О подготовке и проведении официального визита Президента Исламской Республики Иран Махмуда Ахмадинежада в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 49-р
В целях подготовки и проведения официального визита Президента Исламской Республики Иран Махмуда Ахмадинежада в Республику Казахстан:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению официального визита Президента Исламской Республики Иран в Республику Казахстан с 6 по 7 апреля 2009 года в городе Астане (далее - визит).
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
принять организационные меры по обслуживанию членов официальной делегации Исламской Республики Иран по формату "1+10" (по принципу взаимности) согласно приложению;
обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2009 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне".
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность членов официальной делегации Исламской Республики Иран в аэропорту города Астаны, в местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Исламской Республики Иран над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Астаны;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропорту города Астаны.
5. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации, а также организовать концертную программу во время официального обеда от имени Президента Республики Казахстан.
6. Акимату города Астаны обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Исламской Республики Иран в аэропорту города Астаны, оформлению аэропорта и улиц, сопровождению в местах посещения, а также организацию культурной программы.

Иран Ислам Республикасының Президенті Махмуд Ахмадинежадтың Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі N 49-ө Өкімі
Иран Ислам Республикасының Президенті Махмуд Ахмадинежадтың Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткізу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі 2009 жылғы 6 - 7 сәуірде Астана қаласында Иран Ислам Республикасы Президентінің Қазақстан Республикасына ресми сапарын (бұдан әрі - сапар) дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша):
қосымшаға сәйкес "1+10" (өзара қағидат бойынша) форматы бойынша Иран Ислам Республикасы ресми делегациясының мүшелеріне қызмет көрсету жөнінде ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
2009 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету" және 003 "Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы" бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен сапарды өткізуге арналған шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) Иран Ислам Республикасының ресми делегациясы мүшелерінің Астана қаласының әуежайындағы, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, Иран Ислам Республикасының Президенті арнайы ұшағының Қазақстан Республикасының аумағы үстінен ұшып өтуін, Астана қаласының әуежайына қонуын және одан ұшып шығуын;
Астана қаласының әуежайында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі сапарды бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді қамтамасыз етсін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің атынан ресми түскі ас кезінде концерттік бағдарлама ұйымдастырсын.
6. Астана қаласының әкімдігі Иран Ислам Республикасының ресми делегациясын Астана қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын орындауды, әуежайды және көшелерді безендіруді, баратын орындарға бірге жүруді, сондай-ақ мәдени бағдарламаны ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.

7. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в официальных церемониях встречи и проводов Президента Исламской Республики Иран в аэропорту города Астаны.
8. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Приложение
распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 1 апреля 2009 года № 49-р
Организационные меры по обслуживанию членов
официальной делегации Исламской Республики Иран
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Исламской Республики Иран (по формату 1+10), сопровождающих лиц в гостинице города Астаны.
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостинице.
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, программы визита, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
4. Приобретение подарков и сувениров для главы и членов делегации.
5. Организация чайного стола в аэропорту города Астаны при встрече и проводах официальной делегации Исламской Республики Иран.
6. Цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
7. Организация официального приема от имени Президента Республики Казахстан в честь Президента Исламской Республики Иран в городе Астане.
8. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.

7. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келісім бойынша) Астана қаласының әуежайында Иран Ислам Республикасының Президенттің қарсы алу және шығарып салу ресми рәсімдеріне қатыссын.
8. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 1 сәуірдегі
N 49-ө өкіміне
қосымша
Иран Ислам Республикасының ресми делегациясына қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Иран Ислам Республикасы ресми делегациясының мүшелерін (1+10 форматы бойынша), бірге жүретін адамдарды Астана қаласындағы қонақ  үйге орналастыру, тамақтандыру және оларға көліктік қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасының Президенті Күзет қызметінің қызметкерлерін қонақ үйге орналастыру.
3. Баспа өнімдерін (бейдждер, сапардың бағдарламалары, автокөліктерге арнайы рұқсатнамалар, куверттік карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
4. Делегация басшысы мен мүшелері үшін сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу.
5. Иран Ислам Республикасының ресми делегациясын қарсы алу және шығарып салу кезінде Астана қаласының әуежайында шай дастарханын ұйымдастыру.
6. Іс-шараларды өткізу орындарын гүлмен безендіру.
7. Қазақстан Республикасының Президенті атынан Астана қаласында Иран Ислам Республикасының Президенті құрметіне ресми қабылдау ұйымдастыру.
8. Ресми делегацияның мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.