Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе первого заседания казахстанско-венгерской комиссии по сотрудничеству в борьбе с организованной преступностью, терроризмом, незаконным оборотом наркотических средств и психотропных веществ
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 декабря 2005 года N 346-р
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе проведенного в городе Будапеште 21-24 февраля 2005 года первого заседания казахстанско-венгерской комиссии по сотрудничеству в борьбе с организованной преступностью терроризмом, незаконным оборотом наркотических средств и психотропных веществ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе первого заседания казахстанско-венгерской комиссии по сотрудничеству в борьбе с организованной преступностью, терроризмом, незаконным оборотом наркотических средств и психотропных веществ (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) принять меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал, к десятому числу месяца, следующего за отчетным, информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 декабря 2005 года N 346-р
План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых
в ходе первого заседания казахстанско-венгерской комиссии
по сотрудничеству в борьбе с организованной преступностью,
терроризмом, незаконным оборотом наркотических средств
и психотропных веществ
N
п/п
Наименование мероприятия
Срок
исполнения
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
1.
Проработать по дипломатическим
каналам сроки проведения
второго заседания
казахстанско-венгерской комиссии
по сотрудничеству в борьбе с
организованной преступностью,
терроризмом, незаконным оборотом
наркотических средств и
психотропных веществ
Июнь
2006 года
МВД, МИД
2.
Проработать вопрос о заключении
Договора между Республикой
Казахстан и Венгерской
Республикой о правовой помощи и
правовых отношениях по уголовным
делам
Июнь
2006 года
ГП (по согла-
сованию), МВД,
МФ, АФП (по
согласованию),
КНБ (по
согласованию),
МЮ, СОП (по
согласованию)
3.
Проработать вопрос о создании
единого банка данных о
транснациональных преступных
группах, их членах и лидерах
Сентябрь
2006 года
ГП (по согла-
сованию), МВД,
МФ, АФП (по
согласованию),
КНБ (по
согласованию),
МЮ, СОП (по
согласованию)
4.
Обеспечить регулярный обмен
информацией о состоянии борьбы
с организованной преступностью,
терроризмом, незаконным оборотом
наркотических средств и
психотропных веществ,
нелегальной миграцией
Постоянно
МВД, МФ, АФП
(по согласо-
ванию), КНБ (по согласо-
ванию), ГП (по
согласованию),
МО, МЮ, МЗ,
МТСЗН
5.
Осуществлять регулярный обмен
информацией о методах
транспортировки и сокрытия
наркотических средств и
психотропных веществ, способах
их упаковки и маркировки
Постоянно
МВД, МФ, КНБ
(по согласо-
ванию), МЗ
6.
Осуществлять регулярный обмен
информацией об источниках
финансирования состоящих на
учете организованных преступных
группировок, обстоятельствах
приобретения их членами
движимого и недвижимого
имущества, легализации денежных
средств, добытых преступным
путем
Постоянно
АФП (по
согласованию),
ГП (по
согласованию),
МВД, КНБ (по
согласованию)
7.
Проработать вопрос по установ-
лению двустороннего
сотрудничества в сфере
подготовки кадров правоохра-
нительных органов в области борьбы с организованной преступностью, терроризмом незаконным оборотом
наркотических средств и
психотропных веществ
Постоянно
МВД, МФ, АФП
(по согласо-
ванию), КНБ
(по согласо-
ванию), ГП
(по согласо-
ванию)
8.
Проработать вопрос о заключении
двустороннего Соглашения о
сотрудничестве между ведомстве-
нными учебными заведениями
Сентябрь
2006 года
МВД, МФ, АФП
(по согласо-
ванию), КНБ
(по согласо-
ванию)
Примечание: расшифровка аббревиатур
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
СОП - Служба охраны Президента Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
АФП - Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической
и коррупционной преступностью (финансовая полиция)

Қазақстан-венгр ұйымдасқан қылмысқа, терроризмге, есірткі құралдары мен психотроптық заттардың заңсыз айналымына қарсы күрестегі ынтымақтастық жөніндегі комиссиясының бірінші отырысы барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 13 желтоқсандағы N 346-ө Өкімі
2005 жылғы 21-24 ақпанда Будапешт қаласында өткізілген қазақстан-венгр ұйымдасқан қылмысқа, терроризмге, есірткі құралдары мен психотроптық заттардың заңсыз айналымына қарсы күрестегі ынтымақтастық жөніндегі комиссиясының бірінші отырысы барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан-венгр ұйымдасқан қылмысқа, терроризмге, есірткі құралдары мен психотроптық заттардың заңсыз
айналымына қарсы күрестегі ынтымақтастық жөніндегі комиссиясының бірінші отырысы барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары (келісім бойынша) Жоспарда көзделген іс-шараларды орындау жөніндегі шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі есептіден кейінгі айдың оныншы күніне қарай тоқсанына кемінде бір рет Қазақстан Республикасының Үкіметін Жоспардың орындалу барысы туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 346-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан-венгр ұйымдасқан қылмысқа, терроризмге, есірткі
құралдары мен психотроптық заттардың заңсыз
айналымына қарсы күрестегі ынтымақтастық жөніндегі
комиссиясының бірінші отырысы барысында қол жеткізілген
уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шараның атауы
Орындалу
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
1.
Қазақстан-венгр
ұйымдасқан қылмысқа,
терроризмге, есірткі
құралдары мен
психотроптық
заттардың заңсыз
айналымына қарсы
күрестегі ынтымақ-
тастық жөніндегі
комиссиясының
екінші отырысын
өткізу мерзімін
дипломатиялық
арналар арқылы
пысықтау
2006
жылғы
маусым
ІІМ, СІМ
2.
Қазақстан Республи-
касы мен Венгрия
Республикасы
арасында Қылмыстық
істер жөніндегі
құқықтық көмек пен
құқықтық қатынастар туралы шарт жасасу туралы мәселені пысықтау
2006 жылғы маусым
БП (келісім бойынша), ІІМ, Қаржымині, ҚПА (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша), Әділетмині, ПКҚ (келісім бойынша)
3.
Трансұлттық қылмыстық топтар,
олардың мүшелері
мен көшбасшылары
туралы бірыңғай
деректер банкін
құру туралы
мәселені пысықтау
2006
жылғы
қыркүйек
БП (келісім
бойынша), ПМ,
Қаржымині, ҚПА
(келісім
бойынша), ҰҚК
(келісім
бойынша),
Әділетмині, ПКҚ
(келісім бойынша)
4.
Ұйымдасқан қылмысқа,
терроризмге, есірткі
құралдары мен
психотроптық
заттардың заңсыз
айналымына, заңсыз
көші-қонға қарсы
күрестің жай-күйі
туралы ұдайы
ақпарат алмасуды
қамтамасыз ету
Тұрақты
ІІМ, Қаржымині,
ҚПА (келісім
бойынша), ҰҚК
(келісім бойынша), БП
(келісім
бойынша),
Қорғанысмині,
Әділетмині, ДСМ,
Еңбекмині
5.
Есірткі құралдары
мен психотроптық
заттарды тасымалдау
және жасыру әдістері, оларды
буып-түю және
таңбалау тәсілдері
туралы ұдайы
ақпарат алмасуды
жүзеге асыру
Тұрақты
ІІМ, Қаржымині,
ҰҚК (келісім
бойынша), ДСМ
6.
Есепте тұрған
ұйымдасқан қылмыс-
тық топтарды қаржы-
ландыру көздері,
олардың мүшелерінің
жылжымалы және
жылжымайтын мүлікті
сатып алу жағдай-
лары, қылмыстық
жолмен алынған ақша
қаражатын заңдасты-
ру туралы ұдайы
ақпарат алмасуды
жүзеге асыру
Тұрақты
ҚПА (келісім
бойынша), БП
(келісім
бойынша), ІІМ,
ҰҚК (келісім
бойынша)
7.
Құқық қорғау
органдарының ұйымдасқан қылмысқа,
терроризмге, есірткі
құралдары мен
психотроптық
заттардың заңсыз
айналымына қарсы
күрес саласындағы
кадрларын даярлау
аясында екі жақты
ынтымақтастық
орнату жөніндегі
мәселені пысықтау
Тұрақты
ІІМ, Қаржымині,
ҚПА (келісім
бойынша), ҰҚК
(келісім
бойынша), БП
(келісім бойынша)
8.
Ведомстволық оқу
орындары арасындағы
ынтымақтастық туралы
екі жақты келісім
жасасу туралы
мәселені пысықтау
2006 жылғы қыркүйек
ІІМ, Қаржымині,
ҚПА (келісім
бойынша), ҰҚК
(келісім бойынша)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
БП - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ПКҚ - Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҚПА - Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)