Об утверждении Плана действий Правительства Республики Казахстан по углублению демократических реформ в Республике Казахстан на 2006 год
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 июля 2006 года N 218-p
В целях организации законодательной работы и мероприятий, направленных на дальнейшую демократизацию казахстанского общества:
1. Утвердить План действий Правительства Республики Казахстан по углублению демократических реформ в Республике Казахстан на 2006 год согласно приложению к настоящему распоряжению (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам представить информацию о ходе выполнения Плана к 1 ноября 2006 года в Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
3. Министерству культуры и информации Республики Казахстан представить итоговую информацию о реализации Плана к 10 ноября 2006 года в Правительство Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 31 июля 2006 года N 218-р
План действий
Правительства Республики Казахстан по углублению
демократических реформ в Республике Казахстан на 2006 год
N
Мероприятие
Форма завершения
Исполни-
тель
Срок исполнения
1
2
3
4
5
Формирование системы местного самоуправления
1.
Разработать и  внести в
Парламент Республики
Казахстан:
проект Закона
Республики Казахстан
"О местном
самоуправлении
в Республике Казахстан";
законопроект,
предусматривающий
изменения и дополнения
в некоторые
законодательные акты по
вопросам местного
самоуправления
Проекты Законов
МЮ
в
соответст-
вии с
п. 20
Плана
законо-
проектных
работ
2.
Разработать и принять
Государственную
программу поддержки
развития местного
самоуправления в
Республике Казахстан
на 2007-2009 годы
Проект Указа
МЭБП
в
соответст-
вии
сп. 155
Сетевого
графика
Выборы акимов районов и городов областного значения
3.
Принять меры по
реализации Указа
Президента Республики
Казахстан "О проведении
выборов акимов районов,
городов областного
значения Республики
Казахстан"
Проведение
выборов
акимов
районов,
городов
областного
значения
ЦИК,
акимы
областей
Октябрь
4.
Провести анализ
организационного,
материально-технического
и финансового
обеспечения проведенных
выборов акимов районов,
городов областного
значения Республики
Казахстан
Информация в
Правительство
ЦИК,
акимы
областей
Ноябрь
Укрепление и развитие институтов гражданского общества
5.
Принять План мероприятий
по реализации Концепции
развития гражданского
общества в Республике

Қазақстан Республикасында демократиялық реформаларды тереңдету жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылға арналған іс-қимыл жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2006 жылғы 31 шілдедегі N 218-ө Өкімі
Қазақстандық қоғамды одан әрі демократияландыруға бағытталған заңнамалық жұмысты және іс-шараларды ұйымдастыру мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасында демократиялық реформаларды тереңдету жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылға арналған іс-қимыл жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, өзге де мемлекеттік органдар 2006 жылғы 1 қарашаға қарай Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі 2006 жылғы 10 қарашаға қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың іске асырылуы туралы қорытынды ақпарат ұсынсын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2006 жылғы 31 шілдедегі
N 218-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасында демократиялық реформаларды тереңдету жөніндегі Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2006 жылға арналған
іс-қимыл жоспары
N
Іс-шара
Аяқтау нысаны
Орындаушы
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
Жергілікті өзін-өзі басқару жүйесін қалыптастыру
1.
Мыналарды:
"Қазақстан Республикасында
жергілікті өзін-өзі басқару туралы"»Қазақстан Республикасы Заңының жобасын;
кейбір заңнамалық кесімдерге жергілікті өзін-өзі басқару мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыруларды көздейтін заң жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасының Парламентіне енгізу
Заңдардың жобалары
Әділетмині
Заң жобалау жұмыстары жоспарының 20-тармағына сәйкес
2.
Қазақстан Республикасында жергілікті өзін-өзі басқаруды дамытуды қолдаудың 2007 - 2009 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын әзірлеу және қабылдау
Жарлық жобасы
ЭБЖМ
Желілік кестенің 155-тармағына сәйкес
Аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың әкімдерін сайлау
3.
"Қазақстан Республикасының аудандары, облыстық маңызы бар қалалары әкімдерінің сайлауын өткізу туралы"» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын іске асыру жөнінде шаралар қабылдау
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың әкімдерін сайлауды өткізу
ОСК, облыстардың әкімдері
Қазан
4.
Қазақстан Республикасы аудандарының, облыстық маңызы бар қалаларының әкімдерін сайлауды өткізуді ұйымдық, материалдық-техникалык және қаржылық қамтамасыз етуді талдауды өткізу
Үкіметке ақпарат
ОСК, облыстардың әкімдері
Қараша
Азаматтық қоғам институттарын нығайту және дамыту
5.

Казахстан на 2006-2011
годы
Проект
постановления
Правительства
МКИ, МЮ,
МЭБП,
МОИ, МЗ,
МООС,
МИТ, МФ,
МТСЗН,
МСХ,
НКДСГП,
НЦПЧ,
акимы
областей,
городов
Астана и
Алматы
Август
6.
Принять нормативные
правовые акты,
направленные на
реализацию Закона
Республики Казахстан от
5 июля 2006 года "О
внесении изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан по
вопросам средств
массовой информации"
Проекты
постановлений
Правительства
МКИ
Сентябрь
7.
Внести предложения по
вопросам меценатства и
благотворительной
деятельности для
рассмотрения
Межведомственной
комиссией по вопросам
совершенствования
гражданского
законодательства при
Правительстве Республики
Казахстан и
Республиканской
бюджетной комиссией
Предложения в
МЮ и МЭБП
МКИ
Сентябрь
Расширение полномочий представительных органов
8.
Внести предложения по
внесению изменений и
дополнений в Закон
Республики Казахстан "О
местном государственном
управлении в Республике
Казахстан", направленные
на расширение полномочий
местных
представительных органов
Предложения в
Правительство
МЮ
Ноябрь
9.
Внести предложения
относительно участия
представительных органов
в публичных слушаниях
при рассмотрении заявок
на утверждение тарифов
(цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги
(товары, работы)
субъектов естественных
монополий
Предложения в
Правительство
АРЕМ
Август
10.
Внести предложения по
внесению изменений и
дополнений в
Конституционный закон
Республики Казахстан "О
Парламенте и статусе
его депутатов" и Закон
Республики Казахстан
"О комитетах и комиссиях
Парламента",
направленных на
укрепление и расширение
полномочий депутатских
фракций и групп в
Парламенте
Предложения в Правительство
МЮ
Октябрь
Совершенствование системы правосудия и правоохранительных органов
11.
Разработать предложения
по введению института
судебного
санкционирования ареста
Предложения в Правительство
МВД, ГП,
ВС
Октябрь
12.
Разработать и внести в
Парламент проект Закона
Республики Казахстан "О
порядке рассмотрения
обращений физических
и юридических лиц"
Проект Закона
ГП
В
соответст-
вии
сп. 157
Сетевого
графика
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АРЕМ            - Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
ВС              - Верховный Суд Республики Казахстан
ГП              - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МВД             - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ              - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИТ             - Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан
МКИ             - Министерство культуры и информации Республики
Казахстан
МОН             - Министерство образования и науки Республики
Казахстан
МООС            - Министерство охраны окружающей среды Республики
Казахстан
МСХ             - Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан
МТСЗН           - Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
МФ              - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП            - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МЮ              - Министерство юстиции Республики Казахстан
ЦИК             - Центральная избирательная комиссия Республики
Казахстан
НКДСГП          - Национальная комиссия по делам семьи и гендерной
политике при Президенте Республики Казахстан
НЦПЧ            - Национальный центр по правам человека
План законопроектных
работ           -  постановление  Правительства Республики Казахстан
от 9 февраля 2006 года N 94 "О Плане
законопроектных работ Правительства Республики
Казахстан на 2006 год"
Сетевой график  -  постановление  Правительства Республики Казахстан
от 31 марта 2006 года N 222 "О сетевом графике
исполнения Общенационального плана мероприятий по
реализации Послания Президента Республики

Қазақстан Республикасында азаматтық қоғамды дамытудың 2006 - 2011 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын қабылдау
Үкімет қаулысының жобасы
МАМ, Әділетмині, ЭБЖМ, БҒМ, ДСМ, Қоршағанортамині, Еңбекмині, АШМ, ОІГСҰК, АҚҰО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Тамыз
6.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бұқаралық ақпарат құралдары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"»Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 шілдедегі Заңын іске асыруға бағытталған нормативтік құқықтық кесімдерді қабылдау
Үкімет қаулыларының жобалары
МАМ
Қыркүйек
7.
Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Азаматтық заңнаманы жетілдіру мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның және Республикалық бюджет комиссиясының қарауы үшін меценаттық және қайырымдылық қызмет мәселелері жөнінде ұсыныстар енгізу
Әділетминіне және ЭБЖМ-ге ұсыныстар
МАМ
Қыркүйек
Өкілді органдардың өкілеттіктерін кеңейту
8.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы"»Қазақстан Республикасының Заңына жергілікті өкілді органдардың өкілеттіктерін кеңейтуге бағытталған өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар енгізу
Үкіметке ұсыныстар
Әділетмині
Қараша
9.
Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алым ставкаларын) бекітуге өтінімдерді қарау кезінде көпшілік тыңдауларға өкілді органдардың қатысуына байланысты ұсыныстар енгізу
Үкіметке ұсыныстар
ТМРА
Тамыз
10.
"Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы"»Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына және»Қазақстан Республикасы Парламентінің комитеттері мен комиссиялары туралы» Қазақстан Республикасының Заңына Парламенттегі депутаттық фракциялар мен топтардың өкілеттіктерін нығайтуға және кеңейтуге бағытталған өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар енгізу
Үкіметке ұсыныстар
Әділетмині
Қазан
Әділ сот және құқық қорғау органдарының жүйесін жетілдіру
11.
Тұтқындауды сотпен санкциялау институтын енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Үкіметке ұсыныстар
Әділетмині, БП, ЖС
Қазан
12.
"Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Парламентке енгізу
Заң жобасы
БП
Желілік кестенің 151-тармағына сәйкес
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТМРА       - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу
агенттiгi
ЖС         - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
БП         - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
IIМ        - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
ДСМ        - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
ИСМ        - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi
MAM        - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлiгi
БҒМ        - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Қоршағанортаминi - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
министрлiгi
АШМ        - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Еңбекминi  - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгi
Қаржыминi  - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
ЭБЖМ       - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
Әдiлетминi - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
OCK        - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
ОIГСҰК     - Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Отбасы
iстерi және гендерлiк саясат жөнiндегi ұлттық комиссия
АҚҰО       - Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталық
Заң жобалау      - "Қазақстан Республикасының Үкiметi заң жобалау
жұмыстарының       жұмыстарының 2006 жылға арналған жоспары туралы"
жоспары            Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы
9 ақпандағы N 94  қаулысы