О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 июля 2005 года N 205-p
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 13 июня 2005 года "О валютном регулировании и валютном контроле" (далее - Закон):
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона (далее - перечень).
2. Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию) и Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан принять нормативные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 июля 2005 года N 205-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан
"О валютном регулировании и валютном контроле"
N
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма
акта
Срок
исполнения
Государ-
ственный
орган,
ответст-
венный за
исполнение
1
2
3
4
5
1
Об утверждении Правил осуществ-
ления валютных
операций в Респуб-
лике Казахстан
Постановление
Правления
НБРК
Ноябрь
2005 года
НБРК (по
согласова-
нию)
2
Об утверждении
Правил осуществ-
ления мониторинга
валютных операций
нерезидентов, осу-
ществляющих дея-
тельность на тер-
ритории Республики
Казахстан (валют-
ный мониторинг)
Постановление Правления
НБРК
Ноябрь
2005 года
НБРК (по
согласова-
нию)
3
Об утверждении
Правил лицензиро-
вания осуществле-
ния розничной тор-
говли и оказания
услуг за наличную
иностранную валюту
в Республике Ка-
захстан
Постановление
Правления
НБРК
Ноябрь
2005 года
НБРК (по
согласова-
нию)
4
О перечне докумен-
тов, подтверждаю-
щих легальность
происхождения вы-
возимой наличной
иностранной валюты
Постановление
Правления
НБРК
Ноябрь
2005 года
НБРК (по
согласова-
нию)
5
О внесении измене-
ний и дополнений
в Правила органи-
зации и проведения
проверок по вопро-
сам соблюдения ва-
лютного законода-
тельства Республи-
ки Казахстан, ут-
вержденные поста-
новлением Правле-
ния Национального
Банка Республики
Казахстан от 13
июня 2002 года
N№229
Постановление
Правления
НБРК
Ноябрь
2005 года
НБРК (по
согласова-
нию)
6
О внесении измене-
нии и дополнении в
Правила деклариро-
вания иностранной
и национальной ва-
лют физическими
лицами, следующими
через таможенную
границу Республики
Казахстан, утверж-
денные Приказом
Председателя Аге-
нтства таможенного
контроля Республи-
ки Казахстан от
13 мая 2004 года
N№221
Приказ
КТК МФ РК
Декабрь
2005 года
КТК МФ РК
7
О внесении измене-
ний и дополнений
в Инструкцию об
организации обмен-
ных операций с на-
личной иностранной
валютой в Респуб-
лике Казахстан ут-
вержденную поста-
новлением Правле-
ния Национального
Банка Республики
Казахстан от 15
ноября 1999 года
N 400
Постановление
Правления
НБРК
Ноябрь
2005 года
НБРК (по
согласова-
нию)
8
О внесении измене-
ний и дополнений в
Инструкцию об ор-
ганизации экспорт-
но-импортного ва-
лютного контроля в
Республике Казах-
стан, утвержденную
постановлением
Правления Национа-
льного Банка Рес-
публики Казахстан
от 5 сентября 2001
года N 343 и при-
казом Министра го-
сударственных до-
ходов Республики
Казахстан от 10
октября 2001 года
N 1409
Постановление
Правления
НБРК
Приказ КТК
МФ РК
Ноябрь
2005 года
НБРК (по
согласова-
нию),
КТК МФ РК
Примечание: расшифровка аббревиатур:
НБРК - Национальный Банк Республики Казахстан;
КТК МФ РК - Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.

"Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 25 шілдедегі N 205-ө Өкімі
"Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 маусымдағы  Заңын  (бұдан әрi - Заң) iске асыру мақсатында:
1. Қоса берілiп отырған Заңды iске асыру мақсатында қабылдануы қажеттi нормативтік құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi (келiсiм бойынша) және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетi тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдердi қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкiметін хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 25 шілдедегі
N 205-ө өкiмiмен
бекiтiлген
"Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы"
Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажетті нормативтік құқықтық кесімдердің
тiзбесi
Р/с
N
Нормативтiк құқықтық кесiмнiң атауы
Кесiмнiң нысаны
Орындалу мерзiмi
Орын-
дауға
жауапты мемле-
кеттiк
орган
1
2
3
4
5
1
Қазақстан Республикасында
валюталық операцияларды
жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы
ҚРҰБ
Басқар-
масының қаулысы
2005
жылғы
қараша
ҚРҰБ
(келiсiм бойынша)
2
Қазақстан Республикасының аумағында қызметiн жүзеге асыратын резидент еместердiң валюталық операцияларының мониторингiн жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы (валюталық мониторинг)
ҚРҰБ
Басқар-
масының қаулысы
2005
жылғы
қараша
ҚРҰБ
(келiсiм бойынша)
3
Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасына бөлшек сауданы жүзеге асыруды және қызметтер көрсетудi лицензиялау ережесiн бекiту туралы
ҚРҰБ
Басқар-
масының қаулысы
2005
жылғы
қараша
ҚРҰБ
(келiсiм бойынша)
4
Әкетілетiн қолма-қол шетел валютасының шығу заңдылығын растайтын құжаттардың тiзбесi
туралы
ҚРҰБ
Басқар-
масының қаулысы
2005
жылғы
қараша
ҚРҰБ
(келiсiм бойынша)
5
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2002 жылғы 13 маусымдағы N 229 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының валюталық заңнамаларын сақтау мәселелерi жөнiнде тексерулер ұйымдастыру және жүргізу ережесiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
ҚРҰБ
Басқар-
масының қаулысы
2005
жылғы
қараша
ҚРҰБ
(келiсiм бойынша)
6
Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 13 мамырдағы
N 221 бұйрығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы жол жүретiн жеке адамдардың шетелдiк және ұлттық валюталарды декларация-
лауының ережесiне өзге-
рiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
ҚР Қаржыминi
КБК бұйрығы
2005
жылғы
желтоқ-
сан
ҚР
Қаржыминi
КБК
7
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1999 жылғы 15 қарашадағы N 400 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру  туралы нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
ҚРҰБ
Басқар-
масының қаулысы
2005
жылғы
қараша
ҚРҰБ
(келiсiм бойынша)
8
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2001 жылғы 5 қыркүйектегі N 343 қаулысымен және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кiрiс министрінің 2001 жылғы 10 қазандағы N 1409 бұйрығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында экспорт-импорт валюта бақылауын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықты-
рулар енгiзу туралы
ҚРҰБ
Басқар-
масының қаулысы
ҚР Қаржыминi
КБК бұйрығы
2005
жылғы
қараша
ҚРҰБ
(келiсiм бойынша)
ҚР
Қаржыминi
КБК
Ескерту: аббревиатураларды ашып жазу:
ҚРҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi;
ҚР Қаржыминi КБК - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетi