Об утверждении Плана мероприятий по созданию Фонда стрессовых активов
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 сентября 2008 года N 239-р
В целях реализации задач, поставленных Главой государства на совместном заседании палат Парламента Республики Казахстан 2 сентября 2008 года по вопросу создания Фонда стрессовых активов:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по созданию Фонда стрессовых активов (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, акционерному обществу "Фонд устойчивого развития "Қазына" обеспечить своевременную реализацию мероприятий, предусмотренных Планом.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 8 сентября 2008 года N 239-р
План мероприятий
по созданию Фонда стрессовых активов
N
п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Срок
испол-
нения
Ответ-
ственные
испол-
нители
Предпо-
лагаемые
расходы
Источник
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
1
Определить
механизм создания
и управления
Фондом стрессовых
активов (на базе
действующего
юридического
лица, либо
создание юриди-
ческого лица)
Протокольное
решение
совещания у
Премьер-
Министра
Республики
Казахстан
10
сентября
2008
года
МФ, МЭБП,
АО "ФУР
"Қазына",
АФК (по
согласо-
ванию)
Не тре-
буются
2
Провести
переговоры со
стратегическими
партнерами и
внести предложения
по привлечению
иностранной
компании,
специализирующейся
на оценке и
реструктуризации
активов
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
1
октября
2008
года
МФ, МЭБП,
АО "ФУР
"Қазына",
АФК (по
согласо-
ванию)
Не тре-
буются
3
Внести предложения
по механизму опре-
деления стоимости
приобретаемых
активов (дисконта)
и оценке размера
участия Прави-
тельства в капита-
лизации Фонда
стрессовых активов
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
15
сентября
2008
года
МФ, АФН,
МЭБП,
АО "ФУР
"Қазына",
АФК (по
согласо-
ванию)
Не тре-
буются
4
Определить и
оценить стрессовые
активы: подходы к
их идентификации,
классификации
данных активов
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
15
сентября
2008
года
МФ, АФН,
МЭБП,
АО "ФУР
"Қазына",
АФК (по
согласо-
ванию)
Не тре-
буются
5
Разработать
Концепцию фонда
стрессовых активов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
1
октября
2008
года
МФ, МЭБП,
МЮ, АО
"ФУР
"Қазына",
АФК (по
согласо-
ванию)
Не тре-
буются
6
Принятие решения
о создании Фонда
стрессовых активов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
1
октября
2008
года
МФ, МЭБП,
МЮ, АО
"ФУР
"Қазына"
Не тре-
буются
7
Регистрация
юридического лица,
формирование
органов управления
/внесение измене-
ний в учредитель-
ные документы
действующего
юридического лица/
Свидетельство
о государ-
ственной
регистрации
(перере-
гистрации)
15
октября
2008
года
МФ, АО
"ФУР
"Қазына"
Не тре-
буются
8
Формирование
минимального
размера уставного
капитала акционер-
ного общества
(эмиссия акций/
дополнительная
эмиссия акций и
приобретение акций
Правительством)
Проспект
эмиссии,
зачисление
акций на
лицевой счет
акционера в
системе
реестров
держателей
акций
1 ноября
2008
года
МФ, АО
"ФУР
"Қазына"
300 млн.
тенге
Резерв
Прави-
тельства
9
Капитализация
Фонда стрессовых
активов
Проспект
эмиссии,
зачисление
акций на
лицевой счет
акционера в
системе
реестров
держателей
акций
2008-
2009
годы
МФ, АО
"ФУР
"Қазына"
Будет
опреде-
лено в
соответ-
ствии с
пунктом
3 данного
Плана
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
10
Утверждение
инвестиционного
меморандума и
других основных
внутренних
документов Фонда
стрессовых активов
Решение
Совета
директоров
АО "ФУР
"Қазына"
15
ноября
2008
года
МФ, АО
"ФУР
"Қазына"
Не тре-
буются
11
Заключение
соглашения
(меморандума) о
сотрудничестве с
иностранной
компанией,
специализирующейся
на оценке и
реструктуризации
активов
Решение
Совета
директоров
15
ноября
2008
года
МФ, АО
"ФУР
"Қазына"
Не тре-
буются
Примечание: расшифровка буквенных аббревиатур:
МФ       - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП     - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МЮ       - Министерство юстиции Республики Казахстан
АО "ФУР  - акционерное общество "Фонд устойчивого развития "Қазына"
"Қазына"
АФН      - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
АФК      - Ассоциация финансистов Казахстана

Стресті активтер қорын құру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 8 қыркүйектегі N 239-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының 2008 жылғы 2 қыркүйекте болған бірлескен мәжілісінде Стресті активтер қорын құру мәселесі бойынша Мемлекет басшысы алға қойған міндеттерді іске асыру мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Стресті активтер қорын құру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар, "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлік қоғамы Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы іске асырылуын қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 8 қыркүйектегі
N 239-ө өкімімен
бекітілген
Стресті активтер қорын құру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шаралар
Аяқтау
нысаны
Орындау
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
Болжам-
ды
шығыс-
тар
Қаржы-
ландыру
көзі
1
2
3
4
5
6
7
1
Стресті активтер қорын құру және басқару тетігін анықтау (жұмыс істеп тұрған заңды тұлға базасында не заңды тұлға
құру)
Қазақстан
Республи-
касының
Премьер-
Министрін-
де өткен
кеңестің
хаттамалық
шешімі
2008
жылғы
10
қыркүйек
Қаржы-
мині,
ЭБЖМ,
"Қазына"
ОДҚ" АҚ,
ҚҚҚ
(келісім
бойынша)
Талап
етіл-
мейді
2
Стратегиялық әріптестермен келіссөздер жүргізу және активтерді бағалауға және қайта құрылымдауға мамандандырылатын шетел компаниясын тарту жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
2008
жылғы
1 қазан
Қаржы-
мині,
ЭБЖМ,
"Қазына"
ОДҚ" АҚ,
ҚҚА
(келісім
бойынша)
Талап
етіл-
мейді
3
Сатып алынатын активтердің (дисконттың) құнын анықтау тетігі және Стресті активтер қорын капиталдандыруға Үкіметтің қатысу мөлшерін бағалау жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
2008
жылғы
15
қыркүйек
Қаржы-
мині,
ҚҚА,
ЭБЖМ,
"Қазына"
ОДҚ" АҚ
ҚҚҚ
(келісім
бойынша)
Талап
етіл-
мейді
4
Стресті активтерді анықтау және бағалау: оларды сәйкестендіру, осы активтерді жіктеу тәсілдері
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
2008
жылғы
15
қыркүйек
Қаржы-
мині,
ҚҚА,
ЭБЖМ,
"Қазына"
ОДҚ" АҚ,
ҚҚҚ
(келісім
бойынша)
Талап
етіл-
мейді
5
Стресті активтер қорының тұжырымдамасын әзірлеу
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Үкіметінің
қаулысы
2008
жылғы
1 қазан
Қаржы-
мині,
ЭБЖМ,
Әділет-
мині,
"Қазына"
ОДҚ" АҚ,
ҚҚА
(келісім
бойынша)
Талап
етіл-
мейді
6
Стресті активтер қорын құру туралы шешім қабылдау
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Үкіметінің
қаулысы
2008
жылғы
1 қазан
Қаржы-
мині,
ЭБЖМ,
Әділет-
мині,
"Қазына"
ОДҚ" АҚ
Талап
етіл-
мейді
7
Заңды тұлғаны тіркеу, басқару органдарын қалыптастыру /жұмыс істеп тұрған заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына өзгерістер енгізу/
Мемлекет-
тік тіркеу
(қайта
тіркеу)
туралы
куәлік
2008
жылғы
15
қараша
Қаржы-
мині,
"Қазына"
ОДҚ" АҚ
Талап
етіл-
мейді
8
Акционерлік қоғамның жарғылық капиталының ең төменгі мөлшерін қалыптастыру (акциялар эмиссиясы/ акциялардың қосымша эмиссиясы және Үкіметтің акцияларды сатып алуы)
Эмиссия
проспек-
тісі,
акцияларды
ұстаушы-
лардың
тізілімі
жүйесінде
акционер-
дің жеке
шотына
акцияларды
есептеу
2008
жылғы
1 қараша
Қаржы-
мині,
"Қазына"
ОДҚ" АҚ
300 млн.
теңге
Үкімет-
тің
резерві
9
Стресті активтер қорын капиталдандыру
Эмиссия
проспекті-
сі,
акцияларды
ұстаушы-
лардың
тізілімі
жүйесінде
акционер-
дің жеке
шотына
акцияларды
есептеу
2008 - 2009
жылдар
Қаржы-
мині,
"Қазына"
ОДҚ" АҚ
Осы
Жоспар-
дың
3-тар-
мағына
сәйкес
анықта-
латын
болады
Респуб-
ликалық
бюджет
10
Инвестициялық меморандумды және Стресті активтер қорының басқа да негізгі ішкі құжаттарын бекіту
"Қазына"
ОДҚ" АҚ
Директор-
лар
кеңесінің
шешімі
2008
жылғы
15
қараша
Қаржы-
мині,
"Қазына"
ОДҚ" АҚ
Талап
етіл-
мейді
11
Активтерді бағалауға және қайта құрылымдауға мамандандырылатын шетел компаниясымен ынтымақтастық туралы келісім (меморандум) жасау
Директор-
лар
кеңесінің
шешімі
2008
жылғы
15
қараша
Қаржы-
мині,
"Қазына"
ОДҚ" АҚ
Талап
етіл-
мейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині        - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ             - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
Әділетмині       - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
"Қазына" ОДҚ" АҚ - "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлік қоғамы
ҚҚА              - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі
ҚҚҚ              - Қазақстанның қаржыгерлер қауымдастығы