Об утверждении Плана мероприятий по исполнению поручений Главы государства, направленных на дальнейшее совершенствование электронной избирательной системы
Распоряжение Премьер-Министр Республики Казахстан от 27 июня 2005 года N 178-р
В целях дальнейшего совершенствования методики формирования списков избирателей и электронной избирательной системы:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по исполнению поручений Главы государства, направленных на дальнейшее совершенствование электронной избирательной системы (далее - План).
2. Руководителям государственных органов Республики Казахстан, акимам областей, городов Астаны и Алматы, а также Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан Тлеубердина А.А.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 июня 2005 года N 178-р  <*>
Сноска. В План внесены изменения распоряжением Премьер-Министра  РК от 6 апреля 2006 года N  86-р .
План мероприятий по исполнению поручений Главы государства,
направленных на дальнейшее совершенствование
электронной избирательной системы
N
п.
п.
Мероприятия
Сроки
Форма завершения
Ответственные исполнители
Источник финансирова-
ния
1
2
3
4
5
6
I. Мероприятия по ведению единого электронного Регистрационного реестра граждан
1.1
Внести законопроект
"О внесении изменений, дополнений в некоторые
законода-
тельные акты
Республики Казахстан по
вопросам национальных
реестров идентифика-
ционных номеров".
3 квартал
2006 года
Внесение проекта закона в Парламент Республики
Казахстан
Министерство юстиции Республики Казахстан
Не требуется
1.2
Продолжить работу по созданию государст-
венной базы данных
"Физические лица" и системы
"Адресный регистр".
4 квартал 2007 года
Информация в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Агентство
Республики
Казахстан по
информатизации
и связи
Республиканская
бюджетная программа 005 "Создание
государственных баз данных", в сумме 342362,5 тыс. тенге
1.3
Представлять в Цент-
ральную из-
бирательную комиссию
Республики Казахстан сведения об избирателях на электрон-
ных носителях на
основании
сведений, сверенных с
информацией местных органов,
осуществля-
ющих учет
населения.
К 1 июля и
1 янва-
ря еже-
годно и
по
запросу
Цент-
ральной
избира-
тельной
комис-
сии
Респуб-
лики
Казах-
стан
Список избирателей
Акимы областей, городов Астаны, Алматы
Не требуется
1.4
Организовать работу по
актуализации единого
электронного Регистраци-
онного
реестра граждан-
избирателей
Республики Казахстан.
3 квартал
2005 года
Электронный
Регистра-
ционный реестр граждан
Акимы областей, городов Астаны, Алматы, Центральная
избирательная
комиссия
Республики
Казахстан (по согласованию)
Не требуется
1.5
Подготовить нормативный
правовой акт, регла-
ментирующий порядок
ведения адресного регистра.
3 квартал
2005 года
Нормативный правовой акт
Агентство
Республики
Казахстан по
информатизации
и связи,
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
Не требуется
II. Мероприятия по наклейке штрих-кодов
2.1
Обеспечить областные акиматы форматом по составлению списков для наклейки штрих-кодов, программным обеспечением по формированию и распечатке
штрих-кодов, информацией из паспортной
базы данных.
3 квартал
2005 года
Информация в Прави-
тельство Республики Казахстан
Центральная
избирательная
комиссия
Республики
Казахстан (по согласованию)
Не требуется
2.2
Разработать инструкцию о порядке формирования и распечатки
штрих-кода, провести обучение представите-
лей акиматов
областей, городов Астана и Алматы.
3 квартал
2005 года
Инструкция, проведение курсов по обучению
Центральная
избирательная
комиссия
Республики
Казахстан (по согласованию)
Республиканская бюджетная программа 001 "Организация проведения выборов", в сумме 16291 тыс. тенге
2.3
Организовать работу по формирова-
нию, распечатке и вклеиванию
штрих-кодов на местах.
3 квартал
2005 года
Информация в Цент-
ральную из-
бирательную комиссию Республики Казахстан
Акимы областей, городов Астаны, Алматы
Местный бюджет
2.4
Информиро-
вать Адми-
нистрацию Президента Республики Казахстан и Центральную избиратель-
ную комиссию Республики
Казахстан о ходе работ по наклейке штрих-кодов.
Ежеме-
сячно и по запросу Админи-
страции Прези-
дента Респуб-
лики Казах-
стан
Информация в Адми-
нистрацию Президента Республики Казахстан и Цент-
ральную из-
бирательную комиссию Республики Казахстан
Акимы областей, городов Астаны, Алматы
Не требуется
III. Создание Республиканского государственного предприятия "Инженерно-технический центр"»
3.1
Создание     республикан-
ского госу-
дарственного предприятия "Инженерно-
технический центр Центральной  избиратель-
ной комиссии
Республики" Казахстан»направе хозяй-
ственного ведения
Июль 2005 года
Проект постановле-
ния Прави-
тельства Республики Казахстан
Центральная
избирательная
комиссия
Республики
Казахстан (по согласованию)
Республиканская бюджетная программа 003 "Создание инженерно-
технического центра", в сумме 9710 тыс. тенге

Мемлекет басшысының злектрондық сайлау жүйесiн одан әрi жетiлдiруге бағытталған тапсырмаларын орындау жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 27 маусымдағы N 178-ө Өкімі
Сайлаушылардың тiзiмдерiн қалыптастыру әдiстемесiн және электрондық сайлау жүйесiн одан әрi жетiлдiру мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған Мемлекет басшысының электрондық сайлау жүйесiн одан әрi жетiлдiруге бағытталған тапсырмаларын орындау жөнiндегі iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының басшылары, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шаралардың iске асырылуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы A.A.Тiлеубердинге жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 27 маусымдағы
N 178-ө өкімiмен
бекiтiлген
Мемлекет басшысының электрондық сайлау жүйесiн одан әрi
жетiлдiруге бағытталған тапсырмаларын орындау жөнiндегi
iс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрiнiң 2006.04.06.  N 86 өкімімен.
Р/с
N
Iс-шаралар
Мерзiмi
Аяқтау
нысаны
Жауапты
орындау-
шылар
Қаржы-
ландыру
көзi
1
2
3
4
5
6
І. Азаматтардың бiрыңғай электрондық тіркеу тiзiлiмiн жүргiзу жөнiндегi iс-шаралар
1.1
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" заң жобасын енгізу
2006 жылғы
3-
тоқсан
Заң жобасын Қазақстан
Республи-
касының
Парламен-
тіне енгізу
Қазақстан
Республи-
касы
Әдiлет министрлi-гi
Талап етіл-
мейді
1.2
"Жеке тұлғалар" мемлекеттiк дерекқорын және "Мекен-жай тiркелiмi" жүйесiн құру жөнiндегi жұмысты жалғастыру
2007 жылғы 4-тоқсан
Қазақстан Республи-
касының Үкiметiне ақпарат беру
Қазақстан Республи-
касы Ақпарат-
тандыру және байланыс агенттiгi
342362,5 мың теңге сомасын-
дағы 005
"Мемле-
кеттік
деректер
базасын
құру"
респуб-
ликалық
бюджет-
тік
бағдар-
лама
1.3
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына халық-
ты есепке алуды жүзеге асыратын жергiлiктi орган-
дардың ақпаратымен салыстырылған мәлiметтердiң негiзiнде электрон-
дық жеткiзгiштер-
дегі сайлаушылар туралы мәлiметтер-
дi беру
Жыл сайын
1 шілде мен 1
қаңтарға және Қазақстан Республи-
касы Орталық сайлау комиссия-
сының сұрау салуы бойынша
Сайлаушы-
лардың тiзiмi
Облыстар-
дың, Астана, Алматы қалалары-
ның
әкімдері
Талап
етіл-
мейді
1.4
Қазақстан Республикасының сайлаушы-азаматта-
рының бiрыңғай электрондық тiркеу тiзiлiмiн өзектi ету жөнiндегі жұмысты ұйымдастыру
2005 жылғы
3-тоқсан
Азаматтар-
дың электрон-
дық тiркеу тiзiлiмi
Облыстар-
дың,
Астана, Алматы қалалары-
ның әкiмдерi, Қазақстан
Республи-
касы
Орталық
сайлау
комиссиясы
(келiсiм
бойынша)
Талап
етіл-
мейді
1.5
Мекен-жай тiркелi-
мiн жүргiзудiң тәртiбiн регламенттейтiн нормативтiк құқықтық кесiм дайындау
2005 жылғы 3-тоқсан
Норматив-
тiк құқықтық кесiм
Қазақетан
Республи-
ликасы Ақпарат-
тандыру және байланыс агенттiгi, Қазақстан
Республи-
касы
Әдiлет министр-
лiгi
Талап
етіл-
мейді
IІ. Штрих-кодтарды жапсыру жөнiндегi iс-шаралар
2.1
Облыстық әкiмдiктердi штрих-кодтарды жапсыру үшін тізімдер жасау жөніндегі формат-
пен, штрих-кодтар-
ды қалыптастыру және басып шығару жөніндегі бағдарла-
малық қамтамасыз етумен, төлқұжат-
тық дерекқордан ақпаратпен қамта-
масыз ету
2005 жылғы 3-тоқсан
Қазақстан
Республи-
касының Үкiметiне ақпарат беру
Қазақстан
Республи-
касы Орталық сайлау комиссия-
сы (келiсiм бойынша)
Талап етіл-
мейді
2.2
Штрих-кодты қалыптастырудың және басып шығарудың тәртiбi туралы нұсқаулық әзiрлеу, облыстар, Астана және Алматы қалалары әкiмдiк-
терiнiң өкілдерiн оқытуды жүргізу
2005 жылғы 3-тоқсан
Нұсқаулық,оқыту жөнiнде
курстар өткiзу
Қазақстан Республи-
касы Орталық сайлау комиссия-
сы (келiсiм бойынша)
16291
мың
теңге сомасын-
дағы 001 "Сайлау өткiзудi ұйымдас-
тыру" респуб-
ликалық бюджет-
тiк бағдар-
лама
2.3
Жергілiктi
жерлерде штрих-
кодтарды қалыптас-
тыру, басып шығару
және жапсыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру
2005 жылғы 3-тоқсан
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына ақпарат беру
Облыстар-
дың, Астана, Алматы қалалары-
ның әкiмдерi
Жергі-
лікті
бюджет
2.4
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлігін және Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясын Штрих-кодтарды жапсыру жөнiндегi жұмыстардың барысы туралы хабардар ету
Ай сайын
және
Қазақстан
Республи-
касы Президен-
тi
Әкiмшілі-
гiнің
сұрау салуы
бойынша
Қазақстан
Республи-
касы Президен-
тiнiң
Әкімшiлi-
гіне және
Қазақстан
Республи-
касының
Орталық
сайлау
комиссия-
сына
ақпарат
беру
Облыстар-
дың, Астана, Алматы қалалары-
ның әкiмдерi
Талап
етіл-
мейді
ІІІ. "Инженерлiк-техникалық орталық" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру
3.1
Шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының Инженерлiк-техника-
лық орталығы" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорынын құру
2005 жылғы
шілде
Қазақстан
Республи-
касының
Yкiметi
қаулысының жобасы
Қазақстан
Республи-
касы
Орталық
сайлау комиссиясы
(келiсiм бойынша)
9710 мың
теңге сомасын-
дағы 003
"Инже-
нерлiк техни-
калық орталық
құру"
респуб-
ликалық
бюджет-
тiк
бағдар-
лама