О подготовке и проведении официального визита Президента Республики Таджикистан Э. Рахмона в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 мая 2008 года N 124-р
В целях дальнейшего укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Республикой Таджикистан, обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению официального визита Президента Республики Таджикистан Эмомали Рахмона в Республику Казахстан 12-13 мая 2008 года (далее - визит):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению визита.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
принять организационные меры по обслуживанию членов делегации Республики Таджикистан по формату "1+10" согласно приложению;
обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2008 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне".
3. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность членов делегации Республики Таджикистан в аэропорту города Астаны, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Республики Таджикистан Э. Рахмона над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Астаны;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропорту города Астаны.
5. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации, а также организовать концертную программу во время официального приема от имени Президента Республики Казахстан.
6. Акиму города Астаны обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам делегации Республики Таджикистан в аэропорту города Астаны, сопровождение в местах посещения, а также организацию культурной программы.

Тәжікстан Республикасының Президенті Э.Рахмонның Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 7 мамырдағы N 124-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы мен Тәжікстан Республикасы арасындағы екі жақты ынтымақтастықты одан әрі нығайту, Тәжікстан Республикасының Президенті Эмомали Рахмонның 2008 жылғы 12 - 13 мамырдағы Қазақстан Республикасына ресми сапарын (бұдан әрі - сапар) дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі сапарды дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша):
қосымшаға сәйкес Тәжікстан Республикасы делегациясының мүшелеріне "1+10" форматы бойынша қызмет көрсету жөнінде ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
сапарды өткізуге арналған шығыстарды 2008 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету" және 003 "Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы" бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Тәжікстан Республикасы делегациясы мүшелерінің Астана қаласының әуежайындағы, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, Тәжікстан Республикасының Президенті Э.Рахмонның арнайы ұшағының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Астана қаласының әуежайында қонуын және одан ұшып шығуын;
Астана қаласының әуежайында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі сапарды бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді қамтамасыз етсін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президенті атынан ресми қабылдау кезінде концерттік бағдарлама ұйымдастырсын.
6. Астана қаласының әкімі Тәжікстан Республикасының делегациясын Астана қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу кезінде ұйымдастыру іс-шараларын орындауды, баратын орындарына бірге жүруді, сондай-ақ мәдени бағдарлама ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.

7. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие во встрече/проводах делегации Республики Таджикистан в аэропорту города Астаны.
8. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 7 мая 2008 года N 124-р
Организационные меры по обслуживанию
членов делегации Республики Таджикистан
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов делегации Таджикистана по формату "1+10" в гостинице "Риксос - Президент Астана".
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостинице "Риксос - Президент Астана".
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, программки визита, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
4. Приобретение подарка и сувениров для главы и членов делегации Республики Таджикистан.
5. Организация чайного стола в аэропорту города Астаны при встрече и проводах делегации Республики Таджикистан.
6. Цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
7. Организация официального приема от имени Президента Республики Казахстан Н. Назарбаева в честь Президента Республики Таджикистан Э. Рахмона.
8. Медицинское обслуживание членов делегации Республики Таджикистан и сопровождающих лиц.

7. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келісім бойынша) Астана қаласының әуежайында Тәжікстан Республикасының делегациясын қарсы алуға/шығарып салуға қатыссын.
8. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                      К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 7 мамырдағы
N 124-ө өкіміне
қосымша
Тәжікстан Республикасы делегациясының мүшелеріне
қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Тәжікстан Республикасы делегациясының мүшелерін "Риксос - Президент Астана" қонақ үйіне "1+10" форматы бойынша орналастыру, тамақтандыру және оларға көліктік қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі қызметкерлерін "Риксос - Президент Астана" қонақ үйіне орналастыру.
3. Баспа өнімдерін (бейдждер, сапар бағдарламалары, автокөліктерге арнайы рұқсатнамалар, куверттік карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
4. Тәжікстан Республикасы делегациясының басшысы мен мүшелері үшін сыйлық және кәдесыйлар сатып алу.
5. Тәжікстан Республикасының делегациясын Астана қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу кезінде шай дастарханын ұйымдастыру.
6. Іс-шаралар өткізілетін орындарды гүлмен безендіру.
7. Қазақстан Республикасының Президенті Н. Назарбаевтың атынан Тәжікстан Республикасының Президенті Э.Рахмонның құрметіне ресми қабылдау ұйымдастыру.
8. Тәжікстан Республикасы делегациясының мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.