О создании рабочей группы по внедрению принципов устойчивого развития при Совете по устойчивому развитию Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 декабря 2006 года N 351-р
1. В целях внедрения принципов перехода Республики Казахстан устойчивому развитию создать рабочую группу в следующем составе:
Искаков                    - Министр охраны окружающей среды
Нурлан Абдильдаевич          Республики Казахстан, руководитель
Есекина                    - директор Научного исследовательского
Бахыт Камалбековна           института теории и практики Академии
государственного управления при
Президенте Республики Казахстан,
заместитель руководителя
Бекниязов                  - директор Департамента экологических
Булат Кабыкенович            проблем, науки и мониторинга
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан, секретарь
Сарсенбай                  - государственный инспектор Отдела
Нурлан Алдабергенулы         государственного контроля и
организационной работы Администрации
Президента Республики Казахстан
Шокаманов                  - заместитель председателя Агентства
Юрий Камирович               Республики Казахстан по статистике
Ермекова                   - директор Департамента планирования
Несипбала Абсагитовна        расходов отраслевых органов
Министерства экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
Курамысов                  - директор Департамента стратегии
Онербек Ануарбекович         развития образования и международного
сотрудничества Министерства образования
и науки Республики Казахстан
Раимбеков                  - заместитель директора Департамента
Нуржан Евгеньевич            организационной работы, сводного
анализа и контроля Министерства
энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Жолдыбай                   - начальник управления средств массовой
Кенжеболат Махмутулы         информации Комитета информации и
архивов Министерства культуры и
информации Республики Казахстан
Мамраев                    - начальник юридического управления
Батырбек Муратбекович        Департамента правового обеспечения и
информационно-аналитической работы
Министерства труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
Омаров                     - начальник управления Департамента
Жандар Даниярбекович         аграрной политики и стратегии развития
агропромышленного комплекса
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Байгабулов                 - начальник отдела Комитета
Садвакас Нагметуллович       государственного санитарно-
эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Ибраева                    - начальник отдела учета и охраны
Кумис Карсакбаевна           памятников и культурных ценностей
Департамента историко-культурного
наследия Министерства культуры и
информации Республики Казахстан
Федосенко                  - начальник отдела Департамента
Нина Федоровна               стратегического планирования
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан
Ибадуллакызы               - начальник отдела развития
Гульнара                     индустрии туризма и туристского
кластера Департамента стратегии
развития туризма и спорта
Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан
Шалова                     - исполняющая обязанности начальника
Надия Ыдырысовна             отдела Департамента юридической службы
Министерства финансов
Республики Казахстан
Буктуков                   - заведующий лабораторией
Николай Садвакасович         физико-технических проблем разработки
месторождений Института горного дела
им. Д.А. Кунаева Национального центра
по переработке минерального сырья
Республики Казахстан Министерства
индустрии и торговли
Республики Казахстан
Додонов                    - заведующий отделом проблем
Вячеслав Юрьевич             регулирования экономики Института
экономики Министерства образования
и науки Республики Казахстан
Есенова                    - заместитель директора Института
Галия Токановна              экономики Министерства образования
и науки Республики Казахстан по
внешним связям и внедрению
научных разработок
Байгарин                   - директор Координационного центра
Канат Абдуалиевич            по изменению климата
Корчевский                 - исполнительный директор Центра
Андрей Александрович         охраны здоровья и экопроектирования,
внештатный советник Министра охраны
окружающей среды Республики Казахстан
по перспективному развитию и науке
Белецкая                   - профессор Северо-Казахстанского
Наталья Петровна             государственного университета
Дисембаев                  - эксперт по поддержке Совета
Рамиль Науфильевич           по устойчивому развитию
Республики Казахстан проекта программы
развития Организации Объединенных Наций
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан "Усиление системы
