О создании рабочей группы по разработке Концепции совершенствования разрешительной системы, предусматривающей снижение административной нагрузки на бизнес и упрощение разрешительной системы, прежде всего лицензирования, сертификации, аккредитации
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 мая 2008 года N 133-р
В целях разработки Концепции совершенствования разрешительной системы, предусматривающей снижение административной нагрузки на бизнес и упрощение разрешительной системы, прежде всего лицензирования, сертификации, аккредитации (далее - Концепция):
1. Создать рабочую группу в следующем составе:
Кусаинов                   - вице-министр экономики и бюджетного
Марат Апсеметович            планирования Республики Казахстан,
руководитель
Жамбеков                   - заместитель директора Департамента
Серик Боранбаевич            развития отраслей экономики Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан, заместитель
руководителя
Пердебаева                 - начальник управления Департамента
Раушан Сарыбековна           развития отраслей экономики Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан, секретарь
Омаров                     - ответственный секретарь Министерства
Тобылбек Есенжолович         сельского хозяйства Республики
Казахстан
Бектуров                   - вице-министр транспорта и коммуникаций
Азат Габбасович              Республики Казахстан
Ергожин                    - вице-министр финансов
Даулет Едилович              Республики Казахстан
Исабаев                    - вице-министр культуры и информации
Бейбит Оксикбаевич           Республики Казахстан
Ускенбаев                  - вице-министр туризма и спорта
Каирбек Айтбаевич            Республики Казахстан
Жампеисов                  - заместитель Председателя Агентства
Амангельды Суймбаевич        Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
Кудайбергенов              - заместитель Председателя Агентства
Ескендир Копбосынович        Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
Шаймагамбетов              - заместитель Председателя Национального
Еркин Мустафаевич            космического агентства Республики
Казахстан
Ахметов                    - председатель Комитета по государственному
Серик Баужанович             контролю за чрезвычайными ситуациями и
промышленной безопасностью Министерства
по чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан
Аубакиров                  - исполняющий обязанности председателя
Серик Габдулович             Комитета противопожарной службы
Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Альжанов                   - заместитель председателя Комитета
Махмут Кабыкенович           административной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Момышев                    - заместитель председателя Комитета по
Талгат Амангельдиевич        техническому регулированию и метрологии
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан
Пак                        - заместитель председателя Комитета
Лариса Юн-Боевна             фармацевтического контроля Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Сактаганов                 - заместитель председателя Комитета по
Нурымбет Аманович            миграции Министерства труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
Акбердин                   - директор Департамента развития
Рустам Александрович         предпринимательства Министерства
индустрии и торговли Республики
Казахстан
Баймуратов                 - директор Департамента связи Агентства
Адилхан Есенович             Республики Казахстан по информатизации
и связи
Амреева                    - заместитель директора Департамента
Тынышкуль Молдашевна         высшего и послевузовского образования
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Исмагулов                  - заместитель директора Департамента
Даулетбай Успанович          прямых инвестиций в недропользование
Министерства энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Жунисбеков                 - заместитель начальника Департамента
Аскар Ракымбаевич            Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан (по согласованию)
Абдыхалыкова               - начальник управления лицензирования
Шолпан Жамалбековна          Комитета по атомной энергетике
Министерства энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Абишева                    - начальник управления правового
Аида Еркиновна               обеспечения Департамента координации
Национального Банка Республики
Казахстан (по согласованию)
Альпеисов                  - начальник управления аттестации и
Есенбай Ашималиевич          аккредитации Комитета по контролю в
сфере образования и науки Министерства
образования и науки Республики Казахстан
Байжуманов                 - начальник управления постлицензионного
Мухтар Казыбекович           контроля Комитета по контролю в сфере
образования и науки Министерства
образования и науки Республики Казахстан
Длимбетова                 - начальник управления международного
Гайни Каракеевна             сотрудничества и правового обеспечения
Комитета по контролю в сфере образования
и науки Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Нажимеденова               - начальник управления лицензирования
Айкен Жумекеновна            Агентства Республики Казахстан по
регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
(по согласованию)
Тлеубекова                 - начальник управления санитарно-
Бакытгуль Тулеухановна       гигиенического контроля и санитарно-
эпидемиологического нормирования
Комитета государственного санитарно-
эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Урманова                   - начальник управления Комитета
Индира Бектемировна          экологического регулирования и контроля
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Данабеков                  - главный эксперт Департамента подзаконных
Олжас Кайратович             актов Министерства юстиции Республики
Казахстан
Молдахметов                - главный эксперт Юридического департамента
Тимур Хасенович              Министерства экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Асанбаева                  - эксперт управления телекоммуникаций
Бурулкан Темиркасымовна      Агентства Республики Казахстан по
информатизации и связи
Абдираимов                 - заместитель акима Актюбинской области
Халижан Серикович
Акимжанов                  - заместитель акима Атырауской области
Жандос Абильханович
Балахонцев                 - заместитель акима Северо-Казахстанской
Владимир Николаевич          области
Бортник                    - заместитель акима Мангистауской области
Михаил Михайлович
Идирисов                   - заместитель акима Кызылординской
Куттыкожа Идирисович         области
Мусатаев                   - заместитель акима Карагандинской
Мурат Хабдылжаппарович       области
Наймушина                  - заместитель акима Акмолинской
Ольга Вадимовна              области
Ногаев                     - заместитель акима Западно-Казахстанской
Нурлан Аскарович             области
Плотников                  - заместитель акима Восточно-Казахстанской
Сергей Викторович            области
Сманкулов                  - заместитель акима города Алматы
Аскар Султанович
Турмагамбетов              - заместитель акима Южно-Казахстанской
Мажит Абдыкаликович          области
Балтабаев                  - директор Департамента предпринимательства
Aгабек Нышанович             и промышленности Жамбылской области
Стаценко                   - директор Департамента предпринимательства
Сергей Анатольевич           и промышленности Павлодарской области
Тальтеков                  - директор Департамента предпринимательства
Жанибек Уразбекович          и промышленности Костанайской области
Осербаев                   - заместитель директора Департамента
Мурат Жакыбаевич             предпринимательства и промышленности
Алматинской области
Сеитов                     - заместитель директора Департамента
Бакытжан Алтайбекович        предпринимательства и промышленности
города Астаны
Бузырбаев                  - начальник управления административно-
Ерлан Маркленович            правовой работы Департамента экономики
и бюджетного планирования города Алматы
Токсанова                  - вице-президент по внешнеэкономической
Айгуль Нурпеисовна           деятельности акционерного общества
"Институт экономических исследований"
(по согласованию)
Жиреншин                   - проректор по методической работе и
Казбек Абусагитович          инновационным технологиям Казахского
государственного юридического
университета (по согласованию)
Бекбаев                    - заместитель директора Института научной
Ерзат Зейнуллаевич           экспертизы и сравнительного правоведения
Казахского государственного юридического
университета (по согласованию)
Куанганова                 - заместитель исполнительного директора
Гульнара Шаймуратовна        Форума предпринимателей Казахстана
(по согласованию)
Шаймерденова               - начальник юридической службы Форума
Гульвира Балташевна          предпринимателей Казахстана
(по согласованию)
Иса                        - эксперт правового Департамента
Абжаппар Укибаевич           исполнительной дирекции Объединении
юридических лиц "Национальная
экономическая палата Казахстана
"Союз "Атамекен" (по согласованию)

Бизнеске әкімшілік ауыртпалықты азайтуды және рұқсат беру жүйесін, бәрінен бұрын лицензиялауды, сертификаттауды, аккредиттеуді оңайлатуды көздейтін рұқсат беру жүйесін жетілдіру тұжырымдамасын әзірлеу жөнінде жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 19 мамырдағы N 133-ө Өкімі
Бизнеске әкімшілік ауыртпалықты азайтуды және рұқсат беру жүйесін, бәрінен бұрын лицензиялауды, сертификаттауды, аккредиттеуді оңайлатуды көздейтін рұқсат беру жүйесін жетілдіру тұжырымдамасын (бұдан әрі - Тұжырымдама) әзірлеу мақсатында:
1. Мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Құсайынов                       - Қазақстан Республикасының
Марат Әпсеметұлы                  Экономика және бюджеттік жоспарлау
вице-министрі, жетекші
Жамбеков                        - Қазақстан Республикасы Экономика
Серік Боранбайұлы                 және бюджеттік жоспарлау
министрлігінің Экономика салаларын
дамыту департаменті директорының
орынбасары, жетекшінің орынбасары
Пердебаева                      - Қазақстан Республикасы Экономика
Раушан Сарыбекқызы                және бюджеттік жоспарлау
министрлігі Экономика салаларын
дамыту департаментінің басқарма
бастығы, хатшы
Омаров                          - Қазақстан Республикасы Ауыл
Тобылбек Есенжолұлы               шаруашылығы министрлігінің жауапты
хатшысы
Бектұров                        - Қазақстан Республикасының
Азат Ғаббасұлы                    Көлік және коммуникация
вице-министрі
Ерғожин                         - Қазақстан Республикасының Қаржы
Дәулет Еділұлы                    вице-министрі
Исабаев                         - Қазақстан Республикасының
Бейбіт Өксікбайұлы                Мәдениет және ақпарат
вице-министрі
Өскенбаев                       - Қазақстан Республикасының Туризм
Қайырбек Айтбайұлы                және спорт вице-министрі
Жампейісов                      - Қазақстан Республикасы Жер
Амангелді Сүйімбайұлы             ресурстарын басқару агенттігі
төрағасының орынбасары
Құдайбергенов                   - Қазақстан Республикасы Табиғи
Ескендір Көпбосынұлы              монополияларды реттеу агенттігі
төрағасының орынбасары
Шаймағамбетов                   - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Еркін Мұстафаұлы                  ғарыш агенттігі төрағасының
орынбасары
Ахметов                         - Қазақстан Республикасы Төтенше
Серік Баужанұлы                   жағдайлар министрлігі Төтенше
жағдайларды және өнеркәсіптік
қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау
комитетінің төрағасы
Әубәкіров                       - Қазақстан Республикасы Төтенше
Серік Ғабдолұлы                   жағдайлар министрлігінің Өртке
қарсы қызмет комитеті төрағасының
міндетін атқарушы
Әлжанов                         - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Махмұт Қабыкенұлы                 министрлігінің Әкімшілік полиция
комитеті төрағасының орынбасары
Момышев                         - Қазақстан Республикасы Индустрия
Талғат Амангелдіұлы               және сауда министрлігінің
Техникалық реттеу және метрология
комитеті төрағасының орынбасары
Пак                             - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Лариса Юн-Боевна                  сақтау министрлігінің
Фармацевтикалық бақылау комитеті
төрағасының орынбасары
Сақтағанов                      - Қазақстан Республикасы Еңбек және
Нұрымбет Аманұлы                  халықты әлеуметтік қорғау
министрлігі Көші-қон комитеті
төрағасының орынбасары
Ақбердин                        - Қазақстан Республикасы Индустрия
Рустам Александрович              және сауда министрлігі
Кәсіпкерлікті дамыту
департаментінің директоры
Баймұратов                      - Қазақстан Республикасы
Әділхан Есенұлы                   Ақпараттандыру және байланыс
агенттігі Байланыс департаментінің
директоры
Әмреева                         - Қазақстан Республикасы Білім және
Тынышкүл Молдашқызы               ғылым министрлігінің Жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі білім
департаменті директорының
орынбасары
Ысмағұлов                       - Қазақстан Республикасы Энергетика
Дәулетбай Оспанұлы                және минералдық ресурстар
министрлігінің Жер қойнауына
тікелей инвестициялар департаменті
директорының орынбасары
Жүнісбеков                      - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Асқар Рақымбайұлы                 қауіпсіздік комитетінің
департаменті бастығының орынбасары
(келісім бойынша)
Әбдіхалықова                    - Қазақстан Республикасы Энергетика
Шолпан Жамалбекқызы               және минералдық ресурстар
министрлігінің Атом энергетикасы
комитеті лицензиялау басқармасының
бастығы
Әбішева                         - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Аида Еркінқызы                    Банкінің Үйлестіру департаменті
құқықтық қамтамасыз ету
басқармасының бастығы (келісім
бойынша)
Әлпейісов                       - Қазақстан Республикасы Білім және
Есенбай Әшімәліұлы                ғылым министрлігінің Білім және
ғылым саласындағы бақылау комитеті
аттестаттау және аккредиттеу
басқармасының бастығы
Байжұманов                      - Қазақстан Республикасы Білім және
Мұхтар Қазыбекұлы                 ғылым министрлігінің Білім және
ғылым саласындағы бақылау комитеті
лицензиялаудан кейінгі бақылау
басқармасының бастығы
Ділімбетова                     - Қазақстан Республикасы Білім және
Ғайни Қаракейқызы                 ғылым министрлігінің Білім және
ғылым саласындағы бақылау комитеті
халықаралық ынтымақтастық және
құқықтық қамтамасыз ету
басқармасының бастығы
Нәжімеденова                    - Қазақстан Республикасы Қаржы
Айкен Жұмекенқызы                 нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
лицензиялау басқармасының бастығы
(келісім бойынша)
Тілеубекова                     - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Бақытгүл Төлеуханқызы             сақтау министрлігінің Мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау комитеті
санитарлық-гигиеналық бақылау және
санитарлық-эпидемиологиялық
нормалау басқармасының бастығы
Орманова                        - Қазақстан Республикасы Қоршаған
Индира Бектемірқызы               ортаны қорғау министрлігі
Экологиялық реттеу және бақылау
комитетінің басқарма бастығы
Данабеков                       - Қазақстан Республикасы Әділет
Олжас Қайратұлы                   министрлігі Заңға тәуелді актілер
департаментінің бас сарапшысы
Молдахметов                     - Қазақстан Республикасы Экономика
Тимур Хасенұлы                    және бюджеттік жоспарлау
министрлігі Заң департаментінің
бас сарапшысы
Асанбаева                       - Қазақстан Республикасы
Бұрұлқан Темірқасымқызы           Ақпараттандыру және байланыс
агенттігі телекоммуникация
басқармасының сарапшысы
Әбдірайымов                     - Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары
Халижан Серікұлы
Әкімжанов                       - Атырау облысы әкімінің орынбасары
Жандос Әбілханұлы
Балахонцев                      - Солтүстік Қазақстан облысы
Владимир Николаевич               әкімінің орынбасары
Бортник                         - Маңғыстау облысы әкімінің
Михаил Михайлович                 орынбасары
Ыдырысов                        - Қызылорда облысы әкімінің
Құттықожа Ыдырысұлы               орынбасары
Мұсатаев                        - Қарағанды облысы әкімінің
Мұрат Хабдылжаппарұлы             орынбасары
Наймушина                       - Ақмола облысы әкімінің орынбасары
Ольга Вадимовна
Ноғаев                          - Батыс Қазақстан облысы әкімінің
Нұрлан Асқарұлы                   орынбасары
Плотников                       - Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
Сергей Викторович                 орынбасары
Сманқұлов                       - Алматы қаласы әкімінің орынбасары
Асқар Сұлтанұлы
Тұрмағамбетов                   - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің
Мәжит Әбдіқалықұлы                орынбасары
Балтабаев                       - Жамбыл облысы Кәсіпкерлік және
Ағабек Нышанұлы                   өнеркәсіп департаментінің
директоры
Стаценко                        - Павлодар облысы Кәсіпкерлік және
Сергей Анатольевич                өнеркәсіп департаментінің
директоры
Тәлтеков                        - Қостанай облысы Кәсіпкерлік және
Жәнібек Оразбекұлы                өнеркәсіп департаментінің
директоры
Өсербаев                        - Алматы облысының Кәсіпкерлік және
Мұрат Жақыбайұлы                  өнеркәсіп департаменті
директорының орынбасары
Сейітов                         - Астана қаласының Кәсіпкерлік және
Бақытжан Алтайбекұлы              өнеркәсіп департаменті
директорының орынбасары
Бұзырбаев                       - Алматы қаласының Экономика және
Ерлан Маркленұлы                  бюджеттік жоспарлау департаменті
әкімшілік-құқықтық жұмыс
басқармасының бастығы
Тоқсанова                       - "Экономикалық зерттеулер
Айгүл Нұрпейісқызы                институты" акционерлік қоғамының
сыртқы экономикалық қызмет
жөніндегі вице-президенті
(келісім бойынша)
Жиреншин                        - Қазақ мемлекеттік заң
Қазбек Әбусағитұлы                университетінің әдістемелік жұмыс
және инновациялық технологиялар
жөніндегі проректоры (келісім
бойынша)
Бекбаев                         - Қазақ мемлекеттік заң
Ерзат Зейноллаұлы                 университетінің Ғылыми сараптама
және салыстырмалы құқықтану
институты директорының орынбасары
(келісім бойынша)
Қуанғанова                      - Қазақстан кәсіпкерлері форумы
Гүлнәр Шаймұратқызы               атқарушы директорының орынбасары
(келісім бойынша)
Шаймерденова                    - Қазақстан кәсіпкерлері форумы заң
Гүлвира Балташқызы                қызметінің бастығы (келісім
бойынша)
Иса                             - "Атамекен" Одағы" ұлттық
Абжаппар Үкібайұлы                экономикалық палатасы" заңды
тұлғалар бірлестігінің атқарушы
дирекциясы құқықтық
департаментінің сарапшысы
(келісім бойынша)

2. Рабочей группе в срок до 3 ноября 2008 года разработать проект Концепции и в установленном порядке внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Султанова Б.Т.
Премьер-Министр                            К. Масимов

2. Жұмыс тобы 2008 жылғы 3 қарашаға дейінгі мерзімде Тұжырымдаманың жобасын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі Б.Т. Сұлтановқа жүктелсін.
Премьер-Министр                                      К.Мәсімов