О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 9 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам местного государственного управления и самоуправления"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 марта 2009 года № 48-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 9 февраля 2009 года "O внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам местного государственного управления и самоуправления" (далее - перечень).
2. Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан (по согласованию) в месячный срок утвердить образцы документов по прекращению полномочий депутата Сената Парламента Республики Казахстан и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект нормативного правового акта согласно перечню.
4. Местным исполнительным органам:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести в соответствующие маслихаты областей, городов Астаны и Алматы проекты нормативных правовых актов согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах;
2) направить предложения соответствующим маслихатам областей, городов Астаны и Алматы, районов (городов областного значения) о приведении их регламентов в соответствие с Законом Республики Казахстан от 9 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам местного государственного управления и самоуправления".
Премьер-Mинистр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 31 марта 2009 года № 48-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях
реализации Закона Республики Казахстан от 9 февраля 2009 года
"О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам местного государственного
управления и самоуправления"
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государствен-
ный орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполне-
ния
1.
О внесении изменений и
дополнений в
постановление
Правительства Республики
Казахстан от 24 апреля
2001 года № 546
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
апрель
2009 года
2.
Об утверждении Правил
присвоения звания
"Почетный гражданин
области (города, района)"
Решение
маслихатов
областей,
г.г. Астаны и
Алматы
Акиматы
областей,
г.г. Астаны и
Алматы
апрель
2009 года
3.
Об утверждении Правил
проведения собрания
(схода) местного
сообщества и принятия
решений
Решение
маслихатов
областей,
г.г. Астаны
и Алматы
Акиматы
областей,
г.г. Астаны и
Алматы
апрель
2009 года

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 9 ақпандағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 31 наурыздағы N 48-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 9 ақпандағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы кажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы (келісім бойынша) бір ай мерзімде Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты депутатының өкілеттігін тоқтату жөніндегі құжаттардың үлгілерін бекітсін және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актінің жобасын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
4. Жергілікті атқарушы органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының тиісті мәслихаттарына енгізсін және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін;
2) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) тиісті мәслихаттарына олардың регламенттерін "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 9 ақпандағы Заңына сәйкес келтіру туралы ұсыныстар жіберсін.
Премьер-Министр                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 31 наурыздағы
N 48-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 9 ақпандағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с N
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындалу мерзімі
1.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 сәуірдегі N 546 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
2009 жылғы сәуір
2.
"Облыстың (қаланың, ауданның) құрметті азаматы" атағын беру ережесін бекіту туралы
Облыстар, Астана және Алматы қалалары мәслихаттарының шешімдері
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2009 жылғы сәуір
3.
Жергілікті қоғамдастықтың жиналысын (жиынын) өткізу және шешімдер қабылдау ережесін бекіту туралы
Облыстар, Астана және Алматы қалалары мәслихаттарының шешімдері
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2009 жылғы сәуір