управления охраной окружающей среды
для устойчивого развития"
Шакирова                   - менеджер Программы экологического
Татьяна Адамовна             образования Регионального
экологического центра Центральной Азии
Едильбаева                 - исполнительный директор Казахстанской
Гульсара Ибрагимовна         ассоциации природопользователей для
устойчивого развития
Республики Казахстан
Ни                         - член Экологического Форума
Вадим Павлович               неправительственных организаций
Республики Казахстан
Большаков                  - заведующий кафедры устойчивого
Борис Евгеньевич             развития Международного университета
природы, общества и человека "Дубна",
академик Российской академии
естественных наук,
Россия (по согласованию)
Перелет                    - академик Российской экологической
Ренат Алексеевич             академии и Международной академии
информатизации, доцент кафедры
управления природопользованием и
охраной окружающей среды Российской
академии гражданской службы при
Президенте Российской Федерации,
эксперт Организации Объединенных Наций,
Россия (по согласованию)
Штреймикиене               - профессор Литовского энергетического
Далия                        института, Каунас, Литовская Республика
(по согласованию)
Есекин                     - исполнительный директор Регионального
Булат Камалбекович           экологического центра для Центральной
Азии
Спанженберг                - вице-президент Института Устойчивой
Йоахим                       Европы, Кельн, Германия
(по согласованию)
Режин                      - руководитель отдела политики и
Руа                          экономики Представительства
Европейской Комиссии в
Республике Казахстан, Кыргызской
Республике и Республике Таджикистан
(по согласованию)

Қазақстан Республикасының орнықты даму жөнiндегi кеңесi жанындағы орнықты даму қағидаттарын енгiзу жөнiнде жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2006 жылғы 7 желтоқсандағы N 351-ө Өкімі
1. Қазақстан Республикасының орнықты дамуға көшу қағидаттарын енгiзу мақсатында мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Ысқақов                  - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны
Нұрлан Әбдiлдаұлы          қорғау министрi, жетекшi
Есекина                  - Қазақстан Республикасының Президентi
Бақыт Камалбекқызы         жанындағы Мемлекеттiк басқару академиясы
Теория және практика ғылыми-зерттеу
институтының директоры, жетекшiнiң
орынбасары
Бекниязов                - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
Болат Қабыкенұлы           қорғау министрлiгi Экологиялық
проблемалар, ғылым және мониторинг
департаментiнiң директоры, хатшы
Сәрсенбай                - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Нұрлан Алдабергенұлы       Әкiмшiлiгi Мемлекеттiк бақылау және
ұйымдастыру жұмысы бөлiмiнiң мемлекеттiк
инспекторы
Шоқаманов                - Қазақстан Республикасы Статистика
Юрий Камырұлы              агенттiгi төрағасының орынбасары
Ермекова                 - Қазақстан Республикасы Экономика және
Несiпбала Әбсағитқызы      бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
Салалық органдардың шығыстарын жоспарлау
департаментiнiң директоры
Құрамысов                - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
Өнербек Әнуарбекұлы        министрлiгi Бiлiм берудi дамыту
стратегиясы және халықаралық
ынтымақтастық департаментiнiң директоры
Райымбеков               - Қазақстан Республикасы Энергетика және
Нұржан Евгенийұлы          минералдық ресурстар министрлiгiнiң
Ұйымдастыру жұмысы, жиынтық талдау және
бақылау департаментi директорының
орынбасары
Жолдыбай                 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Кенжеболат Махмұтұлы       ақпарат министрлiгiнiң Ақпарат және
мұрағаттар комитетi бұқаралық ақпарат
құралдары басқармасының бастығы
Мамыраев                 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
Батырбек Мұратбекұлы       әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Құқықтық
қамтамасыз ету және ақпараттық талдау
жұмысы департаментi заң басқармасының
бастығы
Омаров                   - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Жандар Даниярбекұлы        министрлiгi Аграрлық саясат және
агроөнеркәсiптiк кешендi дамыту
стратегиясы департаментiнiң басқарма
бастығы
Байғабылов               - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Сәдуақас Нығметоллаұлы     министрлiгi Мемлекеттiк санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалау комитетiнiң
бөлiм бастығы
Ыбыраева                 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Күмiс Қарсақбайқызы        ақпарат министрлiгiнiң Тарихи-мәдени
мұра департаментi ескерткiштер мен
мәдени құндылықтарды есепке алу және
