Об утверждении Плана мероприятий по привлечению инвестиций из стран Юго-Восточной Азии и Ближнего Востока на 2009 год
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 декабря 2008 года № 277-р
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по привлечению инвестиций из стран Юго-Восточной Азии и Ближнего Востока на 2009 год (далее - План мероприятий).
2. Государственным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию) принять меры по реализации Плана мероприятий.
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан один раз в полугодие не позднее 20-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, представлять сводную информацию в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 3 декабря 2008 года № 277-р
План
мероприятий по привлечению инвестиций
из стран Юго-Восточной Азии и Ближнего Востока на 2009 год
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответ-
ственные
за ис-
полнение
Срок
испол-
нения
Предпо-
лагаемые
расходы
(тыс.
тенге)
Источник
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
1.
Продолжение работы
по проработке
вопросов о подпи-
сании международ-
ных договоров о
поощрении и
взаимной защите
инвестиций со
странами Юго-
Восточной Азии и
Ближнего Востока
(Объединенные
Арабские Эмираты,
Саудовская Аравия,
Султанат Оман,
Сирийская Арабская
Республика,
Республика
Сингапур, Япония)
Заключение
международных
договоров
МИТ, МФ,
МЭБП,
МЮ, МИД,
НБ (по
согласо-
ванию)
Пос-
тоянно
Не тре-
буются
2.
Проведение иссле-
дований по странам
Юго-Восточной Азии
и Ближнего Востока
с целью определе-
ния потенциальных
инвесторов, профи-
ля их деятельнос-
ти, предпочтений и
интересов, опыта и
причин их инвести-
рования в другие
страны, необходи-
мых мер для их
привлечения в
страну
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МИТ
(созыв),
МИД, АО
" ФНБ
"Самрук-
Казына"
(по согла-
сованию)
Март,
октябрь
12 200,0
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
(прог-
рамма
Минис-
терства
индус-
трии и
торговли
001)
3.
Выработка предло-
жений по приори-
тетным отраслям и
инвестиционным
проектам, возмож-
ным условиям
привлечения инвес-
тиций из стран
Юго-Восточной Азии
и Ближнего Востока
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МИТ
(созыв),
МЭБП,
МЭМР,
МСХ, МТК,
МТС, МИД,
МООС,
НБ (по
согласо-
ванию),
АО "ФНБ
"Самрук-
Казына"
(по
согласо-
ванию),
АО "НХ
"КазАгро"
(по согла-
сованию)
Май,
декабрь
Не тре-
буются
4.
Создание информа-
ционного портала
об инвестиционных
возможностях Рес-
публики Казахстан,
компаниях, рынках,
инвестиционных
проектах
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МИТ
Декабрь

Оңтүстік Шығыс Азия мен Таяу Шығыс елдерінен инвестициялар тарту жөніндегі 2009 жылға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 3 желтоқсандағы N 277-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған Оңтүстік Шығыс Азия мен Таяу Шығыс елдерінен инвестициялар тарту жөніндегі 2009 жылға арналған іс-шаралар жоспары бекітілсін (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары).
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен мүдделі ұйымдар (келісім бойынша) Іс-шаралар жоспарын іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі жарты жылда бір рет есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне жиынтық ақпарат ұсынсын.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 3 желтоқсандағы
N 277-ө өкімімен
бекітілген
Оңтүстік Шығыс Азия мен Таяу Шығыс елдерінен инвестициялар
тарту жөніндегі 2009 жылға арналған іс-шаралар жоспары
р/с
N
Іс-шара
Аяқталу нысаны
Орындалуына жауаптылар
Орындалу мерзімі
Болжамды шығыстар (мың теңге)
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
1.
Оңтүстік Шығыс Азия мен Таяу Шығыс елдерімен (Біріккен Араб Әмірліктері, Сауд Арабиясы, Оман Сұлтандығы, Сирия Араб Республикасы, Сингапур Республикасы, Жапония) инвестицияларды көтермелеу және өзара қорғау туралы халықаралық келісімдерге қол қою жөніндегі жұмысты жалғастыру
Халықаралық келісімдерге қол қою
ИСМ, Қаржымині, ЭБЖМ, Әділетмині, СІМ, ҰБ (келісім бойынша)
Тұрақты
Қажет етілмейді
2.
Оңтүстік Шығыс Азия мен Таяу Шығыс елдері бойынша әлеуетті инвесторларды, олардың қызмет бейінін, артықшылықтар мен мүдделерін, тәжірибесі мен басқа елдерге инвестициялау себептерін, оларды елге тарту үшін қажет шараларды айқындау мақсатында зерттеулер жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ (жинақтау), СІМ, "Самұрық- Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Наурыз, қазан
12 200,0
Республикалық бюджет (001 Индустрия және сауда министрлігінің бағдарламасы)
3.
Басым салалар мен инвестициялық жобалар, Оңтүстік Шығыс Азия мен Таяу Шығыс елдерінен инвестицияларды тарту ықтимал шарттар бойынша ұсыныстарды пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ИСМ, ЭБЖМ, ЭМРМ, АШМ, ККМ, ТСМ, СІМ, Қоршағанортамині, ҰБ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро ҰХ" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Мамыр, желтоқсан
Қажет етілмейді
4.
Қазақстан Республикасының инвестициялық мүмкіндіктері, компаниялар, нарықтар, инвестициялық жобалар туралы ақпараттық порталды құру
Ақпараттық порталды құру
ИСМ
Желтоқсан

7 000,0
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
(прог-
рамма
Минис-
терства
индус-
трии и
торговли
001)
5.
Информационно-
аналитическое
сопровождение на
регулярной основе
информационного
портала об инвес-
тиционных возмож-
ностях Республики
Казахстан
Информация в
МИТ
МЭМР,
МСХ, МТК,
МТС, МИД,
МООС, АО
"ФНБ
"Самрук-
Казына" (по
согласо-
ванию),
АО "НХ
"КазАгро"
(по согла-
сованию)
Еже-
квар-
тально,
к 10
числу
месяца
следую-
щего за
отчет-
ным пе-
риодом
1 000,0
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
(прог-
рамма
Минис-
терства
индус-
трии и
торговли
001)
6.
Информирование
дипломатических
представительств
Республики Казах-
стан за рубежом о
проводимых меро-
приятиях с целью
последующего
распространения
полученной инфор-
мации в странах
Юго-Восточной Азии
и Ближнего Востока
Информация в
МИД
МИТ
20 июня,
20 ноября
Не тре-
буются
7.
Подготовка плана
презентации инвес-
тиционных возмож-
ностей Казахстана
потенциальным
партнерам из стран
Юго-Восточной Азии
и Ближнего Востока
на 2009 год,
включая информа-
ционный портал,
саммиты, форумы
Совместный
приказ МИТ и
МИД
МИТ, МИД
Март
Не тре-
буются
8.
Проведение инвес-
тиционных саммитов
и форумов в Рес-
публике Казахстан
и за рубежом,
посвященных
вопросам улучшения
инвестиционного
климата и привле-
чения инвестиций
из стран
Юго-Восточной Азии
и Ближнего Востока
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
по итогам
саммитов и
форумов
МИТ
(созыв),
МИД, МЭБП,
МЭМР,
МСХ, МТС,
МТК, АО
"ФНБ
"Самрук-
Казына"
(по согла-
сованию),
АО "НХ
"КазАгро"
(по согла-
сованию),
АРДРФЦА
(по согла-
сованию)
20 июля,
20 декабря
16 150,0
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
(прог-
рамма
Минис-
терства
индус-
трии и
торговли
001)
9.
Организация
целевых встреч
представителей
казахстанских
компаний с
потенциальными
инвесторами из
стран
Юго-Восточной Азии
и Ближнего Востока
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
по итогам
целевых встреч
МИТ
(созыв),
МИД, МЭБП,
МЭМР,
МСХ, МТС,
МТК, АО
"ФНБ
"Самрук-
Казына"
(по согла-
сованию),
АО "НХ
"КазАгро"
(по согла-
сованию),
АРДРФЦА
(по согла-
сованию)
20 июля,
20 декабря
16 150,0
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
(прог-
рамма
Минис-
терства
индус-
трии и
торговли
001)
Итого:
52 500,0
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
(прог-
рамма
Минис-
терства
индус-
трии и
торговли
001)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭБП      - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МИТ       - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МТК       - Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
МЭМР      - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
МСХ       - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТС       - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МООС      - Министерство охраны окружающей среды Республики
Казахстан
МИД       - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МФ        - Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ        - Министерство юстиции Республики Казахстан
АФН       - Агентство Республики Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и финансовых организаций
АРДРФЦА   - Агентство Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового центра города
Алматы
НБ        - Национальный банк Республики Казахстан
АО "ФНБ   - акционерное общество "Фонд национального благосостояния
"Самрук-    "Самрук-Казына"
Казына"
АО "НХ    - акционерное общество "Национальный холдинг "КазАгро"
"КазАгро"

7000,0
Республикалық бюджет (001 Индустрия және сауда министрлігінің бағдарламасы)
5.
Қазақстан Республикасының инвестициялық мүмкіндіктері туралы тұрақты негізде ақпараттық-талдамалық сүйемелдеу
ИСМ-ге ақпарат
ЭМРМ, АШМ, ККМ, ТСМ, СІМ, Қоршағанортамині, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро ҰХ" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне
1000,0
Республикалық бюджет (001 Индустрия және сауда министрлігінің бағдарламасы)
6.
Оңтүстік Шығыс Азия мен Таяу Шығыс елдерінде алынған ақпаратты одан кейінгі тарату мақсатында өткізіліп жатқан іс-шаралар туралы Қазақстан Республикасының шетелдегі дипломатиялық өкілдерді ақпараттандыру
СІМ-ге ақпарат
ИСМ
20 маусым, 20 қараша
Қажет етілмеиді
7.
Ақпараттық порталды, саммиттерді, форумдарды қоса отырып Қазақстанның инвестициялық мүмкіндіктерін әлеуетті әріптестерге таныстыру жөнінде 2009 жылға арлалған жоспарын дайындау
ИСМ мен СІМ-нің бірлескен бұйрығы
ИСМ, СІМ
Наурыз
Қажет етілмеиді
8.
Қазақстан Республикасында және шет елдерде инвестициялық ахуалды жақсарту және Оңтүстік Шығыс Азия мен Таяу Шығыс елдерінен инвестицияларды тарту мәселелерше арналған инвестициялық саммиттер мен форумдар өткізу
Саммиттер мен форумдар қорытындысы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ, ЭБЖМ, ЭМРМ, АШМ, ККМ, ТСМ, СІМ, Қоршағанортамині, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро ҰХ" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), ҚРА ӨҚОА (келісім бойынша)
20 шілде, 20 желтоқсан
16150,0
Республикалық бюджет (001 Индустрия және сауда министрлігінің бағдарламасы)
9.
Оңтүстік Шығыс Азия мен Таяу Шығыс елдерінің әлеуетті инвесторларының қазақстандық компаниялар өкілдерінің мақсатты кездесулерін ұйымдастыру
Мақсатты кездесулер қорытындысы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ, ЭБЖМ, ЭМРМ, АШМ, ККМ, ТСМ, СІМ, Қоршағанортамині, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро ҰХ" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), ҚРА ӨҚОА (келісім бойынша)
20 шілде, 20 желтоқсан
16150,0
Республикалық бюджет (001 Индустрия және сауда министрлігінің бағдарламасы)
Жиыны:
52500,0
Республикалық бюджет (001 Индустрия және сауда министрлігінің бағдарламасы)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭБЖМ                     - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
ИСМ                      - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
ККМ                      - Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
ЭМРМ                     - Қазақстан Республикасы Энергетика және
минералдық ресурстар министрлігі
АШМ                      - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
ТСМ                      - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
министрлігі
Қоршағанортамині         - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
қорғау министрлігі
СІМ                      - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі
Қаржымині                - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әділетмині               - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ҚҚА                      - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және
қаржылық ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі
ҰБ                       - Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі
ҚРА ӨҚОА                 - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының
өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу
агенттігі
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
акционерлік қоғамы
"ҚазАгро ҰХ" ҰӘҚ" АҚ     - "ҚазАгро" Ұлттық холдингі" акционерлік
қоғамы