О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О развитии хлопковой отрасли"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 октября 2007 года N 311-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О развитии хлопковой отрасли" (далее - перечень).
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года N 311-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации Закона Республики Казахстан
от 21 июля 2007 года "О развитии хлопковой отрасли"
N
п/п
Наименование
Форма акта
Государ-
ственный
орган,
ответ-
ственный
за испол-
нение
Срок
испол-
нения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений и допол-
нений в постановление Прави-
тельства Республики Казахстан
от 2 июня 2007 года N 449 "Об
утверждении Правил лицензиро-
вания и квалификационных тре-
бований к деятельности по
первичной переработке хлопка-
сырца в хлопок-волокно"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ
Октябрь
2007
год
2.
Об утверждении квалификацион-
ных требований, предъявляемых
к экспертной организации
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ
Октябрь
2007
год
3.
Об утверждении Правил прове-
дения экспертизы качества
хлопка-волокна и выдачи пас-
порта качества хлопка-волокна
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ
Октябрь
2007
год
4.
Об утверждении Правил дея-
тельности и ликвидации фондов
гарантирования исполнения
обязательств по хлопковым
распискам
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ
Октябрь
2007
год
5.
Об утверждении Правил участия
хлопкоперерабатывающих орга-
низаций в системе гарантиро-
вания исполнения обязательств
по хлопковым распискам
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ
Октябрь
2007
год
6.
Об утверждении Правил получе-
ния гарантий фондов гаранти-
рования исполнения обяза-
тельств по хлопковым
распискам
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ
Октябрь
2007
год
7.
Об утверждении Правил погаше-
ния обязательств фондами
гарантирования исполнения
обязательств по хлопковым
распискам
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ
Октябрь
2007
год
8.
Об утверждении формы и Правил
участия государства в фондах
гарантирования исполнения
обязательств по хлопковым
распискам
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ
Октябрь
2007
год
9.
Об утверждении типовых форм
договоров хранения хлопка-
сырца и первичной переработки
хлопка-сырца в хлопок-волокно
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ
Октябрь
2007
год
10.
Об утверждении Правил прове-
дения мониторинга хлопкового
рынка
Приказ
МСХ
Октябрь
2007
год
11.
Об утверждении перечня и форм
документов учета сроков пред-
ставления отчетности по
вопросам ведения мониторинга
хлопкового рынка
Приказ
МСХ
АС
Октябрь
2007
год
12.
Об утверждении Правил ведения
количественно-качественного
учета хлопка
Приказ
МСХ
Октябрь
2007
год
13.
Об утверждении Правил форми-
рования, хранения и использо-
вания государственных
ресурсов семян хлопчатника
Приказ
МСХ
Октябрь
2007
год
14.
Об утверждении Правил органи-
зации технологического про-
цесса первичной переработки
хлопка-сырца в хлопок-волокно
Приказ
МСХ
Октябрь
2007
год
15.
Об утверждении Правил выдачи,
обращения, аннулирования и
погашения хлопковых расписок,
форм (образцов) и описания
хлопковой расписки
Приказ
МСХ
Октябрь
2007
год
16.
Об утверждении Правил прове-
дения временного управления
хлопкоперерабатывающей
организацией
Приказ
МСХ
Октябрь
2007
год
17.
Об утверждении Правил прове-
дения экспертизы качества
хлопка-сырца и выдачи удосто-
верения о качестве хлопка-
сырца, формы (образца) удос-
товерения о качестве
хлопка-сырца
Приказ
МСХ
МИТ
Октябрь
2007
год
18.
Об утверждении формы
(образца) паспорта качества
хлопка-волокна
Приказ
МСХ
МИТ
Октябрь
2007
год
19.
Об утверждении перечня и форм
документов учета, сроков
представления отчетности по
вопросам соблюдения требова-
ний к деятельности по первич-
ной переработке хлопка-сырца
в хлопок-волокно
Приказ
МСХ
АС
Октябрь
2007
год
20.
Об утверждении Положения о
государственном инспекторе в
области развития хлопковой
отрасли
Приказ
МСХ
Октябрь
2007
год
Примечание:  расшифровка аббревиатуры:
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
АС  - Агентство Республики Казахстан по статистике

"Мақта саласын дамыту туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 23 қазандағы N 311-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Мақта саласын дамыту туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі  Заңын  іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 23 қазандағы
N 311-ө өкімімен бекітілген
"Мақта саласын дамыту туралы" Қазақстан Республикасының
2007 жылғы 21 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажетті нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
N р/с
Нормативтік құқықтық
актінің атауы
Актінің
нысаны
Орындауға
жауапты
мемлекет-
тік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
"Шитті мақтаны талшықты мақ-
таға бастапқы қайта өңдеу
жөніндегі қызметті лицензия-
лау ережесін және оған қойы-
латын біліктілік талаптарын
бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2007
жылғы 2 маусымдағы N 449
қаулысына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республи-
касы Үкі-
метінің
қаулысы
АШМ
2007 жылғы қазан
2.
Сарапшы ұйымына қойылатын
біліктілік талаптарын бекіту
туралы
Қазақстан Республи-
касы Үкі-
метінің
қаулысы
АШМ
2007 жылғы қазан
3.
Мақта талшығының сапасын са-
раптауды жүргізу және мақта
талшығы сапасының паспортын
беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республи-
касы Үкі-
метінің
қаулысы
АШМ
2007 жылғы қазан
4.
Мақта қолхаттары бойынша
міндеттемелерді орындауға
кепілдік беру қорлары
қызметінің және оларды жою
ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республи-
касы Үкі-
метінің
қаулысы
АШМ
2007 жылғы қазан
5.
Мақта өңдеу ұйымдарының
мақта қолхаттары бойынша
міндеттемелерді орындауға
кепілдік беру жүйесіне қатысуы ережесін бекіту
туралы
Қазақстан Республи-
касы Үкі-
метінің
қаулысы
АШМ
2007 жылғы қазан
6.
Мақта қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру қорларының кепілдіктерін алу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республи-
касы Үкі-
метінің
қаулысы
АШМ
2007
жылғы
қазан
7.
Мақта қолхаттары бойынша
міндеттемелерді орындауға
кепілдік беру қорларының
міндеттемелерін өтеу
ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республи-
касы Үкі-
метінің
қаулысы
АШМ
2007
жылғы
қазан
8.
Мемлекеттің мақта қолхаттары
бойынша міндеттемелерді
орындауға кепілдік беру
қорларына қатысу нысанымен
ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республи-
касы Үкі-
метінің
қаулысы
АШМ
2007
жылғы
қазан
9.
Шитті мақтаны сақтау және
шитті мақтаны мақта талшығы
етіп бастапқы қайта өңдеу
шарттарының үлгі нысандарын
бекіту туралы
Қазақстан Республи-
касы Үкі-
метінің
қаулысы
АШМ
2007
жылғы
қазан
10.
Мақта нарығының мониторингін
жүргізу ережесін бекіту
туралы
Бұйрық
АШМ
2007
жылғы
қазан
11.
Мақта нарығының мониторингін
жүргізу мәселелері бойынша
есепке алу құжаттарының
тізбесімен нысандарын, есеп
беру мерзімдерін бекіту
туралы
Бұйрық
АШМ
СА
2007
жылғы
қазан
12.
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу ережесін
бекіту туралы
Бұйрық
АШМ
2007
жылғы
қазан
13.
Мақта тұқымының мемлекеттік ресурстарын қалыптастыру, сақтау және пайдалану ережесін бекіту туралы
Бұйрық
АШМ
2007
жылғы
қазан
14.
Шитті мақтаны мақта талшығы
етіп бастапқы қайта өңдеудің
технологиялық үдерісін ұйымдастыру ережесін бекіту туралы
Бұйрық
АШМ
2007
жылғы
қазан
15.
Мақта қолхаттарын беру, оның айналысы, күшін жою және өтеу ережесін, мақта қолхатының нысандары (үлгілері) мен сипаттамасын бекіту туралы
Бұйрық
АШМ
2007
жылғы
қазан
16.
Мақтаны қайта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды жүргізу ережесін бекіту туралы
Бұйрық
АШМ
2007
жылғы
қазан
17.
Шитті мақтаның сапасын сараптауды жүргізу және шитті мақтаның сапасы туралы куәлік беру ережесін, шитті мақтаның сапасы туралы куәліктің нысанын (үлгісін) бекіту туралы
Бұйрық
АШМ
ИСМ
2007
жылғы
қазан
18.
Мақта талшығы сапасының паспортының нысанын (үлгісін) бекіту туралы
Бұйрық
АШМ
ИСМ
2007
жылғы
қазан
19.
Шитті мақтаны мақта талшығы етіп бастапқы қайта өңдеу жөніндегі қызметке қойылатын талаптарын сақтау мәселелері бойынша есеп құжаттарының тізбесі мен нысандарын, есепке беру мерзімдерін бекіту туралы
Бұйрық
АШМ
СА
2007
жылғы
қазан
20.
Мақта саласын дамыту саласындағы мемлекеттік инспектор туралы ережені бекіту туралы
Бұйрық
АШМ
2007
жылғы
қазан
Ескертпе:  аббревиатуралардын толық жазылуы:
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
СА  - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі