының премьер-министрi Режеп Ердоғанның құрметiне Астана қаласында ресми қабылдау ұйымдастыру.
7. Астана қаласында Қазақстан Республикасының және Түркия Республикасының iскер топтары өкiлдерiнiң қатысуымен бизнес-форум өткiзуге қажеттi залды, слайд-проекторды, компьютердi, iлеспе аудармаға арналған жабдықтарды, iлеспе аударма қызметтерiн, микрофондарды, құлақшаларды жалға алуға және кеңсе заттары мен минералдық су алуға ақы төлеу.
8. Ресми делегацияның мүшелерiне және бiрге жүретiн адамдарға медициналық қызмет көрсету.