О перечне юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2007-2008 годах
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 февраля 2007 года N 32-р
В целях координации празднования юбилейных и памятных дат:
1. Утвердить прилагаемый перечень юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2007-2008 годах.
2. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 21 февраля 2007 года N 32-р
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 15.04.2008  N 85-р .
Перечень
юбилеев и памятных дат, проводимых
на республиканском уровне в 2007-2008 годах
N
п/п
Наименование
юбилеев и
памятных дат
Форма
завершения
Ответственные
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
200-летие
Шернияза
Жарылгасынулы
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, аким
Актюбинской
области
2007 год
2.
125-летие
Турмагамбета
Изтулеуова
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, акимы
города Алматы,
Кызылординской
области
2007 год
3.
125-летие
Сугира Алиулы
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, акимы
Южно-Казахстан-
ской области,
города Алматы
2007 год
4.
100-летие
Гали Орманова
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, акимы
Алматинской
области,
города Алматы,
Союз писателей
Казахстана
2007 год
5.
100-летие
Альжаппара Абишева
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, акимы
города Алматы,
Карагандинской
области, Союз
писателей
Казахстана
2007 год
6.
100-летие
Дихана Абилова
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, акимы
города Алматы,
Павлодарской
области, Союз
писателей
Казахстана
2007 год
7.
150-летие
Машхур-Жусупа
Копеева
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, аким
Павлодарской
области, МОН
2008 год
8.
150-летие
Шакарима
Кудайбердыулы
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, акимы
Восточно-
Казахстанской
области,
города Алматы,
Союз писателей
Казахстана
2008 год
9.
125-летие
Халела
Досмухамедова
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, акимы
Актюбинской
области,
города Алматы
2008 год
10.
100-летие
Бориса Гиршевича
Ерзаковича
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, аким
города Алматы,
МОН
2008 год
11.
100-летие
Таира Жарокова
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, акимы
Западно-
Казахстанской
области,
города Алматы,
Союз писателей
Казахстана
2008 год
12.
100-летие
Хамзы Есенжанова
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, аким
Западно-
Казахстанской
области, Союз
писателей
Казахстана
2008 год
13.
100-летие      Аравина Петра Васильевича
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, аким города Алматы
2008 год
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки

2007-2008 жылдары республикалық деңгейде өткiзiлетiн мерейтойлар мен атаулы күндердiң тiзбесi туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 21 ақпандағы N 32-ө Өкімі
Мерейтойлар мен атаулы күндердi мерекелеудi үйлестiру мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған 2007-2008 жылдары республикалық деңгейде өткiзiлетiн мерейтойлар мен атаулы күндердiң тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгіне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2007 жылғы 21 ақпандағы
N 32-ө өкiмiмен
бекiтiлген
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің 2008.04.15  N 85-ө  Өкімімен.
2007-2008 жылдары республикалық деңгейде өткiзiлетiн
мерейтойлар мен атаулы күндердiң
тiзбесі
Р/с
N
Мерейтойлар мен
атаулы күндердiң
атауы
Аяқтау нысаны
Орындалуына жауаптылар
Орындау мерзімi
1
2
3
4
5
1.
Шернияз Жарылғасынұлының 200 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Мәдениетминi, Ақтөбе облысының әкiмi
2007 жыл
2.
Тұрмағамбет Iзтiлеуовтiң  125 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Мәдениетминi,
Алматы қаласының,
Қызылорда облысының әкiмдерi
2007 жыл
3.
Сүгiр Әлиұлының 125 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Мәдениетмині, Оңтүстiк Қазақстан облысының, Алматы қаласының әкiмдерi
2007 жыл
4.
Ғали Ормановтың 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Мәдениетминi,
Алматы облысының, Алматы қаласының әкiмдерi, Қазақстан Жазушылар одағы
2007 жыл
5.
Әлжаппар Әбiшевтiң    100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Мәдениетминi,
Алматы қаласының, Қарағанды облысының әкiмдерi, Қазақстан Жазушылар одағы
2007 жыл
6.
Дихан Әбiловтiң 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Мәдениетминi,
Алматы қаласының, Павлодар облысының әкiмдерi, Қазақстан Жазушылар одағы
2007 жыл
7.
Мәшhүр-Жүсiп Көпеевтiң
150 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Мәдениетминi,
Павлодар облысының әкiмi,
Бiлiм және ғылым министрлiгi
2008 жыл
8.
Шәкәрiм Құдайбердiұлының 150 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Мәдениетминi, Шығыс Қазақстан облысының,
Алматы қаласының әкiмдерi,
Қазақстан Жазушылар одағы
2008 жыл
9.
Халел Досмұхамедовтiң 125 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Мәдениетминi,
Ақтөбе облысының,
Алматы қаласының әкiмдерi
2008 жыл
10.
Борис Гиршевич Ерзаковичтiң 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Мәдениетминi,
Алматы қаласының әкiмi, Бiлiм және
ғылым министрлiгi
2008 жыл
11.
Тайыр Жароковтың   100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Мәдениетминi,
Батыс Қазақстан
облысының, Алматы
қаласының
әкiмдерi,
Қазақстан Жазушылар одағы
2008 жыл
12.
Хамза Есенжановтың 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Мәдениетминi,
Батыс Қазақстан
облысының әкiмi,
Қазақстан
Жазушылар одағы
2008 жыл
13.
Петр Васильевич
Аравиннің 100
жылдығы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
Мәдениет-
мині,
Алматы
қаласының
әкімі
2008 жыл
Ескертпе: аббревиатура мен қысқартылған сөздiң толық жазылуы:
Мәдениетминi - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
БҒМ - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi.