О подготовке и проведении заседания Совета глав государств-членов Шанхайской организации сотрудничества
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 июля 2005 года N 180-p
В целях подготовки и проведения с 4 по 6 июля 2005 года в городе Астане заседания Совета глав государств-членов Шанхайской организации сотрудничества (далее - заседание):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить организационно-протокольные мероприятия по подготовке и проведению заседания.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
1) согласно приложению 1 принять организационные меры по обслуживанию:
глав и членов официальных делегаций Кыргызской Республики, Российской Федерации, Республики Таджикистан, Республики Узбекистан, Секретариата Шанхайской организации сотрудничества (далее - ШОС), Исполнительного Комитета Региональной антитеррористической структуры ШОС (далее - официальные делегации);
глав делегации Монголии (далее - делегация государства-наблюдателя), делегаций Исламской Республики Пакистан, Исламской Республики Иран, Республики Индия, в случае прибытия президентов либо премьер-министров (далее - делегации гостей);
2) обеспечить финансирование расходов на проведение заседания за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2005 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне".
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность глав и членов официальных делегаций, делегации государства-наблюдателя и делегаций гостей в аэропорту, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специальных самолетов.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан и Министерством иностранных дел Республики Казахстан пролет специальных самолетов официальных делегаций, делегации государства-наблюдателя и делегаций гостей над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Астаны;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специальных самолетов официальных делегаций, делегации государства-наблюдателя и делегаций гостей в аэропорту города Астаны.

Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің басшылары кеңесінің отырысын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 1 шілдедегі N 180-ө Өкімі
2005 жылғы 4-6 шілдеде Астана қаласында Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің басшылары кеңесінің отырысын (бұдан әрі - отырыс) дайындау және өткізу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі отырысты дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша):
1) 1-қосымшаға сәйкес:
Қырғыз Республикасы, Ресей Федерациясы, Тәжікстан Республикасы, Өзбекстан Республикасы, Шанхай ынтымақтастығы ұйымының (бұдан әрі - ШЫҰ) Хатшылығы, ШЫҰ Аймақтық терроризмге қарсы күрес құрылымының Атқарушы Комитеті ресми делегацияларының (бұдан әрі - ресми делегациялар) басшылары мен мүшелеріне;
президенттер не премьер-министрлер келетін жағдайда Монғолия делегациясының (бұдан әрі - бақылаушы мемлекеттің делегациясы), Пәкістан Ислам Республикасы, Иран Ислам Республикасы, Үндістан Республикасы делегацияларының (бұдан әрі - қонақ делегациялар) басшыларына қызмет көрсету жөнінде ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
2) 2005 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамсыз ету" және 003 "Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы" бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен отырысты өткізуге арналған шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) ресми делегациялар, бақылаушы мемлекет делегациясы және қонақ делегациялар басшылары мен мүшелерінің әуежайдағы, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақтарды күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп, ресми делегациялардың, бақылаушы мемлекет делегациясының және қонақ делегациялардың арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Астана қаласының әуежайына қонуын және одан ұшып шығуын;
Астана қаласының әуежайында ресми делегациялардың, бақылаушы мемлекет делегациясының және қонақ делегациялардың арнайы ұшақтарына техникалық қызмет көрсетуді, олардың тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.

5. Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан обеспечить освещение заседания в средствах массовой информации.
6. Акиму города Астаны обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам официальных делегаций, делегации государства-наблюдателя и делегаций гостей, оформлению аэропорта и улиц города Астаны.
7. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в церемонии встречи и проводов глав официальных делегаций, делегации государства-наблюдателя и делегаций гостей в аэропорту города Астаны, организовать концертную программу во время приема от имени Президента Республики Казахстан.
8. В целях повышения уровня обслуживания официальных делегаций, делегации государства-наблюдателя и делегаций гостей закрепить за ними министерства и ведомства Республики Казахстан согласно приложению 2.
9. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 1 июля 2005 года N 180-p
Организационные меры по обслуживанию членов
официальных делегаций, делегации государства-наблюдателя
и делегаций гостей
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальных делегаций по формату (1+3), глав делегации государства-наблюдателя и делегаций гостей, участвующих в заседании.
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в местах размещения глав официальных делегаций, делегации государства-наблюдателя, делегаций гостей.
3. Аренда залов для проведения заседания, двусторонних встреч.
4. Оплата изготовления печатной продукции (баннер, папки, ручки, бейджи, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные билеты на прием).
5. Приобретение подарков и сувениров для глав и членов официальных делегаций, глав делегации государства-наблюдателя и делегаций гостей (в случае прибытия президентов либо премьер-министров).
6. Обеспечение обслуживания делегаций в VIP-зале аэропорта города Астаны с организацией чайного стола при встрече и проводах делегаций.
7. Организация официального приема в честь глав официальных делегаций, делегации государства-наблюдателя и делегаций гостей от имени Президента Республики Казахстан.
8. Медицинское обслуживание членов официальных делегаций, делегации государства-наблюдателя и делегаций гостей и сопровождающих лиц.

5. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігі отырысын бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуін қамтамасыз етсін.
6. Астана қаласының әкімі ресми делегацияларды, бақылаушы мемлекеттің делегациясын және қонақ делегацияларды қарсы алу және шығарып салу, Астана қаласының әуежайы мен көшелерін безендіру жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларының орындалуын қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келісім бойынша) Астана қаласының әуежайында ресми делегациялардың, бақылаушы мемлекет делегациясының және қонақ делегациялардың басшыларын қарсы алу мен шығарып салу рәсіміне қатыссын, Қазақстан Республикасы Президентінің атынан қабылдау кезінде концерттік бағдарлама ұйымдастырсын.
8. Ресми делегацияларға, бақылаушы мемлекеттің делегациясына және қонақ делегацияларға қызмет көрсету деңгейін арттыру мақсатында оларға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының министрліктері мен ведомстволары бекітіліп берілсін.
9. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2005 жылғы 1 шілдедегі
N 180-ө өкіміне
1-қосымша
Ресми делегациялардың, бақылаушы мемлекет делегациясының
және қонақ делегациялардың мүшелеріне қызмет
көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Отырысқа қатысатын ресми делегациялардың мүшелерін формат (1+3) бойынша, бақылаушы мемлекет делегациясының және қонақ делегациялардың басшыларын орналастыру, тамақтандыру және оларға көліктік қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасының Президенті Күзет қызметінің қызметкерлерін ресми делегациялардың, бақылаушы мемлекет делегациясының және қонақ делегациялардың басшылары орналасқан жерлерге орналастыру.
3. Отырысы, екі жақты кездесулерді өткізуге арналған залдарды жалға алу.
4. Баспа өнімдерін (баннер, папкалар, қаламдар, бейдждер, автокөліктерге арнайы рұқсатнамалар, куверттік карталар, қабылдауға шақыру билеттері) дайындауға ақы төлеу.
5. Ресми делегациялардың басшылары мен мүшелері, бақылаушы мемлекет делегациясының және қонақ делегациялардың басшылары үшін сыйлықтар және кәдесыйлар сатып алу (президенттер не премьер-министрлер келетін жағдайда).
6. Астана қаласы әуежайының VIP залында делегацияларға қызмет көрсетуді делегацияларды күтіп алу және шығарып салу кезінде шай дастарханын ұйымдастыруды қамтамасыз ету.
7. Ресми делегациялар, бақылаушы мемлекет делегациясы және қонақ делегациялар басшыларының құрметіне Қазақстан Республикасының Президенті атынан ресми қабылдауды ұйымдастыру.
8. Ресми делегациялардың, бақылаушы мемлекет делегациясының және қонақ делегациялардың мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.

9. Оплата аренды 30 единиц мобильной транкинговой связи с 1 по 6 июля 2005 года.
10. Оплата услуг мобильной сотовой связи.
11. Оплата транспортного обслуживания пресс-служб государств-членов ШОС, участвующих в заседании.
12. Оплата услуг переводчиков.
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 1 июля 2005 года N 180-р
Закрепление
должностных лиц Республики Казахстан за главами
делегаций, участвующих в заседании
N
п/п
Делегация
Фамилия, имя,
отчество, должность
1.
Китайская Народная
Республика
Есимов Ахметжан Смагулович -
Заместитель Премьер-Министра
Балиева Загипа Яхяновна -
Министр юстиции (за супругой)
2.
Кыргызская
Республика
Умбетов Серик Абикенович -
Министр сельского хозяйства
3.
Российская
Федерация
Мынбаев Сауат Мухаметбаевич -
Заместитель Премьер-Министра -
Министр индустрии и торговли
4.
Республика
Таджикистан
Школьник Владимир Сергеевич -
Министр энергетики и
минеральных ресурсов
5.
Республика
Узбекистан
Келимбетов Кайрат Нематович -
Министр экономики и бюджетного
планирования
6.
Монголия
Оспанов Бакыт Сагындыкович   -
Председатель Агентства по
управлению земельными ресурсами
7.
Исламская Республика Пакистан
Досаев Ерболат Аскарбекович -
Министр здравоохранения
8.
Исламская
Республика Иран
Копеев Мухамбет Жуманазарулы -
Министр по чрезвычайным
ситуациям
9.
Республика Индия
Министерство иностранных дел
10.
Секретариат ШОС
Комитет таможенного контроля
Министерства финансов
11.
Исполнительный
Комитет Региональ-
ной антитеррористи-
ческой структуры
ШОС
Комитет национальной
безопасности (по согласованию)

9. 2005 жылғы 1-6 шілдеде ұялы транкингтік байланыстың 30 бірлігін жалға алуға ақы төлеу.
10. Ұялы байланыс қызметіне ақы төлеу.
11. Отырысқа қатысатын ШЫҰ-ға мүше мемлекеттердің баспасөз қызметтеріне көліктік қызмет көрсетуге ақы төлеу.
12. Аудармашылар қызметіне ақы төлеу.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2005 жылғы 1 шілдедегі
N 180-ө өкіміне
2-қосымша
Отырысқа қатысатын делегациялардың басшыларына
Қазақстан Республикасының лауазымды тұлғаларын
бекітіп беру
Р/с
N
Делегация Тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы
1.
Қытай Халық Республикасы
Есімов Ахметжан Смағұлұлы - Премьер-Министрдің орынбасары
Балиева Зағипа Яхияқызы -
Әділет министрі (зайыбына)
2.
Қырғыз Республикасы
Үмбетов Серік Әбікенұлы - Ауыл шаруашылығы министрі
3.
Ресей Федерациясы
Мыңбаев Сауат Мұхаметбайұлы - Премьер-Министрдің орынбасары - Индустрия және сауда министрі
4.
Тәжікстан Республикасы
Школьник Владимир Сергеевич - Энергетика және минералдық ресурстар министрі
5.
Өзбекстан Республикасы
Келімбетов Қайрат Нематұлы - Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі
6.
Моңғолия
Оспанов Бақыт Сағындықұлы - Жер ресурстарын басқару агенттігінің төрағасы
7.
Пәкістан Ислам Республикасы
Досаев Ерболат Асқарбекұлы - Денсаулық сақтау министрі
8.
Иран Ислам Республикасы
Көпеев Мұхамбет Жұманазарұлы - Төтенше жағдайлар министрі
9.
Үндістан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
10.
ШЫҰ Хатшылығы
Қаржы министрлігінің
Кедендік бақылау
комитеті
11.
ШЫҰ Аймақтық терроризмге қарсы күрес құрылымының Атқарушы Комитеті
Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша)