Об утверждении Плана мероприятий по подготовке и проведению 10-летия столицы Республики Казахстан - города Астаны
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 января 2008 года N 13-p
В целях подготовки и проведения празднования 10-летия столицы Республики Казахстан - города Астаны:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению 10-летия столицы Республики Казахстан - города Астаны.
1-1. Закрепить за центральными государственными органами делегации областей и города Алматы по встрече участников и сопровождению их в период проведения мероприятий, посвященных 10-летию столицы Республики Казахстан - города Астаны, согласно приложению к настоящему распоряжению.
Сноска. Распоряжение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с распоряжением Премьер-Министра РК от 20.06.2008  N 170-р
2. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Шукеева У.Е .
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 января 2008 года N 13-р
Сноска. План в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 20.06.2008  N 170-р
ПЛАН
мероприятий по подготовке и проведению
10-летия столицы Республики Казахстан - города Астаны
N
п/п
Перечень мероприятий
Сроки
исполнения
Форма
завершения
Ответственные
за исполнение
1
2
3
4
5
1. Комплекс мероприятий по празднованию 10-летия столицы
Республики Казахстан - города Астаны
1.1. Культурно-массовые мероприятия
1.
Конкурс песен об Астане
"Астана жұлдызы"
28 июня
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
2.
Фестиваль "С любовью в
Астану": презентация
объектов от областей,
проведение концертных
программ силами областных
творческих коллективов,
гала-концерт
С 1
по 4 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат города
Астаны, акимы
областей и
г. Алматы
3.
Фестиваль кочевой
цивилизации "Тысячелетия
вокруг Астаны": обеспечить
участие республиканских
творческих коллективов
С  1
по 6 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат города
Астаны, МКИ
4.
Представление с участием
каскадеров-конников
"Ат жалында"
1 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
5.
Театральный калейдоскоп
"Рампы Астаны" с участием
драматических театральных
коллективов страны
с 1
по 6 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат города
Астаны, МКИ
6.
Мушайра поэтов
"Астана - Жүрек"
1 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат города
Астаны, МКИ
7.
Встреча с постановочной
группой фильма "Монгол",
демонстрация фильма
1 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
8.
IV Международный
музыкальный фестиваль
"Опералия - 2008"
1 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
9.
Вечера инструментальной
музыки на набережной
реки Есиль "Река звука"
с 1
по 5 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
10.
Конкурс КВН с участием
команд из регионов и
ближнего зарубежья
"Улыбка Астаны"

Қазақстан Республикасының елордасы - Астана қаласының 10 жылдығына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 19 қаңтардағы N 13-ө Өкімі
Қазақстан Республикасының елордасы - Астана қаласының 10 жылдығына дайындық және оны өткізу мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының елордасы - Астана қаласының 10 жылдығына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
1-1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының елордасы - Астана қаласының 10 жылдығына арналған іс-шараларды өткізу кезеңінде облыстар мен Алматы қаласының делегацияларын қарсы алу және олармен бірге жүру орталық мемлекеттік органдарға бекітіліп берілсін.
Ескерту. 1-1-тармақпен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008.06.20  N 170-ө  Өкімімен.
2. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Ө.Е. Шөкеевке жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 19 қаңтардағы
N 13-ө өкімімен бекітілген
Ескерту. Жоспар жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің 2008.06.20  N 170-ө  Өкімімен.
Қазақстан Республикасының елордасы - Астана қаласының 10
жылдығына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар
жоспары
Р/с
N
Іс-шаралардың
тізбесі
Орындау
мерзімі
Аяқтау
нысаны
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
1. Қазақстан Республикасының елордасы - Астана қаласының 10
жылдығын мерекелеу жөніндегі іс-шаралар кешені
1.1. Мәдени-бұқаралық іс-шаралар
1.
"Астана жұлдызы" атты
Астана туралы әндер
конкурсы
2008 жылғы
28 маусым
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
2.
"С любовью в Астану"
фестивалі: облыстар
объектілерінің
тұсаукесері, облыстық
шығармашылық
ұжымдардың концерттік
бағдарламаларын
өткізу, гала-концерт
2008 жылғы
1-4 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі,
облыстар мен
Алматы
қаласының
әкімдері
3.
"Астана - өркениет
тарихында" атты
көшпелі өркениет
фестивалі шеңберінде
республикалық
шығармашылық
ұжымдардың қатысуын
қамтамасыз ету
2008 жылғы
1-6 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі, МАМ
4.
Каскадер-атбозшылардың
қатысуымен "Ат жалын-
да" атты көрсетілім
2008 жылғы
1 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
5.
Еліміздің драма
театрлары ұжымдарының
қатысуымен "Рампы
Астаны" атты театр
қойылымы
2008 жылғы
1-6 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі, МАМ
6.
"Астана-Жүрек"
ақындар мүшәйрасы
2008 жылғы
1 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі, МАМ
7.
"Монғол" фильмінің
қойылым тобымен
кездесу, фильмінің
көрсетілімі
2008 жылғы
1 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
8.
"Опералия - 2008" IV
Халықаралық музыка
фестивалі
2008 жылғы
1 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
9.
"Сазды әуен өзені"
атты Есіл өзенінің
жағалауындағы
инстурментальды
музыка кештері
2008 жылғы
1-5 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
10.
Өңірлерден және таяу
шет елден келген
командалардың
қатысуымен "Улыбка
Астаны" КТК конкурсы
2008 жылғы

2-3 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
11.
Фестиваль детского
музыкального искусства
3 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
12.
Праздник тюркской
традиционной музыки
"Астана - Аркау"
4 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
13.
Торжественное собрание,
посвященное 10-летию
Астаны: обеспечить
организацию и проведение
концертной программы
4 июля
2008 года
Программа
проведения
МКИ, акимат
города Астаны
14.
Вечер популярных
эстрадных песен
"Ән мен әнші Астанада"
4 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
15.
Торжественный прием от
имени Президента
Республики Казахстан
4 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
16.
Гала-концерт мастеров
искусств города Москвы
"С любовью из Москвы"
5 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
17.
Фестиваль национально-
культурных центров
"Алтын Бесік"
6 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
18.
Финал интеллектуальной
Олимпиады
"Астана и астанинцы"
6 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
19.
Молодежный музыкальный
футуристический вечер
"Астана - ворота будущего"
6 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
20.
Праздничный спектакль-
феерия "С любовью Астана"
6 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
1.2. Конференции, симпозиумы, форумы, выставки международного
и республиканского значения
21.
17-ая сессия Парламентской
Ассамблеи ОБСЕ
(по отдельной программе)
С 29 июня
по 3 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
22.
Выставка "Сакское золото"
1 июля
2008 года
Программа
проведения
МКИ, МОН,
акимат города
Алматы,
институт
археологии
23.
Фото-баллада
"Городская рапсодия"
1 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
24.
Научно-практическая
конференция "Роль степных
городов в цивилизации
номадов"
2 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
25.
Выставка достижений
столичных бизнес-структур
"Он белес"
2 июля
2008 года
Программа
проведения
МИТ, акимат
города Астаны
26.
Международный пленэр
художников
"Я увидел Астану"
2 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
27.
Выставка современного
изобразительного искусства
"Астанинские линии"
3 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
28.
Международная научно-
практическая конференция
"20 век: История переноса
столиц"
4 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
29.
Юбилейная сессия
Международной ассамблеи
столиц и крупных городов
(МАГ)
5 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
30.
Круглый стол с участием
писателей "Елбасы мен
Елорда"; презентация
Энциклопедии "Астана"
и фотоальбома "Астана
24 часа: Утро. День. Ночь"
5 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны
31.
Фото-выставка
"Елбасы мен Елорда"
5 июля
2008 года
Программа
проведения
Акимат
города Астаны

2-3 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
11.
Балалар музыка өнері фестивалі
2008 жылғы
3 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
12.
"Астана-Арқау"
дәстүрлі түркі әуені
мерекесі
2008 жылғы
4 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
13.
Астананың 10 жылдығына
арналған салтанатты
жиналыс: концерттік
бағдарламаны ұйымдас-
тыру мен өткізуді
қамтамасыз ету
2008 жылғы
4 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі, МАМ
14.
"Ән мен әнші - Астана-
да" танымал эстрадалық
әндер кеші
2008 жылғы
4 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
15.
Қазақстан Республикасы
Президентінің атынан
салтанатты қабылдау
2008 жылғы
4 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
16.
Мәскеу қаласы өнер
шеберлерінің "Мәскеу-
ден махаббатпен" атты
гала-концерті
2008 жылғы
5 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
17.
"Алтын бесік" ұлттық-
мәдени орталықтардың
фестивалі
2008 жылғы
6 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
18.
"Астана және астана-
лықтар" зияткерлік
олимпиадасының финалы
2008 жылғы
6 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
19.
"Астана - болашақ
қаласы" жастар музыка
футуристикалық кеші
2008 жылғы
6 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
20.
"С любовью, Астана"
мерекелік спектакль-
феерия
2008 жылғы
6 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
1.2. Конференциялар, симпозиумдар, форумдар, халықаралық
және республикалық маңызы бар көрмелер
21.
ЕҚЫҰ Парламенттік
Ассамблеясының
17-сессиясы (жеке
бағдарлама бойынша)
2008 жылғы
29 маусым
мен 3 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
22.
"Сакс алтыны" көрмесі
2008 жылғы
1 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі, МАМ,
БҒМ, Алматы
қаласының
әкімдігі,
археология институты
23.
"Қалалық рапсодия"
фото-балладасы
2008 жылғы
1 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
24.
"Көшпенділер
өркениетіндегі дала
қалаларының ролі" атты
ғылыми-тәжірибелік
конференция
2008 жылғы
2 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
25.
"Он белес" елордалық
бизнес-құрылымдар
жетістіктерінің
көрмесі
2008 жылғы
2 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
ИСМ, Астана
қаласының
әкімдігі
26.
"Мен Астананы көрдім"
халықаралық суретшілер
пленэрі
2008 жылғы
2 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
27.
"Астанинские линии"
қазіргі заманғы бейне-
леу өнерінің көрмесі
2008 жылғы
3 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
28.
"XX ғасыр: Астананы
көшіру тарихы" халық-
аралық ғылыми-практи-
калық конференциясы
2008 жылғы
4 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
29.
Елордалар мен ірі
қалалардың халықаралық
ассамблеясының (ХҚА)
мерейтойлық сессиясы
2008 жылғы
5 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
30.
Жазушылардың қатысуы-
мен "Елбасы мен
Елорда"атты дөңгелек
үстел; "Астана"
энциклопедиясы мен
"Астана 24 сағат: Таң.
Күндіз. Түн" фото-
альбомының тұсаукесері
2008 жылғы
5 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі
31.
"Елбасы мен Елорда"
фотокөрмесі
2008 жылғы
5 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
Астана
қаласының
әкімдігі

1.3. Открытие новых объектов
32.
Открытие автодороги
"Южный обход города
Астаны"
До 30
июня
2008 года
Открытие
объекта
МТК
33.
Открытие Республиканского
диагностического центра
1 июля
2008 года
Открытие
объекта
МЗ, акимат
города Астаны
34.
Открытие Республиканского
центра нейрохирургии
1 июля
2008 года
Открытие
объекта
МЗ, акимат
города Астаны
35.
Открытие Научно-исследова-
тельского института скорой
помощи
1 июля
2008 года
Открытие
объекта
МЗ, акимат
города Астаны
36.
Открытие крытого стадиона
на 30000 мест
3 июля
2008 года
Открытие
объекта
УДП, акимат
города Астаны
37.
Открытие Дворца Республики
4 июля
2008 года
Открытие
объекта
Акимат
города Астаны
38.
Открытие Монумента
"Қазақ Елі"
6 июля
2008 года
Открытие
объекта
Акимат
города Астаны
1.4. Информационно-имиджевая работа
39.
Организовать и провести
пресс-туры для иностранных
журналистов
С 1
по 6 июля
2008 года
Программа
проведения
МИД
40.
Реализация Медиа-плана
информационного
сопровождения празднования
10-летия столицы
Казахстана - города Астаны
Постоянно
Согласно
Медиа-плану
Акимат города
Астаны, МКИ и
другие
центральные
государственные
органы
(согласно
закреплению)
Примечание:
Расшифровка аббревиатур:
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЗ  - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
УДП - Управление делами Президента Республики Казахстан
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 января 2008 года N 13-р
Сноска. Распоряжение дополнено приложением в соответствии с распоряжением Премьер-Министра РК от 20.06.2008  N 170-р .
Закрепление
делегаций областей, и города Алматы за центральными
государственными органами в период проведения мероприятий,
посвященных 10-летию столицы Республики Казахстан
Наименование
учреждений
Наименование
областей, города
1
2
Министерство юстиции
Республики Казахстан
Кызылординская область
Министерство финансов
Республики Казахстан
Актюбинская область
Министерство здравоохра-
нения Республики Казахстан
Карагандинская область
Министерство транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан
Восточно-Казахстанская
область
Министерство образования и
науки Республики Казахстан
Жамбылская область
Министерство индустрии и
торговли Республики
Казахстан
Алматинская область
Министерство энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Павлодарская область
Министерство труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
Западно-Казахстанская
область
Министерство культуры и
информации Республики
Казахстан
Южно-Казахстанская
область
Министерство туризма и
спорта Республики Казахстан
Мангистауская область
Министерство сельского
хозяйства Республики
Казахстан
город Алматы
Министерство охраны
окружающей среды Республики
Казахстан
Северо-Казахстанская
область
Министерство экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
Атырауская область
Министерство по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Акмолинская область
Агентство по управлению
земельными ресурсами
Республики Казахстан
Костанайская область

1.3. Жаңа объектілерді ашу
32.
"Астана қаласының
оңтүстік айналма жолы"
автожолын ашу
2008 жылғы
30 маусымға
дейін
Объектіні
ашу
ККМ
33.
Республикалық
диагностикалық
орталығын ашу
2008 жылғы
1 шілде
Объектіні
ашу
ДСМ, Астана
қаласының
әкімдігі
34.
Республикалық
нейрохирургия
орталығын ашу
2008 жылғы
1 шілде
Объектіні
ашу
ДСМ, Астана
қаласының
әкімдігі
35.
Жедел жәрдем
ғылыми-зерттеу
институтын ашу
2008 жылғы
1 шілде
Объектіні
ашу
ДСМ, Астана
қаласының
әкімдігі
36.
30000 орынға арналған
жабық стадионды ашу
2008 жылғы
3 шілде
Объектіні
ашу
ПІБ, Астана
қаласының
әкімдігі
37.
Республика сарайын ашу
2008 жылғы
4 шілде
Объектіні
ашу
Астана
қаласының
әкімдігі
38.
"Қазақ елі" монументін
ашу
2008 жылғы
6 шілде
Объектіні
ашу
Астана
қаласының
әкімдігі
1.4. Ақпараттық-имидждік жұмыс
39.
Шетелдік журналистерге
арналған баспасөз
турларын ұйымдастыру
мен өткізу
2008 жылғы
1-6 шілде
Өткізу бағдарлама-
сы
СІМ
40.
Қазақстанның елордасы
- Астана қаласының 10
жылдығын мерекелеуді
ақпараттық сүйемелдеу-
дің медиа-жоспарын
іске асыру
Ұдайы
Медиа-
жоспарға
сәйкес
Астана қаласы-
ның әкімдігі,
МАМ және басқа
орталық мемле-
кеттік орган-
дар (бекітуге
сәйкес)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
СІМ     - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ДСМ     - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ККМ     - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
БҒМ     - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ИСМ     - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
МАМ     - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
ПІБ     - Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 19 қаңтардағы
N 13-ө өкіміне
қосымша
Ескерту. Қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің 2008.06.20  N 170-ө  Өкімімен.
Қазақстан Республикасының елордасы - Астана қаласының 10
жылдығына арналған іс-шараларды өткізу кезеңінде облыстар
мен Алматы қаласының делегацияларын орталық мемлекеттік
органдарға бекітіп беру
Мекемелердің атауы
Облыстардың, қаланың
атауы
1
2
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігі
Қызылорда облысы
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі
Ақтөбе облысы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қарағанды облысы
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрлігі
Шығыс Қазақстан облысы
Қазақстан Республикасы Білім
және ғылым министрлігі
Жамбыл облысы
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
министрлігі
Алматы облысы
Қазақстан Республикасы
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
Павлодар облысы
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
Батыс Қазақстан облысы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрлігі
Оңтүстік Қазақстан облысы
Қазақстан Республикасы Туризм
және спорт министрлігі
Маңғыстау облысы
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі
Алматы қаласы
Қазақстан Республикасы Қорша-
ған ортаны қорғау министрлігі
Солтүстік Қазақстан облысы
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
Атырау облысы
Қазақстан Республикасы Төтенше
жағдайлар министрлігі
Ақмола облысы
Қазақстан Республикасы Жер
ресурстарын басқару агенттігі
Қостанай облысы