О некоторых вопросах индивидуального жилищного строительства
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 августа 2005 года N 226-р-1
В целях выработки предложений по созданию условий ускоренного развития индивидуального жилищного строительства в Республике Казахстан:
1. Создать рабочую группу в следующем составе:
Омаров Кайсар Оспанович   - председатель Комитета по делам
строительства и жилищно-
коммунального хозяйства
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан,
руководитель
Сизов Александр Павлович  - первый заместитель председателя
Агентства Республики Казахстан
по управлению земельными
ресурсами, заместитель руководителя
Смагулов                  - начальник отдела жилищного
Сейтжан Айтыбаевич          строительства Комитета по делам
строительства и жилищно-
коммунального хозяйства
Министерства индустрии и торговли
Республики, секретарь
Мамытбеков                - заместитель акима
Асылжан Сарыбаевич          города Астаны
Утегулов                  - заместитель председателя
Maулен Амангельдиевич       Комитета казначейства Министерства
финансов Республики Казахстан
Туракельдиев              - главный инспектор Отдела
Болат Сбашевич              регионального развития
Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Азимова                   - директор Департамента
Эльвира Абильхасимовна      подзаконных актов Министерства
юстиции Республики Казахстан
Ермекова                  - директор Департамента
Несипбала Абсагитовна       планирования расходов отраслевых
органов Министерства экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
Каримова Загира Ахатовна  - директор Департамента
статистического производства
Агентства Республики Казахстан
по статистике
2. Рабочей группе в срок до 1 октября 2005 года внести предложения в Правительство Республики Казахстан по созданию условий ускоренного развития индивидуального жилищного строительства в Республике Казахстан.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы в установленном порядке представить рабочей группе до 1 сентября 2005 года предложения по активизации индивидуального жилищного строительства с указанием следующих данных:
количество поданных заявлений с начала 2005 года на выделение земельных участков для строительства индивидуальных жилых домов, в том числе населению, имеющему приоритетное право на приобретение жилья по Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы:
1) молодым семьям, имеющим детей;
2) работникам государственных органов и учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета;

Жеке тұрғын үй құрылысының кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 16 тамыздағы N 226-ө-1 Өкімі
Қазақстан Республикасында жеке тұрғын үй құрылысының қарқынды дамуына жағдай жасау жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу мақсатында:
1. Мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Омаров                    - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Қайсар Оспанұлы             сауда министрлiгi Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық iстерi
комитетiнiң төрағасы, жетекшi
Сизов                     - Қазақстан Республикасы Жер
Александр Павлович          ресурстарын басқару агенттiгi
төрағасының бiрiншi орынбасары,
жетекшiнiң орынбасары
Смағұлов                  - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Сейiтжан Айтыбайұлы         сауда министрлiгiнiң Құрылыс және
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
iстерi комитетi тұрғын үй құрылысы
бөлiмiнiң бастығы, хатшы
Мамытбеков                - Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары
Асылжан Сарыбайұлы
Өтеғұлов                  - Қазақстан Республикасы Қаржы
Мәулен Амангелдiұлы         министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi
төрағасының орынбасары
Төрекелдиев               - Қазақстан Республикасы Премьер-
Болат Сбашұлы               Министрiнiң Кеңсесi Өңiрлiк даму
бөлiмiнiң бас инспекторы
Әзiмова                   - Қазақстан Республикасы Әдiлет
Эльвира Әбiлқасымқызы       министрлiгi Заңға тәуелдi кесiмдер
департаментінің директоры
Ермекова                  - Қазақстан Республикасы Экономика және
Несiпбала Әбдісағитқызы     бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
Салалық органдардың шығыстарын
жоспарлау департаментiнiң директоры
Кәрiмова                  - Қазақстан Республикасы Статистика
Зағира Ахатқызы             агенттiгi Статистикалық өндiрiс
департаментінiң директоры
2. Жұмыс тобы 2005 жылғы 1 қазанға дейiнгi мерзiмде Қазақстан Республикасында жеке тұрғын үй құрылысының қарқынды дамуына жағдай жасау жөнiндегi ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi белгiленген тәртiппен 2005 жылғы 1 қыркүйекке дейiн жұмыс тобына мынадай деректердi көрсете отырып, жеке тұрғын үй құрылысын жандандыру жөнiнде ұсыныстар берсiн:
2005 жылдың басынан бастап жеке тұрғын үй салуға, оның iшiнде Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы бойынша тұрғын үй сатып алуға басым құқығы бар халыққа:
1) балалары бар жас отбасыларға;
2) мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын мемлекеттiк органдар мен мекемелер қызметкерлерiне;

3) работникам государственных предприятий социальной сферы;
количество выделенных земельных участков в текущем году для строительства индивидуальных жилых домов, в том числе указанной категории граждан;
количество строящихся индивидуальных жилых домов, в том числе указанной категории граждан;
обеспеченность территории индивидуальной жилой застройки инженерными сетями.
Премьер-Министр

3) әлеуметтiк саланың мемлекеттiк кәсiпорындарының қызметкерлерiне жер телiмдерiн бөлуге берiлген өтiнiштердiң саны;
ағымдағы жылы жеке тұрғын үй салуға, оның iшiнде азаматтардың көрсетiлген санатына бөлiнген жер телiмдерiнiң саны;
салына бастаған жеке тұрғын үй, оның iшiнде азаматтардың көрсетiлген санатының саны;
жеке тұрғын үй құрылысы аумағының инженерлiк желiлермен қамтамасыз етiлуi.
Премьер-Министр