О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 октября 2005 года N 294-p
В целях реализации  Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" (далее - Закон):
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона (далее - перечень).
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с заинтересованными государственными органами разработать и в установленном порядке внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню.
3. Местным исполнительным органам в двухмесячный срок принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты в реализацию Закона и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 октября 2005 года N 294-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации Закона Республики Казахстан
"О государственном регулировании развития агропромышленного
комплекса и сельских территорий"  <*>
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными распоряжениями Премьер-Министра РК от 25 апреля 2006 года N  107-р ; от 30 мая 2007 года N  145-p .
N
п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Срок
исполнения
Ответст-
венный
за испол-
нение
1
2
3
4
5
1
Об утверждении Правил осуществления закупочных операций и ценовых интервенций
сельскохозяйственной продукции
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Сентябрь 2006 года
МСХ
(созыв),
МИТ, МФ
2
Об утверждении перечня
специализированных
организаций, осущест-
вляющих закупочные операции и ценовые интервенции сельскохо-
зяйственной продукции, а также размера их воз-
награждения
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Сентябрь 2006 года
МСХ
3
Об утверждении объема, структуры, правил формирования, хранения
и использования
государственных ресурсов сельскохозяй-
ственной продукции
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Ноябрь 2006 года
МСХ
4
Об утверждении Правил адресного субсидирования
агропромышленного
комплекса
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Март
2006 года
МСХ
5
Об определении порядка поддержки агропромышленного
комплекса с участием специализированных организаций
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Май 2006 года
МСХ
6
Об утверждении Правил и сроков проведения сельскохозяйственной
переписи
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Декабрь
2006 года
АС
(созыв),
МСХ
7
Об утверждении схемы оптимального сельского расселения
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Июнь
2009 года
МСХ
(созыв),
МЭБП,
МТСЗН,
акимы
областей
8
Об утверждении
рекомендуемой схемы специализации регионов по оптимальному исполь-
зованию сельскохо-
зяйственных угодий для производства конкретных
видов сельскохозяйст-
венной продукции
Приказ
уполномочен-
ного органа в области
развития агро-
промышленного
комплекса
Сентябрь 2006 года
МСХ
9
Об утверждении перечня информации и услуг, предоставляемых
субъектам агропромыш-
ленного комплекса на безвозмездной основе
Приказ
уполномочен-
ного органа в области
развития агро-
промышленного
комплекса
Март
2006 года
МСХ
10
(Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 25 апреля 2006 года N  107-р)
11
О внесении изменений и дополнений в правила
проведения идентифика-
ции сельскохозяйствен-
ных животных, утвержденные приказом
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 апреля
2003 года N 164 "Об идентификации сельско-
хозяйственных животных"
Приказ
уполномочен-
ного органа в области
развитии
агро-
промышленного
комплекса
Март
2006 года
МСХ
12
Об утверждении
нормативов социального и инженерного
обустройства сельского населенного пункта
Приказы
уполномочен-
ных
государствен-
ных органов
Июнь
2006 года
МСХ
(созыв),
МЗ, МТСЗН,
МОН, МКИС,
МЭМР, МИТ
13
Методика определения среднегодовой рыночной цены на сельскохозяй-
ственную продукцию, сложившейся за предыдущий календарный год
Приказ
уполномочен-
ного органа в области
развития
агро-
промышленного
комплекса
Декабрь
2006 года
МСХ
14
Об утверждении уровня фиксированных цен на закупаемую и реализуе-
мую сельскохозяйст-
венную продукцию
Приказ
уполномочен-
ного органа в области
развития агро-
промышленного
комплекса
Март
2007 года
МСХ
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АС - Агентство Республики Казахстан по статистике
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МКИС - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан

"Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 17 қазандағы N 294-ө Өкімі
"Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шiлдедегi Заңын (бұдан әрi - Заң) iске асыру мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған Заңды iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi мүдделi мемлекеттiк органдармен бiрлесiп, тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобасын әзiрлесiн және белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге енгiзсiн.
3. Жергiлiктi атқарушы органдар екi ай мерзiмде Заңды iске асыру үшiн тиiстi ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдердi қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 17 қазандағы
N 294-ө өкiмiмен
бекiтiлген
"Агроөнеркәсіптік кешендi және ауылдық
аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы"
Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру
мақсатында қабылдануы қажет нормативтік
құқықтық кесiмдердiң тiзбесi
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің
2007.05.30 N 145 ; 2009.05.08 N 63-ө Өкімдерімен.
P/c
N
Нормативтік құқықтық кесiмнiң атауы
Кесiмнің нысаны
Орындалу мерзімi
Орындалуына жауапты
1
2
3
4
5
1
Ауыл шаруашылығы өнiмiн сатып алу операциялары мен баға интервенцияларын жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметінiң
қаулысы
2006 жылғы наурыз
АШМ (жинақтау), ИСМ, Қаржыминi
2
Ауыл шаруашылығы өнiмiн сатып aлу операциялары мен баға интервенцияларын жүзеге асыратын мамандандырылған ұйымдардың тiзбесiн, сондай-ақ олардың сыйақысы мөлшерiн бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметінiң
қаулысы
2006 жылғы наурыз
АШМ
3
Ауыл шаруашылығы өнiмiнiң мемлекеттік ресурстарының көлемін, құрылымын, оларды қалыптастыру, сақтау және пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметінiң
қаулысы
2006 жылғы наурыз
АШМ
4
Агроөнеркәсiптiк кешендi атаулы субсидиялау ережесiн бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметінiң
қаулысы
2006 жылғы наурыз
АШМ
5
Мамандандырылған ұйымдарды қатыстырып, агроөнеркәсіптік кешендi қолдаудың тәртiбiн айқындау туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметінiң
қаулысы
2006 жылғы наурыз
АШМ
6
Ауыл шаруашылығы санағын өткiзудiң тәртiбi мен мерзiмiн бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметінiң
қаулысы
2006 жылғы желтоқсан
СА (жинақтау), АШМ
7
Ауылды оңтайлы қоныстандыру схемасын бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметінiң
қаулысы
2013 жылғы маусым
АШМ (жинақтау), ЭБЖМ, Еңбекмині, облыс әкімдері
8
Ауыл шаруашылығы өнiмiнiң нақты түрлерiн өндiру үшiн ауыл шаруашылығы алқаптарын оңтайлы пайдалану бойынша өңiрлердi мамандандырудың ұсынылатын схемасын бекiту туралы
Агроөнер-
кәсiптiк
кешендi дамыту саласындағы уәкiлетті органның бұйрығы
2006 жылғы наурыз
АШМ
9
Агроөнеркәсiптiк кешен субъектілерiне өтеусiз негiзде берілетiн ақпарат пен қызметтердiң тізбесiн бекiту туралы
Агроөнер-
кәсiптiк
кешендi дамыту саласындағы уәкiлетті органның бұйрығы
2006 жылғы наурыз
АШМ
10
Тракторларды және
олардың базасында
дайындалған өздігінен
жүретін шассилер мен
тетiктердi, монтаждал-
ған арнаулы жабдығы
бар тіркемелердi қоса
алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгінен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиорациялық және жол құрылысы машина-
лары мен тетiктерiн, өткiзгiштігі жоғары арнайы машиналарды мемлекеттік тiркеу
ережесiн, жыл сайын
мемлекеттiк техникалық
тексеруден өткiзу
ережесiн, сондай-ақ
көрсетілген көлік құ-
ралдары мен тіркеме-
лердi, оның iшiнде се-
нiмхат бойынша пайда-
ланатын адамдарды тiр-
кеу және есепке алу
тәртiбiн, оларды жүр-
гiзу құқығына емтихан
қабылдау және тиiстi
құжаттар мен мемлекет-
тік тiркеу нөмiрi бел-
гілерiн бере отырып,
куәлiктер беру тәрті-
бiн белгілеу туралы
Агроөнер-
кәсiптiк
кешендi дамыту саласындағы уәкiлетті органның бұйрығы
2006 жылғы наурыз
АШМ
11
"Ауыл шаруашылық жан-
уарларын бiрдейлендiру
туралы" Қазақстан Рес-
публикасы Ауыл шаруа-
шылығы министрiнiң
2003 жылғы 2 сәуiрдегi
N 164 бұйрығымен бекi-
тілген Ауыл шаруашылық
жануарларын бiрдейлен-
дiрудi жүргiзу ереже-
сiне өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
туралы
Агроөнер-
кәсiптiк
кешендi дамыту саласындағы уәкiлетті органның бұйрығы
2006 жылғы наурыз
АШМ
12
Ауылдық елдi мекендi әлеуметтiк және инженерлiк жайластыру нормативтерiн бекiту туралы
Уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың бұйрықтары
2007 жылғы маусым
АШМ (жинақтау), ДСМ, Еңбекминi, БҒM, MACM, ЭМРМ, ИСМ
13
Ауыл шаруашылығы өнiміне алдыңғы күнтiзбелік жылда қалыптасқан орташа жылдық нарықтық бағаны белгілеу әдiстемесi
Агроөнер-
кәсiптiк
кешендi дамыту саласындағы уәкiлетті органның бұйрығы
2006 жылғы желтоқсан
АШМ
14
Сатып алынатын және сатылатын ауыл шаруашылығы өнiмiне тiркелген бағалар деңгейiн бекіту туралы
Агроөнер-
кәсiптiк
кешендi дамыту саласындағы уәкiлетті органның бұйрығы
2007 жылғы наурыз
АШМ
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
СА - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігi
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi
МАСМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi
Еңбекминi - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлiгі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Қаржыминi - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгі