Об утверждении Плана мероприятий по развитию электроэнергетической отрасли Республики Казахстан на 2007-2015 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 мая 2007 года N 147-р
В целях обеспечения развития электроэнергетической отрасли Республики Казахстан:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по развитию электроэнергетической отрасли Республики Казахстан на 2007-2015 годы (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, заинтересованным юридическим лицам обеспечить своевременное исполнение Плана.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 31 мая 2007 года N 147-р
План мероприятий
по развитию электроэнергетической отрасли Республики Казахстан
на 2007-2015 годы
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 17.07.2008  N 697 .
N
п/п
Наименование мероприятия
Форма
завершения
Ответ-
ственные за
исполнение
Сроки
исполнения
1
2
3
4
5
1
Утверждение балансов
электроэнергии до 2015 года
Приказ МЭМР
МЭМР,
АО "Самрук"
(по согла-
сованию)
Июнь
2007 года
2
Подготовка перечня объектов
электроэнергетики, подлежащих
реконструкции, модернизации и
расширению, а также строитель-
ства новых энергетических
объектов с указанием пообъектно
объемов и предполагаемых сроков
строительства
Приказ МЭМР
МЭМР, МЭБП,
АО "Самрук"
(по согла-
сованию),
энергопред-
приятия
Июнь
2007 года
3
В целях повышения инвестицион-
ной привлекательности
электроэнергетической отрасли
внесение изменений и дополнений
в Налоговый кодекс, Земельный
кодекс, Закон Республики
Казахстан "Об инвестициях"
Предложение в
Межведом-
ственную
комиссию по
законо-
проектной
деятельности
МЭМР, МЮ,
МЭБП, МФ,
МИТ, АРЕМ,
АО "Самрук"
(по согла-
сованию)
Июнь
2007 года
4
Внесение изменений в
постановление Правительства
Республики Казахстан от 9
апреля 1999 года N 384
Постановление
Правительства
Республики Казахстан
МЭМР (созыв),
МЭБП, МИТ,
АО "Самрук"
(по согла-
сованию)
Декабрь
2008 года
5
Разработка прогнозных уровней
цен на производство, транспор-
тировку и поставку электро-
энергии потребителям с целью
принятия их в составе ежегод-
ного совместного заявления
Правительства Республики Казах-
стан и Национального банка об
основных направлениях
экономической и социальной
политики и прогнозе
экономических показателей
на соответствующий год
Предложение
в МЭБП
МЭМР, МИТ, АРЕМ,
АО "Самрук"
(по согла-
сованию)
Январь
2008 года
6
Подготовка перечня объектов
электроэнергетики, подлежащих
реконструкции и строительству,
реализация которых будет
осуществляться с государствен-
ной поддержкой (финансирование
из республиканского и местных
бюджетов, государственные
гарантии и поручительство)
Перечень
объектов для
последующего
внесения в
установленном
порядке на
рассмотрение
РБК вопроса
государствен-
ной поддержки
строительства
и реконструк-
ции объектов
МЭМР, МЭБП,
МФ, акимы
областей, гг. Астаны
и Алматы,
АО "Самрук"
(по согла-
сованию),
энерго-
предприятия
Июнь 2007 года
7
Проработка вопроса государст-
венного участия в обеспечении
потребителей Республики
Казахстан доступной электро-
энергией Жамбылской ГРЭС
Предложение в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв),
МЭБП, АО "Самрук"
(по согла-
сованию)
Июнь
2007 года
8
Внесение предложений по
институциональному усилению
уполномоченного государствен-
ного органа по энергетическому
надзору и контролю
Предложение в
Межведом-
ственную
комиссию по
проведению
админис-
тративной
реформы
МЭМР,
МЭБП, МЮ
Июнь
2007 года
9
Разработка региональных схем
развития электрических и
тепловых сетей с учетом ввода
новых мощностей
Постановления
акиматов
Акимы
областей,
гг. Астаны
и  Алматы,
МЭМР, АРЕМ
Июль
2007 года
10
Разработка предложений по
внесению изменений в Закон
Республики Казахстан "Об
электроэнергетике", а также
другие законодательные и
нормативные акты по вопросам
теплоснабжения
Предложение в
Межведом-
ственную
комиссию по
законо-
проектной
деятельности
МЭМР, МЮ,
МЭБП, МИТ,
АРЕМ, АО "Самрук"
(по согла-
сованию)

Қазақстан Республикасының 2007-2015 жылдарға арналған электр энергетикасы саласын дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 31 мамырдағы N 147-ө Өкімі
Қазақстан Республикасының электр энергетика саласын дамытуды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының 2007 - 2015 жылдарға арналған электр энергетикасы саласын дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, мүдделі заңды тұлғалар Жоспардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 31 мамырдағы
N 147-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының 2007 - 2015 жылдарға арналған
электр энергетикасы саласын дамыту жөніндегі іс-шаралар
жоспары
Р/с
N№
Іс-шараның атауы
Аяқтау
нысаны
Орында-
луына
жауап-
тылар
Орындалу
мерзімі
1
2
3
4
5
1
Электр энергиясының
2015 жылға дейінгі
теңгерімдерін бекіту
ЭМРМ
бұйрығы
ЭМРМ,
"Самұрық"
АҚ
(келісім бойынша)
2007
жылғы
маусым
2
Қайта құруға,
жаңғыртуға және
кеңейтуге жататын
электр энергетикасы
объектілерінің,
сондай-ақ әр
объектінің құрылыс
көлемін және болжалды
мерзімін көрсете
отырып, жаңа энерге-
тикалық объектілер
құрылысының тізбесін
дайындау
ЭМРМ
бұйрығы
ЭМРМ, ЭБЖМ, "Самұрық"
АҚ
(келісім
бойынша),
энергия
кәсіп-
орындары
2007 жылғы
маусым
3
Электр энергетикасы
саласының инвестиция-
лық тартымдылығын
арттыру мақсатында
Салық кодексіне, Жер
кодексіне, "Инвестициялар туралы" Қазақстан
Республикасының
Заңына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
Заң
жобалау
қызметі
жөніндегі
ведомство-
аралық
комиссияға
ұсыныс
ЭМРМ,
Әділет-
мині, ЭБЖМ,
Қаржымині,
ИСМ,
ТМРА,
"Самұрық"
АҚ
(келісім
бойынша)
2007 жылғы
маусым
4
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 сәуірдегі N 384 қаулысына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМРМ (жинақтау), ЭБЖМ, ИСМ, "Самұрық" АҚ (келісім бойынша)
2008 жылғы
маусым
5
Қазақстан Республи-
касының Үкіметі мен
Ұлттық Банктің
экономикалық және
әлеуметтік саясаттың
негізгі бағыттары
және тиісті жылға
арналған экономика-
лық көрсеткіштердің
болжамы туралы жыл
сайынғы бірлескен
мәлімдемесінің құра-
мында қабылдау
мақсатында электр
энергиясын өндіруге,
тасымалдауға және
тұтынушыларға
жеткізуге арналған
бағаның болжамды
деңгейін әзірлеу
ЭБЖМ-ға
ұсыныс
ЭМРМ, ИСМ,
ТМРА,
"Самұрық"
АҚ
(келісім
бойынша)
2008 жылғы
қаңтар
6
Іске асырылуы мемлекеттің
қолдауымен
(республикалық және
жергілікті бюджет-
терден қаржыландыру,
мемлекеттік кепілдік-
тер мен кепілгерлік)
жүзеге асырылатын,
қайта құруға және
салынуға тиісті
электр энергетикасы
объектілерінің
тізбесін дайындау
Объекті-
лерді қайта
құруды
және
салуды
мемлекет-
тік қолдау
мәселесін
белгілен-
ген
тәртіппен
РБК-ның
қарауына
кейіннен
енгізуге
арналған
объекті-
лердің
тізбесі
ЭМРМ,
ЭБЖМ,
Қаржымині,
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері,
"Самұрық" АҚ
(келісім бойынша), энерге-
тикалық кәсіп-
орындар
2007 жылғы
маусым
7
Қазақстан
Республикасының
тұтынушыларын Жамбыл
МАЭС-тің қол жетімді
электр энергиясымен
қамтамасыз етуге
мемлекеттің қатысу
мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасы-ның Үкіметіне ұсыныс
ЭМРМ (жинақтау), ЭБЖМ, "Самұрық" АҚ (келісім бойынша)
2007 жылғы маусым
8
Энергетикалық
қадағалау және бақылау жөніндегі
уәкілетті мемлекеттік
органды институцио-
налдық күшейту
жөнінде ұсыныстар
енгізу
Әкімшілік реформаны жүргізу жөніндегі ведомствоаралық комиссияға ұсыныс
ЭМРМ, ЭБЖМ, Әділетмині
2007 жылғы маусым
9
Жаңа қуаттарды
қосуды ескере отырып,
электр және жылу желілерін дамытудың өңірлік схемаларын әзірлеу
Әкімдік-
тердің
қаулысы
Облыс-
тардың,
Астана және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері,
ЭМРМ,
ТМРА
2007 жылғы
шілде
10
"Электр энергетикасы
туралы" Қазақстан
Республикасының
Заңына, сондай-ақ
жылумен жабдықтау
мәселелері жөніндегі
басқа да заңнамалық
және нормативтік
актілерге өзгерістер
енгізу бойынша
ұсыныстар әзірлеу
Заң
жобалау
қызметі
жөніндегі
ведомство-
аралық
комиссияға
ұсыныс
ЭМРМ,
ЭБЖМ,
Әділет-
мині, ИСМ,
ТМРА,
"Самұрық"
АҚ
(келісім
бойынша)

2007-2008
годы
11
Внесение предложений по
созданию генерирующей компании
АО "Самрук Энерго"
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
АО "Самрук"
(по согла-
сованию)
Декабрь
2007 года
Расшифровка аббревиатур:
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан
МФ   - Министерство финансов Республики Казахстан
МИТ  - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МЮ   - Министерство юстиции Республики Казахстан
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных
монополий
АО "Самрук" - АО "Казахстанский холдинг по управлению государственными
активами "Самрук"
РБК  - Республиканская бюджетная комиссия

2007-2008
жылдар
11
"Самұрық Энерго" АҚ
генерациялайтын
компаниясын құру
жөнінде ұсыныстар
енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
"Самұрық"
АҚ
(келісім
бойынша)
2007
жылғы
желтоқсан
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ТМРА - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
"Самұрық" АҚ -»"Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" акционерлік қоғамы
РБК - Республикалық бюджет комиссиясы