О некоторых вопросах оказания государственных услуг населению по принципу "одного окна"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 сентября 2005 года N 256-p
В соответствии с пунктом 57.10 Сетевого графика исполнения мероприятий Общенационального плана по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 18 февраля 2005 года "Казахстан на пути ускоренной экономической, социальной и политической модернизации", утвержденного  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 210:
1. В целях реализации принципа "одного окна" в центрах обслуживания населения утвердить прилагаемые:
1) План работы по внесению изменений и дополнений в законодательные акты Республики Казахстан (далее -  План 1 );
2) План работы по внесению изменений и дополнений в подзаконные акты Республики Казахстан (далее -  План 2 ).
2. Министерствам юстиции, финансов Республики Казахстан и Агентству Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами:
1) представить законопроекты в Министерство юстиции Республики Казахстан и Правительство Республики Казахстан не позднее 20 числа месяца, определенного Планом 1;
2) обеспечить разработку, утверждение и, при необходимости, направление на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан нормативных правовых актов согласно Плану 2.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 сентября 2005 года N 256-р
План работы
по внесению изменений и дополнений в законодательные
акты Республики Казахстан
N
п\п
Наименование
законопроекта
Госу-
дарст-
венный
орган -
разра-
ботчик
Срок
представления
Ответст-
венное
лицо
МЮ
Прави-
тельство
Пар-
ламент
О внесении
дополнений и
изменений в
некоторые за-
конодательные
акты Респуб-
лики Казах-
стан по воп-
росам функ-
ционирования
(деятельнос-
ти) центров
обслуживания
населения по
принципу«"од-
ного окна"
МЮ
ноябрь
2005
года
декабрь
2005 года
январь
2006
года
Бекбосу-
нов С.М.
Расшифровка аббревиатур:
1. МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 сентября 2005 года N 256-р
План работы
по внесению изменений и дополнений в подзаконные
акты Республики Казахстан
N
п\п
Наименование нормативного
правового акта
Форма акта
Срок
исполнения
Государст-
венный
орган,
ответст-
венный
за испол-
нение
1
2
3
4
5
1
О внесении изме-
нений и дополне-
ний в постановле-
ние Кабинета Ми-
нистров Республи-
ки Казахстан от
17 августа 1992
года N 684 "Об
утверждении пра-
вил изменения за-
писи о националь-
ности граждан
Республики Казах-
стан в паспортах,
удостоверениях
личности и актах
гражданского сос-
тояния"
Постановле-
ние Прави-
тельства
В течение
двух месяцев
со дня при-
нятия закона
Республики
Казахстан
"О внесении
дополнений
и изменений
в некоторые
законодате-
льные акты
Республики
Казахстан по
вопросам
функциониро-
вания (дея-
тельности)
центров обс-
луживания
населения по
принципу "одного окна"
КРС МЮ
2
0 внесении изме-
нений и дополне-
ний в постановле-
ние Правительства
Республики Казах-
стан от 20 февра-
ля 1997 года
N 236 "О мерах по
реализации Указа
Президента Рес-
публики Казах-
стан, имеющего
силу Закона, от
25 декабря 1995
года N 2727"
Постановле-
ние Прави-
тельства
КРС МЮ
3
О внесении изме-
нений и дополне-
ний в постановле-
ние Правительства
Республики Казах-
стан от 22 мая
1999 года N 620
"Об утверждении
Положения о по-
рядке изменения,
восстановления и
аннулирования за-
писей актов граж-
данского состоя-
ния, формы книг
регистрации актов
гражданского сос-
тояния и формы
свидетельств, вы-
даваемых на осно-
вании записей
в этих книгах, и
Правил о порядке