қорғау бөлiмiнiң бастығы
Федосенко                - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Нина Федоровна             сауда министрлiгi Стратегиялық жоспарлау
департаментiнiң бөлiм бастығы
Ибадоллақызы             - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
Гүлнәр                     министрлiгiнiң Туризм мен спортты дамыту
стратегиясы департаментi туризм
индустриясын және туристiк кластердi
дамыту бөлiмiнiң бастығы
Шалова                   - Қазақстан Республикасы Қаржы
Нәдия Ыдырысқызы           министрлiгiнiң Заң қызметi департаментi
бөлiм бастығының мiндетiн атқарушы
Бүктiков                 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Николай Сәдуақасұлы        сауда министрлiгi Қазақстан
Республикасының Минералдық шикiзатты
қайта өңдеу ұлттық орталығының
Д.А.Қонаев атындағы Тау-кен iсi
институты кен орындарын қазудың
физикалық-техникалық проблемалары
зертханасының меңгерушiсi
Додонов                  - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
Вячеслав Юрьевич           министрлiгiнiң Экономика иниституты
экономиканы реттеу проблемалары бөлiмiнiң
меңгерушiсi
Есенова                  - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
Ғалия Тоқанқызы            министрлiгi Экономика иниститутының
сыртқы байланыстар және ғылыми
әзiрлемелердi енгiзу жөнiндегi
директорының орынбасары
Байғарин                 - Климаттың өзгеруi жөнiндегi үйлестiру
Қанат Әбдуәлиұлы           орталығының директоры
Корчевский               - Денсаулық сақтау және экожобалау
Андрей Александрович       орталығының атқарушы директоры,
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
қорғау министрiнiң перспективалық даму
және ғылым жөнiндегi штаттан тыс
кеңесшiсi
Белецкая                 - Солтүстiк Қазақстан мемлекеттiк
Наталья Петровна           университетiнiң профессоры
Дисембаев                - Бiрiккен Ұлттар Ұйымының даму
Рамиль Науфильевич         бағдарламасы Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң
"Орнықты даму үшiн қоршаған ортаны
қорғаудың басқару жүйесiн күшейту"
жобасын Қазақстан Республикасының Орнықты
даму жөнiндегi кеңесiнiң қолдау жөнiндегi
сарапшысы
Шакирова                 - Орталық Азияның Өңiрлiк экологиялық
Татьяна Адамовна           орталығы Экологиялық бiлiм
бағдарламасының менеджерi
Едiлбаева                - Қазақстан Республикасының орнықты дамуына
Гүлсара Ибрагимқызы        Қазақстан табиғат пайдаланушылары
қауымдастығының атқарушы директоры
Ни                       - Қазақстан Республикасының Үкiметтiк емес
Вадим Павлович             ұйымдары Экологиялық Форумының мүшесi
Большаков                - "Дубна" табиғат, қоғам және адамтану
Борис Евгеньевич           халықаралық университетi орнықты даму
кафедрасының меңгерушiсi, Ресей
жаратылыстану ғылымдарының академигi,
Ресей (келiсiм бойынша)
Перелет                  - Ресей экологиялық академиясы және
Ренат Алексеевич           Халықаралық ақпараттандыру академиясының
академигi, Ресей Федерациясының
Президентi жанындағы Ресей азаматтық
қызмет академиясының табиғатты пайдалану
мен қоршаған ортаны қорғауды басқару
кафедрасының доцентi, Бiрiккен Ұлттар
Ұйымының сарапшысы, Ресей (келiсiм
бойынша)
Штреймикиене             - Литва энергетика институтының профессоры,
Далия                      Каунас, Литва Республикасы (келiсiм
бойынша)
Есекин                   - Орталық Азияға арналған Өңiрлiк
Болат Қамалбекұлы          экологиялық орталықтың атқарушы директоры
Спанженберг              - Орнықты Еуропа Институтының
Йоахим                     вице-президентi, Кельн, Германия
(келiсiм бойынша)
Режин                    - Қазақстан Республикасындағы, Қырғыз
Pуa                        Республикасыдағы және Тәжiкстан
Республикасындағы Еуропалық Комиссия
Өкiлдiгiнiң саясат және экономика
бөлiмiнiң жетекшiсi (келiсiм бойынша)

2. Рабочей группе провести анализ учета принципов устойчивого развития в основных программах социально-экономического развития Республики Казахстан.
3. Рабочей группе в срок до 4 июня 2007 года в установленном порядке внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан предложения и рекомендации по оптимизации реализуемых программ и корректировке правил разработки перспективных программ социально-экономического развития Республики Казахстан.
Премьер-Министр

2. Жұмыс тобы Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының негiзгi бағдарламаларындағы орнықты даму қағидаттарын есепке алуға талдау жүргiзсiн.
3. Жұмыс тобы 2007 жылғы 4 маусымға дейiнгi мерзiмде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына iске асырылатын бағдарламаларды оңтайландыру және Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының перспективалық бағдарламаларын әзiрлеу ережелерiн түзету жөнiндегi ұсыныстар мен ұсынымдар енгiзсiн.
Премьер-Министр