регистрации актов
гражданского сос-
тояния в Респуб-
лике Казахстан"
Постановле-
ние Прави-
тельства
КРС МЮ
4
О внесении изме-
нений и дополне-
ний в Постановле-
ние Правительства
Республики Казах-
стан от 12 июля
2000 года N 1063
"Об утверждении
Правил документи-
рования и регист-
рации населения
Республики Казах-
стан"
Постановле-
ние Прави-
тельства
КРС МЮ
5
О внесении изме-
нений и дополне-
ний в постановле-
ние Правительства
Республики Казах-
стан от 20 сен-
тября 2003 года
N 958 "Об утверж-
дении Правил ве-
дения государст-
венного земельно-
го кадастра в
Республике Казах-
стан"
Постановле-
ние Прави-
тельства
АЗР
6
О внесении изме-
нений в совмест-
ный приказ Мини-
стра труда и со-
циальной защиты
населения Респуб-
лики Казахстан от
5 мая 2000 года
N 106-П, Министра
юстиции Республи-
ки Казахстан от 1
августа 2000 года
N 75 и председа-
теля Агентства
Республики Казах-
стан по делам
здравоохранения
от 15 мая 2000
года N 291 "О
взаимодействии
медицинских орга-
низаций, органов
записи актов гражданского сос-
тояния, соответ-
ствующих служб силовых структур
и организаций,
осуществляющих
выплату пенсий и
пособий за счет
средств республи-
канского бюджета,
по обеспечению
своевременности
документооборота,
регистрации и
представления до-
кументов, удосто-
веряющих факт
смерти, выезд на
постоянное место
жительства за пределы Республи-
ки Казахстан по-
лучателей пенсий
и пособий"
Совместный
приказ Ми-
нистра тру-
да и социа-
льной защи-
ты населе-
ния, Мини-
стра юсти-
ции и Мини-
стра здра-
воохранения
МТСЗН, МЮ,
МЗ
7
О внесении изме-
нений в приказ Министра государ-
ственных доходов
Республики Казах-
стан от 15 декаб-
ря 2001 года N
1736 "Об утверж-
дении Правил пос-
тановки налого-
плательщика на
учет по налогу на
добавленную стои-
мость, выдачи
свидетельства о
постановке на учет по налогу на
добавленную стои-
мость и снятия с
учета по налогу
на добавленную
стоимость плате-
льщика налога на
добавленную стои-
мость"
Приказ
председате-
ля Налого-
вого коми-
тета Мини-
стерства
финансов
НКМФ
8
О внесении изме-
нений в приказ
Министра государ-
ственных доходов
Республики Казах-
стан от 22 фев-
раля 2002 года N
279 "Об утвержде-
нии Правил госу-
дарственной реги-
страции и регист-
рационного учета
налогоплательщи-
ков Республики
Казахстан"
Приказ
председате-
ля Налого-
вого коми-
тета Мини-
стерства
финансов
НК МФ
9
О внесении изме-
нений в приказ
председателя На-
логового комитета
Министерства фи-
нансов Республики
Казахстан от 23
декабря 2003 года
N 530 "Об утверж-
дении Правил ве-
дения лицевых
счетов"
Приказ
председате-
ля Налого-
вого коми-
тета Мини-
стерства
финансов
НК МФ
10
О внесении изме-
нений в приказ Министра юстиции
Республики Казах-
стан от 4 марта
2005 года N 74
"Об утверждении
Инструкции по применению орга-
нами юстиции Пра-
вил документиро-
вания и регистра-
ции населения
Республики Казах-
стан"
Приказ
Министра
юстиции
МЮ
Расшифровка аббревиатур:
1. КРС МЮ - Комитет регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан

"Жалғыз терезе" қағидаты бойынша халыққа мемлекеттiк қызмет көрсетудiң кейбiр мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 15 қыркүйектегі N 256-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 5 наурыздағы N 210  қаулысымен  бекiтiлген "Қазақстан экономикалық, әлеуметтiк және саяси жедел жаңару жолында" атты Мемлекет басшысының Қазақстан халқына 2005 жылғы 18 ақпандағы  Жолдауын  iске асыру жөнiндегі Жалпыұлттық iс-шаралар жоспарын орындаудың желілік кестесiнiң 57.10-тармағына сәйкес:
1. Халыққа қызмет көрсету орталықтарында "жалғыз терезе" қағидатын iске асыру мақсатында қоса берілiп отырған:
1) Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу жөнiндегi жұмыс жоспары (бұдан әрi - 1-жоспар);
2) Қазақстан Республикасының заңға тәуелдi кесiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгізу жөнiндегі жұмыс жоспары (бұдан әрi - 2-жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Әдiлет, Қаржы министрлiктерi және Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiне және Қазақстан Республикасының Үкiметiне заң жобаларын 1-жоспарда белгiленген айдың 20-сы күнiнен кешiктірмей ұсынсын;
2) 2-жоспарға сәйкес нормативтік құқықтық кесiмдердi әзiрлеудi, бекiтудi және қажет болған жағдайда Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігіне мемлекеттiк тiркеуге жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2005 жылғы 15 қыркүйектегі
N 256-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiне
өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу жөнiндегі
жұмыс жоспары
Р/с
N
Заң жобасының атауы
Әзiрлеушi мемлекет-
тiк орган
Ұсыну мерзiмi
Жауапты
тұлға
Әділет-минi
Үкімет
Парла-
мент
Қазақстан
Республикасының
кейбiр заңнама-
лық кесiмдерiне
"Жалғыз терезе"
қағидаты
бойынша халыққа
қызмет көрсету
орталықтарының
жұмыс iстеуi
(қызметi) мәсе-
лелерi бойынша
толықтырулар
мен өзгерiстер
енгiзу туралы
Әдiлетминi
2005
жылғы
қараша
2005 жылғы желтоқ-
сан
2006 жылғы қаңтар
C.M.
Бекбосынов
Аббревиатураның толық жазылуы:
Әдiлетминi - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2005 жылғы 15 қыркүйектегі
N 256-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының заңға тәуелдi кесімдеріне
өзгерiстер мен толықтырулар енгізу жөнiндегi жұмыс жоспары
Р\с
N
Нормативтiк құқықтық кесiмнiң атауы
Кесiмнiң нысаны
Орындалу мерзiмi
Орындауға жауапты мемлекет-
тiк орган
1
2
3
4
5
1
"Паспорттар, жеке
куәлiктер мен азаматтық
хал актілерiндегi
Қазақстан Республикасы
азаматтарының ұлты
туралы жазбаны өзгерту
Ережелерiн бекiту
туралы" Қазақстан
Республикасы Министрлер
Кабинетiнiң 1992 жылғы
17 тамыздағы N 684
қаулысына өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу
туралы
Үкiмет қаулысы
Қазақстан
Республикасы-
ның кейбiр
заңнамалық
кесімдеріне
"Жалғыз
терезе" қағи-
даты бойынша
халыққа қызмет
көрсету
орталықтарының
жұмыс iстеуi
(қызметi)
мәселелерi
бойынша
толықтырулар
мен өзгерiстер
енгiзу туралы"
Қазақстан
Республикасы-
ның заңы
қабылданған
күнiнен
бастап екi ай
iшiнде
Әдiлет
минiнiң
ТҚК
"Қазақстан Республикасы
Президентiнің 1995 жылғы
25 желтоқсандағы N 2727
Заң күшi бар Жарлығын
iске асыру жөнiндегi
шаралар туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1997 жылғы
20 ақпандағы N 236
қаулысына өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу
туралы
Үкiмет қаулысы
Әдiлет
минiнiң
ТҚК
3
"Қазақстан
Республикасында
азаматтық хал актiлерi
жазбаларын өзгерту,
қалпына келтiру және
жою туралы ереженi,
азаматтық хал актілерін
тiркеу кітаптарының
нысандарын және осы
кiтаптардағы жазбалардың
негізiнде берiлетiн
куәлiктердiң нысандарын
және Қазақстан
Республикасында
азаматтық хал актiлерiн
тiркеу тәртiбi туралы
ережелердi бекiту
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң
1999 жылғы 22 мамырдағы
N 620 қаулысына
өзгерiстер мен толықты-
рулар енгiзу туралы
Үкiмет қаулысы
Әдiлет-
минiнiң
ТҚК
4
"Қазақстан Республикасы-
ның халқын құжаттандыру
және тiркеу ережесiн
бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2000 жылғы
12 шілдедегі N 1063
қаулысына өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу
туралы
Үкiмет қаулысы
Әдiлет-
минiнiң
ТҚК
5
"Қазақстан Республика-
сында мемлекеттiк жер
кадастрын жүргізудiң
ережесiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2003 жылғы
20 қыркүйектегi N 958
қаулысына өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу
туралы
Үкiмет қаулысы
ЖРА
6
"Медициналық мекемелер-
дiң, азаматтық хал
актiлерiн тiркеу
органдарының, әлеуетті
құрылымдар мен
зейнетақыларды және
жәрдемақыларды
республикалық бюджеттiң
қаражаты есебiнен
жүзеге асыратын
ұйымдардың тиiстi
қызметтерiнiң құжат
айналымдарын,  қайтыс
болу, Қазақстан
Республикасынан тыс
жерлерге тұрақты тұру
үшiн көшiп кету
фактiлерiн растайтын
құжаттарды тiркеу мен
ұсынуды уақытында
қамтамасыз ету жөнiндегі
өзара iс-әрекеттерi
туралы" Қазақстан
Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік
қорғау министрiнiң 2000
жылғы 5 мамырдағы N
106-П, Қазақстан
Республикасы Әдiлет
министрiнiң 2000 жылғы
1 тамыздағы N 75 және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау iсi
жөнiндегi агенттiгi
төрағасының 2000 жылғы
15 мамырдағы N 291
бiрлескен бұйрығына
өзгерiстер енгiзу туралы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік
қорғау
министрi-
нiң,
Әдiлет
министрi-
нiң және
Денсаулық
сақтау
министрi-
нiң
бiрлескен
бұйрығы
Еңбекминi,
Әдiлетми-
нi, ДСМ
7
"Салық төлеушiнi
қосылған құн салығы
бойынша есепке қою,
қосылған құн салығы
бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру және қосылған құн салығын төлеушіні қосылған құн салығы бойынша есептен шығару ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Кіріс министрінің 2001
жылғы 15 желтоқсандағы
N 1736 бұйрығына
өзгерістер енгізу туралы
Қаржы
министр-
лiгiнiң
Салық
комитетi
төраға-
сының
бұйрығы
Қаржыми-
нiнiң СК
8
"Қазақстан Республикасы-
ның салық төлеушiлердiң
мемлекеттік тiркеу және
тiркеу есебінің Ережесiн
бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Кiрiс министрiнiң 2002
жылғы 22 ақпандағы N 279
бұйрығына өзгерiстер
енгiзу туралы
Қаржы
министр-
лiгiнiң
Салық
комитетi
төраға-
сының
бұйрығы
Қаржыми-
нiнiң СК
9
"Дербес шоттарды
жүргiзу ережелерiн
бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгiнiң
Салық комитетi
төрағасының 2003 жылғы
23 желтоқсандағы N 530
бұйрығына өзгерiстер
енгiзу туралы
Қаржы
министр-
лiгiнiң
Салық
комитетi
төраға-
сының
бұйрығы
Қаржыми-
нiнiң СК
10
"Қазақстан Республикасы-
ның халқын құжаттандыру
және тiркеу ережесiн
әдiлет органдарының
қолдануы жөнiндегi
нұсқаулықты бекiту
туралы" Қазақстан
Республикасы Әдiлет
министрiнің 2005 жылғы
4 наурыздағы N 74
бұйрығына өзгерiстер
енгiзу туралы
Әдiлет
министрі-
нің
бұйрығы
Әдiлетминi
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
1. Әдiлетминiнiң ТҚК - Қазақстан Республикасы Әдiлет
министрлігінің Тiркеу қызметi комитетi

2. АЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
3. МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
4. МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
5. МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
6. МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
7. НК МФ - Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан

2. ЖРА - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару
агенттiгі
3. Еңбекминi - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлiгi
4. Әдiлетминi - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
5. ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
6. СIМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
7. Қаржыминiнiң СК - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Салық комитетi